Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Sailor Moon Crystal/ Sailor Moon Classic- Porównanie
Autor Wiadomość
Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-08-02, 16:16   

Cytat:
A ja nie wiem, co wy macie dziewczyny z tymi porównaniami.

Chyba po prostu nie jestem stworzona do dyskusji i porównywań. ^^;

Źródło: http://vk.com/club39637650

boom boom ba 
licho nie śpi

Ulubione postaci z SM: Chibi Chibi?
Seiya czy Mamoru?: Easy Brothers
Ulubiony utwór z Anime: Umi Sakai Unasaka
Wysłany: 2014-08-02, 16:17   

Honda napisał/a:
A ja nie wiem, co wy macie dziewczyny z tymi porównaniami. Jeżeli są dwie rzeczy, które są choć w jednym podobne, to da się je porównać. Porównywanie polega na wynajdywaniu różnic, nie podobieństw, a następnie podsumowaniu, która z rzeczy wypada lepiej, a może obie wypadają tak samo dobrze. Im więcej różnic tym ciekawsze porównywanie.

A może po prostu nie warto tego porównywać? Zbyt dużo różnic. I nie chodzi tu o wygląd broszki czy to, że Tux nie rzuca już różą. Jak oni mogli pominąć tak ważny aspekt??? IgnoranciXD Zupełnie inny styl ma crystal, nawet od mangi odbiega klimatem. A jak mi zechcą na 50-lecie zrobić kolejną wersję tym razem w 100% wierną mandze, to mam nadzieję, że nie będzie mnie już na tym świecieXD

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-02, 16:29   

Zbyt dużo różnic, to nie jest powód, żeby nie porównywać. Powtarzam:
Cytat:
Porównywanie polega na wynajdywaniu różnic, nie podobieństw

Jeżeli ktoś porównuje jedynie z zawiści, żeby dokopać jednej lub drugiej wersji, to owszem, niech lepiej zamilknie. Ale niektórzy po prostu muszą porównać, bo to porównanie akcentuje, dlaczego dany element jest tak dobrym rozwiązaniem, a dlaczego inny element jest złym rozwiązaniem.

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2014-08-02, 19:06   

Ale dla niektórych jedna rzecz jest dobrym rozwiązaniem, a dla innej osoby złym...

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-02, 19:40   

Cytat:
Ale dla niektórych jedna rzecz jest dobrym rozwiązaniem, a dla innej osoby złym...

Nie widzę związku z dyskusją nad sensem porównań.

Poza tym chciałbym poprawić swoją wcześniejszą wypowiedź:

Cytat:
Porównywanie polega na wynajdywaniu różnic, nie podobieństw

Powinno być" porównywanie polega także na wynajdywaniu różnic, nie tylko podobieństw. Przepraszam, mój błąd.

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2014-08-02, 20:43   

To było a propos tego fragmentu:
Cytat:
Ale niektórzy po prostu muszą porównać, bo to porównanie akcentuje, dlaczego dany element jest tak dobrym rozwiązaniem, a dlaczego inny element jest złym rozwiązaniem.

Co dla jednych jest złym rozwiązaniem, dla innych może być dobrym... Każdy widzi świat inaczej. I JA dlatego nie umiem porównywać.

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-08-02, 20:48   

Annorelka napisał/a:
Co do porównań Crystal-Classic, ja już pisałam - dla mnie ich w ogóle nie powinno być... ale to ja.

Annorelko nie da się ucięć od porównań, zwłaszcza że mówimy o dwóch podmiotach ogólnego universum Sailor Moon

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-02, 21:20   

W dalszym ciągu nie widzę związku. To prawda, że każdy widzi świat inaczej. I dlatego niektórzy chcą się wypowiedzieć. Gdyby każdy widział świat tak samo, i na przykład dla każdego smakowałyby schabowe, i dla każdego nie smakowałyby drobiowe, to gdyby ktoś powiedział "schabowe są lepsze od drobiowych", to taki ktoś zostałby potraktowany za kogoś, kto niepotrzebnie mówi to co jest dla wszystkich jasne. Ale ludzie są różni, każdemu smakuje inny kotlet, i w tej sytuacji, kiedy ktoś mówi "schabowe są lepsze od drobiowych", nie jest traktowany jak głupiec, lecz jak osoba, która się wypowiada na temat swego gustu. Mam nadzieję, że tym łopatologicznym przykładem wyjaśniłem, że fakt, iż każdy inaczej postrzega świat nie ma żadnego wpływu na to czy można dwie rzeczy porównywać, czy lepiej tego unikać.

boom boom ba 
licho nie śpi

Wysłany: 2014-08-02, 21:43   

Honda napisał/a:
Gdyby każdy widział świat tak samo, i na przykład dla każdego smakowałyby schabowe, i dla każdego nie smakowałyby drobiowe, to gdyby ktoś powiedział "schabowe są lepsze od drobiowych", to taki ktoś zostałby potraktowany za kogoś, kto niepotrzebnie mówi to co jest dla wszystkich jasne.

Ale stwierdzenie, że schabowe są lepsze od drobiowych to bardziej wyrażenie własnej opinii niż porównanie jednej potrawy do drugiej.

Moim zdaniem powinno się porównywać rzeczy, które wg nas reprezentują podobny poziom. Wtedy porównanie jest w miarę rzeczowe i obiektywne (oczywiście w lekko subiektywny sposób).
Ale skoro podoba mi się bardzo classic, a crystal wg mnie jest nieudany, a komuś znowu o wiele bardziej podoba się crystal od classica, to nasze porównania będą stronnicze i tak naprawdę niczego nie będą porównywać. Skończy się na tym, że ja lubię to, a ktoś inny tamto i nic do dyskusji to nie wniesie.
Zawsze, chociażby w małym stopniu będę równać crystal w dół i to w sposób do nie do końca zamierzony. Dlatego właśnie twierdzę, że nie warto porównywać tych produkcji.
Mogę co najwyżej napisać za co lubię pierwotne anime i za czym nie przepadam w crystalu, ale to jak wyjdą już te 23 czy 26 epów.

Z chęcią poznam jednak opinie osób, które lubią obie te produkcje i są w stanie je ze sobą porównać w sposób niemiażdżący jednej z nich ^^

Jadeite 

Wysłany: 2014-08-02, 22:04   

Honda napisał/a:
I oto nagle zostaje tak po prostu spalony.

Porównajmy. Co jest lepsze, zderzenie z Boeingami i skazanie na wieczny sen czy spalenie ? Chyba odpowiedz na nasuwa się sama, więc jest to w jakim sensie pytanie retoryczne. Wiele może jednak zmienić powrót Jadeite, bo to że spłonął tu w Crystal raczej nie oznacza jego śmierci. No chyba że twórcy po raz kolejny postanowi spłycić swoją produkcje. Ale że mam nadzieje że tym razem jednak nie, to February jak na razie się z tobą nie zgadzam. Classic wydaje mi się ciekawszy...
Ostatnio zmieniony przez Jadeite 2014-08-02, 22:08, w całości zmieniany 3 razy  

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-02, 22:07   

Cytat:
Z chęcią poznam jednak opinie osób, które lubią obie te produkcje i są w stanie je ze sobą porównać w sposób niemiażdżący jednej z nich ^^

Jak się nie podoba, to się miażdży. Serial animowany to nie niewinna dziecinka, nic się nie stanie, jak się po nim trochę pojedzie. Nie bądźmy aż tak empatyczni.

Cytat:
a komuś znowu o wiele bardziej podoba się crystal od classica

Jak komuś się bardziej podoba crystal od clasica to na pewno nie bez powodu. Po to ma służyć porównanie, żeby odszukać i zaznaczyć powód dla którego crystal jest lepszy od clasica. Porównywanie jest narzędziem do opisu zarówno rzeczy opisywanej, jak i odczuć opisującego związanych z tą rzeczą.

