Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Czy Sailor moon Crystal ma dziś szansę osiągnąć sukces ?
Autor Wiadomość
Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2014-09-25, 22:12   Czy Sailor moon Crystal ma dziś szansę osiągnąć sukces ?

W internecie (na facebooku) pojawiła się ciekawa rzecz, a dokładnie opinia o SMC z zewnątrz, lekkiego dystansu, sentymentalizmu dorosłego fana. W opinii porusza kilka wątków, to czym jest SM, co nam dało, dlaczego oglądali je zarówno dziewczynki jak i chłopcy, dlaczego osiągnęła tak ogromną popularność. W tej opinii moim zdaniem zawiera się wiele dobrych spostrzeżeń. Zgadzam się również ze stwierdzeniem, sukces Crystal jest możliwy i myślę nawet, że już go osiągnęło, ale jak autor zauważa trzeba go rozdzielić na dwie grupy odbiorców. Jeśli weźmiemy pod uwagę fanów Anime, którzy pamiętają je z dzieciństwa, to można z pewnością stwierdzić, że dla tej grupy odbiorców jest ono sukcesem już teraz.

Po pierwsze, powstało - chyba żaden fan jeszcze dwa, a nawet rok temu nie wierzył, że nowa adaptacja się pojawi. Po drugie przypomniało fanom radosne chwile emocji i wzruszenia z młodości, niezależnie jakie motywacje kierowały nami przy oglądaniu Czarodziejki z księżyca. Po trzecie, pokazuje historię w trochę innym, jak autor recenzji zaznacza bardziej poważnym, jaki nowoczesnym ujęciu, co pozwala emocjonować się przeżywaniem własnej młodości ponownie. Pozwala ponownie powrócić do dzieciństwa w jakiejś mierze. Po czwarte, dzięki powstaniu Crystala możliwe jest ponowne zainteresowanie fanów Mangą jak i przyciągnięcie do uniwersum tych nowych, z młodego pokolenia.

Jednak z drugiej strony czy może okazać się czymś wyjątkowym dla nowego widza ? Według autora nie. Nie ponieważ Crystal na obecne czasy niczym się nie wyróżnia z pośród współczesnych produkcji Anime.

Cała recenzja http://beta.bzicool.pl/in...ideo.php?id=268

Zgadzacie się z tą opinią ?

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-09-25, 22:17   

Ja już chyba wiem, w którą stronę pójdzie ten temat...
Ja się cieszę, że powstał Crystal i z przyjemnością oglądam :)

boom boom ba 
licho nie śpi

Ulubione postaci z SM: Chibi Chibi?
Seiya czy Mamoru?: Easy Brothers
Ulubiony utwór z Anime: Umi Sakai Unasaka
Wysłany: 2014-09-25, 22:33   

Yuuichiro napisał/a:
W internecie (na facebooku) pojawiła się ciekawa rzecz, a dokładnie opinia o SMC(...)

Szanowny Panie Modzio, dla kogo rzecz ciekawa, dla tego ciekawa ^^;
I o jakim sukcesie mowa, skoro graficy nawet porządnie postaci nie potrafią wyrysować? Gdyby to była comedie grotesque to te krzywizny nawet miałyby rację bytu, a tak?

Szkoda zakładać nowy temat na takie przemyślenia.

Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Wysłany: 2014-09-25, 22:40   

Styl animacji jest subiektywny, a na pewno nie oznacza braku stylu animacji ;-)

boom boom ba 
licho nie śpi

Ulubione postaci z SM: Chibi Chibi?
Seiya czy Mamoru?: Easy Brothers
Ulubiony utwór z Anime: Umi Sakai Unasaka
Wysłany: 2014-09-25, 22:43   

Mi nie chodzi o styl, tylko o niechlujstwo. Nie sądzę, żeby krzywe oczęta czy krzywa szczena były częścią stylu crystala, a już na pewno nie są zamierzone. Ba, gdyby tak było, to taka parodia by mi się podobała bardziej niż obecny twór.

