Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Sailor Moon Crystal/ Sailor Moon Classic- Porównanie
Autor Wiadomość
Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2014-07-24, 13:41   Sailor Moon Crystal/ Sailor Moon Classic- Porównanie

Porównujemy obie adaptacje.

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-07-24, 19:38   

Oczywiście naturalną rzeczą jest że sama emisja Crystal niesie wszelkie porównywanie i wzbudza tyle emocji. I zgodzę się porównywania niby nie mają sensu, ale od nich nie da się uciec. Nie ucieknie od nich ani Crystal, ani żadna inna następna produkcja (jeśli jakaś powstanie jeszcze). Te 5 serii starego anime miało na nas tak silny wpływ i tak miło je wspominamy że po prostu czasami to bierze górę. Czy to źle ? Myślę że nie, myślę że to bardzo dobrze iż nie odcinamy się od przeszłości i dzieciństwa. Że pamiętamy, wciąż lubimy i je oglądamy. Że nie ulegamy tu modzie na coś co jest nowe, co jest powiewem świeżości dla ogólnie Sailior Moon ale co jest słabe. Słabsze od tego co też dostaliśmy kiedyś, wobec czego nie zamierzam jednak stosować wulgarnych słów. Za to oceniać i krytykować Crystal mogę, zwłaszcza jeśli mam za co. A sami przyznacie chyba że każdy kolejny odcinek tego nam dostarcza. Dostarcza wam rozczarowań, mi nie ja wiedziałem że tak będzie :-P

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-07-24, 20:24   

Grunt to zachować złoty środek. Osobiście lubię i stare anime i Crystal, ale dostrzegam ich wady, bo niestety obie produkcje nie są ich pozbawione. Najbardziej podoba mi się historia przedstawiona w mandze, dlatego cieszę się, że Crystal jest dokładniejszą adaptacją. Bardziej mroczna i tajemnicza historia, potężniejsze czary wojowniczek, większa rola Mamoru (może wreszcie dadzą mu jakieś inne ubrania oprócz zielonej marynarki :)
Jest też wiele wątków z anime, których nie ma w mandze, a które uwielbiam - poszukiwanie talizmanów przez Sailor Uranus i Neptune, wątek Three Lights i przede wszystkim coś czego w mandze nie ma - zaskoczenie po odkryciu sailorkowych tożsamości. W mandze wszyscy poniekąd domyślają się swoich podwójnych tożsamości i nie ma tego efektu wielkiego "bum".
Czytałam, że wiele osób narzeka na crystalowego Mamora - mnie się on podoba. Taki ładny, wymuskany. Może ciut za chudy :D Na pewno będzie bardziej przydatny w walce, bo w starym anime nie posiadał żadnych zaklęć i poza tym, że większość żeńskich czarnych charakterów się w nim zakochiwała i porywała nie robił praktycznie nic.

Jadeite 

Wysłany: 2014-07-24, 20:41   

Lagertha napisał/a:
Grunt to zachować złoty środek.

Przypomniała mi się piosenka tytułowa z serialu ZłotoPolscy :lol:

Cytat:

Na pewno będzie bardziej przydatny w walce, bo w starym anime nie posiadał żadnych zaklęć i poza tym, że większość żeńskich czarnych charakterów się w nim zakochiwała i porywała nie robił praktycznie nic.

Patrząc na jego pojedynki z Zoisite czy odparcie ataku Rubeusa, to mimo braku zaklęć źle w starym anime sobie nie radził

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2014-07-24, 20:48   

Cytat:
Przypomniała mi się piosenka tytułowa z serialu ZłotoPolscy

To już nie było to samo, odkąd odszedł Dionizy.
Cytat:
Patrząc na jego pojedynki z Zoisite czy odparcie ataku Rubeusa, to mimo braku zaklęć źle w starym anime sobie nie radził

Fakt, w pierwszych dwóch seriach radził sobie nieźle, w pozostałych nie radził sobie wcale. W mandze od początku radzi sobie znakomicie, na równi z resztą. To lepsze od "radzenia sobie nieźle" :D

Jadeite 

Wysłany: 2014-07-24, 21:20   

Lagertha napisał/a:
W mandze od początku radzi sobie znakomicie, na równi z resztą. To lepsze od "radzenia sobie nieźle" :D

Jeśli nawet, to w przypadku Crystal na razie o jego radzeniu sobie niewiele można powiedzieć

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-24, 21:24   

W sensie, Eleonora?

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2014-07-24, 21:33   

Cytat:
W sensie, Eleonora?

Tak, ma bardzo ciekawą i tragiczną biografię, brała udział w Powstaniu Warszawskim, była też osadzona w więzieniu w Serbii. Została wydana książka z jej wspomnieniami. Poza tym, była też świetną aktorką i piękną kobietą :) Przepraszam, jestem zakręcona historycznie, jak się nakręcę mogę ględzić godzinami, ale to offtop :)
Cytat:
Jeśli nawet, to w przypadku Crystal na razie o jego radzeniu sobie niewiele można powiedzieć

Spokojnie, mamy dopiero dwa odcinki :) Skoro nowe anime ma być bliższe mandze, mamy szansę zobaczyć Tuxedo la Smoking Bomber w jego wykonaniu :)

Jadeite 

Wysłany: 2014-07-25, 22:48   

Lagertha napisał/a:
Spokojnie, mamy dopiero dwa odcinki

I jest wydaje mi się z odcinka na odcinek coraz gorzej, oby ta tendencja nam się nadal nie utrzymywała. A swoją drogą temat ZłotoPolskich proponuje zakończyć, to nie jest miejsce na taką dyskusje. Apeluje: Trzymajmy się tematu :!: :!: :!:

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2014-07-25, 23:45   

Cytat:
I jest wydaje mi się z odcinka na odcinek coraz gorzej, oby ta tendencja nam się nadal nie utrzymywała.

Mi się podoba. Ciężko wydawać surowe wyroki po dwóch odcinkach ;) Trzymajmy kciuki za to, aby było coraz lepiej :D

Jadeite 

Wysłany: 2014-07-26, 07:22   

Ale jednak po to jest poddział pt. Sailor Moon Crystal w odcinkach ;-)

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2014-07-26, 10:03   

Wiem, że jest taki dział. To znaczy, że w dziale porównawczym nie mogę wyrazić swojej nadziei na to, że Crystal się rozwinie i pójdzie w dobrą stronę? Wyluzuj, bo czuję się, jakbym pisała maturę pod klucz.

Jadeite 

Wysłany: 2014-07-26, 16:19   

Możesz, ale dla nadzieja brzmi w przypadku Crystal dość naiwne ;-)

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2014-07-26, 23:23   

Ot, taka naiwna ze mnie osóbka :)
Widziałam już zbyt wiele seriali, po których wszyscy jechali podczas emisji pierwszego sezonu, podczas gdy w drugim zgarniały najwyższą oglądalność w swoim paśmie i stawały się naprawdę świetne :)

Jadeite 

Wysłany: 2014-07-27, 08:23   

Zacznijmy jednak od tego że tu na razie nie ma mowy o kontynuacji czy drugim sezonie ;-)

Odpowiedz do tematu