Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana osobowości Rei
Autor Wiadomość
kamil88 
kamil88

Ulubione postaci z SM: Hotaru, Chibi-Usa
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2014-11-06, 10:36   Zmiana osobowości Rei

Jak na razie, praktycznie wszystkie postaci w Crystal są wierne niemal w 100% swoim odpowiednikom z mangi, ale nie wiedzieć czemu, zmiany dotknęły Rei, w mandze Rei była tajemniczą dziewczyną o oryginalnej urodzie, która równocześnie potrafiła powiedzieć co myśli o danej sytuacji, często będąc szczerą aż do bólu, w Crystal natomiast Rei w ogóle nie reaguje na dziejące się wydarzenia, jest tylko tłem, trzeba było czekać aż do 9 aktu, żeby powiedziała coś ważnego, nie oczekuje ciągłych kłótni jak w anime, ale w mandze, Rei zawsze była tą, która domagała się odpowiedzi na pytania, i potrafiła powiedzieć do słuchu każdemu.
Ostatnio zmieniony przez kamil88 2014-11-06, 15:12, w całości zmieniany 1 raz  

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-06, 12:06   

Dla mnie odpowiedź jest prosta. Akcja dzieje się za szybko. Jestem w stanie zrozumieć, że dla kogoś 46 odcinków jednej serii to za długo(choć akurat dla mnie w sam raz), ale 13 odcinków to już popadanie ze skrajności w skrajność. W Crystalu nie ma na nic czasu. Nie ma nawet czasu na akcję, bo większość czasu jest przeznaczona na tłumaczenie tego, co zaszło - a więc refleksje na temat tego, gdzie znaleźć Srebrny Kryształ, skąd się biorą wrogowie, gdzie jest księżniczka. Nie ma nawet czasu na jakąś dłuższą walkę, a co dopiero na psychologię postaci. Mamy już 9 odcinek, a zdążyło się wydarzyć już tyle rzeczy, w takim tempie nie da się nawet skupić na osobowościach bohaterów. I to nie jest tylko problem Rei - a Ami, a Makoto - co o nich wiemy. Że jedna dużo ryje, a druga jest bardziej przystojna, niż ładna, to wszystko. Dobrze, że mają chociaż czas na Usagi i Mamoru, a raczej nie - niedobrze, bo ich osobowości, są jakby to powiedziała Sock - niepełnosprytne, i nie mam przyjemności kontemplowania ich.

kamil88 
kamil88

Ulubione postaci z SM: Hotaru, Chibi-Usa
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2014-11-06, 13:56   

Problem w tym, ze w mandze osobowość Rei była już widoczna po 9 aktach mangi, a w Crystal te elementy zostały wycięte (w akcie 4 Rei chciała przestać być wojowniczką, dopóki Luna nie wyjaśni wszystkiego, a po pojawieniu się Venus, nagadała Usagi żeby przestała być dziecinna) O osobowości pozostałych się nie martwię, bo w późniejszych aktach, każda wojowniczka dostaje swój poświęcony odcinek, który przybliża nam kim są.

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-11-06, 19:57   

Trudno mówić o zmianie osobowości, raczej o usunięciu osobowości, według tego co piszesz. Może zamierzają nadrobić później?

Cytat:
ale 13 odcinków to już popadanie ze skrajności w skrajność. W Crystalu nie ma na nic czasu. Nie ma nawet czasu na akcję, bo większość czasu jest przeznaczona na tłumaczenie tego, co zaszło - a więc refleksje na temat tego, gdzie znaleźć Srebrny Kryształ, skąd się biorą wrogowie, gdzie jest księżniczka.

Znam seriale animowane, które w 13 odcinkach świetnie się mieściły. Ale opowiadały o wiele prostsze historie z mniejszą ilością postaci, kluczowych wydarzeń, zwrotów akcji. I wszystko działo się wolniej.

Źródło: http://vk.com/club39637650

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-11-06, 20:22   

Niestety, żadna z dziewczyn nie ma zbyt bujnej osobowości. Chodzą sobie takie mdłe bloby i od czasu do czasu coś tam powiedzą. Wiadomo tylko, że Ami dużo się uczy, Mako jest najwyższa, Minako była Sailor V, a Rei ma miotłę i kruki :D Dobry punkt wyjścia, ale od 9 odcinków nic się w tej materii nie dzieje :D Jeśli dziewczyny coś mówią, to tylko w jakichś scenach zbiorowych, przez co nie są już nawet osobnymi blobami, a zlewają się w jednego.