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-09-25, 23:53   

Lagertha napisał/a:
Ja już chyba wiem, w którą stronę pójdzie ten temat...

Już zacieram ręce ^^

boom boom ba napisał/a:

I o jakim sukcesie mowa, skoro graficy nawet porządnie postaci nie potrafią wyrysować? Gdyby to była comedie grotesque to te krzywizny nawet miałyby rację bytu, a tak?

boom właściwie napisała wszystko to co sam chciałem napisać

Yuuichiro napisał/a:
Zgadzam się również ze stwierdzeniem, sukces Crystal jest możliwy i myślę nawet, że już go osiągnęło

Natomiast ja uważam że żadnego nie osiągnęło i nie osiągnie, to że ma jakąś oglądalność to efekt głownie tego że ludzie oglądają Crystal z sentymentu do starego anime ale jego jednak nie przebije. Dla mnie ta produkcja to porażka na wielu płaszczyznach, od animacji począwszy. Po pierwsze powstało, ale jak patrze na nie to zastanawiam się czy to dobrze. Po drugie mi akurat odbiera czy tez nadszarpuje radosne chwile emocji i wzruszenia z młodości. Po trzecie ok, historia jest opowiedziana inaczej ale czy poważniej znaczy lepiej ? Gdzieś uciekła ta magia którą obdarzona była stara produkcja. Po czwarte nie wszystkich oj nie wszystkich, młodych być może ale uważam równie dobrze może zachęcić co zrazić uważam
Ostatnio zmieniony przez Jadeite 2014-09-26, 00:05, w całości zmieniany 6 razy  

aktan8 

Ulubione postaci z SM: Usagi Rei
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Moon Pride
Wysłany: 2014-09-26, 00:01   

Cytat:
Już zacieram ręce ^^

A ja mam dosc juz walkowania tego samego w kolko pod innymi postaciami i w innej barwie tematu o.0

Cytat:

Szkoda zakladac temat o tym samym tylko inaczej uformowanym pytaniu :P

To czy odniesie sukces, hmm mysle ze to kwestia z lekka subiektywna, dla mnie juz odnioslo sukces chociaz by tym ze zostalo wogole wypuszczone, dla niektorych chociaz by zrobili wszystkie serie to i tak nie bedzie ta seria sukcesem wiem niewiem po co ten temat ciagnac :lol:

Jadeite 

Wysłany: 2014-09-26, 00:06   

aktan8 napisał/a:
Cytat:

Szkoda zakladac temat o tym samym tylko inaczej uformowanym pytaniu :P

Szkoda żebym znów pojechał krytyką po Crystalu... a może i nie szkoda ? :mrgreen:

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-09-26, 13:55   

Również nie jestem przekonana co do zakładania kolejnego tematu, ale może za bardzo się do tego zraziłam i niesłusznie?

Zawsze mnie nieco dziwiło to, że Sailor Moon jest postrzegane głównie jako "temat wprowadzający do anime", "klasyka gatunku", bo w moim odczuciu dość mocno się różni od typowych japońskich produkcji, które oglądają np. moje koleżanki. Jak ktoś chce czegoś mrocznego, poważnego, z wątkami psychologicznymi i bombardującą oczy animacją to wiadomo, że mu się Sailorki/Crystal nie spodobają. A takie osoby, fani anime przyzwyczajeni do zupełnie innego typu produkcji głównie po Sailor Moon sięgają, bo starsze rodzeństwo im powiedziało, że "klasyka", bo siedzą w temacie gatunku.
Sailorki to świetna seria, ale ma małe szanse obecnie trafić na swojego widza - bo dowiadują się o niej, zaintrygują się tytułem głównie osoby siedzące w mandze i jak pisałam - gustujący w innych tematach i klimacie. To tak, jakby mojej mamie, która lubi czytać romanse historyczne podsunięto Stephana Kinga - co z tego, że książki powszechnie uważane za świetne jak nie w jej klimatach?
Kiedy rejestrowałam się tu na forum daaawno teeemu to pamiętam, że pisałam, że oprócz Sailorek nie interesuję się anime, Japonią i pewnie jestem w mniejszości, ale teraz natrafiam na coraz więcej osób (też tu na forum coraz więcej osób to zaznacza), które mają podobnie.

