Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Niewyjaśnione wątki.
Autor Wiadomość
Kocham 

Ulubione postaci z SM: Usagi Tsukino
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2015-01-26, 11:08   

Na pewno niewyjaśnionym wątkiem są ataki, jedynej według mnie z najsilniejszych z czarodziejek Hotaru Tomo-carodziejki z Saturna. Milczący Mur czy atak rodem z kamikadze, to zdecydowanie za mało. Nawet w Mugenie ona ma ich więcej. Może w Cystalu dowiemy się o tym więcej.

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2015-12-23, 01:20   

Mnie ciekawi, co się stało z Naru, jej rola stopniowo się zmniejszała i w końcu postać znikła całkowicie. Trochę smutne, że sailorki nie mogły mieć "normalnej" koleżanki.

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2015-12-23, 12:26   

Mnie się ogólnie wydaje, ze momentami ludzie za bardzo przesadzają z tym odsuwaniem Naru na dalszy plan, robiąc z dziewczyn nieczułe potwory, bo ich drogi z Naru się rozeszły. Tak, fajnie by było, gdyby Naru pozostała, jako taka niemagiczna kumpela, ale nie uważam, by jej postać była rozegrana aż tak źle - odsuwano ją stopniowo, ale wciąż się pojawiała razem z Umino, dziewczyny były dla niej miłe, pomagały jej. W Starsach Naru mogła pójść do innego liceum. Rzadziej się widywały, myślę, że poza tym co widzimy na ekranie utrzymywały kontakty z Naru, po prostu nie tak bliskie jak wcześniej. Tak się zdarza, ze od niektórych się oddalamy, a w przypadku Sailorek i Naru miało to miejsce w przyjaznych stosunkach.

Źródło: http://vk.com/club39637650

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2015-12-23, 13:49   

Nie zostały nam pokazane dalsze losy tej znajomości, więc tak naprawdę możemy domyślać się wszystkiego. To była sympatyczna postać, szkoda, że było jej mało, ale tak samo szkoda mi innych rzeczy, których zabrakło lub które za szybko zniknęły. Z perspektywy czasu Sailor Moon jawi mi sie jako opowieść coraz bardziej schematyczna, tylko lekko naszkicowana. Mimo to autorce udało sie uczynic ja ciekawą.

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2015-12-23, 15:15   

Cytat:
Nie zostały nam pokazane dalsze losy tej znajomości, więc tak naprawdę możemy domyślać się wszystkiego.

Na podstawie tego co było pokazane (gościnne występy Naru w Sce i Supers) ma wciąż dobre kontakty z dziewczynami i Usagi, choć się od siebie oddaliły. :)

Cytat:
tylko lekko naszkicowana. Mimo to autorce udało sie uczynic ja ciekawą.

Dla mnie osobiście takie właśnie historie są najlepsze i to duża sztuka stworzyć coś prosto-uniwersalnego i bardzo ciekawego jednocześnie. :) (off-top?)

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2015-12-23, 15:20   

Może i masz rację, niezbyt dobrze pamiętam te epizody, w których Naru się pojawiła :) A wydawało mi się że Skę pamiętam najlepiej ;-) Takie szkolne znajomości przeważnie też nie są zbyt trwałe, dodaje to w pewnym sensie realizmu historii.

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2015-12-23, 15:28   

Jeszcze jednym wyjaśnieniem jest to, że (w anime) dwa pierwsze sezony (czyli te, w których większą wagę odgrywali bohaterowie drugoplanowi) miały jednego głównego scenarzystę, kolejne dwa miały kolejnego i Starsy osobnego. :)

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2015-12-23, 15:50   

W mandze Naru też zniknęła, a to jednak jest pierwowzór.

kero 
Fanka

Ulubione postaci z SM: Sailor Pluton
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Dużo ich
Wysłany: 2015-12-23, 17:34   

Ale nie tylko Naru zniknęła tak samo zniknęli rodzice i brat Usagi i dziadek Rei.

miszael 

Ulubione postaci z SM: Sailor Venus
Seiya czy Mamoru?: Minako
Ulubiony utwór z Anime: Suki to Itte
Wysłany: 2015-12-23, 19:00   

Może to nie jest niewyjaśniony wątek, bardziej motyw, ale mnie zawsze zastanawiało, dlaczego sailorki nie były rozpoznawalne przed i po przemianie, skoro zmieniały właściwie tylko ciuchy. Był zdaje się tylko jeden moment w całym anime, kiedy Urawa domyślił się, że Sailor Mercury to Ami. Czasami sytuacje były naprawdę tak ewidentne, że aż wydaje się to nieprawdopodobne, że ich nie rozpoznano. Były bliskie spotkania Usagi-Sailor Moon z Shingo, z jej rodzicami, Naru, o wrogach nie wspomnę. Pamiętam taką scenę, gdy Inner Senshi jeszcze nie wiedziały, że Michiru i Haruka są wojowniczkami. W jednym z odcinków Michiru i Haruka zostały wyrzucone przez demona w krzaki, po czym po chwili wybiegły zza tych krzaków już jako Sailor Senshi i mimo iż działo się to na oczach pozostałych wojowniczek żadna z dziewczyn nie domyśliła się, że to one. Po walce jak gdyby nigdy nic wyszły z tych krzaków już w zwyczajnej postaci i aż dziw bierze, że ich nie skojarzono.

kamil88 
kamil88

Ulubione postaci z SM: Hotaru, Chibi-Usa
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2015-12-23, 21:03   

Urawa umiał przewidywać przyszłość, może dlatego? Ale fakt, dziwne ze nikt nie skojarzył, ze Usagi i reszta to wojowniczki, tym większe było rozbawienie, kiedy Fiore w Fiilmie R od razu rozpoznał Usagi, z drugiej strony, jak już ktoś poznawał tożsamość wojowniczek, ginął w tym samym odcinku (Nephrite, Zoisite...)

miszael 

Wysłany: 2015-12-23, 21:39   

Nie pamiętam dokładnie, ale w którejś z pierwszych serii Usagi została zdemaskowana po tym, jak chyba była zmuszona przemienić się na oczach wrogów. Od tamtej chwili wróg wiedział, że Usagi to Sailor Moon i polował na nią. Później przez kilka odcinków pozostałe dziewczyny stale ją ochraniały i nie pozwalały samej wychodzić z domu. Coś takiego mi się przypomina.

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2015-12-23, 22:25   

W mandze bohaterki często były rozpoznawane lub rozpoznawały siebie nawzajem. W anime podobały mi sie te dramatyczne momenty kiedy ktos sie ujawniał bo nie miał wyboru ;-)

miszael 

Wysłany: 2015-12-23, 22:52   

Szkoda, że mało ich było. Ta pamiętna scena z Usagi i Mamoru w windzie...

kero 
Fanka

Ulubione postaci z SM: Sailor Pluton
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Dużo ich
Wysłany: 2015-12-23, 22:55   

To faktycznie była niesamowita scena ^^

Odpowiedz do tematu