Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Yuuichiro
2014-09-15, 00:14
[ Ankieta ] [ANK] Tematy Społeczne

W jakiej formie mogły by być dozwolone w dyskusji tematy historyczne, społeczne i religijne na forum.
Tych tematów na forum być nie powinno.
38%
 38%  [ 7 ]
Powinny znajdować się na forum ogólnym, bez ograniczeń
16%
 16%  [ 3 ]
Powinny znajdować się w dziale nieco mniej infantylnych
0%
 0%  [ 0 ]
Powinny zostać wydzielone między tematami społecznymi na w części ogólnej, pozostałymi w dziale infantylnych
22%
 22%  [ 4 ]
Powinien powstać nowy dział obejmujący "Poważne tematy"
22%
 22%  [ 4 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-09-14, 14:06   

Wynik chyba jest już znany, ankieta pokazuje wyraźnie ;-)

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-09-14, 14:13   

Chodzi o ich interpretację i o ostateczną decyzję.

magusia 
Wiedźma M*

Ulubione postaci z SM: Usagi, Minako
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: Princess Melodies
Wysłany: 2014-09-14, 14:14   

Wieczorem.
Loża Ciemnych Czarownic.
Liga M

* "Wiedźma" - zastrzeżona

SockPuppet
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-14, 15:20   

Eragon, też dostaniesz pastylkę. A ankieta jest be.

Eragon 
Lord

Ulubione postaci z SM: Usagi,Mako,Hotaru i Endymion
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier
Wysłany: 2014-09-14, 15:27   

To się cieszę Sock, ale nie mów tak o innych użytkownikach forum.

ChibiChibi
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-14, 16:35   

Jak słusznie zauważyli niektórzy użytkownicy, ankieta została niepoprawnie skonstruowana ale nie ma czym się martwić. To, że poważne tematy będą na forum jest według tej ankiety przegłosowane: stan na czas napisanie tego posta:

Tych tematów na forum być nie powinno.
35%
35% [ 6 ]
Powinny znajdować się na forum ogólnym, bez ograniczeń
17%
17% [ 3 ]
Powinny znajdować się w dziale nieco mniej infantylnych
0%
0% [ 0 ]
Powinny zostać wydzielone między tematami społecznymi na w części ogólnej, pozostałymi w dziale infantylnych
23%
23% [ 4 ]
Powinien powstać nowy dział obejmujący "Poważne tematy"
23%
23% [ 4 ]
Głosowań: 17
Wszystkich Głosów: 17

Czyli:
11 głosów "za" tematami poważnymi;
6 przeciw.

Zastanawiamy się tylko w jakiej postaci będą.

Eragon 
Lord

Ulubione postaci z SM: Usagi,Mako,Hotaru i Endymion
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier
Wysłany: 2014-09-14, 17:01   

Przy ikazji akazało się że osób które tytaj w ogóle na czymś zależy jest 17.

Jadeite 

Wysłany: 2014-09-14, 19:23   

ChibiChibi napisał/a:
To, że poważne tematy będą na forum jest według tej ankiety przegłosowane

Jak ty to wyczytałeś skoro większość (35%) opowiada się za tym żeby ich w ogóle na tym forum nie było ? :-D Chciałeś trochę demokracji, no to ją dostałeś w formie ankiety. Ale oczywiście najlepiej jak się ktoś nie umie pogodzić z jej tutaj oczywistym wynikiem jest powiedzieć teraz że jest źle skonstruowana. Skoro jest źle to po co oddawaliście swoje głosy ? Skoro jest źle skonstruowana i w ten sposób policzyłeś głosy na korzyść swojego zdania w tym temacie, to ja mogę poddać pod zasadność jej wynik. Innymi słowy, porzuć nadzieje ponieważ dopóki mam coś do powiedzenie nie pozwolę by cokolwiek się zmieniło

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-14, 19:55   

To akurat prawda, co mówi CC... pierwszy raz zdarza mi się z nim serio zgadzać, ale tak jest faktycznie. Są w zasadzie dwa pytania zawarte błędnie w jednym. Po pierwsze, czy tematy te mają być, czy ich ma nie być. A drugie, jeżeli mają być, to w jakiej formie? Wychodzi na to, że 3+4+4 = 11 osób chce je na forum mieć, tyle że zdania są podzielone odnośnie tego, gdzie mają te tematy się znaleźć i jak ma być z ich dostępnością. W porównaniu z nimi, siedem osób nie życzy sobie ich w ogóle.

To prawda, że sam system forumowy jest trochę ograniczony, bo nie ma sposobu umieszczenia dwóch pytań w ankiecie, więc trzeba by zrobić dwie osobne ankiety. Ale z drugiej strony, po co? Istniejąca jest może skonstruowana wadliwie, ale da się ją odczytać poprawnie.

Na jednym ze staży, właściwie na pierwszym, jaki odbywałem, byłem częścią zespołu pracującego nad jedną ankietą w Kołobrzegu, więc przeze mnie przemawia jakieś doświadczenie.

Gregor 
Wiedźmin S*

Ulubione postaci z SM: Minako, Usagi, Setsuna
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Wysłany: 2014-09-14, 20:00   

No i znowu magia semantyki i rozumienia Języka Polskiego pokonała lub totalnie zaburzyła zrozumienie co po niektórych ... To tak jak w Rzeszowie była ankieta czy zrobić wspaniałą aureolę.

Ankieta jako możliwość wyboru powinna dawać 2 przeciwstawne odpowiedzi krótkie i logicznie sformułowane. Im dłuższa odpowiedź tym ciężej ludziom zagłosować...

W wszelakich wyborach wybieramy albo czarne albo białe... Tutaj mamy do czynienia z czarnym i 5 odcieniami szarości bo szaremu bliżej do białego... ale jakoś szary jednak białym nie jest 8-) No ale ważne że status quo utrzymany...

Hanka Chibiusa powinna wiedzieć czym jest tzw "statystyka" zwłaszcza w takich ankietach i jak się na nią patrzy...
Pragnę również zauważyć jak mała grupa reprezentatywna dokonywała wyboru... Chwała tym którzy zagłosowali no ale ostatnie wydarzenia sprawiają że trochę smutno mi się robi widząc to wszystko i gdzie to wszystko zmierza
But you're to blind to see

Frame of silence
Of an innocence divine
Is a dangerous creation
When you fail the test of time

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-14, 20:05   

Gregor napisał/a:
Pragnę również zauważyć jak mała grupa reprezentatywna dokonywała wyboru... Chwała tym którzy zagłosowali no ale ostatnie wydarzenia sprawiają że trochę smutno mi się robi widząc to wszystko i gdzie to wszystko zmierza

Góra, tak u nas - niestety - postrzega się typowe możliwości wyrażenia swojej woli w sposób demokratyczny. Czytaj: ignoruje się je. Lekceważy. W ten sposób o losie większości decyduje garstka tych, którzy ruszyli swoje szacowne istoty i zagłosowali.

Powiem szczerze, że jak mam wybrać pomiędzy akceptacją woli takiej naprędce zebranej garstki osób, które nie stanowią zgranego, doświadczonego w sprawach "władzy" zespołu, a poparciem potrafiącej już ze sobą zgodnie współpracować kadry, chyba jednak opowiem się za tą drugą opcją. Ale to tylko moje zdanie jako szarego usera. Ostateczna decyzja jest nie w moich rękach, a zresztą, nie będę się przejmował :-)

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-09-14, 20:07   

Ja bym jednak była za powrotem status quo ante, jeśli już jesteśmy przy tym :)
To prawda, 11 osób opowiedziało się za istnieniem poważnych tematów, tyle że zdania są podzielone co do miejsca ich bytowania i dostępności :) Zaś skoro ktoś ich nie chce, sprawa jest prosta - chce, żeby zniknęły i już, nie ma problemu związanego z ich dalszym losem. Wydaje mi się, że stąd taka a nie inna konstrukcja ankiety.

Zagłosowała garstka, ponieważ smutna prawda jest taka, że reszta ma w tyle poważne tematy i to gdzie one będą. Dlatego powinny zostać tam, gdzie były przed całą tą forumową wichurą.

RAMZES 

Ulubione postaci z SM: Minako
Seiya czy Mamoru?: tajemica
Wysłany: 2014-09-14, 20:17   

Ja generalnie rzadko udzielam się np w tematach politycznych, czy społecznych. Nie kiedy też z dystansem podchodzę do tych zagadnień. wypowiadam się gdy uznam, że muszę coś na dany temat chcę powiedzieć, więc jestem neutralny co do kwestii umieszczania takich tematów. Obojętnie mi jest, gdzie one się znajdują :roll: .

Jadeite 

Wysłany: 2014-09-14, 20:42   

Za moment zapadnie ostateczna decyzja i rozwiązanie sprawy, która zostanie wam oficjalnie podana a ja poproszę wówczas o zamknięcie tego tematu. 9 stron dyskusji wystarczyło uważam na wygłoszenie tutaj swojego zdania :-P

ChibiChibi
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-14, 21:11   

Jadeite napisał/a:
ChibiChibi napisał/a:
To, że poważne tematy będą na forum jest według tej ankiety przegłosowane

Jak ty to wyczytałeś skoro większość (35%) opowiada się za tym żeby ich w ogóle na tym forum nie było ? :-D

Jak widzę wcale nie muszę z Tobą prowadzić dyskusji, żeby ludzie myślący logicznie widzieli jak się sam kompromitujesz.

Ożeż... Post wypadł na stronie 10... Będzie usunięty...

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi