Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Porównanie: Manga a SMC
Autor Wiadomość
Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-07-05, 17:34   

Cytat:
Skupmy się na Sailor Moon Crysta

Przeglądałam mangę na głównej i zaskoczyło mnie, że aż tyle kadrów wyjęto z niej żywcem (to samo ujęcie z tej samej perspektywy).
http://shiningmoon.com.pl...ie/Tom1/020.jpg
http://shiningmoon.com.pl...ie/Tom1/021.jpg
http://shiningmoon.com.pl...ie/Tom1/014.jpg

Nie wiem co myśleć. Skrupulatność jakaś to jest. XD

Źródło: http://vk.com/club39637650

felisa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-05, 18:21   

Czy ja wiem? mangę mam od wielu lat i czytałam wiele razy w ciągu ostatnich lat,na pewno więcej razy niż oglądałam serial .Szczerze mówiąc pierwszy odcinek animę "starego"muszę sobie teraz puścić dla przypomnienia bo zauważyłam że w pamięci mam lepiej zapisaną ....mangę. ;-)
Cytat:
Ten z Classica również ;-)

Tak ,ale w classicu było kilka openningów a tu raczej nie będzie ich tylu obstawiam ze bedzie jeden może 2 i wszystkie dziewczyny są pokazane na początku.
Cytat:
Żywcem to może nie, brakuje humoru i tej specyficznej mimiki która jest jednym z fundamentalnych symboli dla Sailor Moon.

W mandze humor był raczej sytuacyjny i było go dużo mniej niż w "starym"anime mnie właśnie te różnice pasują dzięki temu "stare"anime Zawsze będzie pamiętane i oglądane a nowe to Faktyczny Dar twórców dla fanów SM te różnice właśnie to podkreślają ,uważam to za dobre i uczciwe rozwiązanie.
Ostatnio zmieniony przez 2014-07-05, 18:28, w całości zmieniany 1 raz  

Gregor 
Wiedźmin S*

Ulubione postaci z SM: Minako, Usagi, Setsuna
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Wysłany: 2014-07-06, 08:32   

Remake jest robiony tylko i wyłącznie dla pieniędzy. Pisałem gdzie indziej że to odniesienie do mangi traci sens... W mandze można było się zatrzymać i nawet wyobrazić sobie jakieś niedopowiedziane fragmenty. W nowym anime jesteś bombardowany akcją z której wynika wypisz wymaluj... manga. Ja przesadnym fanem mangi nie jestem więc pewnie i ta wersja do mnie nie przemówi.

Jadeite Na przełomie lat 00 wymyślono osobny movment postacibędących w tłumie w taki sposób aby postacie zachowywały się naturalnie... Tutaj zrobiono 3 ruchy postaci i zapętlono... W Anime z 2014 taka sytuacja jest nie do przyjęcia. Pewne nowoczesności muszą stać się kanonem a inne nie. tutaj wygląda jakby naprędce klejone a to jest zwyczajnie brzydkie i żadne efekty kolorki tutaj nie pomogą
But you're to blind to see

Frame of silence
Of an innocence divine
Is a dangerous creation
When you fail the test of time

felisa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-06, 14:59   

Cytat:
Dla mnie wykonanie i grafiki postaci są krótko mówiąc słabe. Ja czekam na odcinek gdy wszystkie dziewczyny zachorują i Minako będzie pielęgniarką czuję że ten odcinek może być groteską po całość... Oglądać będę bo jako fan trzeba obejrzeć naprawdę wiele.

