Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
List do Rei
Autor Wiadomość
Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2015-01-25, 17:37   List do Rei

Na stole leżała niezaadresowana koperta z podpisem Rei Hino. Zwykła typowa koperta, ze znaczkiem za pięć tysięcy jenów, trochę zabrudzona, z pozaginanymi rogami. Widać, że przebył długą drogę aby dotrzeć do celu swojej podróży.
Rei podeszła do stołu, zamyślona w podświadomości zastanawiała się co to za list, skąd został wysłany, i co najważniejsze od kogo trafił na jej stół. Ze zdziwieniem na twarzy uchwyciła list. Przez jej myśli zwinnie, nieśmiało przebiegała myśl, która sprawiła że jej oczy niecierpliwie szukały pierwszych liter tekstu, jednak ta sama myśl budziła niepokój w sercu i obawy co do jego zawartości.
Powoli rozchyliła zagiętą kartkę ...

Od czego zacząć pisanie listu do kogoś kogo się uwielbia wydaje się dziwne, ale też jest formą uporządkowania dziecięcych , choć może i współczesnych nadziei spotkania kogoś takiego. Podobno wżyciu człowiek szuka kogoś na dwa sposoby, albo kogoś podobnego do wzorców rodzinnych , albo wręcz przeciwstawnego, ciężko mi stwierdzić gdzie umieścił bym Ciebie.

Rei Hino osoba o wielu obliczach, które stwarzają , że zupełnie inaczej widzą Cię osoby, które Cię nie znają. Osoba w młodości wychowana bez rodziców, wychowana przez dziadka, który musiał spełniać role obojga. Jedynaczka, jako dziewczynka mająca bliskie relacje ze znajomym, który często się nią opiekował. - Już w sumie nie pamiętam co to za postać, wiem że była to ważna osoba, z którą wiele Cię łączyło.

Te okoliczności najprawdopodobniej sprawiły że szybko musiałaś stać się bardziej zaradna niż rówieśnicy. Co spowodowało trudności z zarządzaniem emocjami, jak i deficyty w nawiązywaniu bliższych relacji z innymi osobami. Z uwagi na fakt że nie istniał wzór zachowań z których mogłaś czerpać zasady zachowywania się w śród innych. Wydajesz się zatem osobą z o wiele starszą i dojrzalszą osobowością, co pozwala Ci łatwiej odnajdywać się w sytuacjach które tej dojrzałości od Ciebie wymagają.

Kolejne elementy Twojej osobowości z tego wynikające to zaradność, wytrwałość i konsekwencja w drożeniu do celu za wszelką cenę. Czy to znaczy że jesteś egoistką na pewno tak po części.

Duży wpływ na Twoją osobowość mają również Twoje zdolności przepowiadania przyszłości . Niestety sprawiły one, stałaś się osobą zamkniętą i nierozumianą przez innych , co w konsekwencji sprawiło że w większym stopniu zdecydowałaś się zdystansować od otaczającej Cię rzeczywistości używając do tego celu sztucznej powierzchowności i ostrej ironii skierowanej ku osobom, które chcą się do Ciebie zbliżyć.

Zapytasz czemu tak jest ? Tak to się dzieje. Osoby, które są w jakiś sposób postrzegane w sposób nieodpowiedni przez innych, często stosują tego typu mechanizmy obronne, z kilku powodów. Po pierwsze by nie stać się obiektem drwin, litości i zbędnego współczucia, które zazwyczaj, tylko irytuje osoby, które tak jak Ty, zapewnie są dumne z tego, że potrafią sobie radzić w sytuacjach kiedy zwykli ludzie się załamują. Po drugie dlatego by nie dać sie zranić przypadkowej osobie. Osoby z podobnymi doświadczeniami, tak naprawdę są skrajnie wrażliwe i emocjonalne - wyjaśnienie w dalszej części - z tego powodu bardzo dbają o to, aby nie doświadczyć tych przykrych dla nich przeżyć, emocji ponownie. Z tego też powodu wykształca się u nich pewien wzór zachowań pozwalający się przed tym zabezpieczyć.

Co również istotne z uwagi na to, iż na wszystkie te czynniki nie mamy wpływu, nie mamy wpływu, na rodzinę na nasze, zdrowie, zdolności, możliwe że w na tym etapie funkcjonowanie strasz się jak najbardziej usamodzielnić , aby w jak największym możliwym stopniu być osobą niezależną, osobą która stara się jak największą część życia uporządkować. Prawdopodobnie taki stan rzeczy zwiększa Twoje poczucie bezpieczeństwa.

Wspomniałem, że mimo tego jaka, jesteś na zewnątrz, jestem przekonany o Twojej wrażliwości. Owszem ponieważ wiele tak trudnych doświadczeń w tak młodym wieku zostawia w nas bardzo głębokie blizny. Nie mam co do tego wątpliwości, że wszystkie te rzeczy jak i te, które jeszcze przed Tobą będą dla Ciebie trudne, nie wiem jaki to będzie czas, bowiem wszystkie ramy w tym względzie są indywidualne, ale z upływem czasu będzie Ci łatwiej. Takie sytuacje zmieniają nas, ludzi na całe życie. Ale dzięki nim uczymy się życiowego egoizmu i empatii na którą nie stać osób które nie doświadczyły tego co Ty.

