Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Czy Sailor moon Crystal ma dziś szansę osiągnąć sukces ?
Autor Wiadomość
Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-09-27, 23:13   

Lagertha napisał/a:
Crystal jest bardziej mroczny niż Classic

Nie powiedziałbym

Cytat:
Poza tym, Crystal podoba się wielu widzom

A jak wielu się za to nie podoba, temat rzeka...

Annorelka napisał/a:
Masz rację, zapędziłam się z tym wymienieniem Crystala. Nie oglądam to mogłam nie wiedzieć, że to wbrew pozorom miks Piły i Milczenia Owiec!

Żaden tam miks, Crystal nie jest nawet w połowie tak inteligentnie skonstruowany od strony fabularnej jak pierwsze części Piły i tak groteskowy jak 4 filmy o Hannibalu Lecterze. Więc sorry to porównanie jest bardzo ale to bardzo mocno nietrafione

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-09-27, 23:21   

Gadaj zdrow, ja znam osoby które oglądają Crystal z przyjemnością mimo trzydziestki na karku i to sie liczy :D jednej pozyczylam nawet mangę ^^ cóż, niechęci pewnych ludzi nie da sie przeskoczyć, na szczęście w uniwersum SM każdy znajdzie coś dla siebie :)

Jadeite 

Wysłany: 2014-09-27, 23:24   

Że tak zapytam co w związku z tym, co próbujesz udowodnić ? Równie dobrze ja z kolei mogę powiedzieć że znam osoby pamiętające emisje Polsat i Polsat 2 które nie mają dobrego zdania o Crystal oraz takie które nie miały styczności z mangą. Jak mówię ile ludzi tyle opinii, na dany temat a ten tutaj jest jak rzeka... I tak chciałem po części powrócić do wypowiedzi kamil88, moim zdaniem sprzedaż DVD to żaden wyznacznik popularności. Natomiast zgodzę się z argumentami Annorelki co do tego że owe Crystal nie odniesie sukcesy, dorzuciłbym tego sam fakt wypalenia się gatunku anime oraz tego że wobec tej produkcji nawet fani SM są podzieleni. Przemilczę natomiast kwestie wykonania, formy audiowizualnej Crystal bo o tym wielokrotnie się na tym forum wypowiadałem a to też uważam dyskwalifikuje odniesienie sukces przez to oto anime :-P

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-09-27, 23:42   

Jadeite napisał/a:
Że tak zapytam co w związku z tym, co próbujesz udowodnić ?

Nic. Wolę się skupić na pozytywnych aspektach :)

effa25 

Ulubione postaci z SM: usagi, ami, rei
Seiya czy Mamoru?: mamoru
Ulubiony utwór z Anime: makenai
Wysłany: 2014-09-28, 09:46   

moim małym zdaniem jak ludzie przyzwyczają się do zmian jak teraz wygląda ta anima od poprzedniej to czemu ma nie odnieść sukcesu.

AfterAll
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-28, 11:56   

Myślę, że może odnieść sukces. Sam fakt, że ciągle jest na językach o czymś świadczy (niestety, często mówią o Crystalu źle). Należy jednak pamiętać, że nie tylko Crystal ma problemy z grafiką - w Classicu też mieli z tym problemy. Są też problemy natury fabularnej i logicznej. Crystal ma swój niewątpliwy urok, kwestia przyzwyczajenia i rozwoju. Na pewno dużym plusem jest podobieństwo do mangi. Zobaczymy :-)

Jadeite 

Wysłany: 2014-09-28, 18:29   

Nie ważne co by się mówiło, ważne że się mówi ? No jeśli tak miało by swoją popularność, którą potem przekuło by w sukces Crystal odnieść to naprawdę nie jest to uważam nic pozytywnego. Myślę że nie ma sensu porównywać problemów z grafiką w Classicu do tych w Crystal, gdyż te w Classicu przynajmniej nie rzucały się mocno w oczy czy też nie raniły oczu widzów. A czy ludzie przyzwyczają się do zmian, no cóż to już indywidualna sprawa każdego z nas. Ja patrząc na wykonanie Crystal, oprawę audiowizualną twierdze że nie. Oczywiście zmiany są powiewem świeżości w universum Sailor Moon ale niestety poszły w złym kierunku czy też wykonaniu. Innymi słowy dla mnie Crystal jest w jakimś sensie obrazem kryzysu gatunku japońskiego anime. Któremu może nie brakuje ciekawych pomysłów, ale wykonanie ich naprawdę bardzo mocno kuleje

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-09-28, 19:46   

Cytat:
Nie ważne co by się mówiło, ważne że się mówi ?

