Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Yuuichiro
2014-09-15, 00:14
[ Ankieta ] [ANK] Tematy Społeczne

W jakiej formie mogły by być dozwolone w dyskusji tematy historyczne, społeczne i religijne na forum.
Tych tematów na forum być nie powinno.
38%
 38%  [ 7 ]
Powinny znajdować się na forum ogólnym, bez ograniczeń
16%
 16%  [ 3 ]
Powinny znajdować się w dziale nieco mniej infantylnych
0%
 0%  [ 0 ]
Powinny zostać wydzielone między tematami społecznymi na w części ogólnej, pozostałymi w dziale infantylnych
22%
 22%  [ 4 ]
Powinien powstać nowy dział obejmujący "Poważne tematy"
22%
 22%  [ 4 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-09-14, 12:11   

A właściwie to dlaczego większość dorosłych użytkowników ma się dostosowywać do garstki młodzieży oraz osób o delikatnych nerwach? Może stwórzmy grupę dla tych, którzy nie chcą widzieć poważnych tematów - mogliby tam wpadać z miejsca niepełnoletni i Ci, którzy sobie nie życzą oglądania bulwersujących treści (na życzenie) :D Reszta by mogła szaleć po brzydkich tematach do woli :D

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-09-14, 12:12   

Lagertha strasznie uczepiłaś się stworzenia nowej grupy a przecież właśnie stałaś się członkiem jednej. Co za dużo to nie zdrowo, nie wiesz o tym ? Uważam że trzeba zostać przy tym schemacie działów i grup który jest, tylko zastanowić się co gdzie ma być. Jakie tematy mają np. trafić do ogólnej dyskusji a jakie mają pozostać czy zostać przeniesione do Infantylnych

SockPuppet
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-14, 12:32   

Cytat:
Ja się tylko upewniam, że nie wszyscy katolicy to chrześcijanie :)
Lagerciu, ja tu właśnie próbuję być miła i niefanatyczna, a ty mi tu wyjeżdżasz z takimi rewelacjami~-

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-14, 12:35   

Proszę was wszystkich, naprawdę, bardzo proszę... nie pozabijajcie tu się. Nie warto. To takie miłe forum, dopóki nie dochodzi do takich wojenek. Live and let live, zawsze to mówię. Swoją drogą, Sock, odnośnie Twoich ostatnich 2-3 wiadomości - dzięki za wzięcie mnie pod uwagę.

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2014-09-14, 12:48   

Jadeite napisał/a:
Lagertha strasznie uczepiłaś się stworzenia nowej grupy a przecież właśnie stałaś się członkiem jednej. Co za dużo to nie zdrowo, nie wiesz o tym ? Uważam że trzeba zostać przy tym schemacie działów i grup który jest, tylko zastanowić się co gdzie ma być. Jakie tematy mają np. trafić do ogólnej dyskusji a jakie mają pozostać czy zostać przeniesione do Infantylnych

Tak, tak bardzo się uczepiłam. Zacytuj mi moją pełną, nie wyrwaną z kontekstu wypowiedź, w której upieram się przy stworzeniu nowej grupy :) Moje stanowisko jest jasne: dla mnie mogłoby zostać po staremu, a skoro moje posty zostały przede mną ukryte, to ja staram się zrobić tak, żeby je znowu widzieć :)
Jestem zdania, że wszyscy, którzy chcą powinni mieć możliwość rozmów na poważne tematy :) A jeśli ktoś ma mniej niż 18 lat - nie powinien. Skoro młodocianych jest tu mniejszość to idąc tym tropem można ich jakoś pozbawić możliwości czytania pewnych treści :) To taki luźny pomysł, a Ty już się nadymasz :mrgreen:

SockPupciu zrozum, że katolicyzm nie jest jedynie słuszny i takimi słowy możesz komuś zrobić przykrość. Nie wszyscy mają wylane na swoją wiarę i są w ogóle niewierzący, więc zachowuj się jak dobry chrześcijanin, wszak jesteśmy wszyscy braćmi :)

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-14, 13:19   

Cytat:
SockPupciu zrozum, że katolicyzm nie jest jedynie słuszny i takimi słowy możesz komuś zrobić przykrość.

Trochę dystansu. Gdybyśmy wszyscy mieli tyle dystansu do kwestii religii, ile ma SockPuppet, to tematy religijne nie byłby tu zakazane. Poza tym określenie "jedyny słuszny" jest formą pochwalenia własnych przekonań, a nie krytyki cudzych. Jeżeli w coś wierzysz, to znaczy, że dla ciebie to jest "jedyne i słuszne". Jaki jest sens wierzenia w cokolwiek, jeżeli z góry zakładasz, że możliwe jest, że to nie jest "jedyne i słuszne"? Chyba, że nie jesteś monoteistką, ale jesteś, bo sama się przyznawałaś.

