Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Adahu
2015-04-24, 14:17
Pyrkon 2015
Autor Wiadomość
Adahu 

Ulubione postaci z SM: Rei, Minako
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier, Moon Revenge
Wysłany: 2015-04-19, 22:29   Pyrkon 2015

Wątek ten będzie w całości poświęcony tylko i wyłącznie konwentowi Pyrkon 2015, który odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach 24-26.04.2015 :-)

Będę tu zamieszczał zdjęcia [może nawet krótkie filmiki w HD :3 ], relację i osobiste wrażenia z tego konwentu.

Oczywiście będę liczył ja i cała grupa Lepus Lunarem na komentarze od Was... :3

Przed użyciem zapoznaj się w tematami przyklejonymi i regulaminem bądź skonsultuj się z moderatorem lub adminem,
gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi ostrzeżeniem i/lub długotrwałym banem.

Problemy techniczne lub pokrewne? Zapraszam do forumowego 'helpdesku' :-)
=>KLIK<=

1116220

Rift 

Ulubione postaci z SM: Mako
Seiya czy Mamoru?: Mako
Ulubiony utwór z Anime: Mako
Wysłany: 2015-04-26, 18:59   

Byłem i widziałem Rei, Minako i Usagi. Pierwsze wrażenie - ale one były śliczne i jakie wysokie! Naprawdę, prawdziwie sailorkowe nogi! Do pełni szczęścia brakowało mi chyba tylko Makoto, której nie udało mi się niestety zobaczyć.

wiszella 
Makenai!

Ulubione postaci z SM: Minako, Starsy, Haruka i Michiru
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Ulubiony utwór z Anime: Todokanu Omoi
Wysłany: 2015-04-26, 19:04   

Jak macie foty, wrzucajcie! Nie mogę się ich doczekać!

Ja Ci nie wystarczę? Nie jestem zbyt dobry?

Rift 

Wysłany: 2015-04-26, 19:40   

Ja niestety nie miałem aparatu, ale wokół dziewczyn kłębiło się stado fotografów, że aż nie szło podejść bliżej, więc na pewno jakieś zdjęcia i filmiki będą.
Widziałem jeszcze doskonałą Sailor Pluto, ale to chyba nie z tej ekipy.

Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2015-04-26, 19:44   

Jak tylko dostanę materiały od Grupy pojawi się galeria, i filmy być może. Także będzie co oglądać ;-)

Adahu 

Wysłany: 2015-04-26, 19:56   

PYRKON 2015 – RELACJA DEBIUTUJĄCEGO UCZESTNIKA

Dzień 1. – 24.04.2015
Poznań Główny zapowiedziany przez kierownika pociągu, czyli to znak że „zaraz się zacznie”…
Po wyjściu z pociągu i kierując się w stronę MTP (Międzynarodowych Targów Poznańskich) uświadomiłem sobie iż bardzo długo poczekam… Musiałem swoje odczekać – jakieś ~1,5h i w końcu wszedłem na Pyrkon.

Pierwsze wrażenie – jak najbardziej pozytywne. Fajnie oglądać ludzi, którzy zjeżdżają z całej Polski aby się spotkać i porozmawiać na tematy fantastyki i żeby ogólnie się spotkać. Wyszła na samym początku dosyć dziwna sytuacja - część Lepus Lunarem mnie widziała, ale ja (jeszcze) nie. Po odczekaniu do magicznej godziny 14, wsiadłem w tramwaj i pojechałem się zameldować do wcześniej zarezerwowanego hotelu oddalonego jakiś kwadrans drogi od MTP. Teraz tylko przygotować urządzenia audio-wideo i jeszcze dzisiaj coś ‘upolujemy’…

No i pierwszy dzień za nami. Zwiedziłem trochę, najbardziej mnie przyciągnęła wystawa makiet statków ze „Star Wars”. Niektóre z nich były obłędnie perfekcyjne. Bardzo mi się podobały figury smoków – coś genialnego. No i około godziny 19 poznałem 90% grupki Lepus Lunarem – Anlin – Makoto/Sailor Jupiter, Kami – Endymion (tak, dziewczyna odgrywa role Endymiona), James Kleptomaniac – Minako/Sailo Venus, Norge – Ami/Sailor Mercury, Rei – Rei/Sailor Mars, Viola - Setsuna/Sailor Pluto, mojego imiennika – Adama jako generała Nephrite... no i na sam finisz dnia pierwszego koło 21:30 poznałem samą szefową dream-teamu – Usako. Jutro ok. 11 w Parku Wilsona odbędzie się sesja zdjęciowa Lepus Lunarem – oczywiście ja będę jednym z głównych fotografów… Dzień generalnie można uznać za udany, a to dopiero pierwszy dzień…

Dzień 2. – 25.04.2015
Rozpoczął się dzień drugi. Z hotelu pojechałem prosto do Parku Wilsona mieszczącego się nieopodal targów. Aparat i kamera były bardzo intensywnie wykorzystywane – to pierwsze do tego stopnia, że musiałem zmienić baterie w aparacie. Zdjęć jest mnóstwo, będziecie mieli co oglądać.
Dzisiaj skupiłem się tylko i wyłącznie na grupie Lepus Lunarem. Dawno nie spotkałem tak przesympatycznych ludzi. Najbardziej mnie urzekły: oczywiście Usako z pięknym skrzydłami, Anlin vel Sailor Jupiter no i najbardziej ciekawa wg mnie postać z całego teamu – James Kleptomaniac vel Sailor Venus. A teraz was zaskoczę – na Pyrkonie pojawił się… Janusz Korwin-Mikke – tak, dobrze czytacie i żeby było ciekawiej, zrobił sobie z Usako zdjęcie. Cała grupa (łącznie ze mną) no i sama fotografowana – byliśmy w wielkim szoku i nie ogarnialiśmy co się stało… Sama obecność JKM na Pyrkonie była zaskoczeniem nie tylko dla nas ale dla wszystkich uczestników Pyrka… a do tego jeszcze to zdjęcie z naszą Usą. Usako będzie miała lekką traumę po tym „zdarzeniu” na Pyrkonie. Koło godziny 18 udaliśmy się do pawilonu z tronem ze słynnego serialu "Gra o Tron"... Tutaj odbyła się sesja zdjęciowa - którą zaprezentuję w oddzielnym dziale ze zdjęciami.

Z małą Chibiusą się pożegnaliśmy koło 17, która wyglądała prześlicznie w swoim stroju. Grupie LL co chwila ktoś robił zdjęcia i wtedy pojąłem jaką wyczerpującą pracą jest bycie cosplayerem, lecz powiem Wam że jeśli cała grupa jest zorganizowana i wkłada całe serce w swoją pasję – co było widać nie tylko w grupie Lepus Lunarem – to przekłada się to na rezultaty.

Dzień 3. – 26.04.2015 (od godz. 12, do godz. 14)

Dzisiaj w zasadzie też cały czas spędziłem z Lepuskami, a w zasadzie z 1/4 Lepusek. Nie zdążyłem się pożegnać z Anlin i Adama, których w zasadzie pierwszych poznałem ze składu Lepus Lunarem - mam nadzieję że mi wybaczą ^^; Pożegnaliśmy się też z Naszą Venus i Pluto - które również są przesympatyczne.

Godzina 14:30 – pociąg „Gałczyński” , relacji Szczecin – Lublin, podjechał na wskazany peron dworca Poznań Główny… Przytuliłem Usako na pożegnanie i wsiadłem do swojego wagonu i odjechałem z Poznania z nadzieją na ponowne pojawienie się w owym mieście na Pyrkonie 2016.

…a może jeszcze w tym roku z Lepuskami się uda spotkać, kto wie… ^^

Podsumowanie
Po tym wydarzeniu zmieniło mi się spojrzenie na anime i cosplay – mówiąc dokładniej: umocniło się zainteresowanie i coraz bardziej będę się zagłębiał w tą tematykę.

Co dalej? Cóż mam nadzieje, że będę miał okazję spotkać tą przesympatyczną grupę ponownie i nie tylko na Pyrkonie. Przez te 3 dni poznałem tą grupę od samego źródła. Usako i reszta teamu bardzo ciepło mnie przyjęła. Jestem bardzo hepi że ich poznałem. Chciałem poznać tą grupę ze względu na to ile wysiłku i pracy wkładają w ten projekt, no i dlatego że - Sailor Moon :-P

Jeśli macie wątpliwości aby się wybierać na Pyrkon – wszelakie przesądy które były na forum pisane nt. Pyrkonu są wg mnie wyssane z palca. Osobiście zachęcam Was wszystkich na udział w Pyrkonie – i nie jest to reklama czy coś, lecz opinia osoby, która była po raz pierwszy na Pyrkonie… Nie przejmujcie się negatywnymi opiniami nt. Pyrkonu – musicie sami jechać i się przekonać ile jest w tym „prawdy”.

Wybaczcie jeśli są jakieś błędy stylistyczne - pisałem to na czystym spontanie i na szybko... ^^;

Przed użyciem zapoznaj się w tematami przyklejonymi i regulaminem bądź skonsultuj się z moderatorem lub adminem,
gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi ostrzeżeniem i/lub długotrwałym banem.

=>KLIK<=

1116220
Ostatnio zmieniony przez Adahu 2015-04-26, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  

Kami 
Star Yell

Ulubione postaci z SM: Stalights, Rei, Hotaru i Mamoru
Seiya czy Mamoru?: Starlights
Ulubiony utwór z Anime: Todokanu omoi
Wysłany: 2015-04-26, 21:15   

Od siebie dodam : Pluto jest z naszej ekipy :) ale ciężko jest nosić klucz.

Adahu jechaliśmy tym samym pociągiem, ale dostałam tak niefortunną miejscówkę, że cudem udało mi się dotrzeć na przesiadkę w Łowiczu.

