Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Sailor Moon Crystal/ Sailor Moon Classic- Porównanie
Autor Wiadomość
effa25 

Ulubione postaci z SM: usagi, ami, rei
Seiya czy Mamoru?: mamoru
Ulubiony utwór z Anime: makenai
Wysłany: 2014-07-27, 08:36   

może zrobią

hanka_chibiusa 
Czarownica

Ulubione postaci z SM: Chibiusa i Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Ulubiony utwór z Anime: Rakuen - Do As Infinity
Wysłany: 2014-07-27, 09:36   

Z tego co się orientuję, to SMC jest emitowana tylko w necie. Wydaje mi się, że TV mimo wszystko ma większą siłę przebicia. Jeśli będą kolejne serie to chyba tylko pod gadżety dla starych fanów. Na nowych jakoś specjalnie nie liczę.

Póki co czekam na odcinki do 5. Wtedy będę mogła zrobić sobie porównanie obu wersji. Nowa ma szansę zabłysnąć dramatyzmem (wątki idą szybko i brak zapychaczy), ale ta stara miała odcinki o niczym przez co można było się z nią bardziej zżyć.

Moja Tablica http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Voj9/

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-07-27, 10:42   

Jeśli poprawią animacje czy ogólnie poziom całej produkcji mogą robić, w innym wypadku niech nie robią. Niech to wszystko skończy się na 26 odcinku. A co do siły przebicie, obecnie największy ma jednak internet. TV na przykładzie Polski już dawno straciła na takim znaczeniu co kiedyś...

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-07-27, 12:15   

Jakość z całą pewnością się poprawi. Spójrz chociażby na starą serię :) A jak mają zrobić nowe, to i tak zrobią. I ja bym chciała, żeby zrobili :) Chcę zobaczyć Outer Senshi i Sailor Cosmos :D

Jadeite 

Wysłany: 2014-07-27, 19:38   

Może się poprawi jak po tych 26 odcinkach ktoś nowy z Toei Animation podejmie się jego realizacji, obecny zespół jednak nie sprostał zadaniu i do końca emisji Crystal będziemy oglądać odcinki o zbliżonej jakości (czyt. słabe). Sailor Cosmos ok, co do Outer Senshi to już się gdzieś wypowiedziałem czemu nie chce by za to się brali, przynajmniej nie w wersji crystalowej :-P

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-07-27, 20:16   

Cytat:
co do Outer Senshi to już się gdzieś wypowiedziałem czemu nie chce by za to się brali, przynajmniej nie w wersji crystalowej

Też bym nie chciała zobaczyć Derpowej Haruki :D Mam nadzieję, że o ile zrobią dalsze sezony, ich warsztat się poprawi :D A, jakoś nie mogę znaleźć tej Twojej wypowiedzi, oświeć mnie jeśli możesz ;)

Jadeite 

Wysłany: 2014-07-27, 21:28   

Po pierwsze nie wyobrażam sobie sknocenia tych postaci poprzez ich wygląd / animacje po przemianę, tak jak to teraz robi się i robić się będzie z Inner Senshi. Po drugie nie wyobrażam sobie by Haruka przemówiła innym głosem niż Megumi Ogaty

effa25 

Ulubione postaci z SM: usagi, ami, rei
Seiya czy Mamoru?: mamoru
Ulubiony utwór z Anime: makenai
Wysłany: 2014-07-28, 08:43   

kocham i będę kochać pierwszą wersję ten animy, ale podoba mi się także druga. bo po pierwsze idzie fabułą* mangi. zaczynam się do niej co razy bardziej przekonywać. ma swoje niedoskonałości, jakby ją robili na szybkiego, ale można to im wybaczyć.

[ Komentarz dodany przez: Yuuichiro: 2014-07-28, 10:28 ]
*Zwracamy uwagę na ortografie, zwracamy.

Ostatnio zmieniony przez Yuuichiro 2014-07-28, 09:26, w całości zmieniany 1 raz  

kamil88 
kamil88

Ulubione postaci z SM: Hotaru, Chibi-Usa
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2014-07-28, 09:59   

Tak jak wspomniałem, jest spora szansa, że wiele tych dziwnych twarzy zostanie naprawionych przy premierze na DVD/Blu-Ray, na przykładzie Madoki można zauważyć, jak wiele może się zmienić http://img29.imageshack.us/img29/4897/madokabd.jpg

Jadeite 

Wysłany: 2014-08-02, 01:08   

Na tym przykładzie widzę jednak że są to zmiany czysto kosmetyczne :-P

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-08-02, 15:04   

Zgadzam się, głównie po prostu zmiana tła.

Co do porównań Crystal-Classic, ja już pisałam - dla mnie ich w ogóle nie powinno być... ale to ja.

Źródło: http://vk.com/club39637650

boom boom ba 
licho nie śpi

Ulubione postaci z SM: Chibi Chibi?
Seiya czy Mamoru?: Easy Brothers
Ulubiony utwór z Anime: Umi Sakai Unasaka
Wysłany: 2014-08-02, 15:39   

Annorelka napisał/a:
Co do porównań Crystal-Classic, ja już pisałam - dla mnie ich w ogóle nie powinno być... ale to ja.

Bo trudno w ogóle porównywać te produkcje. Niby fabuła podobna, postaci podobne, a jednak wyglądają jak twory z zupełnie innych galaktyk.
Już chyba manga wydaje się bliższa pierwotnej wersji anime niż crystal.

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-08-02, 15:43   

I zawsze to prowadzi do kłótni i obrażania się, przynajmniej na forach i fejsbukach, gdzie każdy może się w każdym momencie wtrącić i dorzucić jadu.

Źródło: http://vk.com/club39637650

February 

Ulubione postaci z SM: Usagi
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: La luna splende
Wysłany: 2014-08-02, 15:58   

Przebudzenie Sailor Mars Classic
Porównując z Crystalem to zdecydowanie nowa proukcja tutaj wygrywa. Nie dlatego, że jest nowa. Walka z Jedaite, rozwinięcie wątku z Rei, samo jej przebudzenie i moc a także inny wymiar jest zdecydowanie mroczniejszy ;)

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-02, 16:04   

Cytat:
Walka z Jedaite, rozwinięcie wątku z Rei, samo jej przebudzenie i moc a także inny wymiar jest zdecydowanie mroczniejszy ;)

Nie jest. Jedaite to jeden z generałów Królestwa Ciemności. Jest potężny, w porównaniu z dopiero przebudzonymi czarodziejkami, jest silny jak smok. I oto nagle zostaje tak po prostu spalony. Śmierć tak samo sensowna jak ta Hanki Mostowiak w kartonach.

A ja nie wiem, co wy macie dziewczyny z tymi porównaniami. Jeżeli są dwie rzeczy, które są choć w jednym podobne, to da się je porównać. Porównywanie polega na wynajdywaniu różnic, nie podobieństw, a następnie podsumowaniu, która z rzeczy wypada lepiej, a może obie wypadają tak samo dobrze. Im więcej różnic tym ciekawsze porównywanie.

Odpowiedz do tematu