Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Yuuichiro
2014-07-24, 13:38
Sailor Moon S
Autor Wiadomość
Mayissa 
Zła Kobieta

Ulubione postaci z SM: Mako, Usa , Micchi
Seiya czy Mamoru?: Kunzite :D
Ulubiony utwór z Anime: Ginga ichi mibun chigai na kataomoi
Wysłany: 2010-10-08, 19:08   Sailor Moon S

a jednak postanowiłam założyć osobne wątki dla każdej serii, będzie łatwiej się odnaleźć, no i może są osoby którzy lubią jedne serie, a inne mniej i będą się udzielać tylko w ulubionej. Nie tylko chciałabym omawiać tu odcinki, ale dzielić się wszystkimi spostrzeżeniami i przeżyciami z nimi związanymi :)

Loża Ciemnych Czarownic * Liga M *
Ostatnio zmieniony przez Yuuichiro 2014-07-24, 13:38, w całości zmieniany 5 razy  

TuxedoMask 

Ulubione postaci z SM: Fiore, Fish' Eye
Seiya czy Mamoru?: Artemis
Ulubiony utwór z Anime: Nie wiem
Wysłany: 2010-10-19, 21:30   

Odnośnie serii mam mieszane uczucia.
Jest inna aniżeli Classic i R-ka, co w gruncie rzeczy wychodzi jej na dobre.

Pojawiają się dwie nowe wojowniczki spoza układu słonecznego Neptun i Uran. Dysponują one większą siłą ofensywną i doświadczeniem od wojowniczek z układu słonecznego. Odniosłem wrażenie że są z wyższej półki, pod względem mentalnym, psychicznym. Ogólnie są chyba najjaśniejszym punktem serii.

Obserwujemy „profanację” i zejście Taksido na drugi plan.

Zakończenie jak dla mnie lekko powiedziawszy dziwne i nie poukładane.

Mayissa 
Zła Kobieta

Wysłany: 2010-10-19, 22:03   

Też bym powiedziała, że z zakończenia dałoby się więcej wycisnąć.

miszael 

Ulubione postaci z SM: Sailor Venus
Seiya czy Mamoru?: Minako
Ulubiony utwór z Anime: Suki to Itte
Wysłany: 2010-10-19, 22:05   

Ja też mam mieszane uczucia co do zakończenia. Końcówka jest bardzo dramatyczna i obfituje w wiele zwrotów akcji. Rozwój wydarzeń zdaje się zapowiadać dramatyczną final battle na zakończenie. A tymczasem końcówka zostaje owiana mgłą tajemnicy. Sailor Moon wnika do wnętrza Pharao 90, a w następnej scenie widzimy ją już po walce. To jest właściwie taka puenta bez puenty. Szkoda...

Ale to i tak jedna z lepszych serii ze względu na fabułę.

TuxedoMask 

Ulubione postaci z SM: Fiore, Fish' Eye
Seiya czy Mamoru?: Artemis
Ulubiony utwór z Anime: Nie wiem
Wysłany: 2010-10-19, 22:34   

Hmm ... puenta, z tego co pamiętam w tej serii jest postawiony problem natury egzystencjalnej mianowicie: Czy można poświęcić jednostkę dla ogółu?

Puenta jest taka że ludzkie życie jest wartością najwyższą i trzeba je chronić za wszelką cenę.

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2010-10-20, 15:08   

Myślę, że miszael miał na myśli puentę w postaci wielkiej bitwy, a nie puentę jako morał. :)

Co do serii S - myślę, że na mojej liście zajmuje drugie miejsce... choć często mi się zmienia ten "ranking"... Bardzo ją lubię, jak wszystkie pozostałe serie. :) Postacie nowych wojowniczek idealnie pasują, moimi faworytkami są Haruka i Hotaru.

Źródło: http://vk.com/club39637650

Hikari 

Wysłany: 2010-10-20, 16:37   

Ja pamiętam, że jak oglądałam ją pierwszy raz na polsacie to strasznie mi się nie podobała i powiedziałam, że jej więcej nie obejrzę. Po jakimś czasie zmieniłam zdanie. Mam podobne wrażenie jak napisaliście, że końcówkę można by było zrobić lepiej. Co prawda niby Haruka i Michiru zaakceptowały na końcu Usagi jako księżniczkę, ale w dalszych seriach brakuje mi wspólnej walki z wrogiem outerek i innerek (coś jak było na początku serii Stars z Nehelenią)

effa25 

Ulubione postaci z SM: usagi, ami, rei
Seiya czy Mamoru?: mamoru
Ulubiony utwór z Anime: makenai
Wysłany: 2010-10-22, 13:00   

w tej serii mi się podobają daimony fajne połączenie jakiegoś dziwnego jajeczka z normalnymi ludzkimi przedmiotami, fajne kombinacje z tego wychodziły np:
http://www.shiningmoon.co...afika/09004.jpg
http://www.shiningmoon.co...afika/09105.jpg
http://www.shiningmoon.co...afika/09505.jpg
http://www.shiningmoon.co...afika/11405.jpg
http://www.shiningmoon.co...afika/12705.jpg
za to tomoe był moim zdaniem lekko inny od przeciętnej osoby, lub miał lekko nie równa pod sufitem, cała serii to jego szyderczy śmiech i łamanie przy tym słuchawki telefonu. z tego można była się pośmiać nie tylko ze ich przeciwniczki cały czas się ze sobą kłóciły i rywalizowały, te jeszcze strzelały jak kulą w płot szukając talizmanów o czystych sercach ludzkich. ciekawy pomysł w tajemniczych okolicznościach pojawiają się dwie tajemnicze wojowniczki o większych mocach, w czasie kolejnych odcinkach pojawiają się dwie kolejne, z tym że jedna ze swoją mocą jakby chciała to mogła by rozpiepszyć (sory za brzydkie słowo) pół świata. całą serie uwielbiam, nie przeszkadzają mi nawet zapychacze.

medzijaha 
Muzukashii handan.

