Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Grafika i animacja w Sailor Moon Crystal
Autor Wiadomość
Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-13, 11:25   

A po której stronie są te poprawione?

kamil88 
kamil88

Ulubione postaci z SM: Hotaru, Chibi-Usa
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2014-11-13, 14:05   

Po prawej stronie są poprawione sceny :)
Akt 4 http://i.imgur.com/fdLxlQR.jpg

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-11-13, 15:38   

Zauważyliście, ze poprawione są w 99% tylko rysunki głównych bohaterów, chociaż w danej scenie postać "tła" również niekorzystnie wyszła to taka została...

Źródło: http://vk.com/club39637650

Setsuna-san 
Herbaciarka ;)

Ulubione postaci z SM: Usagi, Setsuna, Luna
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2014-11-13, 17:29   

Oglądałam to zestawienie od kamila i nasuwa mi się jedno pytanie - szanowni producenci: nie można było tak narysować Crystala od razu? Tym bardziej, że zmiany i poprawki są znaczne? Nagle motocyklista może wyglądać normalnie, a przejeżdżający samochód nie jak zabawka? Sailorki nareszcie mogą bardziej przypominać siebie, a Motoki w końcu jak chłopak w którym Usagi faktycznie mogła się platonicznie zakochać?

Przecież mogli od razu się postarać, a nie wypuszczać chłam, który będą po paru miesiącach poprawiać, nie szkoda im czasu na coś takiego??? To fani, którzy oglądają emisję na internecie już nie są dla nich ważni? Liczą się tylko Ci, którzy kupią wydanie DVD, bo wtedy pieniążki płyną do kasy??

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-11-13, 18:05   

Annorelko, ja widzę, że postacie "tła" też zostały poprawione, spójrz chociażby na motocyklistę - ma inne proporcje głowy i ciała. Sailorki wreszcie zaczęły siebie przypominać... Może wytwórnia chce zarobić na poprawionym wydaniu w inny sposób - mianowicie sprzedać go telewizjom? To by oznaczało, że internauci oglądali wersję testową lub coś w tym stylu, ale to już jest zupełnie bez sensu...

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2014-11-13, 18:32   

Pisałam o głównie o tych pierwszych zalinkowanych screenach, z balu. Oraz Motokim - poprawiono tylko jego głowę, by przypominała bardziej projekty, ale dziwne proporcje zostały.

A niektóre poprawiono z niewiadomych przyczyn np. ojca Usagi - wyglądał dobrze na "przed". Tak samo dłonie Usagi na dwóch ostatnich screenach z odcinka czwartego - nawet bardziej mi się podobają przed, po to takie Naokowe szpony. :P Wystarczyło poprawić samą głowę. Ikuko poza zbliżeniem na jej twarz (biorąc pod uwagę, że jest widziana z daleka, nie musi być multum detali) - jak najbardziej OK. Chyba bardziej się skupiają na upodabnianiu postaci do projektów wstępnych niż poprawianiu innych rzeczy...

Teoria z kasą ma sens.

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-13, 19:49   

Dziękuję Kamilu. Jak już wspominałem ja się kompletnie nie znam na animacji, i dla mnie rysunki po prawej i po lewej stronie, mimo że widzę różnicę, to jednak są na podobnym poziomie.

February 

Ulubione postaci z SM: Usagi
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: La luna splende
Wysłany: 2014-11-13, 19:53   

Jak się przypatrzeć to poprawili wiele byków, które raziły w oczy^^ Rei zwłaszcza w autobusie zobaczona po raz pierwszy przez Usagi już tak nie straszy :) Chętnie obejrzę oba akty w nowej wersji :) Oczywiście ciekawi mnie druga połowa zmian 3 i 4 aktu.

SockPuppet
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-14, 10:58   

Ostatecznie wersja wyświetlana w internecie była darmooowa. A animatorzy to rzemieślnicy, mrówki-robotnice, muszą dostać na papu, bo inaczej nie mają po co się starać. Albo inaczej: oglądacie za darmo w sieci - OK, ale jak chcecie mieć lepszą jakość, to bulicie kasę. Przecież od dawna wiadomo, że nic nie ma za darmo~

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-14, 11:59   

To takie pesymistyczne xd. Pesymistyczne tym bardziej, że prawdziwe.

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2014-11-14, 14:14   

SockPuppet napisał/a:
Ostatecznie wersja wyświetlana w internecie była darmooowa. A animatorzy to rzemieślnicy, mrówki-robotnice, muszą dostać na papu, bo inaczej nie mają po co się starać. Albo inaczej: oglądacie za darmo w sieci - OK, ale jak chcecie mieć lepszą jakość, to bulicie kasę. Przecież od dawna wiadomo, że nic nie ma za darmo~

Telewizja, jakby nie patrzeć też jest w ten sposób darmowa - płaci się za satelitę, ileś kanałów, a nie konkretny serial. Tak samo płaci się za internet. I na streamach w necie są przecież reklamy, jak w TV - dużo osób na nie narzekało.

Poza tym znów mamy nawiązania do oryginalnego anime, choć Crystal ma się odcinać.
http://www.shiningmoon.co...illaChips01.jpg
Czerwona Różyczka. :P

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-14, 15:04   

Może powiem tak: nie wiem, kto rzucił hasło, że Crystal ma się całkowicie odcinać od Classica, bo jest ono kompletnym bezsensem. Crystal w założeniu miał być wierną adaptacją mangi, przy czym zmiany miały obejmować wprowadzenie wątków, które Naoko postanowiła niejako napisać na nowo. Nigdzie nie ma jednak zastrzeżenia, aby nie pojawiały się "oczka" puszczone do fanów Classica.

Może gdyby sama egzystencja Crystala nie była swoistym policzkiem dla nich, to takie "oczka" spotykałyby się z większą aprobatą.

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-14, 15:46   

A może to tylko efekt nieogarnięcia się osoby, która robiła te opakowania. Ja na przykład mam płytę, do której była dołączona książeczka z tekstami. Jakiś mądry człowiek źle posklejał kartki, wskutek czego część kartek się powtarza, a części nie ma w ogóle. Ktoś, kto robił te opakowania może się śpieszył do domu, może miał chore dziecko, może był głodny, i dał zły kolor.

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2014-11-14, 15:56   

Cytat:
Może powiem tak: nie wiem, kto rzucił hasło, że Crystal ma się całkowicie odcinać od Classica, bo jest ono kompletnym bezsensem.

Ja. W wywiadach było wielokrotnie podkreślane, że to ma być adaptacja mangi, a nie remejk poprzedniego anime, że wszystko ma być od nowa, według mangi, konsultowane z Naoko. Natomiast o odcięciu się od poprzedniej roli wspominała aktorka podkładająca głos Usagi. Że musi się odciąć od przeszłości, od tamtej roli i postaci, bo to zupełnie inne anime, rola i postać.

Cytat:

Może gdyby sama egzystencja Crystala nie była swoistym policzkiem dla nich, to takie "oczka" spotykałyby się z większą aprobatą.

Czy, ze ja sam odbieram egzystencję Crystala jako taki policzek to znaczy,z ę coś ze mną nie tak? :( Jestem wredną hejterką, głupią, nietolerancyjną marudą czy coś? :(

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-14, 16:14   

Te określenia zatem pasowałyby też do mnie, bo poza muzyką, Crystala nie trawię i nie ukrywam tego.

Annorelka napisał/a:
W wywiadach było wielokrotnie podkreślane, że to ma być adaptacja mangi, a nie remejk poprzedniego anime, że wszystko ma być od nowa, według mangi, konsultowane z Naoko. Natomiast o odcięciu się od poprzedniej roli wspominała aktorka podkładająca głos Usagi. Że musi się odciąć od przeszłości, od tamtej roli i postaci, bo to zupełnie inne anime, rola i postać.

A Ty to źle zinterpretowałaś, o co łatwo, bo prawdę powiedziawszy, też bym się nabrał. Jednak kwestia tego, że to AKTORKA musi się odciąć od tamtej roli i postaci, psychicznie, aby móc należycie podłożyć głos w Crystalu, to nie to samo, żeby wszyscy twórcy całkiem się od klasycznego anime odcięli. Bo, jak już wspomniałem, bycie wierną adaptacją mangi nie wyklucza pojedynczych scenek, będących puszczekiem oczka do fanów klasycznego anime.

Odpowiedz do tematu