Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Yuuichiro
2014-07-24, 13:38
Sailor Moon S
Autor Wiadomość
Yuri
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-21, 22:58   

Według mnie w pokazywaniu związków homoseksualnych w filmach, serialach, anime, itp. nie ma nic złego. W końcu co jest nienormalnego w związkach dziewczyna x dziewczyna, czy chłopak x chłopak? Osobiście uważam, że każdy ma prawo kochać, nie zależnie od tego, czy kocha kogoś swojej, lub przeciwnej płci.
Jeśli zaś chodzi o Sailor Moon S: Ogromnie podobała mi się scena, w której Michiru biegnie do Haruki, mimo tego, iż wszystkie strzały w nią trafiają. Ta scena świadczy właśnie o tym, że gdy komuś na kimś zależy, będzie się starał z całych sił pomóc drugiej osobie, gdy ta będzie w tarapatach.

magusia 
Wiedźma M*

Ulubione postaci z SM: Usagi, Minako
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: Princess Melodies
Wysłany: 2011-02-22, 06:22   

Zgadzam się z Tobą Yuri, ale niestety Polka nie jest jeszcze krajem tyle powszechnie tolerancyjnym aby w pełni akceptować związki homoseksualne :-(

Co do sceny kiedy "umiera" Michiru - jest piękna...
Loża Ciemnych Czarownic.
Liga M

* "Wiedźma" - zastrzeżona

Mayissa 
Zła Kobieta

Ulubione postaci z SM: Mako, Usa , Micchi
Seiya czy Mamoru?: Kunzite :D
Ulubiony utwór z Anime: Ginga ichi mibun chigai na kataomoi
Wysłany: 2011-02-22, 15:42   

Hmmm, ja jestem skostniałą tradycjonalistką... i nie za bardzo tolerancyjna co do par homo, i tak mi zostanie, po przyjrzeniu się temu co dzieje się w Szwecji, Holandii czy choćby Francji... Miłość nie wybiera, każ ma prawo kochać i być kochanym, ale powinna też uczyć pokory, to co się dzieje z prawami kochającymi inaczej, niedługo pary hero będą uważane za nienormalne!... cóż, gdyby pary homo miały być czym normalnym i promowanym, Europa wkrótce wyginie.

Ale nie o tym tu miało być, ja wiedziałam że H & M są parą od początku, miała w końcu chyba 14 lat jak je oglądałam.

Loża Ciemnych Czarownic * Liga M *

medzijaha 
Muzukashii handan.

Ulubione postaci z SM: Usagi, Michiru, Haruka, Mamoru
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Wysłany: 2011-02-22, 19:31   

magusia napisał/a:
Co do sceny kiedy "umiera" Michiru - jest piękna...

a jezszce piekniejsza kiedy umieraja w starsach obie i to "haruka..chce cie dotknac" plakalam przez cale 15 powtorzen tej sceny, a potem 15 razy w nastepnym odcinku kiedy jest powtorzone

ja w sumie nie mam zdania co do par homoseksualnych, bo osobiscie w zaden sposob nie szkodza mi w zyciu niczym, choc oczywiscie z racji religii nie bylabym ich propagatorka
tak czy inaczej haruke i michiru akceptowalabym nawet, gdyby bylo to oficjalnie zakazane xD
Anata wa mede aisuru hito o korosu koto wa dekimasu ka? - Would you kill someone you love, because of love?

magusia 
Wiedźma M*

Wysłany: 2011-02-22, 19:35   

Scena o której pisałaś tez mnie ujęła, aczkolwiek ich relację przez wszystkie serie w których występowały takie były, w mniejszym lub większym stopniu... :-)
Loża Ciemnych Czarownic.
Liga M

medzijaha 
Muzukashii handan.

Ulubione postaci z SM: Usagi, Michiru, Haruka, Mamoru
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Wysłany: 2011-02-22, 22:14   

je dwie obok Usagi lubie najbardziej,
chociaz oczywiscie zadarzalo sie, ze po niektorych odcinkach inna
z bohaterek mnei czyms zaczarowala i krotkodystansowo byla moja naj
jednak w serii s (tej dotyczy temat) jak dla mnei nr 1 w 2 osobach (chociaz hotaru .. ;) )
Anata wa mede aisuru hito o korosu koto wa dekimasu ka? - Would you kill someone you love, because of love?

Mayissa 
Zła Kobieta

Ulubione postaci z SM: Mako, Usa , Micchi
Seiya czy Mamoru?: Kunzite :D
Ulubiony utwór z Anime: Ginga ichi mibun chigai na kataomoi
Wysłany: 2011-02-23, 01:24   

hanka_chibiusa święte słowa...

A mi się scena śmierci H & M bardziej podobała w S-ce , bardziej tragiczna i ta muzyka w podkładzie, ułaaaaaaaaaa... ryczałam jak durna! W ogóle ich związek był zabarwiony takim jakby cierpieniem trochę... jakby obie godziły się na śmierć co dnia, byle razem do końca. Hmmm, ich relacja była chyba bardziej dojrzała i głęboka niż pokazano to między Usą i Mamo.. a szkoda.

Loża Ciemnych Czarownic * Liga M *

hanka_chibiusa 
Czarownica

Ulubione postaci z SM: Chibiusa i Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Ulubiony utwór z Anime: Rakuen - Do As Infinity
Wysłany: 2011-02-23, 02:42   

Dokładnie. W serii anime bardzo lubie Haruje i Michiru... z naciskiem na Harukę. Michiru czasem mnie strasznie denerwowała. Nie podobały mi się za to one w mandze w Starsach.... te mundurki szkolne... takie uwstecznienie... wcześniej wydawały się dużo dojrzalsze.

Moja Tablica http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Voj9/

magusia 
Wiedźma M*

Wysłany: 2011-02-23, 07:20   

Mayissa-> zdecydowanie się z Tobą zgadzam....aczkolwiek reakcje Michiru i Haruki były bardziej wyraźniej pokazane, oglądając miałam wrażenie, że w serii z Hotaru to uczcie Usagi i Mamoru zeszło na plan poboczny....a co do Starsów to Mamoru tam praktycznie nie było....

Związek Haruki i Michiru by taki.... mistyczny.... nie wiem, taki na śmierć i życie...
Loża Ciemnych Czarownic.
Liga M

Yuri
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-24, 12:15   

Cóż, każdy będzie miał inne zdanie na ten temat.
Wracając do Sailor Moon S: Bardzo lubiłam Eudial (jeśli chodzi o wrogów), i szkoda, że Mimette ją zabiła...

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2011-02-24, 13:34   

Cytat:
ja odbieram to tak samo jak Ty :)

Nie, ja ich odbieram jeszcze inaczej. No i wolę ich w anime niż w mandze. ;)

W ogóle, napis na drzwiach u Wiedźm był boski. :D

Źródło: http://vk.com/club39637650

Sejlor Uranus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-07, 13:50   

Obok serii Stars moja ulubiona seria, świetne openingi z początku stojącymi jak pomniki Sailorkami na kolumnach. Jednak przede wszystkim mocny nacisk postanowiono tu na Outer Senshi i to mnie przeogromnie cieszy. Zawsze kiedy pojawia się Sailor Uranus i Sailor Neptune pojawia się utwór Uranus, Soshite, Neptune i nie da się go zapomnieć. Podobnie jak ich przemian i ataku World Shaking, coś wspaniałego. Zresztą zobaczcie, to się po prostu ogląda.

http://www.youtube.com/watch?v=BShvyWYcnbc

Jest też powrót Chibiusy i tu najbardziej bawią mnie sceny użyciem broni przez Sailor Chibi Moon. Jest też wątek jej przyjaźni z Hotaru Tomoe. Warto wspomnieć też o Sailor Pluto i jej ataku Dead Scream. Bractwo Śmierci wypada dobrze, Dr Tomoe jako opętany zły i szalony naukowiec się sprawdził. Jednak najbardziej lubię Kaolinite, choć dwa razy marnie kończy. Rozczarowuje mnie jednak nieco Pharaoh 90 i Mistress 9. Seria S ma też kilka [cenzura] przez duże ''Z'' scen. 92 odcinek i pojedynek Minako z Haruką w salonie gier. Odcinek 96 krótki pojedynek Sailor Jupiter z Sailor Uranus. Odcinek 97 pojedynek na pływalni Michiru z Ami. Odcinek 98 ze sceną w jaskini. Odcinek 100 czyli Sailor Venus kontra Daimon. Odcinki 101 i 102, a zwłaszcza ten drugi i scena z Ai No Senshi. Największe wrażenie robi na mnie jednak odcinek 110, bo misja jest najważniejsza i nic innego się nie liczy... nawet śmierć. Haruka i Michiru to specyficzne postacie, łączy je lesbijska miłość. Są kobiece, ale są też twarde i bezwzględne gdy zachodzi potrzeba.

mjupiter

Wysłany: 2012-08-22, 22:53   

Nie wiem gdzie to zamieścić ale ta melodia jest po prostu piękna, aż chce się płakać za każdym razem jak to [cenzura] i ten odc był jednym z najlepszych ( w moim mniemaniu )
http://www.youtube.com/watch?v=omfxzwhgqcA

Mara Jade 
Zły Dżedaj

Ulubione postaci z SM: Hotaru, Rei, Minako, Yaten
Seiya czy Mamoru?: książę Diamand
Wysłany: 2012-09-13, 16:07   

S-ka była bodajże pierwszą serią Sailor Moon, którą obejrzałam w całości. Ale to raczej nie przez sentyment uważam ją za świetną, o ile nie najlepszą.

Powodów, dla których ją lubię, jest sporo:
- Najładniejszy opening,
- Bardzo, bardzo ciekawe wprowadzenie postaci outerek - tajemnicze, zdeterminowane, nieufne.
- Hotaru! Uwielbiam jej wątek i uwielbiam postać Hotaru jako taką. Przy scenkach, gdzie budzi się jej moc (choć czasami można się zastanawiać, kiedy jest to moc Saturna, a kiedy moc Mistress 9... ) dosłownie przechodziły mnie ciary, a odcinek, w którym Haruka, Michiru i Setsuna próbowały zabić Hotaru, a Chibi-Usa ją osłoniła - coś pięknego.
- Niesamowity odcinek z talizmanami i ukazaniem się Graala. Ktoś gdzieś tu chyba napisał, że przewaga anime nad mangą polega na tym, że w mandze nie ma tej sceny. Coś w tym jest! :lol:

Swoją szosą, nie widziałam anime od lat (zdecydowanie lepiej kojarzę mangę), więc jestem ciekawa, jak tym razem odebrałabym finałową walkę z Farao 90.
Pamiętam, że za pierwszym razem uznałam, że mesjaszem jest Sailor Saturn (zgodnie z dwoistą naturą Saturna: niszczyciela-Mesjasz Ciszy i tego, który umożliwia odrodzenia-Mesjasz Światła) i że to Ona pokonała Farao, a Usagi/Serenity uratowała ją z jego wnętrza.

Z mangi wynika, że Mesjaszem jest Serenity (jak zwykle... trochę to nudne).

Przy takim odbiorze, jak opisałam powyżej, wersja z anime jest zdecydowanie ciekawsza. No, ale muszę ją sobie odświeżyć, bo może będę musiała zmienić zdanie... :-?

Ps. w obronie mangi, czyli co ma manga, a czego nie ma anime jak chodzi o serię S:
Tylko w mandze występuje mój ulubiony cytat: "Zawsze jest tak, że z końcem czegoś rodzi się nowa nadzieja". :)

boom boom ba 
licho nie śpi

Ulubione postaci z SM: Chibi Chibi?
Seiya czy Mamoru?: Easy Brothers
Ulubiony utwór z Anime: Umi Sakai Unasaka
Wysłany: 2012-09-13, 16:34   

Mara Jade, podpisuję sie pod większością Twoich słów. Również uwielbiam serię Super, właśnie za to, że jest strasznie superrr!!!

Najbardziej klimatyczna seria z nieziemskimi outerkami i ten wylewający się miejscami artyzm :mrgreen:

Soundtrack, wg mnie najlepsiejszy ze wszystkich sailorkowych (skrzypki, fortepian, dużo klasyki).

Odpowiedz do tematu