Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Yuuichiro
2014-09-15, 00:14
[ Ankieta ] [ANK] Tematy Społeczne

W jakiej formie mogły by być dozwolone w dyskusji tematy historyczne, społeczne i religijne na forum.
Tych tematów na forum być nie powinno.
38%
 38%  [ 7 ]
Powinny znajdować się na forum ogólnym, bez ograniczeń
16%
 16%  [ 3 ]
Powinny znajdować się w dziale nieco mniej infantylnych
0%
 0%  [ 0 ]
Powinny zostać wydzielone między tematami społecznymi na w części ogólnej, pozostałymi w dziale infantylnych
22%
 22%  [ 4 ]
Powinien powstać nowy dział obejmujący "Poważne tematy"
22%
 22%  [ 4 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2014-09-04, 17:52   

Dział "Na Poważne Tematy" Został przeniesiony w całości do bloku "Infantylni inaczej" Wszelkie rozmowy na tematy społeczne powinny być od tego momentu prowadzone w tym dziale.

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-09-04, 19:16   

Myślałam, że nie widzę tych tematów, bo nie jestem w grupie Infantylnych, ale jednak widzę ^^

Yuuichiro 

Wysłany: 2014-09-04, 20:13   

Docelowo ten dział jest zależny ode mnie i jego nie widać. Nie miałem jak dokończyć.

ChibiChibi
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-04, 21:15   

Pytanie po co został przeniesiony skoro do Infantylnych wejdą tylko 18-sto i wyżej latkowie? A może komuś młodszemu coś się przyda? Nie rozumiem tego.

magusia 
Wiedźma M*

Ulubione postaci z SM: Usagi, Minako
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: Princess Melodies
Wysłany: 2014-09-04, 21:22   

Wydaje Nam się po prostu, że niektóre tematy powinny być dostępne dla osób +18 życia.
Bynajmniej nie chcemy nikogo dyskryminować :->
Loża Ciemnych Czarownic.
Liga M

* "Wiedźma" - zastrzeżona

ChibiChibi
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-04, 21:27   

Ale które tematy przechodzą pojęcie bądź gorszą młodzież poniżej 18 roku życia? Nie dajmy się zwariować. Temat o nazwie "Hentai"... słusznie jest w 18+ ale temat "o roli kobiety" czy o "przyjaźni"? Tam młodzież może aktywnie uczestniczyć w dyskusji i może czegoś się nauczyć? Bierzcie takie rzeczy pod uwagę.

Yuuichiro 

Wysłany: 2014-09-04, 22:33   

Jadeite, Sam możesz to wykonać.

ChibiChibi, Tematy te nie dotyczą ogólnej tematyki forum, są to tematy społeczne, które w moim przekonaniu powinny być w przestrzeni gdzie można wypowiadać się nieco swobodniej. Tematy te dotyczą kwestii, które odnoszą się do opinii osób dorosłych, których na forum jest większość. Także, każdy kto będzie chciał w nich uczestniczyć wystarczy, że napisze do mnie.

SockPuppet
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-06, 00:14   

Skoro nie cieszyły się popularnością, to po co je odtwarzać?

O ile pamiętam, to w dziale "Rozmowy na tematy niezwiązane z w/w" jest temat "Wasze nadzieje i oczekiwania przed nową odsłoną anime" i teraz chyba jest już tam niepotrzebny. Myślę, że warto byłoby go wsadzić do działu z Crystalem albo w ogóle scalić z którymś z tamtejszych tematów, zwłaszcza, że on się już raczej nie rozwinie. Taka kosmetyczna sugestia.

hanka_chibiusa 
Czarownica

Ulubione postaci z SM: Chibiusa i Usagi
Ulubiony utwór z Anime: Rakuen - Do As Infinity
Wysłany: 2014-09-06, 11:03   

dział pełnoletni powinien dotyczyć tylko erotyki. nie rozumiem czemu osoby niepełnoletnie nie mogą się wypowiadać na tematy społeczne czy polityczne. ... forum robi się nieco skostniałe i zaczyna przypominać sztucznie utrzymywany przy życiu twór. szerzenie ideologii to jedno, ale opinia w danym temacie to zupełnie co innego.

