Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Bayonetta: Bloody Fate [2013]
Autor Wiadomość
Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-12, 12:51   Bayonetta: Bloody Fate [2013]

I znowu recenzja adaptacji gry komputerowej... a raczej konsolowej.

Więc tak: mamy fikcyjne europejskie miasteczko Vigrid, a przyjeżdża do niego Wiedźma Mroku imieniem Bayonetta, która chce odkryć swoją przeszłość, a przy okazji spuścić łomot każdemu aniołowi, który będzie na tyle głupi, żeby wejść jej w drogę. Stopniowo odkrywa całą historię współpracy i późniejszego konfliktu Wiedźm Mroku i Mędrców Światłości, a także dowiaduje się tego i owego na temat swojej rodziny.

Fabuła w miarę wiernie trzyma się gry, aczkolwiek pozwala sobie na pewne zmiany, które nie przyprawiły mnie o żaden niesmak, ani ból głowy. Przydały nawet odrobiny głębi postaciom takim jak Balder, czy Rosa. Klimat produkcji jest niepowtarzalny - radosna masakra przy użyciu broni palnej i białej, dialogi rodem z filmów klasy B i fantastyczna muzyka. Świetny poziom wykonania.

Należy też podkreślić, że jest to pierwsza produkcja z całej franczyzy, w której podłożyli głos japońscy seiyuu - i wykonali swoje zadanie tak dobrze, że na WiiU obie części Bayo otrzymają obok tradycyjnego angielskiego dubbingu, również dub japoński. Wątpliwe, czy pierwsza gra w wersjach X360 i PS3 otrzyma taką aktualizację, ale mówi się trudno.

Jak najbardziej, godne polecenia. Jest to anime kinowe, więc produkcja jednoczęściowa, a zatem dobra na jeden wieczór. Aczkolwiek, zawsze można do niej wrócić :) Choćby dla zabójczej, niesamowicie ekspresyjnej i very sexy Bayonetty.

*chociaż Jeanne wcale jej nie ustępuje!

Setsuna-san 
Herbaciarka ;)

Ulubione postaci z SM: Usagi, Setsuna, Luna
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2015-03-24, 19:07   

Obejrzałam :mrgreen:

Oczywiście gry nie kojarzę, ale spodobała mi się historia Wiedźmy, która przebudzona 20 lat temu chce odzyskać swoje wspomnienia, a przy okazji wykańcza hordy "aniołów", które prędzej przypominają gryfy albo inne potwory, niekiedy z twarzą rodem z antycznych rzeźb, a nie niebiańskie istoty ;-) Inne postaci też są w porządku jak choćby dziennikarz, chcący pomścić śmierć ojca, tajemnicza blondynka na motorze czy zasuszony, tajemniczy osobnik, podobno żyjący od 500 lat. Nie zdziwiło mnie to kim okazała się być Bayonetta czy malutka dziewczynka, która uczepiła się jej jak rzep psiego ogona uparcie nazywając ją mamusią, ale cały film przyjemnie mi się oglądało ^^ Fabuła wciąga jak należy, nie zabrakło też śmiesznych momentów. Może przeszkadzać tylko niekiedy wyraźny brak proporcji - miejscami Bayonetta miała za małą głowę w stosunku do reszty ciała, a wzrostu to chyba miała ze 2 - 2,5 metra skoro dziecko, będące w wieku wczesnoszkolnym sięgało jej do kolana ;-)

Wiecie, co najbardziej podobało mi się w tym filmie? To, że Bayonetta... nosi okulary ::D
Serio - nie spotkałam się z tym, żeby jakakolwiek superbohaterka nosiła okulary inne niż przeciwsłoneczne :mrgreen: Jako że sama noszę okulary - miło było zobaczyć film o okularnicy, która ratuje świat, nawet jeżeli jest to tylko anime :mrgreen:

Odpowiedz do tematu