Gregor jeżeli to anime będzie faktycznie szło wiernie z mangą to nie zobaczysz tego odcinaka nie ma na to Żadnych szans..Zgodzę się wykonanie postaci jest bardzo przeciętne ,a mieli mnóstwo czasu by dopieścić ten wygląd i raczej słabo im to idzie.W sumie to Luna wygląda najlepiej. :mrgreen:
A tak na marginesie po obejrzeniu pierwszego odcinka nowej serii obejrzałam sobie starą dla przypomnienia i szczerze mówiąc "stare"anime wygląda trochę jak komediowa parodia mangi...I dla tego to nowe anime jeżeli faktycznie ma iść drogą mangi to bardzo dobrze .Stare anime jest świetne i takie na Zawsze pozostanie w oczach fanów ,nie widze sensu poprawiania go ,a nowe jest dla fanów mangi co mnie osobiście cieszy bo mimo że kocham "stare"anime to jednak wolę mange właśnie za ten min....brak humoru,i jeszcze parę innych wątków... ;-)
Co do muzyki szczerze mówiąc trochę mi to zwisa ,pewnie dziwna jestem ale jak coś oglądam to muzyka nie jest dla mnie najważniejsza i nie skupiam się na niej tylko na tym co się dzieje na ekranie.Stare utwory są ok nowe są inne to jest dobrze skoro nowe anime ma być inne niż "stare" to czemu miałoby kopiować muzykę ze starego? to dopiero byłoby słabe... 8-)
A swoją drogą to byłby niezłe :==D jakby się okazało że pierwsze 13 odcinków to seria classic a kolejnych 13 to seria R...A jak będzie przekonamy się od 3 odcinka do 5 odcinka czy zmienia coś co do mangi czy będą szli jej wiernie.

aktan8 

Ulubione postaci z SM: Usagi Rei
Ulubiony utwór z Anime: Moon Pride
Wysłany: 2014-07-06, 16:50   

Ogladajac pierwszy odcinek juz kolejny raz mozna sie dopatrzec wielu podobienstw z mangi to jest dokladnie to o co chodzilo manga :D zero watkow pobocznych zero niezdarstwa i glupiego zachowania Usagi po prostu zachowuje sie bardzo naturalnie i dojrzale jak na swoj wiek czego wlasnie jest przykladem ze juz nie leci jak glupia do tych blyskotek jak naiwna nastolatka ktora leci jak muchy do lepu na widok tego co sie swieci :P Ma swiadomosc ze ze wzgledu na swoje wyniki w nauce nie ma sensu sie interesowac biuteria bo na nia nie zasluzyla :D i zdaje sobie z tego sprawe i jest przez to bardziej zdecydowanie dojrzalsza :D

Bylo spadniecie ze schodow tez i bylo jak w mandze pachniecie noga w stylu SailorV to juz zdecydowanie przy nudne ale bylo to w mandze i tak samo w anime wiec niech bedzie :D

Mamoru jest strasznie przystojny, szczegolnie te jego oczy sa ladnie narysowane i wcale nie jest za chudy jest idealny :-P

Sam atak jest naprawde superowski :D I to ze od razu jej sama tiara zeskoczyla na rece i sama sie zakrecila tylko jak ja dotknela :P Nawet fajnie rzuca i ten krzyk Moon Tiara Bomerang naprawde orginalnie brzmi i bardzo ladnie :)

[ Dodano: 2014-07-06, 17:53 ]

Nawet to wstawanie rano jest jak w mandze i te jej kokardki na wlosach sliczne :P Jak dla mnie wszystko jest jak najbardziej idealne i stylowe :P

[ Dodano: 2014-07-06, 17:59 ]

W openingu tez mi sie strasznie ten moment podoba, Usagi trzymajaca krysztal nie bylo to w starym anime tak pieknie przedstawione jak tutaj poprsotu miodzio nikt mnie w tej kwesti nie przekona :D

I ten motyw gazety dokladnie tak samo jak w mandze normalnie wszystko pieknie odwzorowali tak slicznie ze az mi sie usta otwieraja z wrazenia 8-)

Jak Usagi sspotyka Lune tez jest ladnie to zrobione normalnie w idealnym stylu mangi przepieknie pokazane i nawet to samo spojrzenie takie tajemnicze jednoczesnie dojrzale Usagi miodzio jej oczka sa slicznie narysowane :D

Tranformacja na koncu jak jest juz poza przeslicznie rozyczki dokola sie pojawiaja a takze w miejscu przedstawiania postaci miodzio to wyglada przeslicznie jak dla dojrzalych kobiet wrecz idealne :)

aktan8 

Wysłany: 2014-07-06, 17:09   

A tutaj dowod jesli ktos uwaza ze broszka z mangi byla inna niz w nowym anime bo ja uwazam ze jest dokladnie tak jak powinno byc :P