Moja Tablica http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Voj9/

ChibiChibi
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-06, 20:52   

Powodem dla którego ja zabawiłem na tym forum dłużej niż tylko "podniecenie" się Sailor Moon była możliwość poznania ludzi z tej najważniejszej światopoglądowej strony. I to właśnie powoduje, że ludzie są aktywni po kilka lat. Zatrzymanie się na anime tylko i wyłącznie jest krzywdzące dla ludzi myślących. Osobiście uważam, że "nadmierne" zainteresowanie anime tej klasy w dorosłym życiu (niejednokrotnie są tutaj ludzie grubo po dwudziestce a niektórzy po trzydziestce) uważam za odchył od normy świadczący o kilku sprawach... Przede wszystkim zastanawiające jest to skąd u ludzi dorosłych pracujących tyle wolnego czasu? I czy to nie jest pójście na łatwizne w postaci substytutu dla prawdziwych problemów za które należałoby się wziąć? A zawsze jest coś do poprawienia.
Jestem przekonany, że większość stałych bywalców tego forum przychodzi tu dla ludzi a nie dla Sailor Moon. Wprowadzenie tego typu ułatwień zwanych utrudnieniami dla młodszej części naszych użytkowników uważam za złe posunięcie. A to wszystko w imię jak to koleżanka SockPuppet, stwierdziła "poprawności politycznej" polegającej na rzekomym neutralnym nastawieniu do życia i otaczającego świata.

Dla mnie np. powstanie tematu "Hentai" uważam za zboczenie czyli dewiację (odświeżyłem sobie regulamin). Jednak jako katolik jest tolerancyjny chociaż uważam, że jest to taplanie się w grzechu. Ja wiem, że zaraz mi powiecie, że to lekka erotyka i gadanie o głupotach. Ale... Po co?

Mateusz
Ostatnio zmieniony przez Ire 2014-09-08, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  

Yuuichiro 

Wysłany: 2014-09-06, 22:10   

Drogi Mateuszu,

Szanuje, Twoje poglądy odnośnie erotyki, są osoby którym się to podoba innym nie, jednak nie da się odciąć od tej dziedziny życia. Jest to jej integralna część, tak funkcjonujemy jako ludzie i nie powinno się w tym aspekcie widzieć czegoś złego. Inną kwestią są dewiacje na które sam się powołujesz, jednak na takie miano zasługują zachowania, które są nieakceptowalne przez większość ogółu społecznego.

Mogę się zgodzić natomiast z tezą, że przebywanie w internetowej rzeczywistości w pełnym wymiarze cyklu dnia i nocy jest zaburzeniem. Zaburzeniem poznawczym, być może dysfunkcją w zakresie funkcjonowania społecznego. W moim odczuciu jednak nie powinno się postrzegać wzorce zachowań w perspektywie utopii. W idealnym świecie wszyscy powinniśmy pracować nad sobą, wychodzić z mieszkań domów, udzielać się społecznie, mieć satysfakcjonującą siatkę powiązań społecznych, zarówno tych intymnych jak i społecznych. Być w stanie pełni wypełniać społecznie oczekiwane role społeczne w społeczeństwie.

Jest jednak coś takiego jak rzeczywistość, świat nie jest i nie będzie idealny i ludzie też tacy nie są i nie będą.

