Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dusk Maiden of Amnesia [2012]
Autor Wiadomość
Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2012-06-28, 00:22   Tasogare Otome x Amnesia

Tasogare Otome x Amnesia

Historia yuuki jest, być może kolejnym anime nie wybijającym się ponad przeciętność, przynajmniej tak sądzą Ci któży nie zrozumieli tego Anime .
Mnie Historia ducha pięknej dziewczyny, która nawiedza mury starej opuszczonej szkoły poruszyła, do głębi serca. Jestem romantykiem, to prawda, jednak to nie zmienia mojego spojrzenia na cały pomysł anime – jest po prostu poruszające.
Historia składa się z zaledwie 12 odcinków, fabułę stanowi owiana tajemnicą zjawa o imieniu Yuuki, Która od 60 laty nawiedza budynki liceum . Nie wiadomo czemu piękkna Yuuki nawiedza liceum, nie wiadomo jak zgiineła i kim jest. Co ważne dla całej istorii sama yuuki nie pamięta nic ze swojego życia.
W szkole dochodzi często do zjawisk które mają podłoże spirytystyczne, po nadto krązy w jej murach wiele legend, przesądów i klątw. Jednym z nich jest legęda o duchu pięknej dziewczyny nawiedzającej pokój z dużym lustrem, kiedy ktoś w nie spojrzy dziewczyna porwie jego serce i wciągnie do jego wnętrza.
Tu zaczyna się historia Teichiego ucznia liceum, założyciela klubu zjawisk paranormalnych, został „nawiedzony” przez Yuuko, dzięki czemu, może ją widzieć i dotykać jak żywą osobę. Teiichi Postanawia pomóc yuuki odzyskać wspomnienia i wyjaśnić tajemnice jej śmierci .
Mamy tutaj elementy hororu i kryminału z domieszką dramatu poczucia samotności i Cierpienia potępionej duszy .
Jednak fabuła jest znakomicie zrównoważona przez humor, romans, nieszczęśliwą miłość człowieka z duchem ze sporą domieszką erotyzmu .
Tak, tak, yuuko w niesamowicie zabawny sposób próbuje uwieść Teichiego, co doprowadza do szeregu śmiesznych sytuacji i dialogów. Daje też szanse na rozkwit pięknej romantycznej pełnej poświęcenia miłości . Końcowa scena rozstania po prostu ściska w środku serce i zapiera wdech, muzyka, dialogi przyczynowość sceny sprawiają, że jest ona zdumiewająca .
Dzięki temu erotycznemu zabiegowi konwencja klasycznego horroru jest łamana przez ciekawie umieszczony wątek miłosny. Dzięki temu motyw tragicznej śmierci udręki zgubionej duszy i bezmiaru samotności yuuki nie jest tak dramatyczny i depresyjny. Erotyzm i humor zapewniają równowagę pomiędzy instynktami śmierci, a pożądania. Co sprawia że
cała historia jest ciekawsza i prostsza w odbiorze .
Fabuła jest bardziej rozbudowana i ciekawa, ale nie będę zdradzał tu wszystkiego wyjaśnienie historii jest zaskakujące i dramatyczne. Bardziej wrażliwym polecam zaopatrzenie się w solidny pakunek chusteczek.
Pojawia się też wątek psychologiczny tytułowa amnezja hahaha poważniej dysocjacyjne zaburzenie osobowości ducha ? Czy duch nawet tak piękny jak yuuko zachowuje po śmierci osobowość ? Czy człowiek z potępioną duszą mają szanse na trwały związek ? Dlaczego Yuko nawiedza szkołę ? , Jak zginęła i kim była przed śmiercią ?

Odpowiedzi na te pytania poznacie oglądając Anime .
Polecam bardzo ciepło ten tytuł może poruszy Was tak jak zachwyciła i zauroczyła mnie Postać Yuuk . Po tym Anime pokochałem duchy .

Minky 

Ulubione postaci z SM: Minako, Queen Serenity
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Kaze mo, sora mo, kitto
Wysłany: 2012-06-28, 09:02   

Zakończenie! Zakończenie woła o pomstę do nieba!
Uwaga, spoiler!
Po cholerę zmarnowali 20 minut odcinka pod przygotowanie (i tak rozmamłanego, wydłużonego), romantycznego rozstania na wieki, żeby wróciła minutę później z uśmieszkiem, "a bo wiesz, jeszcze nie wszystko najwyraźniej załatwiłam". Gdyby choć ciapowaty Niiya odwrócił się na koniec, zdziwiony, a oni by urwali, dając mocną sugestię, ale nie kawę na ławę, to nie mielibyśmy (ja i narzeczony) takiego zonka na twarzach. 11 odcinków naprawdę świetnych, przyjemnych z niesamowitym openingiem, a tu takie świństwo na koniec!

Yuuichiro 

Wysłany: 2012-06-28, 09:08   

Fakt, gdyby nie bylo ostatnich 2 minut, bylo by idealnie. Mimo to jest świetne :) ) :-)

momster 
evil nice

Ulubione postaci z SM: Haruka Tenoh
Wysłany: 2012-06-28, 09:20   

Cytat:
Jednak fabuła jest znakomicie zrównoważona przez humor, romans, nieszczęśliwą miłość człowieka z duchem ze sporą domieszką erotyzmu .

Ta część zainteresowała mnie najbardziej i zadecydowała o obejrzeniu tego anime XD Yuuichiro, może jakieś szczególne szczególiki w tej kwestii? No co?? Mało jest dobrych anime z ładnym wątkiem erotycznym XD Nie chodzi mi o jakieś hentajcowe akcje, ale subtelne wstawki, jak w "Kimi ga nozomu eien", szy soś....

