Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nasze opinie o SMC
Autor Wiadomość
aktan8 

Ulubione postaci z SM: Usagi Rei
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Moon Pride
Wysłany: 2014-07-05, 17:05   

Nie zostanie zapomniane przez tych ktorzy lubia stare anime to nie wystarczy? Czy trzeba kazdego rownac z blotem tylko dlatego ze jest otwarty na nowosci?

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-07-05, 17:07   

aktan8 napisał/a:
hanka_chibiusa napisał/a:
aktan8, sama się rusz do słownika i popracuj nad ortografią.
i to jest zdecydowanie obraza w moim kierunku i nie stosowanie sie do regulaminu oraz wyzywanie kogos

Proponuje powołać w tej sprawie komisję śledczą, badającą przyczyny tej katastrofy :lol:

Cytat:
A mi sie wlasnie wydaje ze wy ciagle proboje cie to robic bo nie podoba sie nowe anime tylko tkwicie ciagle w starym nie rozumiem po co krytykowac cos co i tak bedziecie ogladac i tak bedziecie sciagac bo nie ma nic innego i nikt raczej nikt sie nie przejmie a napewno nie Toei Animation i nie przestanie serii wypuszczac 8-)

Ja nikomu swojego zdanie na siłę nie narzucam, miło jak się ktoś ze mną zgadza lub ma podobne zdanie. Ok jeśli ma inne. Jeśli coś jest lepsze to czemu w tym nie tkwić ? A że jest stare, cóż stare ale jare ;-). Po co krytykować coś co się ogląda ? Otóż krytyka jest formą wyrażania opinii o czymś lub o kimś. Toei Animation się tym nie przejmie i co z tego. Ja nie piszę, nie oceniam tego bym to studio się tym przejęło. Po prostu dziele się swoim z innymi, pomagam też jakoś w rozwoju tego forum

Cytat:
I tak mnie osobiscie nikt nie przekona ja ciagle bede mowila swoja opinie .

Ty masz swoją, my swoją i ok. Tylko nie przekonuj nas na siłę do swojej, bo my do swojej ciebie na siłę nie przekonywujemy

aktan8 napisał/a:
Poprostu ja sie nie podoba nie ogladac i nie spamowac

A co z tymi którzy są sceptycznie nastawieni ale oglądają by dzielić się swoim zdaniem z innymi ?

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-07-05, 17:17   

Cytat:
Nie zostanie zapomniane przez tych ktorzy lubia stare anime to nie wystarczy?

Chce się też przekazać coś dalej, pokazać młodszemu rodzeństwu czy dzieciom, by np. znalazły się inne osoby tak oglądały oryginalne anime z zapartym tchem jak my.

aktan8 napisał/a:
Czy trzeba kazdego rownac z blotem tylko dlatego ze jest otwarty na nowosci?

Przepraszam, nie wiedzę powodu, by ktoś tu kogoś równał z błotem z takiego powodu, zwrócono uwagę na ton Twojej wypowiedzi, założę się, że gdybyś przesadzała w drugą stronę by było tak samo.

Cytat:
Jeśli coś jest lepsze to czemu w tym nie tkwić ? A że jest stare, cóż stare ale jare

Dodam jeszcze, że dla każdego coś innego jest lepsze, ale poza tym zgadzam się z Jadeite - ma się prawo lubić starsze rzeczy i w nich tkwić, tak samo jak można się ekscytować nowymi rzeczami. Ale żadnych z tych osób nie należy obrażać ze względu na preferencje.

Cytat:
Rozbawiły mnie nieziemsko, szczególnie, że przez pierwszą minutę ciągną się same "Omg" "I can't" "Aaaaah" i podobne haha ... Aż obejrzę cały odcinek z tymi komentarzami :P

Pewnie jeszcze "OMG THEY DID A THING", "MADE MY DAY SO BETTER KILL ME" i inne. XDDD Zrób screeny, proszę!

W ogóle, mam teorię spiskową dziejów dotyczącą Crystala, podzielić się?

Źródło: http://vk.com/club39637650

Jadeite 

Wysłany: 2014-07-05, 18:26   

A szkoda, ja lubiłem tą różnorodność. Od połowy serii Classic inny ending to tez był strzał w 10. Co do zaś ukazania wszystkich wojowniczek, cóż tu w Crystal mam podane wszystko na tacy. Opening Classica raczej sugerował tylko 3 postacie, kolejne odcinek przynosiły jednak zaskoczenie. Z poprzednimi seriami było już inaczej, ale to było naturalne. Niemniej różnica patrząc na openingi jest taka, w przypadku swojego pierwszego oglądania Crystal wiem z czym mam doskonale do czynienia. Zaś w Classicu tego nie wiedziałem, była ta nutka niepewność i tajemniczości. To było fajne.

boom boom ba 
licho nie śpi

Ulubione postaci z SM: Chibi Chibi?
Seiya czy Mamoru?: Easy Brothers
Ulubiony utwór z Anime: Umi Sakai Unasaka
Wysłany: 2014-07-05, 18:38   

Akurat to, czy w op ujawnili wszystkie sailorki nie powinno być bardzo gorszące. I tak każdy (lub prawie każdy) czytał mangę, oglądał stare serie. Nie spodziewam się jakichś zaskakujących zwrotów akcji. Fabułę znamy wszyscy już przecież na pamięć, a przynajmniej główne wątkiXD Może dlatego wieje nudą... no i brak humoru (nawet tego mangowego, chciałoby się rzec: CO JEST ??!)

