Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wątki homoseksualne w SM i SMC
Autor Wiadomość
Ire 

Ulubione postaci z SM: Rei, Ami
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-08-22, 22:15   Wątki homoseksualne w SM i SMC

Otwieram nowy temat przeznaczony do dyskusji na temat yuri/ yaoi w SM oraz SMC.
Chciałabym zaznaczyć, że posty powinny się odnosić jedynie do kwestii homoseksualnych zauważalnym w anime. Poprzedni temat został zamknięty ze względu na wzajemne oskarżenia, m. in. o homofobię, których tutaj pragnęłabym uniknąć.
Ze względu na to, że temat jest dość delikatny, proszę również o rozważne dobieranie słów.
Ostatnio zmieniony przez Ire 2014-08-25, 13:15, w całości zmieniany 1 raz  

isei92 

Ulubione postaci z SM: Sailor Venus
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2014-08-23, 10:28   

Według mnie należało by najpierw wyjść od definicji. W Sailor Moon nigdy nie było, nie ma i nie będzie yuri i yaoi, gdyż oba te gatunki przedstawiają relacje homoseksualne od strony seksualnej, czego nigdy nie uświadczyliśmy. Jak już, mówmy o shounen/shoujo-ai, czyli relacjach romantycznych, które pokazano na przykładach generałów czy, dość delikatnie, Haruki i Michiru.

kero 
Fanka

Ulubione postaci z SM: Sailor Pluton
Ulubiony utwór z Anime: Dużo ich
Wysłany: 2014-08-24, 22:20   

A czy to naprawdę jest takie ważne czy jest yuri i yaoi w SM ? Ja na to nigdy nie zwracałam uwagi bo były inne rzeczy które mnie fascynowały w serii anime oraz w mandze ^^

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-24, 22:34   

Jeżeli analizujesz dogłębnie daną postać, to wszystko na jej temat jest ważne. Nie da się patrzeć na Harukę i Michiru nie traktując ich jako pary, podobnie w klasycznym anime ciężko jest poddać analizie Kunzite'a i Zoisite'a bez wspominania ich związku.

A szczegółowo zarysowane postacie potrafiące kochać i nienawidzić, mające własne zdanie, czasami potrafiące się pomylić, to jest podstawa wiarygodnego świata przedstawionego... no, jedna z nich, w każdym razie.

magusia 
Wiedźma M*

Ulubione postaci z SM: Usagi, Minako
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: Princess Melodies
Wysłany: 2014-08-25, 07:23   

Ładnie powiedziane Delacroix.
Ta więź między Haruką a Michiru była niesamowita. Jak byłam mała to zawsze mi charakter Haruki imponował.

Btw.Kero...temat dotyczy Yuri/Yaoi w SM/SM. Nie dziwi się, że ludzie tu o tym piszą :->
Loża Ciemnych Czarownic.
Liga M

* "Wiedźma" - zastrzeżona

hanka_chibiusa 
Czarownica

Ulubione postaci z SM: Chibiusa i Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Ulubiony utwór z Anime: Rakuen - Do As Infinity
Wysłany: 2014-08-25, 09:03   

Oglądałam SM na Polsacie w wieku 12-13 lat. Czasy były inne lub ja byłam mało uświadomiona, ale to że Haruka i Michiru są parą przeczytałam w Kompendium wiedzy Secret Service 2. Z Zoicite i Kuncite coś niby świtało, ale w sumie nie zaprzątałam sobie ich relacjami głowy. Ot człowiek niewinny był.

Pewne niedomówienia były też w mandze. W serii Stars dziewczyny mówiły do 3 Gwiazd, że celowo nie mają chłopaków, było też kilka "pikantnych" marginesowych obrazków. Haruka też podrywała Usagi i się nawet całowały.

Pani Naoko chyba ma ciągoty homoseksualne, ale nigdy nie zrobiła z nich wątku przewodniego.

Ciekawa jestem, jak to będzie w Crystalu. Możemy się doczekać shoujo ai w wykonaniu Minako i Rei ;) Chyba, że na stałe dostaną po generale.

Moja Tablica http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Voj9/

magusia 
Wiedźma M*

Ulubione postaci z SM: Usagi, Minako
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: Princess Melodies
Wysłany: 2014-08-25, 09:12   

Dla Minako i Rej to niech będą generałowie ale istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że zobaczymy Z&K :->
Loża Ciemnych Czarownic.
Liga M

* "Wiedźma" - zastrzeżona

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-08-25, 10:09   

Cytat:
Pewne niedomówienia były też w mandze. W serii Stars dziewczyny mówiły do 3 Gwiazd, że celowo nie mają chłopaków, było też kilka "pikantnych" marginesowych obrazków. Haruka też podrywała Usagi i się nawet całowały.

Pani Naoko chyba ma ciągoty homoseksualne, ale nigdy nie zrobiła z nich wątku przewodniego.