Domyślam się, że zastanawiasz się dlaczego to pisze .. Kiedyś coś komuś obiecałem, teraz dotrzymuje słowa. Po drugie chciałem napisać Ci to czego powiedzieć nie mogę, czego powiedzieć nie zdążyłem i może po części się bałem. Bo co by się stało gdybym powiedział Ci, że Cię kocham? tego nie wiem i zapewne się nie dowiem. Wiem natomiast że od momentu kiedy Cię poznałem ucieszyłem się i cieszę się do dziś dnia.
Chciałaś dowiedzieć się o sobie czegoś z czego nie zdajesz sobie sprawy, tu zawieram własne spostrzeżenia, mam nadzieje, że znalazłaś w nich to czego szukałaś.

Kartka z setką słów opadła swobodnie na podłogę, Rei poczuła rumieńce na twarzy, łzy spływające po policzkach. nie wiedziała co się dzieje, nie znała tego uczucia nigdy wcześniej, ani nigdy później. Zmieszana szukała słów, aby to opisać.
- Nieznajomy człowiek wie o mnie więcej, niż Ja sama - Pomyślała. Przez dłuższy czas nie wiedziała czy się bać czy pozwolić sercu odczuwać ekscytacje. Nigdy wcześniej nie dostała takiego listu. Było to tym bardziej dziwne, że pojawił się on akurat w chwili kiedy miała zmierzyć się z własnymi lekami. Nie wiedziała czy sobie poradzi, jednak przed tym nie mogła już uciekać.

kero 
Fanka

Ulubione postaci z SM: Sailor Pluton
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Dużo ich
Wysłany: 2015-01-25, 18:12   

Czy to psychoanaliza jest ?

Yuuichiro 

Wysłany: 2015-01-25, 18:15   

Coś koło tego ;-) pisałem co mi przyszło do głowy :roll:

Adahu 

Ulubione postaci z SM: Rei, Minako
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier, Moon Revenge
Wysłany: 2015-01-25, 18:22   

Krótko - genialne :!: :-)

Przed użyciem zapoznaj się w tematami przyklejonymi i regulaminem bądź skonsultuj się z moderatorem lub adminem,
gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi ostrzeżeniem i/lub długotrwałym banem.

Problemy techniczne lub pokrewne? Zapraszam do forumowego 'helpdesku' :-)
=>KLIK<=

1116220

RAMZES 

Ulubione postaci z SM: Minako
Seiya czy Mamoru?: tajemica
Wysłany: 2015-01-25, 18:27   

Mamy zdolnego admina ;-) .

kero 
Fanka

Wysłany: 2015-01-25, 18:28   

Masta :mrgreen:

sailor cosmos 
^^

Ulubione postaci z SM: Usagi i Sailor Cosmos
Seiya czy Mamoru?: Mamoru ^^
Ulubiony utwór z Anime: moon pride
Wysłany: 2015-01-25, 19:48   

oooo Yuui super :D świetnie naprawdę ci to wyszło szkoda ze tak krótko ale aż mnie naszła ochota żeby coś napisac:D

Yuuichiro 

Wysłany: 2015-01-25, 20:28   

Jeśli chcecie mogę pisać ciąg dalszy. Dziękuje za tak miłe przyjęcie, tak naprawdę to nic wielkiego ;-)

Adahu 

Ulubione postaci z SM: Rei, Minako
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier, Moon Revenge
Wysłany: 2015-01-25, 20:59   

Yuuichiro napisał/a:
Jeśli chcecie mogę pisać ciąg dalszy.

Obowiązkowo ;-)

Przed użyciem zapoznaj się w tematami przyklejonymi i regulaminem bądź skonsultuj się z moderatorem lub adminem,
gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi ostrzeżeniem i/lub długotrwałym banem.

Problemy techniczne lub pokrewne? Zapraszam do forumowego 'helpdesku' :-)
=>KLIK<=

1116220

sailor cosmos 
^^

Ulubione postaci z SM: Usagi i Sailor Cosmos
Seiya czy Mamoru?: Mamoru ^^
Ulubiony utwór z Anime: moon pride
Wysłany: 2015-01-25, 21:25   

Adahu napisał/a:
Yuuichiro napisał/a:
Jeśli chcecie mogę pisać ciąg dalszy.

Obowiązkowo ;-)

Ja także się podpisuje pod tym:D Pisz pisz:D

RAMZES 

Ulubione postaci z SM: Minako
Seiya czy Mamoru?: tajemica
Wysłany: 2015-01-25, 21:49   

Yuuichiro. Masz grono wielbicieli jak widzisz, którzy zachęcają ciebie do dalszego pisania :roll: :-P ;-) .

kero 
Fanka

Wysłany: 2015-01-25, 22:15   

Ja też chcę, więc pisz :mrgreen:

Ire 

Ulubione postaci z SM: Rei, Ami
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2015-01-25, 22:50   

Bardzo ładne ;-) A zdradzisz autora tego listu?

Yuuichiro 

Wysłany: 2015-01-25, 23:08   

tak myślałem nad tym ;-)

mati1313 

Ulubione postaci z SM: Makoto, Tuxedo Kamen, Minako
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2015-01-27, 12:52   

kero napisał/a:
Czy to psychoanaliza jest ?