Dlatego chciałbym, aby nasze forum kompensowało braki, rożne trudności z jakimi ludzie się spotykają. Forum może być przestrzenią bardzo pożądaną i kształtującą tego rodzaju funkcjonowanie społeczne w innej formie. Gdzie można poczuć się pewnie, zostać zaakceptowanym, zarówno jako osoba jak i w odniesieniu do swobodnej wypowiedzi. Uzyskać wsparcie i pomoc jeśli o taką ktoś poprosi. Dlatego forum jest otwarte dla każdej osoby nie zależnie od tego, co jest jej motywacją do takiej aktywności. O ile ta aktywność nie jest w jakiś sposób szkodliwa dla pozostałych jej członków.

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-09-06, 23:59   

O losie, co tu się dzieje :D Gdybym miała obsesję na punkcie każdej tematyki, która mnie pasjonuje, byłoby bardzo źle :D

Myślę, że po prostu jest tak, że po 10 godzinach w pracy człowiek musi się odstresować i posiedzieć sobie na forach - ja w ogóle bardzo lubię fora. Uważam, że zamykanie działu z rozmowami na tematy społeczne to złe posunięcie. Każdy chce porozmawiać na tematy inne niż Sailor Moon, na tym forum jest wiele mądrych osób, których wypowiedzi mogą otworzyć komuś oczy na inny punkt widzenia :) Od każdego człowieka można się czegoś nauczyć. Uważam, że nawet jeśli wypowiedzi osób poniżej 18 roku życia (których na tym forum jest garstka, nawiasem mówiąc) bywają nieco niedojrzałe, mogą być ciekawe i nieść ze sobą jakieś obserwacje.

A za każdym razem, kiedy ktoś próbuje mi wmówić, że jestem na coś za stara, otwiera mi się nóż w kieszeni :mrgreen: Ja wciąż pokazuję w sklepach dowód, kiedy chcę kupić alkohol! :mrgreen:

Yuuichiro 

Wysłany: 2014-09-07, 00:06   

Myślę Lagertha, co z tym działem zrobić i mam kilka koncepcji (podstawowy czynnik jednak to to, że jest to forum tematyczne, a nie wielotematyczne) Niedługo zamieszczę kilka ankiet i zobaczymy.

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-09-07, 10:23   

Lagertha napisał/a:
Uważam, że nawet jeśli wypowiedzi osób poniżej 18 roku życia (których na tym forum jest garstka, nawiasem mówiąc) bywają nieco niedojrzałe, mogą być ciekawe i nieść ze sobą jakieś obserwacje

Chyba jedynie mogą utwierdzić w przekonaniu że pewne poważne tematy z racji ich wieku są dla nich po prostu nieosiągalne. Poza tym ja bym naprawdę chciał móc wejść w dany temat i poczytać logiczne i dojrzałe wypowiedzi. A dopuszczenie tu wypowiedzi osób poniżej 18 roku życia mi tego nie gwarantuje i sorry może to ma lekki wydźwięk dyskryminacji ale pewien do tej pory istniejący stan rzeczy na forum powinien zostać podtrzymany a nie zmieniany

Yuuichiro napisał/a:
Niedługo zamieszczę kilka ankiet i zobaczymy

Ja myślę że to nie ma sensu, bo wynik jest z góry przesądzony. Przecież logiczne że jeśli zapytamy w ankiecie czy dopuścić osoby poniżej 18 roku życia do pewnych tematów, to większość wyrazi aprobatę. Tu ujawni się zasada ochrony swobód...

SockPuppet
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-07, 10:46   

Ufufufu, fajnie się tu dzieje. Ze swojej strony dodam, że poprawność polityczna jest dla frajerów, katolicyzm jest zdecydowanie najlepszą rzeczą na świecie, hentai jest grzechem, rzeczywistość jest zbyt nudna, żeby się nią zajmować wtedy, kiedy nie jest to konieczne, ego Jadeita jest napompowane do granic możliwości i nic z tym się nie da zrobić, trzeba zostawić, przeniesienie Poważnych Tematów do działu Infantylnych jest strzałem w stopę, a spędzanie całego wolnego czasu na rozmawianiu o anime jest OK.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi