Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[ANK] Jak zaczęła się Twoja przygoda/pasja Sailor Moon

Jak zaczeła się Twoja przygoda/pasja z Sailor Moon
Przy emisji na Polsacie
83%
 83%  [ 10 ]
Przy emisji na TV 4
0%
 0%  [ 0 ]
Na Youtubie
0%
 0%  [ 0 ]
Na stronach poświęconych emisjii anime online
8%
 8%  [ 1 ]
Poprzez emisje Crystal
0%
 0%  [ 0 ]
Poprzez Mangę, komiksy Sailor Moon - Sailor V
0%
 0%  [ 0 ]
Na Shiningmoon.com.pl
8%
 8%  [ 1 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2014-07-27, 21:57   [ANK] Jak zaczęła się Twoja przygoda/pasja Sailor Moon

Ankieta dotyczy początków przygody/pasji związanej z Czarodziejką z księżyca.
Ostatnio zmieniony przez Yuuichiro 2014-07-28, 09:02, w całości zmieniany 1 raz  

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-07-27, 22:26   

Polsat... Btw. Prowadzicie jakiś sondaż, ostatnio dużo tych ankiet ? :-D

Adahu 

Ulubione postaci z SM: Rei, Minako
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier, Moon Revenge
Wysłany: 2014-07-27, 22:31   

Nie będę gołosłowny i też powiem że moja przygoda z SM zaczęła się wraz z emisją na flagowym kanale imperium pana Soloża :-P - czyli Polsacie ^^

Jednakże dopiero po emisji na TV4 [też de facto należący już do Soloża :-P ] bardziej się zagłębiłem w tym temacie i ogólnie w samym Kraju Kwitnącej Wiśni :oops: ;-)

Przed użyciem zapoznaj się w tematami przyklejonymi i regulaminem bądź skonsultuj się z moderatorem lub adminem,
gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi ostrzeżeniem i/lub długotrwałym banem.

Problemy techniczne lub pokrewne? Zapraszam do forumowego 'helpdesku' :-)
=>KLIK<=

1116220

Ennio

Wysłany: 2014-07-28, 08:46   

Brakuje opcji - na Shiningmoon.com.pl. Gdzieś natrafiłem na wersję Hikari i tak zacząłem oglądać tą niby "słynną" czarodziejkę.

effa25 

Ulubione postaci z SM: usagi, ami, rei
Seiya czy Mamoru?: mamoru
Ulubiony utwór z Anime: makenai
Wysłany: 2014-07-28, 09:24   

moja od naszego kochanego kanału polsat gdzie została wyemitowana anima

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-08-02, 16:54   

A ja bym była za dodaniem opcji "inne". XD

Emisji pierwszej nie pamiętam, byłam malutka (5-6 lat w 2000 roku, gdy chyba puszczano ostatni raz). Miałam od 1999 roku MiniMax i oglądałam raczej kreskówki na tym kanale niż Polsat. Kojarzę jedynie napisy końcowe Classica z TV, ale w ogóle nie wiedziałam od jakiej produkcji są, chyba babcia oglądała jakiś serial co musiał po SM lecieć i czasem się załapywały te napisy...
Miałam dwie koleżanki, które miały o 7-8 lat starsze siostry i te "jak były w naszym wieku" lubiły Sailor Moon. Kojarzyłam tylko z karteczek do segregatora, które koleżanki miały po tych siostrach, wymieniłam się na kilka... Jak miałam 10 lat coś mnie naszło i zaczęłam szukać w internecie informacji o Sailor Moon i trafiłam na jakąś polską, nieistniejącą już chyba stronę z opisami poszczególnych serii i postaci. Po całej przygodnie zżarło nam 30 złotych, bo internet był na telefoniczny kabelek. XD
Potem, pod koniec pierwszej gimnazjum, jak już mieliśmy normalny internet, coś mnie naszło i znów sobie przypomniałam o Sailorkach i zaczęłam na necie oglądać. Nawet nie pamiętam co mnie dokładnie do tego natchnęło i dlaczego. Bo mangi/anime nie lubiłam (dobra, może nawet hejtowałam), bo mi fani tego dokuczali w gimnazjum, że lubię kreskówki, a nie byłam na tyle dojrzała by antypatii do osób nie przenosić na zainteresowania i by stwierdzić, że jak ja się czymś nie interesuję to nie od razu znaczy, ze muszę nie lubić. XD
Oczarowałam się i wciągnęłam wbrew wszelkim oczekiwaniom, ale obejrzałam tak do 70 odcinka, bo potem zaczęłam wyjeżdżać na wakacje i nie mogłam się zebrać by znów zacząć tak na dobre... ^^; Nie pomagało, ze odcinek się ładował półtorej godziny. Ale na przełomie 2009/2010 roku do ukochanych Sailorek wróciłam i obejrzałam już wszystko. :) Próbowałam zapoznać się z mangą (czytałam całą raz), obejrzałam trochę live action i urywki musicalów, ale inne wersje to już nie te "moje" Sailorki i pewnie nie jestem prawdziwą fanką przez to.
To, że lubię Sailor Moon nie zrobiło też ze mnie fanki anime, bo przecież jest tak inne od "normalnych" japońskich produkcji. Sailor Moon to wyjątek potwierdzający regułę, ze nie siedzę w temacie. :P
I pamiętam też jak bardzo chciałam by więcej osób kojarzyło/lubiło Sailorki i by nie zostały zapomniane i w ogóle. Przy tym co się dzieje teraz przy premierze Crystala aż mi się nasuwa to powiedzenie - "uważaj czego sobie życzysz". XD