Vircora napisał/a:
Właśnie spostrzegłam (...) lecą u góry komentarze, zgaduję że od widzów... Rozbawiły mnie nieziemsko, szczególnie, że przez pierwszą minutę ciągną się same "Omg" "I can't" "Aaaaah" i podobne haha ... Aż obejrzę cały odcinek z tymi komentarzami :P

Tak, też miałam radochę czytając te wszystkie ochy i achyXD To był taki miły dodatek do seansuXD
Annorelka napisał/a:
W ogóle, mam teorię spiskową dziejów dotyczącą Crystala, podzielić się?

To ja poproszę o tą teorię! <jeśli zabawna>

felisa napisał/a:
Jedaite pierwszy odcinek jest kopią nie 1 odcinka "starej" anime a mangi ,a wizualnie to wręcz podkreśla to podobieństwo do 1 actu z mangi. ;-)

Niestety z korzyścią dla mangi. Nawet te czarno-białe obrazki są lepsze i bardziej ekspresyjne.
felisa napisał/a:
głos wokalistek zgadzam się nieco za wysokie głosy ale to kwestia japońskiego ten jeżyk tak działa na kobiece głosy kobiety musiałby mieć dość niskie głosy by brzmieć "normalnie"

Wokalistki tak brzmią, bo chcą tak brzmieć. Poniżej przykład `normalnego` kobiecego śpiewu by japanese band;D
http://www.youtube.com/watch?v=vYV-XJdzupY

Poskomlę jeszcze na projekty postaci. Tragiczne są i tyle! To już Naoko o niebo lepiej ich wszystkich wyrysowała w mandze.

bosti20 

Ulubione postaci z SM: Haruka
Wysłany: 2014-07-05, 18:56   

jakby ktoś potrzebował polskie napisy są juz dostepne na animesub.info
Ostatnio zmieniony przez Yuuichiro 2014-07-05, 19:29, w całości zmieniany 1 raz  

felisa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-05, 19:14   

Cytat:
Niestety z korzyścią dla mangi. Nawet te czarno-białe obrazki są lepsze i bardziej ekspresyjne.
felisa napisał/a:
głos wokalistek zgadzam się nieco za wysokie głosy ale to kwestia japońskiego ten jeżyk tak działa na kobiece głosy kobiety musiałby mieć dość niskie głosy by brzmieć "normalnie"

Wokalistki tak brzmią, bo chcą tak brzmieć. Poniżej przykład `normalnego` kobiecego śpiewu by japanese band;D
http://www.youtube.com/watch?v=vYV-XJdzupY

Poskomlę jeszcze na projekty postaci. Tragiczne są i tyle! To już Naoko o niebo lepiej ich wszystkich wyrysowała w mandze.

To ta sama ekipa co śpiewa w SMC? czy jakaś bo szczerz mówiąc nie widzę i nie słyszę by ten głos czy głosy brzmiały jakoś dojrzalej.zA to wiem że jak na NHK słyszałam dziennik po japońsku a potem ta sama pani zaczeła wersję po angielsku to przeżyłam lekki szok bo jej głos zrobił się o co najmniej ton lub dwa niższy a treść informacji była Identyczna..
Co do mangi wyolbrzymiasz i idealizujesz postaci narysowane w mandze ,owszem Usagi w mandze była ładniejsza niż SMC ale Mamoru wygląda mniej więcej tak samo podobnie pozostały postaci .Owszem kreska jest dość przeciętna i pracując tak długo,mogli ją zrobić lepiej dlatego mam nadzieję że następne odcinki wizualnie będą lepsze.
Co do ekspansji nie przesadzajmy rysunek Musi być Ekspansywny Bo jest Rysunkiem w filmie nieco inaczej to wygląda i nigdy nie będzie tak samo..Momentami mam wrażenie ze jedni by chcieli by SMC było w miarę wierną kopią starego "anime" i są rozczarowani że jednak nie jest ,a inni żeby była ksero mangi a też nie jest(rysunek nieco inny ,kolor itp.szczegóły).A co do "wieje nudą"sorki ale czego oczekiwaliście? każdy kto czytał mangę i oglądał "stare "anime chyba nie oczekiwał jakiś zmian?I To od razu w 1 odcinku...

Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2014-07-05, 19:26   

Masz racje ;-) zmiany w wątkach fabuły są w późniejszym etapie opowieści ;-)

aktan8 

Wysłany: 2014-07-05, 22:10   

boom boom ba napisał/a:
Okaże się z czasem.
Kto by pomyślał, że dzięki Crystal docenię mangę?