Jadeite 

Wysłany: 2014-08-02, 22:10   

boom boom ba napisał/a:
Honda napisał/a:
Gdyby każdy widział świat tak samo, i na przykład dla każdego smakowałyby schabowe, i dla każdego nie smakowałyby drobiowe, to gdyby ktoś powiedział "schabowe są lepsze od drobiowych", to taki ktoś zostałby potraktowany za kogoś, kto niepotrzebnie mówi to co jest dla wszystkich jasne.

Ale stwierdzenie, że schabowe są lepsze od drobiowych to bardziej wyrażenie własnej opinii niż porównanie jednej potrawy do drugiej.

Skoro już przy takim kulinarnym wątku jesteśmy, to Crystal ma znamiona odgrzewanego kotleta schabowego patrząc przez pryzmat starego anime i samych przemian ;-) Tyle tylko że ten ów kotlet schabowy choć odgrzewany, to w nowej panierce

Cytat:
Moim zdaniem powinno się porównywać rzeczy, które wg nas reprezentują podobny poziom.

Czyli temat w zasadzie powinien przestać istnieć, oba nie reprezentują podobnych (a na pewno nie nowe)

boom boom ba 
licho nie śpi

Wysłany: 2014-08-02, 22:17   

Honda napisał/a:
Cytat:

Jak się nie podoba, to się miażdży. Serial animowany to nie niewinna dziecinka, nic się nie stanie, jak się po nim trochę pojedzie. Nie bądźmy aż tak empatyczni.

A co to ma wspólnego z empatią? Co to będzie za porównanie, kiedy napiszę, że classic jest spoko loko, a crystal to dno? Czy to w ogóle będzie można zaklasyfikować jako `porównanie` czy very subiektywną opinię, która nie wniesie nic do dyskusji? Tak jak pisałam, mogę wyrazić swoją opinię na temat jednego i drugiego, ale nie mam zamiaru ich ze sobą porównywać, dla mnie to nie ma żadnego sensu. Nie będę wynajdywać punktów odniesienia. Dla mnie ich nie ma. Nawet jeśli jakieś istnieją, jeśli, jeśli, jeśli. Tabelki robić nie będę, nawet gdybym w nikłym stopniu polubiła crystal, nie mam zamiaru rozkładać go na czynniki pierwsze. To zajęcie dla entuzjastów.

Honda napisał/a:
Jak komuś się bardziej podoba crystal od clasica to na pewno nie bez powodu. Po to ma służyć porównanie, żeby odszukać i zaznaczyć powód dla którego crystal jest lepszy od clasica. Porównywanie jest narzędziem do opisu zarówno rzeczy opisywanej, jak i odczuć opisującego związanych z tą rzeczą.

A kiedy odczucia są beznadziejne?

Jeśli chodzi o to, czy temat powinien istnieć. A niech sobie istnieje. Na pewno znajdzie się ktoś, kto zechce porównywać. Chciałabym tylko, żeby trafiły się osoby, które będą w stanie porównać obie serie w miarę obiektywnie i znajdą pozytywy/negatywy po jednej i po drugiej stronie. Chociaż porównanie służy głównie do znalezienia różnic i podobieństw w obiektach porównywanych, bez większej krytyki czy opisu naszych `odczuć`.
Ostatnio zmieniony przez boom boom ba 2014-08-02, 22:25, w całości zmieniany 1 raz  

Jadeite 

Wysłany: 2014-08-02, 22:22   

boom boom ba napisał/a:
Co to będzie za porównanie, kiedy napiszę, że classic jest spoko loko, a crystal to dno?

Porównanie może żadne, ale opinia zawsze jakaś ;-)

boom boom ba 
licho nie śpi

Wysłany: 2014-08-02, 22:26   

Jadeite napisał/a:
boom boom ba napisał/a:
Co to będzie za porównanie, kiedy napiszę, że classic jest spoko loko, a crystal to dno?

Porównanie może żadne, ale opinia zawsze jakaś ;-)

Dlatego piszę, opiniować mogę, porównywać raczej nie będę.

Odpowiedz do tematu