Źródło: http://vk.com/club39637650

felisa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-02, 23:58   

Zobaczyłam w gazecie że ma wyjść nowa kreskówka "czarodziejka z księżyca"myślę sobie może być ciekawe tytuł nieźle brzmi ale jest problem bo mama z babcią oglądają właśnie "modę na sukces" no i miałam farta bo przerwali emisję w celu przetłumaczenia nowych odcinków :mrgreen: ,i od 5 odcinka (pierwsza emisja )od razu skok na polsat i oglądamy i mamie i babci się spodobało :-D powiem więcej już nie oglądały "mody "wolały sailorki...

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-08-03, 10:39   

Ennio napisał/a:
zacząłem oglądać tą niby "słynną" czarodziejkę.

Niby ?

Martycja 

Ulubione postaci z SM: Serenity, Minako, Seiya, Chibychiby
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2014-08-03, 10:51   

Mając lat 11 uwielbiałam anime (wtedy nazywałam ją "bajką z dużymi oczami") "Mila Superstar" na kanale RTL2. Pokazałam moją ulubioną bajkę koleżance, a ta powiedziała mi, że coś podobnego leci na Polsacie. No to dnia następnego, do obiadu, zamiast cartoon network, włączyłam ów Polsat i obejrzałam trzeci odcinek Sailor Moon. Niby nie było piłki siatkowej, a główna bohaterka wyglądała dziwnie z kulkami na głowie, ale transformacja w SM spowodowała, że zostałam urzeczona nową bajką z dużymi oczami :D [cenzura] dostałam, kiedy okazało się, że "Bany", to księżniczka xD

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-03, 13:03   

Ja mam chyba tyle samo lat co Annorelka. Kiedy Sailor Moon była emitowana na polsacie byłem małym dzieciaczkiem. Uwielbiałem Czarodziejkę. Niestety, byłem za mały, by rozumieć, że program telewizyjny działa według określonego planu, poza tym nie znałem się na zegarku. Tym samym to, czy obejrzałem dany odcinek czy nie, zależało jedynie od dobrej woli moich rodziców lub od szczęścia. Pamiętam, że gdy już w 2000 poszedłem do zerówki, to moja przygoda z Czarodziejką się zakończyła, tym samym zupełnie ominęła mnie S-ka, i serie kolejne, jak również znaczna część R-ki. Wnioskuję to po tym, że Michiru i Haruki nie pamiętam wcale, a ChibiUsę kojarzę ledwo. Niestety z tamtego okresu w ogóle mało co pamiętałem, tylko kilka szczegółów. O imionach i nazwach planet nie było mowy, żeby je zapamiętać, były za trudne dla takiego dziecka. Pamiętałem więc mniej więcej postacie i ich wygląd. Dziewczyny wydawały mi się wtedy takie dojrzałe, pewnie dlatego, że byłem jeszcze młodszy od nich. Pamiętałem też, że Tuxedo myliłem z Zorro, a Bunny w postaci księżniczki z kopciuszkiem.

Dopiero jakoś koło matury postanowiłem obejrzeć Czarodziejkę jeszcze raz. Chciałem zobaczyć jakieś anime, nie wiedziałem co wziąć, zobaczyłem wejściówkę na imprezę 18-wą koleżanki mojej siostry, na której były narysowane właśnie czarodziejki, i zadecydowałem, że anime, które obejrzę, będzie Czarodziejka. Dopiero jak obejrzałem wszystko w internecie, zauważyłem, że w tym czasie właśnie powtarzają czarodziejkę na tv6. Ale to nic.

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-06, 15:58   

Honda - nietrudno było w tych czasach pomylić Tuxa z Zorro, oj nietrudno. Pamiętam, że wtedy jeszcze działała Polonia 1 / NTW, a tam cały bloczek anime zawsze był. A wśród nich Zorro. Tak naprawdę przygodę z anime w ogólności zaczynałem właśnie od tego bloczku. Potem pojawiły się Sailorki. Jedne odcinki były lepsze, drugie gorsze, ale jak doszło do czwartej serii, to pewien ktoś mi w serce zapadł i tak już zostało. :P

Odpowiedz do tematu