Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nasze opinie o SMC
Autor Wiadomość
Ire 

Ulubione postaci z SM: Rei, Ami
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2015-01-17, 16:43   

Kocham napisał/a:
Nie oglądam Crystal, remake nigdy nie zastąpi oryginału. Tyle w temacie.

Kocham, Crystal nie jest remake'm [ps. Lagertho, tylko się nie denerwuj tym moim słowotwórstwem] poprzedniego SM, więc może jednak warto się przekonać na własnej skórze, przecież od każdej reguły jest wyjątek ;-) Jeśli jednak nie masz ochoty, to zapraszam do działu poświęconemu anime sprzed 20 lat.

Jak tam odczucia po pierwszym odcinku z nowej serii?

February 

Ulubione postaci z SM: Usagi
Ulubiony utwór z Anime: La luna splende
Wysłany: 2015-01-17, 17:54   

Moje odczucia są pozytywne, ale jeśli chodzi o nową serię to wszystko zaczyna się dopiero od kolejnego aktu. Ciekawi mnie to jak jak ukażą nowych wrogów, nowe ataki wojowniczek w tym nowe berło SM, co nam znowu zaserwują twórcy Crystala z Naoko na czele jeśli chodzi o zmiany... To kolejna seria, w mandze im było dalej tym robiło się mniej kolorowo. Także liczę na to, że będzie bardziej mrocznie ;) Kocham Crystal jest bliższy mandze, uwierz mi poczytaj parę aktów, obejrzyj Crystala i daj mu szansę bo zdecydowanie na nią zasługuje. Tu nic niczego nie zastępuje. Ja kocham obie te historie, każda ma w sobie coś wyjątkowego.

mati1313 

Ulubione postaci z SM: Makoto, Tuxedo Kamen, Minako
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2015-01-17, 21:53   

February ma rację.
Crystal i anime z lat 90 to dwa różne spojrzenia na tą samą historię. Warto nawet z czystej ciekawości obejrzeć Crystala!
February napisał/a:
Tu nic niczego nie zastępuje. Ja kocham obie te historie, każda ma w sobie coś wyjątkowego.
otóż to :-D

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2015-01-17, 22:01   

Ale też nie warto się zmuszać do oglądania czegoś, jeśli Ci się nie spodoba! :)

Źródło: http://vk.com/club39637650

mati1313 

Ulubione postaci z SM: Makoto, Tuxedo Kamen, Minako
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2015-01-17, 22:07   

Dokładnie, nic na siłę, choć zakładanie z góry że się nie spodoba...

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2015-01-17, 22:10   

mati1313 napisał/a:
Dokładnie, nic na siłę, choć zakładanie z góry że się nie spodoba...

Jak się czytało mangę i ta nie przypadła Ci do gustu, a Crystal to jest w 90% manga... To tak jakby dwa razy czytać książkę, która się nie spodobała, ale w innym tłumaczeniu. :)

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Wysłany: 2015-01-18, 14:28   

Są po prostu ludzie, którzy lubią mangę i Crystala i są antykrystalowe ortodoksy. Jeden z drugim się nie dogada, bo stare anime ma z Kryształem wspólnego tyle co pół litra na dwóch, czyli nic :-P

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2015-01-18, 15:25   

Czuję się nieco urażona. :(

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Wysłany: 2015-01-18, 15:30   

Że niby czym? ;-)

Achu 
Sailor Mars

Ulubione postaci z SM: Rei, Usagi, Hoti, Puu ;)
Seiya czy Mamoru?: Mamor
Ulubiony utwór z Anime: la soldier, ai no senshi
Wysłany: 2015-01-19, 21:56   

Na początek zaznaczę, że Crystala oglądam, będę oglądać i mam nadzieję, że mimo wszystko dadzą radę przerobić całość i nie zakończy się zabawa na R-ce.
Anime z '90 uwielbiałam i nadal uwielbiam, w zupełnie inny sposób, acz równie mocno, kocham mangę. Ale do nowego anime trudno mi się przekonać. Oczywiście na pierwszy rzut oka razi słaba kreska i jako miłośnik sztuki wszelakiej godzi w moje poczucie estetyki. I nikt nie przekona mnie lichymi argumentami, że pieniędzy za mało. Zbyt wielu wokół mnie rysowników, żebym na to poszła. Jeśli seria wygląda tak, jak wygląda, to znaczy, że ktoś nie umie tam zbytnio rysować, bo bez względu na cenę, paca powinna być wykonana porządnie. I nie chodzi tu o nieszczęsną rękę Mars, całość jest wychudzona, anemiczna i jakaś taka niezbyt ładna.
Ale kit z kreską. Zgubiło się gdzieś to COŚ. Z jednej strony odpowiadające odcinków akty mangi są poucinane. Nieistniejące dialogi, spłycanie postaci, w kilkanaście minut trzeba zmieścić tyyyle wydarzeń, że gubi się po drodze całą magię. A paradoksalnie brakuje dynamiki. Wszystko dzieje się potwornie statycznie, ruszają się jak flaki, już naprawdę w mandze było widać więcej ruchu. Do tego milion dłużyzn, spojrzeń, ok to normalne w anime, ale za cenę "życia"? Serio, czasem oglądając to, wręcz się nudzę... Mangę znam na pamięć i czekam na kolejne sceny pełne akcji, a tu jakieś dziwne zastój. Takie dwa przykłady, które najbardziej mnie zabolały:
1. Kiedy Tuxedo (zły) chwycił Moon za szyję i uniósł nad siebie. W mandze to aż czuć było, że z takim impetem nią szarpnął, że mógł kręgosłup wyrwać ;) ;
2. Gdy w autobusie Usagi rozmawiała z Luną i wtrącił się Mamor. Znów na papierze było więcej życia, Usa przerażona, Luną się miota, a tu w anime klops.
A to prowadzi do kolejnego minusa, całkowity brak gagów. To było oczywiste, że nie będzie tego, co w anime z lat 90., ale żeby spłycać nawet to, co w mandze było jak byk?
Wypadkową tych wszystkich "ale" jest to, że nie umiem się w serial zagłębić, choć bardzo bym chciała i ciągle próbuję i niestety nie tylko mnie to dotyczy, ale też wielu osób, którzy sailorki kochali lub tylko lubili.
Po Crystal nie da się stwierdzić, że jakaś z Sailorek lubi się najbardziej, bo pokazana jest tylko Usagi i to w bardzo mdły sposób, a jej wielka romantyczna miłość w ogóle nie wywołuje szybszego bicia serca czy deszczu emocji, nie mówiąc o łzach. Tego, Panie i Panowie brakuje mi w SMCrystal.
Ale cieszę się, że jest, mam nadzieję na więcej i może wreszcie jakiś cud?

Emiley
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-18, 22:21   

Kocham Sailor Moon, jest to anime, do którego mam największy sentyment, dlatego też, kiedy dowiedziałam się, że mają zrobić nową wersję anime, tym razem wierniejszą mandze, byłam bardzo zadowolona i z utęsknieniem czekałam na to, aż wreszcie będę mogła zobaczyć Sailorki na nowo, miałam nadzieję z lepszą grafiką, fabułą etc. Jak wyszedł ten plakat: http://animesecrets.org/w...stal-poster.jpg to byłam jeszcze bardziej zachwycona, naprawdę bardzo mi się spodobał. Niestety wraz z pojawieniem się pierwszego trailera zaczęłam się troszkę niepokoić ze względu na to, jak wyglądało to wszystko, a wyglądało niestety bardzo sztucznie. Najbardziej mnie dobiło to puste spojrzenie Usagi.
Twórcy zdecydowali się na zmianę openingu, co było też niezbyt dobrym zabiegiem, nie żebym nie lubiła Momoiro Clover Z, ale ta piosenka jest dla mnie nie do słuchania. Pokrzywdzone zostały również transformacje i ataki, które do tej pory mogłam oglądać nieskończoną ilość razy.
Co do fabuły to może jest ona bliższa mandze, ale do mnie nie przemawia. Usagi z pierwszego anime nie dało rady nie lubić, a tutaj wszystkie postacie są takie bezbarwne, może w pierwszym anime było dużo odcinków, ale dzięki temu mogliśmy bardziej się zżyć z bohaterkami.
Nie dałam rady dalej się zmuszać i porzuciłam Crystal po 13 odcinkach, czyli po pokonaniu Królestwa Ciemności. Właśnie przypomniałam sobie serię Classic i o wiele lepiej mi się ogladało te 46 odcinków niż 13 Crystala. A szkoda...

SockPuppet
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-19, 14:08   

Emiley napisał/a:
nie żebym nie lubiła Momoiro Clover Z, ale ta piosenka jest dla mnie nie do słuchania.
Momoiro Clover Z jest największą i jedyną wadą tej piosenki, heretyku. Cała reszta to arcydzieło stworzone przez najwybitniejszego kompozytora w historii. Nie wolno mieć odmiennego zdania.

kero 
Fanka

Ulubione postaci z SM: Sailor Pluton
Ulubiony utwór z Anime: Dużo ich
Wysłany: 2015-08-19, 16:24   

To racja, może gdyby wykonane było przez inną piosenkarkę bądź seiyuu to znacznie lepiej ta piosenka by się obroniła :->

kamil88 
kamil88

Ulubione postaci z SM: Hotaru, Chibi-Usa
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2015-08-19, 16:41   

Emiley, Sockpuppet jest wielką fanką REVO, lepiej nie mów o nim złego słowa ;-)

Reżyser Crystala odchodzi z Toei, moim zdaniem, to dobra wiadomość, po tym jego fochu z opiniami na Twitterze, może dadzą kogoś lepszego?

kero 
Fanka

Ulubione postaci z SM: Sailor Pluton
Ulubiony utwór z Anime: Dużo ich
Wysłany: 2015-08-19, 16:59   

Miejmy taką nadzieję :->

Odpowiedz do tematu