Co do Crystala - jako osobie, której nie przekonuje za bardzo mangowa/crystalowa prezentacja historii, trudno mi oceniać komu się spodoba i tym bardziej jakie podejście mogą mieć "nowi w temacie", którzy z jakiegoś powodu nie zaliczają się do grupy "fani mrocznych anime".

Wiadomo, że sukcesu oryginalnego anime nie powtórzy z prostego powodu - nie jest emitowane w popularnej stacji telewizyjnej, nie dotrze do aż tylu osób nawet jakby było - w latach 90 było mniej kanałów, mały dostęp do neta i oglądalność wszystkiego większa...

Źródło: http://vk.com/club39637650
Ostatnio zmieniony przez Annorelka 2014-09-26, 18:29, w całości zmieniany 2 razy  

kamil88 
kamil88

Ulubione postaci z SM: Hotaru, Chibi-Usa
Wysłany: 2014-09-26, 17:14   

W Japonii wszystko rozstrzygnie się na dniach, po premierze DVD/BD, Crystal musi się zmierzyć z seriami Precure i Aikatsu, więc może być nieco trudniej, bo Precure jest jakby uznane za "nieoficjalną kontynuacje Sailor Moon. Co innego świat, w wielu krajach Sailor Moon odniosło spektakularny sukces, gdyby ponownie wydali mangę, wydali klasyczne/nowe anime na DVD/BD, i uruchomili całą tą machinę marketingową, to sukces jest w zasięgu ręki.

Jadeite 

Wysłany: 2014-09-27, 18:47   

Annorelka pragnę zauważyć że stare anime Sailor Moon liczące 5 serii to jest klasyka gatunku, gatunku lat 90 który obecnie wygląda już inaczej znaczy dla mnie osobiście gorzej i w jakimś stopniu Crystal to odzwierciedla. Te zmiany na gorsze...

Annorelka napisał/a:
Jak ktoś chce czegoś mrocznego, poważnego, z wątkami psychologicznymi i bombardującą oczy animacją to wiadomo, że mu się Sailorki/Crystal nie spodobają.

A to ciekawe co napisałaś, bo niektórzy twierdzą że Crystal jest właśnie poważną i mroczną produkcją.

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2014-09-27, 18:55   

Cytat:
A to ciekawe co napisałaś, bo niektórzy twierdzą że Crystal jest właśnie poważną i mroczną produkcją.

Masz rację, zapędziłam się z tym wymienieniem Crystala. Nie oglądam to mogłam nie wiedzieć, że to wbrew pozorom miks Piły i Milczenia Owiec!

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2014-09-27, 19:17   

Crystal jest bardziej mroczny niż Classic, ale to nie znaczy, że jest mroczny-mroczny. Chyba nikt tak nie twierdzi?
Poza tym, Crystal podoba się wielu widzom, mam koleżanki w pracy, które nigdy nie widziały Sailor Moon, oglądają teraz i bardzo im się podoba :) Więc ocenianie tej animacji tylko z jednej perspektywy jest trochę płytkie, trzeba się otworzyć i spojrzeć szerzej.

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2014-09-27, 20:56   

Cytat:
Poza tym, Crystal podoba się wielu widzom, mam koleżanki w pracy, które nigdy nie widziały Sailor Moon, oglądają teraz i bardzo im się podoba :)

Tak z ciekawości - Ty je namówiłaś czy same z siebie? :D

Ja tylko pisałam o jednej grupie "nowych" widzów, tych, którzy maja największe szanse o Crystalu usłyszeć, czyli fanach anime i mangi. Wiadomo, że zawsze są wyjątki od reguły. ^^

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2014-09-27, 23:11   

Same z siebie. Nie we wszystkich krajach emitowane SM i one wiedziały mniej wiecej ze to coś popularnego, dlatego postanowiły nadrobić historie teraz, oglądając Crystal.

Odpowiedz do tematu