Adahu 

Wysłany: 2015-04-26, 21:19   

Kami - ja cudem zdążyłem na podmiejski do mojej podwarszawskiej "dziury" przez te opóźnienie made by PKP ^^;

Kami napisał/a:
Od siebie dodam : Pluto jest z naszej ekipy :) ale ciężko jest nosić klucz.

Ajjjjj kuźwa <baka> wiedziałem że o kimś zapomniałem... Gomen ^^;

EDIT
Już poprawiłem swój karygodny błąd ^^;

=>KLIK<=

1116220

Usako 
potwór ciasteczkowy

Ulubione postaci z SM: Usagi
Ulubiony utwór z Anime: makenai
Wysłany: 2015-04-26, 21:48   

Adahu, słów brakuje by wyrazić jacy byliśmy szczęśliwi z takiego kompana i znoszenia naszego kursowania w tempie żółwia między fotografującymi :) Nie rozpiszę się z racji tego, że zwyczajnie moje fantomowe skrzydła mówią "śpij wreszcie" i też zdolność wysławiania się po tak miłej opinii jest jeszcze trudniejsza. Nie pozostaje nic bardziej treściwego, niż szczere - dziękuję w imieniu całej ekipy! Więcej takich ludzi, a świat byłby taki pozytywny i kolorowy ^_^

Rift - Sailor Pluton jest od nas :) Szkoda, że Ciebie nie spotkaliśmy też :)

Loża Ciemnych Czarownic z mocą Srebrnego Kryształu ^_^

Rift 

Wysłany: 2015-04-27, 09:18   

Cytat:
Rift - Sailor Pluton jest od nas :) Szkoda, że Ciebie nie spotkaliśmy też :)

W tym tłumie to nic dziwnego. Ja na przyszłość muszę pamiętać, by brać aparat fotograficzny, to sobie porobię fotki ze wszystkimi sailorkami.
Sailorek tam było chyba dość dużo, bo od jednej Eternal Sailor Moon dostałem nawet wizytówkę z nazwą grupy, ale nie waszej. W każdym razie - miała imponujące upierzenie.

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2015-04-27, 11:27   

Była też dyskusja/panel o sailorkach, ktoś się wybrał? Żal mi tych wszystkich paneli, jak przeczytałam program to smutłam :D ale może kiedyś i ja się wybiorę :mrgreen:

Cytat:
A teraz was zaskoczę – na Pyrkonie pojawił się… Janusz Korwin-Mikke – tak, dobrze czytacie i żeby było ciekawiej, zrobił sobie z Usako zdjęcie. Cała grupa (łącznie ze mną) no i sama fotografowana – byliśmy w wielkim szoku i nie ogarnialiśmy co się stało… Sama obecność JKM na Pyrkonie była zaskoczeniem nie tylko dla nas ale dla wszystkich uczestników Pyrka… a do tego jeszcze to zdjęcie z naszą Usą. Usako będzie miała lekką traumę po tym „zdarzeniu” na Pyrkonie.

Widzialam juz jego zdjęcia z autorem "Kryształów Czasu" (najbardziej absurdalnej ksiązki ever, przebija nawet tfurczość K. Michalak :D ). Początkowo też mnie jego obecność zdziwila, no aleskoro był tron, nie mogło zabraknąć Krula :mrgreen:

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2015-04-27, 12:29   

Ja nie jeżdżę na konwenty (źle się czuję w tłumach), ale chciałam się zapytać, jaki panel/co było o Sailorkach?

Źródło: http://vk.com/club39637650

Kami 
Star Yell

Ulubione postaci z SM: Stalights, Rei, Hotaru i Mamoru
Seiya czy Mamoru?: Starlights
Ulubiony utwór z Anime: Todokanu omoi
Wysłany: 2015-04-27, 23:16   

Ja nawet nie próbowałam się dostać na panele, przy "tak napiętym planie " , ale z programu wynika, że paneli stricte saliorkowych nie było. Możliwe, że na stronie podano, a potem prelegent się wykruszył, albo ... Tak, jak na Krakonie ... nie zaakceptowano oficjalnie prelekcji i prowadzący zebrał grupkę chętnych i robił coś poza oficjalnymi prelekcjami.

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2015-04-27, 23:42   

Tytuł i opis ze strony z programem Pyrkonu:
Sailor Moon i dziewczęta w (niekoniecznie) marynarskich mundurkach, czyli o Mahou Shoujo słów kilka

Maciej "Freann" Topolski - blok Manga i Anime (Manga i Anime)
termin: sob 00:30
czas trwania: 0:50 min.
blok: Manga i Anime
miejsce: Manga i Anime (6a, parter)
opis:
Sailor Moon to chyba najbardziej znany gatunek z serii magical girls. Jednak czy nasze dzielne Czarodziejki są jedyną grupą walczącą o spokój (i nie zniszczenie) naszej biednej planety. Przyjdź i przekonaj się jakie inne wojowniczki o pokój i miłość wydała na świat japońska ziemia. Być może okaże się, że nie samą walką żyje mahou shoujo.

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2015-04-28, 07:18   

Chyba nie było tego na stronie Pyrkonu, bo szukałam...

Źródło: http://vk.com/club39637650

Odpowiedz do tematu