Jadeite, jakby nie patrzeć, taki "Zmierzch" jest popularny właśnie głównie z powodu tego, ze nikt go nie lubi...

Źródło: http://vk.com/club39637650

AfterAll
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-28, 20:15   

Nie chodziło mi o to, że to dobrze, że mówią źle. To było uogólnienie. I jeżeli o mnie chodzi to grafika w Classicu była rażąca, momentami miałam chęć wydrapać sobie oczy. Postacie z serii na serię wyglądały gorzej (Mamoru np). Teraz jednak wydaje mi się, że wykonanie Crystala to efekt lenistwa i olania sprawy bo i tak każdy fan SM choćby z ciekawości obejrzy. I tu się zaczynają schody. Sama osobiście życzyłabym sobie grafiki jak np była w Starsach. Do tego świetny opening i piosenka. Wyszło jak wyszło ale poczekajmy, może coś się zmieni i ewoluuje ;-) Mam na to nadzieję, SM to była bajka dzieciństwa i ogromną radość sprawia mi oglądanie tego w nowej odsłonie - być może dlatego nie tracę nadziei, że będzie lepiej... ;-)

Jadeite 

Wysłany: 2014-09-28, 21:29   

Ja mam podobną chęć wydrapać sobie oczy przy oglądaniu Crystala ale nie uważam się za aż takiego masochistę mimo iż wciąż oglądam tą złą produkcje. A skoro przy oczach jesteśmy to Mamoru z tych 5 serii razem wziętych wygląda dla mnie zawsze o wiele lepiej niż ten z Crystala. I nie mówmy że wyszło jak wyszło, wyszło źle i tyle a robienie sobie nadziei że będzie lepiej jest złudne. Nie będzie lepiej, animacja nagle się nie poprawi z odcinka na odcinek. Wciąż będą maszkarony

Cytat:

Jadeite, jakby nie patrzeć, taki "Zmierzch" jest popularny właśnie głównie z powodu tego, ze nikt go nie lubi...

Annorelka odpowiem ci w ten sposób http://www.youtube.com/watch?v=Ym8ttuzBDYM

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2014-09-28, 22:07   

I znowu to przekrzykiwanie się co gorsze i czepianie się wszystkiego na forum dla fanów tytułu... :(
I argumentowanie "Crystal ssie", "Classic też ssie/ ssie bardziej".

SockPuppet
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-28, 22:13   

Jadek, ty chyba naprawdę nie możesz tego znieść, że komukolwiek może się choć trochę podobać Crystal.

Jadeite 

Wysłany: 2014-09-28, 23:53   

Sokuś no jasne że tak, z tego powodu nie mogę spać po nocach :lol:

Annorelka napisał/a:
I argumentowanie "Crystal ssie", "Classic też ssie/ ssie bardziej".

No cóż Never Ending Story :mrgreen:

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2014-09-29, 12:00   

to niech ktoś to przerwie!

Setsuna-san 
Herbaciarka ;)

Ulubione postaci z SM: Usagi, Setsuna, Luna
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2014-09-30, 19:51   

Annorelka napisał/a:
to niech ktoś to przerwie!

Spróbuję :mrgreen:

Oglądałam filmik i wydaje mi się, że coś w tym jest. Nie podobał mi się autor tego videobloga (bo to chyba to było), bo zbyt nachalnie chciał wytłumaczyć dlaczego chłopcy zainteresowali się SM i zaczęli to anime oglądać. Nie umiem stwierdzić czy faktycznie TAKIE reakcje miały miejsce, wszak jestem dziewczyną i mnie interesowała fabuła, a nie sailorkowe majteczki; te jego zabawy z figurką ChibiMoon były wręcz niesmaczne (żeby nie wyrazić się bardziej dobitnie :evil: ).

Muszę przyznać, że miał chłopina rację z tym dlaczego wybuchł taki boom w Polsce w latach 90-tych. Ja nie miałam w domu satelity i tym samym CN ani innych kanałów dla dzieci. Oglądało się to co leciało na ogólnodostępnej TV, a że mieliśmy takie szczęście, że Polsat zdecydował się wyemitować SM to już odrębna kwestia.

Czy Crystal odniesie taki sukces jak stare anime? Trudno w sumie po 6 odcinkach na taki temat debatować, bo zostało ich jeszcze 20. Po emisji całości będzie można coś powiedzieć, czy był sukces czy nie. Nie znam dzisiejszego rynku anime, nie wiem nawet czy chciałabym go poznać jeżeli SMC i jej nieciekawa grafika to dzisiaj standard. Faktem jednak jest, że fani starego anime będą Crystal oglądać, a czy do nowych fanów ono przemówi zobaczymy w ciągu najbliższego roku xD

Odpowiedz do tematu