Ulubione postaci z SM: Usagi, Michiru, Haruka, Mamoru
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Wysłany: 2011-02-20, 15:39   

a ja S i tak luie najbradziej. za zlozonosc psychiki i problematyke
za polozenie w jakim znalazly sie H&M
uran i neptun byly chyba njdoglebniej przedstawionymi postaciami, jesli chodzi o psychike i nie chodzi tu tylko o ich orientacje (choc usagi "goni" je w tym elemencie, tyle,ze u niej rozklada sie to na 5 serii)
poslannictwo outerek robi na mnie olbrzymie wrazenie, podobnie jak cierpienie hotaru
zaluje tylko, ze za malo jest tu mangowego saturna, czyli tej, ktora konczy wszystko, a nie poswieca sie by ratowac reszte
zkonczenie takze mi sie podoba - ukazanie SM we wnetrzu pharao mogloby zniszcyc ciaglosc jak dla mnie, no ale na upartego mogli to faktycznie uwzglednic
Anata wa mede aisuru hito o korosu koto wa dekimasu ka? - Would you kill someone you love, because of love?

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2011-02-20, 17:49   

Według mnie w tej serii Haruka i Neptune nie były jeszcze parą (przynajmniej w anime). Ja je odbierałam za bardzo dobra przyjaciółki, zżyte tak mocno ze sobą ze względu na ich misję. Wydaje mi się, ze dopiero w Starsach (może w czasie serii Supers, gdy nie były pokazane) zaczęły ze sobą chodzić. Bo w Starsach już nie miałam wrażenia, ze ich związek to nadinterpretacja, wymysł fanów, czy coś...

Źródło: http://vk.com/club39637650

Mayissa 
Zła Kobieta

Wysłany: 2011-02-21, 15:10   

Annorelka M & H były tu już parą, mieszkały razem i wielokrotnie wyznawały sobie miłość.

magusia 
Wiedźma M*

Ulubione postaci z SM: Usagi, Minako
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: Princess Melodies
Wysłany: 2011-02-21, 15:13   

W tej serii z Profesorem Tomoe to (nawet) widać, w jednym z decydujących odcinków ....
Loża Ciemnych Czarownic.
Liga M

* "Wiedźma" - zastrzeżona

medzijaha 
Muzukashii handan.

Wysłany: 2011-02-21, 16:21   

Annorelka napisał/a:
Według mnie w tej serii Haruka i Neptune nie były jeszcze parą (przynajmniej w anime). Ja je odbierałam za bardzo dobra przyjaciółki, zżyte tak mocno ze sobą ze względu na ich misję. Wydaje mi się, ze dopiero w Starsach (może w czasie serii Supers, gdy nie były pokazane) zaczęły ze sobą chodzić. Bo w Starsach już nie miałam wrażenia, ze ich związek to nadinterpretacja, wymysł fanów, czy coś...

mi sie wydaje, ze jednak byly od poczatku, nawet w ich wspomnieniach to widac (dla mnie wymowne jest to,ze na poczatku haruka odmawia pozowania, gdy sie jeszcze nie znaja, a potem widac gotowy rysunek, odbieram to tak jakby michiru ją "skusila", czy tez zdobyla)
no i ten odc (lub 1 wczesniej) kiedy okazuje sie, ze to one maja talizmany, scena w oknie, kiedy splataja rece, czy odcinek, w ktorym uran ucieka z usą zostawiajac neptuna, widac jak wiele kosztuje ją zostawienie michiru
Anata wa mede aisuru hito o korosu koto wa dekimasu ka? - Would you kill someone you love, because of love?

medzijaha 
Muzukashii handan.

Wysłany: 2011-02-21, 16:34   

i kojarzy mi sie tez .. ALE NIE JESTEM PEWNA:) odc 103 Rei spotyka sie z kobieta od bebnow, a dziewczyny biora to za randke i ktoras (chyba Usagi) mowi cos o tym, że "to niekoniecznie musi byc randka", a minako na to "pozory mylą, najlepszy przyklad to haruka"
czyli bez wzgledu na to czy chodzi o zwiazek z inna dziewczyna(bo tak chyba brzmialo to w oryginale), czy o to, ze mozna latwo pomylic plci, wychodzi na jedno:)
zreszta chemia miedzy nimi jest niekiedy silniejsza niz miedzy endymionem i serenity, czy jak kto woli usagi i mamoru

magusia 
Wiedźma M*

Ulubione postaci z SM: Usagi, Minako
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: Princess Melodies
Wysłany: 2011-02-21, 18:46   

zgadzam się medzijaha, widać to po ich zachowaniu, spojrzenie czy gest i wiedziały o co tej drugiej chodzi... :)
Loża Ciemnych Czarownic.
Liga M

* "Wiedźma" - zastrzeżona

Odpowiedz do tematu