Myślę, że to wszystko wynika z jakiejś specyficznej obyczajowości pani Naoko. Bo w mandze to praktycznie każdy z każdym, najbardziej nieśmiałe postaci całują się z kotami (niczym Usagi z Luną w Act.1), Rei z Minako, na marginesach postaci w bieliźnie, Artemis podgląda Minako, a 50% scen z Usagi i Mamoru zaczyna się w łóżku, ojciec z córką się całują, Usagi z Cosmosem... Każdy do każdego się przytula, a nawet ChibiUsa i Hotaru sprawiają wrażenie lesbijek, choć to mają być tylko psiapsióły. Widać, ze Crystal też idzie w tym kierunku.

W anime wszystko (szczególnie wątki homoseksualne) było przedstawione delikatniej i często bazowało np. na rozmowach Haruki i Michiru, a nie "scenach".

Nie mówię, ze coś jest gorsze, a coś jest lepsze, co kto woli zależy od osobistych preferencji. :)

Źródło: http://vk.com/club39637650
Ostatnio zmieniony przez Annorelka 2014-08-25, 13:14, w całości zmieniany 3 razy  

kero 
Fanka

Wysłany: 2014-08-25, 10:43   

Annorelka napisał/a:

Myślę, że to wszystko wynika z jakiejś specyficznej obyczajowości pani Naoko.

Tu chyba nie o to chodzi, to raczej jest polityka wydawnictwa aby przyciągnąć fanów różnych gatunków mangowych a nic tak nie przyciąga jak yuri czy yaoi :-P
Z drugiej strony pojawienie się Haruki i Michiru sprawiło że seria przestała się robić schematyczna i można się było skupić na nowych postaciach :mrgreen:

A co do postaci Hotaru i Chiubiusy to one były określane jako moe a nie yuri jeśli już :-P

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-08-25, 10:46   

Cytat:
A co do postaci Hotaru i Chiubiusy to one były określane jako moe a nie yuri jeśli już :-P

Nie znam się na gatunkach mangi i czym to się różni, więc napisałam po prostu "lesbijek". :P

Źródło: http://vk.com/club39637650
Ostatnio zmieniony przez Annorelka 2014-08-25, 13:15, w całości zmieniany 1 raz  

kero 
Fanka

Wysłany: 2014-08-25, 11:01   

To nie dobrze, bo taka nieznajomość robi tylko niepotrzebne zamieszanie i bałagan :roll:

isei92 

Ulubione postaci z SM: Sailor Venus
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2014-08-25, 11:16   

kero napisał/a:
To nie dobrze, bo taka nieznajomość robi tylko niepotrzebne zamieszanie i bałagan :roll:

Nie każdy musi mieć wiedzę o M&A w małym paluszku. Poza tym, do moje go postu o błędnej nazwie tematu jakoś nikt się nie odniósł.

kero 
Fanka

Wysłany: 2014-08-25, 11:25   

isei92 napisał/a:

Nie każdy musi mieć wiedzę o M&A w małym paluszku.

A przydałoby się :-P bo jak się w naszym kraju napisze że w serialu anime są lesbijki to znowu się zacznie nagonka i negatywna promocja jak za dawnych czasów bywało :-P

hanka_chibiusa 
Czarownica

Ulubione postaci z SM: Chibiusa i Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Ulubiony utwór z Anime: Rakuen - Do As Infinity
Wysłany: 2014-08-25, 12:45   

kero, nie zgodzę się z tobą. Jesteśmy w Polsce i nie ma powodu by po polsku nie pisać. U nas nie ma rozróżnienia na moe, shoujo ai czy yuri. Mamy za to określenie homoseksualizm, którego nie bójmy się używać.
W SM takie wątki są i już. Mamy o nich nie mówić, udawać, że ich nie ma, bo jeszcze ktoś nieprzychylny mandze/anime/sailor moon to przeczyta?
Ann nie musi znać całej terminologi by się wypowiedzieć w temacie.
Ja nie jestem znawcą muzyki klasycznej, ale wiem, że Mozart mnie nudzi, ale kawałki Chopina czy Vivaldiego są całkiem przyjemne.

Moja Tablica http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Voj9/

kero 
Fanka

Wysłany: 2014-08-25, 13:45   

No masz takie prawo nie mówię że nie :-P Że u nas nie ma takiego rozróżnienia to fakt, ale u nas też nie ma takiego rozbudowanego ,,przemysłu wydawniczego " jak w Japonii który zajmuje się wydawaniem mang z każdej dziedziny życia :-P i przez to można uznać że nie każdy jest tak dobrze obeznany z tyloma gatunkami mang :-P Ale wrzucanie wszystkiego do jednego worka pt: homoseksualizm to już jest moim zdaniem czyste lenistwo i brak szacunku do samej Naoko która stworzyła taką a nie inną historię :!:
a sprawdzenie terminów moe, shoujo ai czy yuri naprawdę nie zabiera dużo czasu :-P

Odpowiedz do tematu