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2014-09-14, 13:28   

Honda, wiadomo, że każda sroczka swój ogonek chwali, ale czytając to samo po raz setny czuję się szczuta katolicyzmem :) Ja mam na tyle taktu, że nie piszę w każdym temacie, że moja wiara jest jedynie słuszna. Takt i empatia - to jest klucz do udanej dyskusji :) Nie napiszę nikomu, że jest hipokrytą, ponieważ jest innego wyznania niż ja, bo to jest niekulturalne, ale swoje pomyślę :) Zauważasz różnicę?

Zresztą, może to i dobrze, że SP prowadzi taki apostolat. Mi osobiście nie podoba się jego forma, ale może to i lepiej dla mnie, może nauczę się ignorować pewne zachowania :) Trochę zeszliśmy z tematu, więc w ramach treningu ja już się religijnie nie będę produkowała i zapraszam na priv, jeśli ktoś chce kontynuować ^^

Ennio

Wysłany: 2014-09-14, 13:41   

Witam,
Według mnie na tym forum nie powinno być żadnych innych tematów oprócz Sailor Moon i ewentualnie działów związanych z kulturą (film, animacja, komiks, muzyka).
Jest tyle innych stron poświęconych zagadnieniom religijnym, historycznym, społecznym... nie widzę powodu ażeby takie tematy miały trafiać na forum SM. To oczywiście moje zdanie.
Pozdrawiam,
Henryk "Ennio" Wiśniowski.

SockPuppet
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-14, 13:47   

Honda dziś chyba dostanie pudrową pastylkę. I wy wszyscy jesteście brzydcy i nie dobrzy i wrzucę was do klatki z wygłodniałym Jadeitem i będziecie mieli!

Jadeite 

Wysłany: 2014-09-14, 13:49   

Lagertha napisał/a:
Jestem zdania, że wszyscy, którzy chcą powinni mieć możliwość rozmów na poważne tematy :)

A ja jestem zdania innego, tym bardziej że regulamin mówi o pewnych rzeczach wyraźnie i wcześniej jakoś każdy tutaj to akceptował. Tylko dziwnym trafem jakoś teraz wszystkim wszystko zaczęło przeszkadzać od tego gdzie dane są tematy, poprzez to o czym się na forum dyskutuje aż po samą administrację. Takie szukanie na siłę dziury w całym i jej wiercenie w tym temacie, w którym jak dotąd konsensusu brak i jego końca nie widać. A szkoda bo dla mnie wszystko jest już jasne
Cytat:

a Ty już się nadymasz

Nie nadymam się po prostu nie widzę sensu zakładania nowych grup, tworzenia nowych działów i dopuszczania wszystkich bez względu na wiek do wszystkich tematów poruszanych na forum. Nie widzę też sensu dyskutowania o religii czy polityce

Cytat:
SockPupciu zrozum, że katolicyzm nie jest jedynie słuszny i takimi słowy możesz komuś zrobić przykrość.

Mam taką prośbę do ciebie Sock i to ciebie Lagertha, skończcie już ten temat religii :!:
Ostatnio zmieniony przez Jadeite 2014-09-14, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-14, 13:54   

Cytat:
Honda dziś chyba dostanie pudrową pastylkę.

Dziękuję!

Eragon 
Lord

Ulubione postaci z SM: Usagi,Mako,Hotaru i Endymion
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier
Wysłany: 2014-09-14, 13:57   

SockPuppet napisał/a:
Honda dziś chyba dostanie pudrową pastylkę.

A ja nie ? Ja też chcę !

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2014-09-14, 13:58   

Jadeite napisał/a:

A ja jestem zdania innego

Ok, ale to nie ma wpływu na zdanie moje :D
Cytat:

Nie nadymam się po prostu nie widzę sensu (...) dopuszczania wszystkich bez względu na wiek do wszystkich tematów poruszanych na forum.

Jestem tego samego zdania, jakbyś nie zauważył.
Cytat:

Mam taką prośbę do ciebie Sock i to ciebie Lagertha, skończcie już ten temat religii :!:

Chyba również nie zauważyłeś, że już temat zakończyłam w poprzednim poście :)

Jadeite 

Wysłany: 2014-09-14, 14:00   

To w takim razie prosiłbym wszystkich o niekontynuowanie (czyt. ciągnięcie go dalej) regulamin mówi wyraźnie co wolno a czego nie wolno i proszę się do niego stosować. W przeciwnym wypadku będą słowne upomnienia a w konsekwencji osty, ktoś go dostanie a później będzie publicznie wygłaszał swoje pretensje co do jego zasadności i Jadeite jak zwykle wyjdzie na tego złego i okrutnego. Trzeba się liczyć z konsekwencjami swoich działań i nie pisze tego wszystkiego by kogokolwiek tutaj straszyć. Niemniej znów powracający nawet tutaj w tym temacie wątek religii uruchomiony przez Sock utwierdza mnie w przekonaniu co do braku akceptacji dla dopuszczenia religii i polityki pod dyskusje na forum ogólną / nie ogólną... każdą :!:

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2014-09-14, 14:05   

Tak jest!

Kiedy poznamy wyniki ankiety?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi