Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Grafika i animacja w Sailor Moon Crystal
Autor Wiadomość
Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-07-01, 10:18   Grafika i animacja w Sailor Moon Crystal

Biedna Sock nadal w swoim uzależnieniu od Revo. A myślałem że BieberMania jest groźna :lol:

O ile postacie są wychudzone, o tyle Luna stała się jakaś taka pyzowata albo to taki kadr i ujęcie :-P
Ostatnio zmieniony przez Yuuichiro 2014-08-06, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  

magusia 
Wiedźma M*

Ulubione postaci z SM: Usagi, Minako
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: Princess Melodies
Wysłany: 2014-07-01, 12:34   

Nie no, ten Mamor jest beznadziejny :cry:
Loża Ciemnych Czarownic.
Liga M

* "Wiedźma" - zastrzeżona

aktan8 

Ulubione postaci z SM: Usagi Rei
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Moon Pride
Wysłany: 2014-07-01, 13:42   

Przestancie Mamoru jest swietny :D http://vk.com/pretty_sold...Fvideos-1108386

Jak taki cud moze wam sie nie podobac :P
Ostatnio zmieniony przez aktan8 2014-07-01, 13:45, w całości zmieniany 1 raz  

aktan8 

Ulubione postaci z SM: Usagi Rei
Ulubiony utwór z Anime: Moon Pride
Wysłany: 2014-07-01, 13:46   

effa25 napisał/a:
postacie mają małą anorekcje

Wy chyba nie wiecie jak anoreksja wyglada chyba :?: Trzeba o tym sobie najpiew poczytac nie wypowiadac sie D Kazdy przeciez chcialby tak wygladac :P

arigato 

Ulubione postaci z SM: Hotaru
Seiya czy Mamoru?: Żaden
Wysłany: 2014-07-01, 16:45   

Nie ma co, graficznie jest bardzo dopieszczone. Co prawda tło jest niedopracowane. Ale grafika jest oryginalna. Opening przypomina mi charakter Fate stay. Opening i ending dopieszczony. Muzyka kwestia gustu. Długie nogi i anorektyczne ciała - nie sądze, tym bardziej, że Japończycy wzorują się na europejskich ciałach. Tak czy inaczej proporcje są zachowane. To tak na pierwszy rzut oka.

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-01, 16:45   

Anoreksja wygląda dokładnie tak. Twarze wyglądają zdrowo, ale te kończyny to są patyki. Za brzuszek lub tyłek też raczej nie ma co złapać. Oczywiście piersi są normalne, co tylko pogłębia uczucie nienaturalności. I jak patrzę na stare komentarze sprzed ukazania się zwiastunów nowego anime, że postaci ze starego anime wyglądają jak głowonogi, to myślę, że osoby które pozostawiły te komentarze, teraz bardziej żałują.

Mamoru wygląda jak słodki ptyś, taki typowy chłopaczek ze snu czternastolatki. Zmienia się ideał piękna mężczyzny, choć trzeba przyznać, że ta jego chudość to też nawiązanie do mangi.

SockPuppet
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-01, 17:06   

Jadeite napisał/a:
Biedna Sock nadal w swoim uzależnieniu od Revo. A myślałem że BieberMania jest groźna
Tobie nie pozwolę nawet wybrać sposobu śmierci~

Jak oni mogą...z tym 3D....Czy naprawdę nie dało się narysować openingu i transformacji w dwuwymiarze? I dać opening do zaśpiewania kogoś sensownemu...Mam nadzieję, że Revo i jego kapela nagrają wersję autorską....Na razie i tak nie wiele da się usłyszeć na tym nagraniu.

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-07-01, 22:04   

Cytat:
Przestancie Mamoru jest swietny

Zależy dla kogo

Cytat:
Jak taki cud moze wam sie nie podobac

Ja tam w cuda nie wierze ;-)

Cytat:
Wy chyba nie wiecie jak anoreksja wyglada chyba :?: Trzeba o tym sobie najpiew poczytac nie wypowiadac sie D Kazdy przeciez chcialby tak wygladac :P

Chyba jednak wiemy i czytać nie trzeba, wystarczy pooglądać zdjęcia osób które na to cierpią. W skrajnych przypadkach anoreksji mówimy o uwydatnionych kościach i ja nie chciałbym nigdy tak wyglądać. Lubie siebie i swój obecny wygląd ;-)

Honda napisał/a:
Mamoru wygląda jak słodki ptyś, taki typowy chłopaczek ze snu czternastolatki.

Ja bym powiedział jak chłopak z plakatu albo żurnala :lol:

SockPuppet napisał/a:
Tobie nie pozwolę nawet wybrać sposobu śmierci

Wspaniale! Zdaje się więc na twój wybór, co tam masz w zanadrzu. Skok przez płonąca obręcz ? :lol:

Gregor 
Wiedźmin S*

Ulubione postaci z SM: Minako, Usagi, Setsuna
Wysłany: 2014-07-03, 18:12   

Lunie niewiele brakuje do 8bitowego Nyan Cat. Co do grafiki a zwłaszcza twarzy Tuxedo zgadzam się "ręcami i nogami" z Jadeite. Nie po to wymyśla się UHD żeby robić tak proste szkice postaci...

Niestety zaczyna wychodzić najczystsze lenistwo studia które zapewne wynikło z skąpstwa... Pisane było do kogo ma być skierowane anime no ale pod względem estetyki jest tragedia a na większych ekranach wyjdzie wada braku szczegółów w grafice postaci.

Jeśli mieli to tak robić to lepiej byłoby zrobić kompletny Remastering obrazu i dźwięku starej wersji i wyszłoby na to samo... Obejrzę cały odcinek ale kurczę Nowa wersja daje mniej wszystkiego. Mam tylko nadzieję że będzie w odbiorze całego odcinka lepiej

Jednakże wg twórców nie trafiam w docelową grupę odbiorców więc mój osąd jest tak oooo.
But you're to blind to see

Frame of silence
Of an innocence divine
Is a dangerous creation
When you fail the test of time

Vircora
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-04, 10:26   

Nie chciałam oglądać zbyt dużo materiałów, żeby zbytnio sobie nie "spoilerować" i nie chodzi tu oczywiście o fabułę :P
Zobaczyłam natomiast trailer ...
No i...
Delikatnie mówiąc jestem na duże, ogromne nie.
Podobają mi się screeny z anime, szczególnie nocne partie, podoba mi się gra światłocieniowa, natomiast jak zobaczyłam tę transformację... Masakra dla mnie. I tak ciągle chcę zobaczyć pierwszy odcinek, nie wiem zbyt wiele na ten temat, więc mam szczerą nadzieję, że transformacja będzie jedynym, na czym się zawiodę. I mam również ogromną nadzieję, że się do niej przyzwyczaję.

Ale no nie mogę przecierpieć tego 3D, awwwww.

Chou 

Ulubione postaci z SM: Michiru, Hotaru
Ulubiony utwór z Anime: ...
Wysłany: 2014-07-04, 11:47   

Vircora napisał/a:
Nie chciałam oglądać zbyt dużo materiałów, żeby zbytnio sobie nie "spoilerować" i nie chodzi tu oczywiście o fabułę :P
Zobaczyłam natomiast trailer ...
No i...
Delikatnie mówiąc jestem na duże, ogromne nie.
Podobają mi się screeny z anime, szczególnie nocne partie, podoba mi się gra światłocieniowa, natomiast jak zobaczyłam tę transformację... Masakra dla mnie. I tak ciągle chcę zobaczyć pierwszy odcinek, nie wiem zbyt wiele na ten temat, więc mam szczerą nadzieję, że transformacja będzie jedynym, na czym się zawiodę. I mam również ogromną nadzieję, że się do niej przyzwyczaję.

Ale no nie mogę przecierpieć tego 3D, awwwww.

Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Screeny z anime wyglądają ślicznie, ale w ruchu już nie jest tak dobrze. Transformacja- mam nadzieję, że w kolejnych odcinkach chociaż będzie krótsza i jakoś się do niej przyzwyczaimy, martwię się o przemiany kolejnych wojowniczek. Ja niestety jutro nie obejrzę pierwszego odcinka :< dopiero w niedzielę. Nie spoilerujcie za mocno ;) Proponuję utworzyć wogóle osobny dział poświęcony tylko Crystal, bo już teraz jest bałagan.

magusia 
Wiedźma M*

Ulubione postaci z SM: Usagi, Minako
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: Princess Melodies
Wysłany: 2014-07-21, 19:40   Grafika związana z SMC

W temacie piszemy o grafice związanej z SMC. Wszelkie plusy i minusy związane z Nowym Anime w tej materii.
Loża Ciemnych Czarownic.
Liga M

* "Wiedźma" - zastrzeżona

Minky 

Ulubione postaci z SM: Minako, Queen Serenity
Ulubiony utwór z Anime: Kaze mo, sora mo, kitto
Wysłany: 2014-08-04, 08:49   

Na Toei mści się zatrudnienie nie tylko taniego, ale i niedoświadczonego filipińskiego studia jako podwykonawcy (nazwa studia pojawia się w openingu) - o ile dobrze pamiętam, jest to ich pierwszy tak duży projekt i jak widać, niestety, nie radzą sobie.
W 3. akcie zabolało to szczególnie, gdyż praktycznie 3/4 odcinka było zanimowane przyzwoicie, a gdzieś w połowie 18. minuty mamy jednego potworka za drugim (chociaż scena zapoznawcza Rei w autobusie też miała swoje problemy). Prawdopodobnie, odpowiadali oni za animację scen z Rei - i nawalili.
Co nie zmienia faktu, że bardzo bym chciała, żeby Toei wzięło się w troki i podjęło męską decyzję, co z tym dalej zrobić - jak wiemy, odcinki wciąż powstają (nie startowali z ukończoną serią). Przydałaby sie męska decyzja - albo bierzemy to na własne studio, albo zmieniamy podwykonawcę. I to tak szybko, jak tylko się da.

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-08-04, 10:00   

To teraz pytanie czy Sailor Moon Crystal to w ogóle jest anime? Jak przez Japonię jest tylko zlecane filipińskiemu studiu?
Moim zdaniem (niestety?) tak.
W latach 80 wiele kreskówek było podobnie zlecanych animatorów w Japonii, ale projekty postaci, zamysł, scenariusz, scenopis powstawały we Francji lub w USA. I kreska itd. nic się z Japonią nie kojarzą.

Minky, gdzie czytałaś o tym studiu, tym, że jest niedoświadczone itd? Dasz link do artykułu? zaintrygowało mnie. :)

Źródło: http://vk.com/club39637650

RAMZES 

Ulubione postaci z SM: Minako
Seiya czy Mamoru?: tajemica
Wysłany: 2014-08-04, 10:56   

Annorelka napisał/a:
To teraz pytanie czy Sailor Moon Crystal to w ogóle jest anime?

To zależy na jaką definicję się powołujesz bo generalnie dla Japończyków wszystkie animacje z poza ich kraju to także anime :roll: .

Minky napisał/a:
Na Toei mści się zatrudnienie nie tylko taniego, ale i niedoświadczonego filipińskiego studia jako podwykonawcy (nazwa studia pojawia się w openingu) - o ile dobrze pamiętam, jest to ich pierwszy tak duży projekt i jak widać, niestety, nie radzą sobie.

A gdzie tam niedoświadczone. To studio jest doświadczone, tylko że osoby tam pracujące często chorują na pewną przypadłość z naszego podwórka a wywodzącą się z tamtego kraju, to jest znana wszystkim ,,chorobę filipińską'' :shock: 8-) :-P :mrgreen: .

Odpowiedz do tematu