Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Koralgolster
2011-12-07, 18:08
Sailor Moon Sailor Stars
Autor Wiadomość
Mayissa 
Zła Kobieta

Ulubione postaci z SM: Mako, Usa , Micchi
Seiya czy Mamoru?: Kunzite :D
Ulubiony utwór z Anime: Ginga ichi mibun chigai na kataomoi
Wysłany: 2010-10-08, 19:13   Sailor Moon Sailor Stars

Ostatnia już seria naszego ukochanego anime. Ale jakże wspaniała! Nad wszystkim góruje aura smutku i dramatyzmu. Dla pań to seria z trzema śpiewającymi przystojniakami, a dla panów.. zawsze mamy nasze boskie wojowniczki :)

Loża Ciemnych Czarownic * Liga M *

TuxedoMask 

Ulubione postaci z SM: Fiore, Fish' Eye
Seiya czy Mamoru?: Artemis
Ulubiony utwór z Anime: Nie wiem
Wysłany: 2010-10-13, 22:38   

Jak na piątą serię jest wyjątkowo udana. Wiele ciekawych scen, epickie zakończenie.
Wprowadzenie Gwiezdnych Wojowniczek okazało się dobrym rozwiązaniem, wniosły dużo świeżości.
Na początku Taksido został pokonany i nie występował na scenie, dzięki czemu nie musiałem oglądać jak autorzy anime znęcają się nad tą postacią.
Ogólnie seria zaskakuje w bardzo pozytywnym sensie.
fdsa

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2010-10-20, 15:12   

Moją ulubioną serią jest Rka. :) Co do drugiego miejsca - zawsze się waham... Classica lubię za to, że wtedy nie czytałam spojlerów i każdy odcinek mnie zaskakiwał... Ale S i Starsy tez są genialne... Dlatego zawsze te trzy serie umieszczam razem na 2 miejscu. Uważam, że ta seria jest idealnym zakończeniem, ma świetny humor i postacie Starlights - niby taki inne, a jednak się idealnie wpasowujące w Sailokowy klimat. :)
Jedyne co mnie się mnie w tej serii podoba to ogłupienie innerek... to znaczy, Ami i Mako. Moim zdaniem do nich nie pasuje, by aż tak szalały za Three Lights. Zawsze lubiłam to, że dziewczyny czasem zachowywały się dojrzale, a za chwilę jak normalne nastolatki, to było takie ludzie... Ale tym razem trochę przesadzili z tą ich manią. :) Do Venus to owszem pasowało, do Rei też... Ale Ami i Makoto - nie. :)

Ale to tylko szczegół, i tak uwielbiam tą serię. :D

effa25 

Ulubione postaci z SM: usagi, ami, rei
Seiya czy Mamoru?: mamoru
Ulubiony utwór z Anime: makenai
Wysłany: 2010-10-22, 14:12   

seria dramatyczna zakończenie wyciska łzy jak cebula, ale jest bardzo zaskakująca. jest tam trochę śmiechu i niezłej zabawy. lekko z sfiksowana galaxia opętana przez chaos, która chce wytłuc dosłownie wszystkich z gwiezdnymi ziarnami, by zawładnąć wszechświatem. trzech facetów przemieniających się w kobiety, lub trzy kobiety przebierające się za facetów, któż to wie. ludzie z czarnymi gwiazdami przemieniający się w demony. wojowniczki walczące z opętanymi wojowniczkami z przestrzeni kosmicznej. pojawienie się tajemniczej małej dziewczynki o słodkim imieniu cibi cibi, która chyba nie potrafi nic innego powiedzieć. tajemnicza księżniczka, która zwiała ze swojej planety zostawiając ją na pastwe losu galaxi. z małymi dziwnymi wątkami seria jest wspaniała.

Sailor Sun
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-05, 20:13   Sailor Stars

Piąta i jak na razie ostania seria serialu "Czarodziejka z Księżyca". Wertując różne strony SM to zauwarzyłem że seria ma bardzo dużo wielbicieli, zwłaszcza jeśli chodzi o wątek Seyia i Usagi. Założę się że na tym forum też są fani tej serii. Sam przyznam że też ją uwielbiam, jednak nie przepadam za Gwiezdnymi Czarodziejkami. Bardziej mi się podoba ich damski wygląd. Seyia jako dziewczyna całkiem ładnie wygląda Yatem też (jej wygląd jest podobny trochę do jednej dziewczyny z takiego jednego anime tylko nie pamiętam którego). Taiki to w sumie ma seksowne nóżki ale też ładne włosy. Wlaściwie ich stroje w porównaniu do stroi innych sailorek sa trochę jak bikini. Chyba że mają zamiar zrobić taką wersję słonecznego patrolu ze Starlights w roli głównej.

Dobra wracając do serii to super była ale fajniej by było gdyby w anime wszystkie Czarodziejki stały się Eternal a nie tylko Sailor Moon bo to jest trochę nudne, przynajmiej dla mnie.

Rift 

Ulubione postaci z SM: Mako
Seiya czy Mamoru?: Mako
Ulubiony utwór z Anime: Mako
Wysłany: 2011-05-05, 21:43   

Dobra, jedyne co mi się w tej serii podobało to przeciwnik - Galaxia i jej drużyna byli naprawdę fajni. Ale po drugiej stronie to seria porażek. Najpierw Starsy (Blleeeee...), potem Chibichibi (Blllleeeee... x2) i Kakyuu, która chyba jako jedyna wypadła lepiej.
Ostatnią serię wolę w wersji mangowej. Czasem się zastanawiam, czy bohaterowie ją przeżyli - bo ta ostatnia scena, gdzie poprzednio zmarłe biegają w białych sukienkach, gdzie nie pokazano co się stało ze Starsami i Kakyuu (jakby wszystkich wskrzesiło, to ich też powinno, prawda?), może sugerować, że tak naprawdę wszyscy umarli i tylko Usagi przeżyła.

kamil88 
kamil88

Ulubione postaci z SM: Hotaru, Chibi-Usa
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2011-05-05, 21:47   

Nawet udana seria,jedynie,do czego mogę się przyczepić,to Gwiezdne Czarodziejki,które nieprzypadły mi do gustu,zarówno ich Seiyuu,wygląd,i charakter,dużo lepiej wypadły w Seramyu,zbyt szybkie wykończenie Sailor Tin Nyanko (Mogli dłużej pociągnąć wątek podwójnej osobowości) i zakończenie ( Co się stało z ChibiChibi i złymi Sailorkami?)

GinSei

Wysłany: 2011-05-05, 22:03   

Admin patrzy i zapisuje :D

Nie no, mi się najbardziej podobała ta seria, Seiya zwłaszcza oraz jego kontakty z Usagi - przekomarzanki i tak dalej - ożywiło to jednak anime. Seramyu jest jeszcze przede mną, więc nie porównam ;-)
Za to jeszcze chyba na niebieskim forum była opinia, że Gwiezdne Czarodziejki to duet H&M w pierwszej serii, w której się pojawiły, zaś sam Seiya powiela zachowania Haruki i niestety częściowo rację muszę przyznać...

Dla pocieszenia powiem, że ta seria jest najkrótsza ;-)

Co do "złych" sailorek - prawdopodobnie wróciły do życia, Uran i Neptun ożyły, mimo, że były 'po złej' stronie mocy ;-) Wątpliwości miałabym tylko do Kruka, bo reszta zginęła przez ściągnięcie bransoletek.
Chyba to nie daje chłopcom spać. Wseiseoninja

medzijaha 
Muzukashii handan.

Ulubione postaci z SM: Usagi, Michiru, Haruka, Mamoru
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Wysłany: 2011-05-05, 22:46   

Rift napisał/a:
może sugerować, że tak naprawdę wszyscy umarli i tylko Usagi przeżyła.

mysle, ze przezyly, bo Usa przeciez dolacza do nich (jak te bukiety trzymaja)

jesli chodzi o anime - ja bardzo lubie starsow, wlasnie te ich druga polowe ze starlights
troche mi brakowalo zawsze mamoru, bo na samym koncu bylo go za malo, ale jakos to przebolalam
lubie relacje seyia-usagi, on się w niej kocha, a ona nie może tego zrozumiec:)
no i w starsach wreszcie wszystkie sailorki sa razem, tu tez jest jedna z moich ulubionych scen,tj smierc haruki i michiru
Anata wa mede aisuru hito o korosu koto wa dekimasu ka? - Would you kill someone you love, because of love?

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2011-05-06, 07:40   

http://shiningmoon.com.pl...topic.php?t=173
Chyba już jest taki temat, ale kit z tym. :D

Lubię Starsy. :) Uważam, że Three Lights to bardzo fajne postaci i podoba mi się wątek ze zmianą płci, serio. Można nad tym myśleć i się głowić np. czy one/oni sami mogą zadecydować, czy wolą być kobietą czy mężczyzną. ^^
No i strasznie lubię początkowe odcinki serii, poświęcone Nehelenii. Taka wielka epicka wyprawa, wielka przygoda i fajne dobranie wojowniczek w duety. :) No i Jupiter, która pozostała samotna dała czadu. Kocham też zakończenie tego wątku. "Zło dobrem zwyciężaj", "Bądź uroczy dla swojego wroga - nic go bardziej nie złości". Sceny, gdy zła królowa dusi Usagi, bo ta wciąż nie potrafi jej nienawidzić są bardzo przejmujące.
Dalsze odcinki też są fajne. Jedyne co mnie denerwowało to tak mocne fanostwo Makoto i Ami, ale później, gdy oglądałam te sceny z 10 razy z rzędu to stwierdziłam, zę dziewczyny jednak nie przesadzają (przy Minako wymiękają), przyzwyczaiłam się no i już mi nie przeszkadza nic. Lubie tą serię bardzo. :D Ach, no i nowa czołówka - mam makenai za dzwonek w komórce. :D
Kocham ostatni odcinek, o iskierce nadziei. :)
Wiecie, ze mangę mniej lubię... Nie podobało mi się to, ze wszystkie wojowniczki przeszły na stronę zła. Bardziej podoba mi się ten wątek w anime, gdy DOBROWOLNIE zrobiły to tylko Uran i Neptun i do tego przełamały tą kontrolę. :) Ale to moje subiektywne zdanie, ja po prostu wierzę w siłę umysłu ludzkiego i wolną wolę, nie uważam, by tak łatwo się "zahipnotyzowano". A jeśli już to taka słabość może się tyczyć np. jednej osoby (jak Mamoru w anime, taka jego charakterystyczna cecha i mi to nie przeszkadza). :)

Źródło: http://vk.com/club39637650

magusia 
Wiedźma M*

Ulubione postaci z SM: Usagi, Minako
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: Princess Melodies
Wysłany: 2011-05-06, 15:14   

Jeśli chodzi o tą serię to jest jedną z moich ulubionych, no może poza pierwszą , kiedy to wszystko zaczęło się rozwijać... A Lubię ją ( mowa o Starsach), właśnie za wątek Seya <---> Usagi...za humor i za to, że ktoś się Usagi tak naprawdę zainteresował ( Mamoru to pewnie ją i kochał, ale z racji, że on wiedział, ze ze sobą będę (ble ble ble) to czasem miałam wrażenie, że trochę mniej się starał...albo inaczej, ich wątek był tak przedstawiony <myśli>... a co do Chibi- Chibi to się zgadzam z Riftem...niby jedna z kluczowych postaci ale przedstawili ją jako "małą" kopię ChibiUsy <myśli> :)
Loża Ciemnych Czarownic.
Liga M

* "Wiedźma" - zastrzeżona

Sailor Sun
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-06, 18:43   

No tak ale watek Seyia i Usagi jest dziwny. W końcu wszystkie Starlighty to dziewczyny przemienione w chłopaków. Więc czemu np. mangowa Seyia miałaby zakochac się w Usagi. W anime Seyia ma usprawiedliwienie bo może przemiana w chłopaka sprawiła że chormony zaczeły buzować itp. że Seyia zaczął leciec na dziewczyny. A mangowa Seyia? Co udawanie chłopaka zadziala źle na jej psychikę. Eh, według mnie... Seyia to lezba!!!

O http://browse.deviantart....+scene#/d2w5ei3 mój ulubiony fan art UsaxSeyia. Hehe

magusia 
Wiedźma M*

Ulubione postaci z SM: Usagi, Minako
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: Princess Melodies
Wysłany: 2011-05-06, 20:33   

I właśnie wychodzą Nam w tym przypadku nie ścisłości między Anime a Mangą...czym spowodowane... nie wiem.. jak byłam młodsza tłumaczyłam sobie, że to przez złe przełożenie...dziś, że może jeśli Seya będziemy postrzegać jako faceta to wątek Seya, <-> Usagi nie razi tak bardzo...niestety musimy pamiętać, że chodź mamy XXI wiek to Nasze społeczeństwo nadal jest momentami w średniowieczu <bezradny>
Loża Ciemnych Czarownic.
Liga M

* "Wiedźma" - zastrzeżona

pawelek252 

Ulubione postaci z SM: Serenity, Haruka
Seiya czy Mamoru?: Mamo-chan
Wysłany: 2011-05-06, 21:20   

Buahahahahahaha :D fanarcik genialny :D :P

Co do serii to muszę powiedzieć, że ją bardzo lubię :) Co prawda nie jestem zwolennikiem związku Seyii i Usagi (no może tylko za takim droczeniem się i dokuczaniem ;) ), ale Gwiezdne Sailorki lubię :) Mimo, że trochę powielono schematy z pozostałych części (m.in. podobieństwo StarLights do Outerek z serii Super) to ma w sobie coś przyciągającego i powiewa czasem nutką świeżości :P Jak już wspomniała medzijaha scena śmierci H&M super :D moje ulubione postaci i jedna z ulubionych scen z całego anime. Pokazały moc swojego charakteru oraz na co je stać.

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2011-05-07, 06:55   

Ja tam nie widziałam tego powielenia dopóki nie zwróciliście na to uwagi. Seiyi bym do Haruki nie porównała. Raczej on chciał kontaktów z Usagi, podobnie jak Usa chciała się widzieć z Three Lights, a w Sce z Haruką takiej akcji nie było, żeby chciała się widywać z innerkami. A jeśli już to powielono tylko jeden wątek z poprzednich serii, a nie kilka. :) I to się mnie przynajmniej nie rzuca w oczy.

Tak, w mandze Seiya jest lesbijką. Chyba, ze tekst "jesteśmy na Ziemi w przebraniu mężczyzn" zinterpretować inaczej.
Ja wolę parę Usagi-Mamoru, ale wątek z Seiyą lubię, ze względu na elementy komiczne, jak Usa nic nie kuma z tego co on do niej czuje itp. XDD
ChibiChibi również bardzo lubię. Jest w mojej opinii zupełnie inna niż ChibiUsa momentami. Milsza. :D

Źródło: http://vk.com/club39637650

Odpowiedz do tematu