Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Porównanie: Manga a SMC
Autor Wiadomość
Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-07-28, 21:41   

Szkoda, że zrezygnowali z paska Sailor Jupiter i klejnotu Sailor Mars. Liczę na to, że diadem Sailor Moon będzie się zmieniał (teraz ma taki mały wisiorek widoczny podczas ataków - zgodnie z mangą). Nie wiem dlaczego wobec tego u Sailor Venus pasek zachowano?
Cytat:
Po drugie, Usagi skojarzyła chłopaka z przed sklepu jubilerskiego z Tuxido - nie znając co prawda jego tożsamości. Czyżby w adaptacji chcieli ciągnąć motyw zaskoczenia ?

Wydaje mi się, że tak. Zaskoczenie z odkrywania tożsamości poszczególnych postaci było fajnym elementem w starym anime. Może to coś w rodzaju ukłonu w stronę "starych" fanów.
Cytat:
Po trzecie, atak demona z drugiego aktu i sama postawa Ami - Demon atakował ostrymi kartkami papieru, a ponad to Ami dopiero po transformacji i uratowaniu przez Usagi która zabija demona orientuje się kim jest. Natomiast sam atak, był tak się wydaje skutkiem transformacji Ami, a nie jej celowym działaniem.

Anime musi być bardziej dynamiczne, może w związku z tym zrezygnowano z wewnętrznych przemyśleń postaci na temat przeistoczenia się w wojowniczkę? Trochę to naciągane i też nie wiem, dlaczego tak zrobili ;D
Ciekawe czy w Crystal Motoki będzie znał tożsamości czarodziejek i będzie "wtajemniczony"? W mandze chyba tak było, czy już mi się coś myli? :)

February 

Ulubione postaci z SM: Usagi
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: La luna splende
Wysłany: 2014-07-29, 22:35   

Motoki poznał tożsamość czarodziejek :) Myślę, że już w 3 akcie będziemy mogli zobaczyć w jakim kierunku pójdzie Crystal w porównaniu z mangą, bo zaczną się większe różnice w stosunku do starego anime. W 4 akcie przekonamy się za to jak będzie z diademem. Szkoda, że zrezygnowano z okularów. W końcu w jednym z aktów drugiej serii Usagi dzięki nim widzi kto nie jest człowiekiem...
Odnośnie paska Jupitera i klejnotu Marsa też ubolewam. Odnośnie Venus łańcuch ma związek z jej atakiem, może też chcieli zaznaczyć w ten sposób bycie przywódczynią jak to było w mandze.

Minky 

Ulubione postaci z SM: Minako, Queen Serenity
Ulubiony utwór z Anime: Kaze mo, sora mo, kitto
Wysłany: 2014-07-30, 08:35   

@Lagertha - prawdopodobnie pasek u Venys zachowano dlatego, że od początku ma on realne użycie (bicz/lina/itp.), gdy kula i klejnot były elementami dekoracyjnymi, bez żadnej siły bojowej. :)

kamil88 
kamil88

Ulubione postaci z SM: Hotaru, Chibi-Usa
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2014-07-30, 15:56   

Ciekawi mnie, czy zekranizują Short Stories, Pamiętniki Chibi-Usy? Pierwszy raz oglądam jakieś anime na bieżąco, i muszę powiedzieć, że ta niepewność co się wydarzy, i snucie domysłów z innymi jest bardzo ekscytująca :)

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-07-30, 16:07   

Panny na wydaniu

February 

Ulubione postaci z SM: Usagi
Ulubiony utwór z Anime: La luna splende
Wysłany: 2014-07-30, 17:47   

Rei jest piękna. Nie chcę porównywać do starego anime... Ale teraz zdecydowanie jest bardziej podobna do tej z mangi. To już chyba w te sobotę kolejny akt? Mam nadzieję, że tym razem nie zechcą pozmieniać za bardzo przebudzenia i ataku Sailor Mars, który w mandze był bardzo skuteczny :)

aktan8 

Ulubione postaci z SM: Usagi Rei
Ulubiony utwór z Anime: Moon Pride
Wysłany: 2014-08-18, 23:00   

Coz lekarka mi sie podobala w sumie nie byla zla :D

[ Dodano: 2014-08-19, 00:03 ]

Kiecka moim zdaniem najlepsza w mandze ale zaraz za nia stoi Crystal D

Mayissa 
Zła Kobieta

Ulubione postaci z SM: Mako, Usa , Micchi
Seiya czy Mamoru?: Kunzite :D
Ulubiony utwór z Anime: Ginga ichi mibun chigai na kataomoi
Wysłany: 2014-08-18, 23:05   

i znowu różowy kitel ... tak na marginesie to różowe noszą piguły..