Nawet scena z kapsula z energia jest dopracowana idealnie co nawet dokladnie nie pamietalam ze ona miala w reku kapsule :D Nawet tiara w porownaniu do mangi wyglada przeslicznie i dokladnie tak samo odwzorowana :D i nawet ma takie koleczko na srodku :D

Taxido troche krzywo wyszedl w porowaniu do mangi ale i tak sto razy bardziej seksowniej :P Wyglada nie jestemy dziecmi chyba wszyscy wiedza co to znaczy bardziej seksownie no i Usagi tez idealnie odwzorowana tak jak w mandze normalnie pierwszy odcinek uwazam za ideal mangi i mam nadzieje ze bedzie tak dalej xD

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-07-06, 17:16   

magusia napisał/a:
Mnie jednak do końca ta wersja nie leży...

Mnie nie leży w ogóle...

aktan8 napisał/a:
Obrazek

Generalnie to takie porównania utwierdzają mnie w tym że wole jednak starsze anime
Ostatnio zmieniony przez Jadeite 2014-07-06, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-07-06, 17:30   

felisa napisał/a:
Czy ja wiem? 1 odcinek jest na 99% zgodny z mangą czy to znaczy że manga jest infantylna

Dobrze, to nie infantylna a przedojrzała patrząc przez pryzmat poprzedniego. Sorry ale nie wiem jak inni ale ja oglądam Sailor Moon dla rozrywki, humor jest jednym z jego elementów. Tu w Crystal go nie ma, będą za to tam jakieś dojrzałe popłuczyny i wywody. Może dojrzałym panią do których skierowane jest anime to odpowiada, ale ja nie jestem panią. A zresztą co do swojej dojrzałości to uważam że nie należy zawsze być poważny i adekwatnie zachowywać się do wieku...
Ostatnio zmieniony przez Jadeite 2014-07-06, 17:35, w całości zmieniany 3 razy  

aktan8 

Wysłany: 2014-07-06, 17:46   

felisa napisał/a:
Sorry ale nie wiem jak inni ale ja oglądam Sailor Moon dla rozrywki, humor jest jednym z jego elementów. Tu w Crystal go nie ma, będą za to tam jakieś dojrzałe popłuczyny i wywody.

Ja ogladam dla przeslania i histori oraz romansu :) Humor mi jest nie potrzebny jakbym chciala humor obejrzalabym sobie pokemony :D A to sa okruchy zycia i to jest w tym piekne wlasnie, bo historie zycia i okruchy zycia sa tylko dla kobiet i to dojrzalych i inteligentnych takze sorry :P

[ Dodano: 2014-07-06, 18:47 ]
Cytat:
Tylko co zyskało większą popularność na świecie manga czy stare anime ? Nie chce tutaj za bardzo marginalizować roli magii, bo to od niej się zaczęło Sailior Moon ale nie róbmy z tych parunastu kartek jakiejś biblii i wyroczni która pokazywać ma jak należy ją interpretować oraz ekranizować :-P

Ja mam wrazenie ze biblia tutaj jest wlasnie stare anime bo wszyscy sie ciagle nim sugeruja nie moge sie od niego odciac mimo ze to wcale nie bylo planem zrobienie nowego anime na bazie starego tylko powtarzam MANGI !!!

aktan8 

Wysłany: 2014-07-06, 20:24   

Jadeite napisał/a:
Infantylny czyli inaczej niedojrzały, to określenie nie pasuje do Sailor Moon Crystal gdyż ono chce uchodzić za produkcje poważną i dojrzałą (przynajmniej w oczach jego że tak powiem zwolenników).