Bo manga naprawde jest warta docenienia i mam nadzieje ze wielu ludzi ja doceni przez SM Crystal wyjdzie z tej zolwiej skorupy zwanej stare anime i dostrzeze cos innego co jest technologicznie i graficznie lepsze chociazby z tego wzgledu ze jest nowsze a technologia jest o 20 lat lepsza :P

Brookens
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-05, 22:15   

Cytat:
Wyjasnimijmy sobie cos ktos tu myli chyba pojecia, to nie bedzie Moonlight Densetsu bo to nie jest anime oparte na starym anime tylko na mandze, a w mandze nie bylo zadnego Moonlight Densetsu co nie ?? Czemu tu zawsze panuje takie porowanie do starego anime i nawiazka ze stare anime jest lepsze a jak ktos juz powie ze jest inaczej to wojna, niby wyrazanie opine kazdy moze a jak juz wyrazi to zostaje zlinczowany :D A ze wpadajacy w ucho to prawda bardzo ladny :)

Nikt tutaj nie myli pojęć ;) Chodziło mi po prostu o to, że każdy w nas ma w głowie ten charakterystyczny dla sailorek utwór, który jest wręcz ich wizytówką. Wprowadzenie nowego kawałka może wywoływać mieszane uczucia, bo to jest tak jak odcięcie od schematu, ale patrząc obiektywnie - piosenka jest naprawdę fajna i pasuję do treści anime. Owszem, w mandze nie było żadnego Moonlight Densetsu, ani żadnej innej piosenki, ale tutaj mamy do czynienia z anime wzorowanym na mandzie, które nigdy nie będzie stricte tym, co jest w niej zawarte (już po pierwszym odcinku mogliśmy zauważyć sporo elementów, które nie pojawiły się w mandze).
I niech nikt nikogo nie linczuje, błagam, kochajmy się!

aktan8 

Wysłany: 2014-07-05, 22:41   

February napisał/a:
Brak humoru... Humor jest, może i mniej ale ma to swój plus. Dostaniemy może dojrzalszą i bardziej mroczną wersję, taką jak w mandze.

Nawet jak nie ma co to za problem nie jestesmy juz dzieciakami co sie smieja ze wszystkiego xD

February napisał/a:
Dostaniemy może dojrzalszą i bardziej mroczną wersję, taką jak w mandze. Dzięki Bogu zrezygnowali z "przerysowanych" emocji, które bawiły mnie jak byłem dzieckiem.

Mam nadzieje i nawet jesli to ma byc mroczniejsza wersja :D jestem gotowa :D Niom popieram jak najbardziej popieram bo juz mozna normalnie skapciec :P

February napisał/a:
Jako dorosły widz wolę bardziej ludzką mimikę.

Dokladnie :)

February napisał/a:
Niektórzy krytykują nawet broszkę, że jest inna niż w mandze. To mnie zdziwiło, bo chyba jest taka sama, ale skrytykować ktoś musiał.

Czytalam o tym kurczaczek nie przeczytali mangi a sie wypowiadaja tak po to zeby szumu narobic i pokrytykowac sobie troche dla fanu skas to znam 8-)

Jadeite 

Wysłany: 2014-07-06, 16:06   

Nawet jeśli Crystal się rozkręci, to nadal będzie mu brakować tego lub tamtego. Mankamenty nie zostaną wyeliminowane tak od razu, z odcinka na odcinek. Zapewne po 26 odcinku to się może zmienić, o ile będą chcieli tą serie jeszcze kontynuować

Gregor napisał/a:
Vice City wg niektórych ma najlepszy soundtrack a nie korzystali z nabitych hiciorów lat 80

Jak nie jak tak ;-)
Ostatnio zmieniony przez Jadeite 2014-07-06, 16:09, w całości zmieniany 2 razy  

felisa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-06, 18:09   

Setsuna-san napisał/a:
felisa napisał/a:
no może buźka odrobinę brzydsza

No nareszcie!!!!! Ktoś jeszcze to zauważył!!! ;-)

Nie tylko Mamor Usagi też ma brzydszą,sylwetki są takie jak w mandze(proporcje oby lepsze 8-) )ale buźki..powinni to poprawić w ogóle cała kreskę,bo jest po prostu przeciętna.I pisałam już to wcześniej ale tyle ostatnio postów rośnie ludzie chyba nie wyrabiają z czytanie co kto napisał ;-)

effa25 

Ulubione postaci z SM: usagi, ami, rei
Seiya czy Mamoru?: mamoru
Ulubiony utwór z Anime: makenai
Wysłany: 2014-07-06, 18:12   

w postaci mamoru którego narysowali to tylko mi się jego oczy podobają jest jak dla mnie troszkę za szczupły :-P

Ire 

Ulubione postaci z SM: Rei, Ami
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-07-06, 18:21   

Myślę, że niekoniecznie i jest to bardzo płytka ocena. Poza tym, raczej brałabym pod uwagę styl i język czyjejś wypowiedzi. Niemniej jednak, to nie miejsce na takie wycieczki.
Bardzo dobrze, że Crystal budzi takie emocje i że jest odwzorowaniem mangi, a nie wierną kopią tego, co mogliśmy oglądać 20 lat temu.

Odpowiedz do tematu