Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Opinie o seiyuu
Autor Wiadomość
Ire 

Ulubione postaci z SM: Rei, Ami
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-08-03, 12:10   

Ja ze swojej strony powiem, że męskie głosy <poza Umino> moim zdaniem są świetnie dobrane.
A z kobiecych głównych postaci, Usagi trochę za dziecinny głos i u Luny coś mi nie pasuje. Natomiast Ami - spokojny, wyważony, pasuje do postaci; podobnie Rei - dojrzały, chociaż tutaj mi czegoś brakuje. Beryl też ma fajny głos ;-)
Niestety nawet dobrze dobrany głos nie ratuje źle narysowanych - w mojej opinii - postaci.

aktan8 

Ulubione postaci z SM: Usagi Rei
Ulubiony utwór z Anime: Moon Pride
Wysłany: 2014-08-18, 23:56   

W tym temacie musze przyznac ze osobiscie najlepiej mi sie jednak podoba glos Jadeite bo jest to podobno ten sam voice actor co w przypadku Vampire Knighta slynny wampirek Kaname :P To tak przez sentyment do serii VK :P chyba raczej :P

[ Dodano: 2014-08-18, 23:57 ]
Ciesze sie tez ze glosem Usagi nie jest jakas nowa klientka tylko ta sama co 20 lat temu to bylo dla mnie wielkim zaskoczeniem i plusem :P

racjona 
jestem, bo jestem

Ulubione postaci z SM: Ami, Haruka
Ulubiony utwór z Anime: Makenai!
Wysłany: 2014-08-19, 19:11   

Głosowe porażki wg mnie to Umino, Furu i Nephrite. Ten ostatni brzmi jak stary, zramolały dziad :-/ Szkoda, jednak Neph z poprzedniej serii to był gość ;)
Głos Zoisite jest bardzo dobry (znam na pewno, ale nie mogę sobie teraz przypomnieć z jakiego innego animca).
Seiyuu Usagi jednak kurczaczek często nie wyrabia z głosem - za wysokie tony już jej słabo wychodzą, często ten głos drży i dziwnie się go słucha.
Seiyuu Ami i Rei póki co jak dla mnie się zlewają, nie potrafię zbytnio ich odróżnić.
No i już się powtórzę - seiyuu Mamora uwielbiam, wreszcie porządny męski głos, a nie faceta zmęczonego życiem.

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-08-20, 13:03   

racjona napisał/a:
Seiyuu Ami i Rei póki co jak dla mnie się zlewają, nie potrafię zbytnio ich odróżnić

Zgadzam się w 100%, natomiast porażką najprawdopodobniej okaże się głos seiyuu Makoto. Przede wszystkim głos jest za niski, bardziej pasował by to postaci Haruki przynajmniej wnioskując po tej zapowiedzi 5 odcinka. Może i ta jej postać jest ''chłopczycą'' ale bez przesady. W starym anime wielokrotnie Makoto wykazywała cechy typowo kobiece że tak powiem...

SockPuppet
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-20, 14:47   

Ale wiesz, to, że kobieta ma niski głos, to nie musi od razu znaczyć, że jest naładowana testosteronem jak NRD-owska biegaczka....

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-08-20, 15:11   

Nie musi ale może ;-)

boom boom ba 
licho nie śpi

Ulubione postaci z SM: Chibi Chibi?
Seiya czy Mamoru?: Easy Brothers
Ulubiony utwór z Anime: Umi Sakai Unasaka
Wysłany: 2014-08-22, 00:50   

SockPuppet napisał/a:
Ale wiesz, to, że kobieta ma niski głos, to nie musi od razu znaczyć, że jest naładowana testosteronem jak NRD-owska biegaczka....

BuhahahahahahaXDXDXD
Makoto nie ma takiego złego głosu, przynajmniej to, co usłyszałam mi się nawet spodobało. Na pewno brzmi lepiej od skrzeczącej Usagi i nijakiej głosowo Rei.
racjona napisał/a:
Głosowe porażki wg mnie to Umino, Furu i Nephrite. Ten ostatni brzmi jak stary, zramolały dziad :-/ Szkoda, jednak Neph z poprzedniej serii to był gość ;)

O tak! Nephrite to pokrzywdzili strasznie tym głosem, jakby to mało było fajnych, normalnych męskich seiyuu.

sailor cosmos 
^^

Ulubione postaci z SM: Usagi i Sailor Cosmos
Seiya czy Mamoru?: Mamoru ^^
Ulubiony utwór z Anime: moon pride
Wysłany: 2014-08-22, 21:31   

A mi się podobają głosy nawet Usy i właśnie najbardziej głos Makoto mi się podoba właśnie moim zdaniem najbardziej do niej pasuje ale wiadomo ilu fanów SM tyle opini na ten temat będzie:)

[ Dodano: 2014-08-26, 15:05 ]
Ostatnio się tak zastanawiałam skąd ja znam głos seyiuu Mamora w Crystale bo bardzo mi się podoba ale mi znajomy się wydawał noi pogrzebałam na filmwebie i znalazłam:)

http://www.filmweb.pl/person/Kenji+Nojima-116575

wiele anime nie ogladałam w jakich podkładał głos ale chyba najbardziej go kojarze z:
Kaichou wa Maid-sama! - głos Kuuga.

Blood-C: The Last Dark- głos Fumito Nanahara

Clannad- głos Tomoya Okazaki

Chyba z tych anim najwięcej go kojarze chociaż świta mi trochę jego głos z anime High school ale musiałabym sobie je przypomniec zeby dokładnie skoarzyć.

Odpowiedz do tematu