Ja osobiscie uwazam ta produkcje za dojrzala ambitna i bardzo romantyczna, czego wlasnie oczekuja kobiety od anime dojrzalosci i romantycznosci, tak mi sie przynajmniej wydaje ze humor schodzi w tym miejscu na drugi plan no chyba ze ktos lubi kategorie romans humor to seria Crystal jest dla niego nie odpowiednia bo raczej klimat mroczy dojrzaly i taki zagadkowy bedzie trwal przez cala serie i sie to nie zmieni wystarczy mange poczytac :P

magusia 
Wiedźma M*

Ulubione postaci z SM: Usagi, Minako
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: Princess Melodies
Wysłany: 2014-07-06, 20:30   

Ambitna i dojrzała to manga była, z całym szacunkiem.
Loża Ciemnych Czarownic.
Liga M

* "Wiedźma" - zastrzeżona

February 

Ulubione postaci z SM: Usagi
Ulubiony utwór z Anime: La luna splende
Wysłany: 2014-07-17, 23:45   

Mam nadzieję, że porównania się już skończą w tym temacie, bo ile można...
Czytając mangę zastanawiałem się nad paroma rzeczami typu: czy diadem Sailor Moon będzie się zmieniał dopóki się nie przebudzi i pęknie ostatecznie ukazując znak półksiężyca, czy Sailor Venus początkowo będzie bez diademu (Jak Sailor V) no i czy zobaczymy miecz. To parę takich rzeczy, na które czekam. Chętnie bym zobaczył zmieniający się diadem, jednak się boję, że z tego zrezygnują jak dodatków dla Sailor Jupiter czy Mars (lub nawet okularów dla SM). Liczę, że nie będą zmieniać wydarzeń z mangi w dalszych odcinkach. Sny Usagi chociaż nie występowały w pierwszym akcie to jednak w kolejnych już się pojawiały także wprowadzenie ich od pierwszego odcinka jest dość sensowne i zrozumiałe. W sobotę zobaczymy Ami, za 2 tygodnie Rei (ciekawe czy jej dziadek będzie wyglądał jak w mandze i czy kruki będą towarzyszyć w kolejnych aktach). Ja chcę nowa opowieść zgodna z mangą, chce to zobaczyć na ekranie.

magusia 
Wiedźma M*

Ulubione postaci z SM: Usagi, Minako
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: Princess Melodies
Wysłany: 2014-07-21, 19:33   Porównanie: Manga a SMC

Do bólu porównujemy poszczególne Akty z Mangi do Anime SMC.
Loża Ciemnych Czarownic.
Liga M

* "Wiedźma" - zastrzeżona

Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2014-07-28, 18:46   

Sięgnąłem po mangę po raz trzeci i to co mi się przypomniało to w kontekście dwóch aktów, czy odcinków, to trzy dość znaczące różnice względem samej Mangi. Po pierwsze okulary - W mandze Usagi miała okulary w zestawie ze strojem. Przynajmniej po przemianie w pokoju. W Anime nie było tego elementu.

Po drugie, Usagi skojarzyła chłopaka z przed sklepu jubilerskiego z Tuxido - nie znając co prawda jego tożsamości. Czyżby w adaptacji chcieli ciągnąć motyw zaskoczenia ?

Po trzecie, atak demona z drugiego aktu i sama postawa Ami - Demon atakował ostrymi kartkami papieru, a ponad to Ami dopiero po transformacji i uratowaniu przez Usagi która zabija demona orientuje się kim jest. Natomiast sam atak, był tak się wydaje skutkiem transformacji Ami, a nie jej celowym działaniem.

Co pokazuje, że jednak rozbieżności fabularne między Crystal, a mangą są i to nie marginalne.

Adahu 

Ulubione postaci z SM: Rei, Minako
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier, Moon Revenge
Wysłany: 2014-07-28, 21:09   

Yui, nie spodziewajmy się że zrobili animca 'kropka w kropkę' tak jak w mandze, bo to jest raczej niemożliwe. Jednakże co do fabuły - to się z Tobą zgodzę.

Przed użyciem zapoznaj się w tematami przyklejonymi i regulaminem bądź skonsultuj się z moderatorem lub adminem,
gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi ostrzeżeniem i/lub długotrwałym banem.

Problemy techniczne lub pokrewne? Zapraszam do forumowego 'helpdesku' :-)
=>KLIK<=

1116220

Odpowiedz do tematu