A tak serio, nieźle się zapowiada. Zaraz zapuszczę pierwszy odcinek. Początek podjechał mi trochę filmem "Shooter Widmo"...

Yuuichiro 

Wysłany: 2012-06-28, 10:35   

Momster napewno nie jest to gatunek hentai :p Główną rolę graja piersi YUUKO naprzykład w wdzie towarowej :)

Minky 

Ulubione postaci z SM: Minako, Queen Serenity
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Kaze mo, sora mo, kitto
Wysłany: 2012-06-28, 11:38   

Yuuichiro napisał/a:
Fakt, gdyby nie bylo ostatnich 2 minut, bylo by idealnie. Mimo to jest świetne :) )

Ostatnie 2 minuty to był gwóźdź do trumny. Cały odcinek się ciągnął niemożebnie, od kiedy zaczęła się cała randka.
Ale fakt, scena jej zniknięcia i melodia, która wtedy grała - przepiękne.

momster 
evil nice

Wysłany: 2012-06-28, 12:38   

Jestem po pierwszym odcinku. Szczerze, bardzo przypadł mi do gustu ten pomysł. Początkowo nie wiadomo, o co chodzi, można sobie co najwyżej wyobrażać niecnego ducha, a tu taka zboczona Yuuko XD Świetne. Titsy w windzie poskromiły moją erotyczną zachciewajkę, takie akcje jak najbardziej mi odpowiadają ;P Przecie mówie, że nie o hentaj mi chodzi ;)

Yuuichiro 

Wysłany: 2012-06-28, 13:37   

Zboczona yuuko hehehehe...... W miare akcji sie rozwija i robi sie ciekawiej . Scena kiedy teichi odkrywa szczatki yuuko i jej reakja hwhehe albo kiedy bawi sie w straszydlo reklamowe w samym hmmm szlafroku , czy kimono :P cudo :) )

momster 
evil nice

Wysłany: 2012-07-02, 13:03   

Oglądam jak głupia, ale podzielę się ogólnymi wrażeniami jak już całość zobaczę.

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-12, 11:42   Dusk Maiden of Amnesia [2012]

Krótko i zwięźle: jest sobie taka jedna szkółka (chyba liceum, albo coś w tym guście), zbudowana obok innej, zrujnowanej i opuszczonej szkółki, a ta z kolei, na ruinach jakiejś świątyni.

No i mamy ducha pewnej panny, Yuko Kanoe.

Pewien chłopak potrafi ją zobaczyć i zaprzyjaźniają się, a że Yuko nie pamięta nic ze swojej przeszłości, Teiichi postanawia dowiedzieć się czegoś więcej. Ich więź przybiera nieco bardziej romantyczny charakter w międzyczasie... ale zaraz, zaraz, bo w szkole jest jeszcze jeden duch, i ten dla odmiany jest dość upiorny.

Po pierwszym epizodzie rozważałem, czy w ogóle jest sens zawracać sobie tym głowę. Ot, komedia paranormalna z nutką romansu. Serial, jakich wiele, pomyślałem. Ale jednak brnąłem dalej i szybko się wciągnąłem... chyba już po trzecim-czwartym epku przestałem odczuwać jakąkolwiek nudę. Wadą jest więc to, że trochę wolno się produkcja rozkręca, ale warto się przemóc, bo potem robi się naprawdę pięknie... zwłaszcza, gdy na scenę wkracza cień Yuko. Przy epkach 8-12 zdarzyło mi się nawet nieźle się wzruszyć, a 13 stanowił powrót do tradycji pierwszego, więc ten obejrzałem już bardziej z obowiązku. Aby zaliczyć całość.

Kreska jest świetna - nic nie kuło mnie w oczy, muzyka trzyma klimat, więc generalnie wad technicznych toto nie ma. Polecam - po pierwszych trzech epach ogląda się to naprawdę świetnie, dwa wieczory i po sprawie. A jest co oglądać.

Yuuichiro 

Wysłany: 2014-10-13, 07:15   

Historia Yuuko mnie poruszyła, do tej pory mam o tym przypomnienie w sygnie. Bardzo Ciekawy projekt postaci, odważny. No i ten element erotyki na którym oparty jest humor świetnie się sprawdza.

Fabuła prosta, zagadka, romans, mroczna tajemnica z przeszłości, ale nie nudzi dzięki dobrze poprowadzonej fabule. Bardzo ładna kreska, jak napisałeś pozbawiona jakiś udziwnień w 3d. Bardzo klimatyczna i dobrze oddająca klimat muzyka - czasami wzruszająca. świetny Soundtruck Openningu.

Ciekawie wpleciony wątek świadomości ducha, który posiada osobowość, a w sumie nawet dwie - bardzo Ciekawe. Dodane do tego pewne aspekty psychologii doskonale wszystko scalają, wiadomo co, z czego wynika.

Romantyczne Anime, poruszające z ciekawym podejściem do tematu. Warto zobaczyć choćby dla samej postaci Yuuko, która przez swoje bardzo wyzwolone podejście do związku jest jedną z moich ulubionych bohaterek. Obok Misuke Kiruui z SteinGate, o którym może napisze kilka słów później.

Polecam tym którzy jeszcze nie widzieli ;-)

P.S. Moja recenzja jest, względnie gdzieś na forum była.

http://shiningmoon.com.pl...+otome++amnesia Zapraszam

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-13, 09:30   

Ja bym osobiście złączył oba tematy w jeden. W sensie, odkopał tamten i podczepił te posty do niego. :-)

EDIT:

I widzę, że Adahu to zrobił, as per my suggestion. :-) Bardzo dobrze. Mniej sajgonu będzie :P Powinienem był użyć wyszukiwarki, mea culpa :-/

Odpowiedz do tematu