Chou 

Ulubione postaci z SM: Michiru, Hotaru
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: ...
Wysłany: 2014-11-07, 19:10   

Myślę, że ogromnym błędem twórców Crystala była decyzja o zmieszczeniu jednego aktu w jednym odcinku, kiedy odcinek trwa 24 minuty (odjąć trzeba dodatkowo ending/opening/eyecatche da to ok. 20 minut), a każdy akt mangi ma +/- 30 stron. Akcja w mandze jest wartka, a w Crystalu po prostu leci na łeb na szyję, przez to kuleje pod względem ukazania osobowości bohaterek, ich relacji. W samej mandze wg. mnie postacie zostały dobrze scharakteryzowane, widać wyraźnie osobowości każdej z wojowniczek już niemalże od wprowadzenia.
W nowym anime niestety nie ma na to czasu, bo ktoś ustalił, że na jeden akt przypada jeden odcinek przez co wiele niby mało istotnych dialogów i sytuacji zostaje pominiętych, ale te właśnie drobnostki budują charaktery postaci.
Rei już od początku docinała Usagi, domagała się jasnych odpowiedzi od Luny na temat ich misji, w Crystalu Rei i reszta pełni rolę tła dla Usagi i Mamoru. Mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej, ale niestety nie sądzę by tak się stało. Pozostaje wrócić do mangi po szerzej rozbudowane wątki.

Setsuna-san 
Herbaciarka ;)

Ulubione postaci z SM: Usagi, Setsuna, Luna
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2014-11-08, 23:17   

Problemem w Crystalu jest to, że praktycznie żadna z dziewczyn nie ma osobowości :-/ Akcja toczy się szybko, bo w mandze też gnała na całego, ale tam jakoś był czas na pokazanie charakterów sailorek, a tu mamy klapę na całej linii ;-) Mam nadzieję, że jeszcze zdążą to naprawić, ale jak to mówią: nadzieja matką głupich, prawda??

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-08, 23:19   

Setsuna-san napisał/a:
nadzieja matką głupich, prawda??

W przypadku Crystala na pewno!

Lagertha napisał/a:
Niestety, żadna z dziewczyn nie ma zbyt bujnej osobowości. Chodzą sobie takie mdłe bloby i od czasu do czasu coś tam powiedzą.

Hmm:

"blob blob blobletty blobber blob blob blob?"

Lagertha napisał/a:
Jeśli dziewczyny coś mówią, to tylko w jakichś scenach zbiorowych, przez co nie są już nawet osobnymi blobami, a zlewają się w jednego.

"blob blobbity blobletty blobber blobzorz blobzola blobloblob blobletus maximus?"

(tłumaczenie: Hej, a może Annorelka narysowałaby taki sailorkowy blobletus maximus?)

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-09, 07:47   

Ja pomyślałem o trochę innej stronie. W akcie 3 wydawało mi się, że Rei jest jakoś zakompleksiona. I to się w zasadzie nie zmieniło, dalej jest jakaś smutełkowata. Za to np. Ami, jak była zakompleksiona w akcie 2, tak teraz jest jakaś taka nijaka, zwyczajna, nawet trochę wesoła. Zgadzacie się, nie zgadzacie się?

February 

Ulubione postaci z SM: Usagi
Ulubiony utwór z Anime: La luna splende
Wysłany: 2014-11-09, 12:33   

Niestety muszę się zgodzić, że osobowość Rei nam gdzieś zabłądziła. Bardziej wyrazista jest Ami... Twórcy Crystala niepotrzebnie obcieli pare scen, które są dość istotne w kształtowaniu osobowości innych postaci. Trudno będzie to nadrobić bo w drugim sezonie Rei znowu nam szybko zniknie. Odcinki są odrobinę za krótkie, powinny trwać po 25 minut bez openingu i endingu. Te dodatkowe 5 minut w każdym akcie mogłoby dać nam większy zarys innych postaci. Nie zapominajmy, że oprócz Rei która stała się tłem to nie wiemy też nic o jej rodzinie, bo nagle zniknął nam jej dziadek (a raczej w ogóle nie został przedstawiony). Może będą to chcieli nadrobić romansem z Jedaite, nie wiem. Oby Phobos i Daimos pojawiali się częściej, bo mają w mandze większą rolę. W Classicu jak czasami nie znosiłem Rei tak uważam, że była tam niezwykle wyrazistą postacią, którą jednak z czasem widz polubiał. Oby w Crystalu coś się jeszcze zmieniło.

mati1313 

Ulubione postaci z SM: Makoto, Tuxedo Kamen, Minako
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2014-11-14, 20:11   

Wszystko zostało powiedziane - skoro jest mniej odcinków w serii trzeba było coś wyciąć niestety padło na osobowości dziewczyn (wielka szkoda - bo przez to Crystal traci). Szansa na zmianę jest, jeśli zrobią kilka serii, znajdzie się czas by bliżej pokazać dziewczyny
February napisał/a:
W Classicu jak czasami nie znosiłem Rei tak uważam, że była tam niezwykle wyrazistą postacią, którą jednak z czasem widz polubiał
dokładnie!

Odpowiedz do tematu