Loża Ciemnych Czarownic * Liga M *

aktan8 

Ulubione postaci z SM: Usagi Rei
Ulubiony utwór z Anime: Moon Pride
Wysłany: 2014-08-18, 23:06   

Broszki sie zgadzaja i rozne iteamki xD

[ Dodano: 2014-08-19, 00:07 ]
Mayissa napisał/a:
i znowu różowy kitel ... tak na marginesie to różowe noszą piguły..

Mi tam rozowy pasuje do Usagi :p

[ Dodano: 2014-08-19, 00:09 ]

Scena pocalunku wrecz idealnie pasujaca do mangi :P

[ Dodano: 2014-08-19, 00:10 ]
Jesli chodzi o mnie to tego najbardziej sie balam i tego wlasnie oczekiwalam jesli chodzi o Akt 4 :P

[ Dodano: 2014-08-19, 00:13 ]

Idealne zrzucenie sie z balkonu xD

[ Dodano: 2014-08-19, 00:14 ]
Chociaz troche mniej efektywne :D

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-08-19, 09:30   

wiem, że dawałam to w innym temacie, ale kolorystyka kiecki z balu w mandze:
http://shiningmoon.com.pl...ume1/SM0112.jpg

Źródło: http://vk.com/club39637650

boom boom ba 
licho nie śpi

Ulubione postaci z SM: Chibi Chibi?
Seiya czy Mamoru?: Easy Brothers
Ulubiony utwór z Anime: Umi Sakai Unasaka
Wysłany: 2014-08-21, 22:44   

Annorelka napisał/a:
wiem, że dawałam to w innym temacie, ale kolorystyka kiecki z balu w mandze:
http://shiningmoon.com.pl...ume1/SM0112.jpg

Nasze barwy narodoweXD

kero 
Fanka

Ulubione postaci z SM: Sailor Pluton
Ulubiony utwór z Anime: Dużo ich
Wysłany: 2014-08-21, 23:17   

Ładnie to wyglądało :-D Ciekawe czy Naoko wyda nowy artbook ?

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-08-22, 09:09   

Miała. Dwa lata temu. XD

Źródło: http://vk.com/club39637650

sailor cosmos 
^^

Ulubione postaci z SM: Usagi i Sailor Cosmos
Seiya czy Mamoru?: Mamoru ^^
Ulubiony utwór z Anime: moon pride
Wysłany: 2014-08-22, 19:50   

Nie było mnie tu od ho ho ho i jeszcze trochę więc się wypowiem.Ja tam się cieszę że Crystal jest takie podobne do mangi:)Uwielbiałam stare anime bo to bajka mojego dzieciństwa ale ja jestem osobą która wychodzi z założenia ze jak anime jest robione to niech będzię podobne do mangi (Najlepiej jakby było jota w jotę takie samo ale niestety tak dobrze nigdy nie będzie;/).Tak samo mam z filmami które są ekranizowane na podstawie książek jak ma film wspólnego z książką tylko tytuł to krew mnie zalewa. Może i wyjdę na jakąś nudną i sztywną ale tak już mam i taki ze mnie dziwny ludź XD Chociaż nie powiem jest też kilka różnic które od razu mi się rzuciły a mianowicie:
1.Wspomniany wcześniej brak okularów naszej Sailor Moon.
2.W pierwszym odcinku Mamorek nie dopiekł jej tak bardzo jak w mandze zabrakło mi jego pazura no ale tutaj była za to urocza scenka jak go trzepło gdy tylko spojrzał na naszą Usagi.
3.Odcinek drugi szkoda że Usagi nie przybiegła do Ami aby zaprosić ją na lody w stoju gimnastycznym i nie powiedziała jak w mandze że ami bidulka schudła ostatnio nie pamiętam juz dokładnie.
4.Atak na Ami zabrakowało mi tej scenki jak głowa Ami jest przybliżona do monitoru komputera w celu wysania energi(nie wiem czemu ale nasuwa mi się wyssania móżguXD) i wtedy pojawił się jej znak merkórego na czole co musze pochwalić było w starym anime a w nowym nie)
5.Co do Rei hmmm....w Crystal Rei jest taka trochę mdła brakuje mi jej wyniosłości księzniczki trochę za bardzo w tapia sie w reszte czarodziejek a przecież w mandze nawet powiedziała do Usagi że to ona powinna sobie coś przypomnieć jako pierwsza została wojowniczką tu to powiedziała Luna )
6.Co do odcinku z Rei w mandze to Usagi powiedziała do Luny ze czuje że może być naszą partnerką albo wrogiem noi Rei nie znalazła w Crystal długopisu na schodach.
7.Odcinek 4 : Jadeite(nie wiem czy dobrze napisałam jego imie) żyje a mandze cchyba Rei go zabiła swoim ogniem (czyli mamy tu znowu ograniczenie ukazania przemocy czyżby znowu większość wrogów przeżyje mam nadzieje że nie)
8.Spotkanie Usagi i Mamoru w odcinku trzcim kurczaczek zabrakło mi tego jak nasza Usa czekała na ten autobus rozmawiała z Luną która zauważyła Mamoru i zaczeła miałeczeć a Usagi powiedziała Luna czemu nic nie mówisz czy coś takiego a Mamoru do Usy tak Luna powiedz coś jeszcze kurczaczek brakowało mi tego:(
9.Podczas ich spotkania na przystanku brakowało mi tego jak Mamorusiowi się wymskneło :"Wojowniczka Sprawiedliwości"jak wpatrywał się w Usagi jak się zastanawiała tam chyba nad podobieństwem do Tuxedo i on też zauważył podobieństwo jej do Sailor Moon i nie było tego jak obserwował ją z daleka jako Tuxedo jak rozmawiała z Rei.
9.Wracając do odcinka 4 chyba najbardziej mi się podobał bo najbardziej przypominał mi ten mangowy chociaż to jak podszedł do niej Mamorek o taniec było inne niż mandze i takie tajemnicze jak uciekł wśród tłumu to jednak wynagrodziło mi to scene z pocałunkiem na koniec.Chociaz szkoda że Usagi nie schlała się drinkiem no ale rozumiem ni chcieli demoralizować młodzieży bo widziałam anime ma oznacznik +13 mmo wszystko brakuje mi pijanej Usy i zakłopotanego Mamorusia no ale trudno się mówi po mimo iż chłopczyna mało mówi to mu wybacze bo jest narysowany super zwłaszcze oczka śliczne ma (takie jakie przystało mieć jak na księcia ziemi zresztą Serenity zakochała się w tych oczach) i rzęsy takie długie normalnie ciastczko.
Mogli bardziej ukazac glebię uczuciową mamoru no ale dobra noi plusem jest da mnie że Mamoru nie leci jak w starym anime na kilka frontów takie playboy z niego był:chodził z Rei ,kochał się w Sailor Moon miał mięte do Usagi choć tego nie chiał przyznać przed samą soba noi na balu ją pocałował nie wiedząc że to Usa czaicie motyw taki z niego Playboy był że pocałował Usagi na balu jako księżniczke bo mu się podobała i czuł że ją skądś znał nie wiedział tylko skąd :) Wiem że się czepiam no ale musiałam trochę po marudzić ponieważ jestem wielką fanką mangi ze względu na klimat jaki tam panuje jest mrczniejsza a Usagi taka fajna:)
Jeszcze jedno mnie oświeciło coś mnie martwi że nie ujrzymy w serii o Crystal Tokio nawiązań do scen łóżkowych Mamoru i Usagi i zazdrosci Usy i Chibiusę noi pocałunek z Black Lady Mamoru coś mi się wydaje ze to zostanie oszczędzone widzą a szkoda;/
noi widze ze nasza Usa jako Serenity nie bedzie miała białych włosków a szkoda tak mi się to podobało tak jak jej mama Królowa Serenity (w serii Starej miała białe) i czy Usagi też tak urosną włosy jak w mandze że będzie zmuszona je obciąć noi motyw z samobójstwem czy będzie o tym jak Serenity wbiła sobie miecz w serce z rozpaczy.Jaaaa nie moge się doczekać ten dreszcze ekscytacji!!!!
Co nie zmieniam iż po mimo mojej osobistej krytyki chodź może nie mam prawo krytykować nie których rzeczy to uwielbiam obie serie pierwszą za to że pomimo iż jest tak różna od mangi to ma wspaniały humor a druga za to że jest tak bardzo podobna do mangi i do tego postacie moim zdaniem są ładniej namalowane a szczegulnie mają sliczne oczy .Ostatecznie bardziej podoba mi sie seria Crystal jako że jestem wierną fanką magi:)
no trochę rozłożyłam to na czynniki pierwsz:)

Odpowiedz do tematu