Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Grupa docelowa Sailor Moon
Autor Wiadomość
Eragon 
Lord

Ulubione postaci z SM: Usagi,Mako,Hotaru i Endymion
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier
Wysłany: 2017-02-28, 16:52   Grupa docelowa Sailor Moon

Jak myslicie jak jest grupa docelowa o której myślano kiedy tworzono Sailor Moon? Pytam o to bo ostatnio usłyszałem że SM jest dla dziewczyn i poczułem się jakoś tak dziwnie :cry:

Blueberry 

Ulubione postaci z SM: ----
Seiya czy Mamoru?: ----
Ulubiony utwór z Anime: ----
Wysłany: 2017-02-28, 17:08   

Hmmm... rzeczywiście planowo SM było dla dla dziewczynek w wieku ok 12 lat

ALE

tytuł osiągnął całkiem spory sukces nie tylko w tej grupie wiekowej

Poza tym producent ZAKŁADA taką sobie grupę docelową, co nie znaczy że dany tytuł będzie w takowej popularny, równie dobrze może wyjść klapa jak i sukces w innych grupach kompletnie nietargetowanych.

Moim zdaniem nie masz się co przejmować.
Zakładany target zakładanym targetem, my jako ludzie jesteśmy różni i o dziwo targetowanie nie zawsze się sprawdza :P

Choćby moja córka - nie przepada za niektórymi tytułami dla dziewczynek, ale serię LEGO nexo i ninjago uwielbia oglądać.

Moja rada:
nie patrz co inni gadają, życie masz jedno i rób to co sprawia ci przyjemność. Pielęgnowanie swojego hobby to piękna sprawa, niezależnie od tego czy jest zgodna z płcią fizyczną czy nie.
Bądź sobą. To najważniejsze ^^

SockPuppet
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-28, 18:03   

Te ostatnie zdania zabrzmiały jakoś tak złowrogo~Blue XD

Blueberry 

Wysłany: 2017-02-28, 21:05   

SockPuppet, niby czemu?
Bycie sobą i życie w zgodzie ze sobą to w dzisiejszych czasach cenna rzecz i umiejętność.

SockPuppet
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-28, 21:24   

Trochę tak, jakby oglądanie Sailor Moon przez facetów było niezgodne z "płcią fizyczną", co brzmi, no, trochę groźnie. Kreskówka nie może być zgodna czy niezgodna z płcią fizyczną czy jakąkolwiek inną - o ile lepsze byłoby życie, gdyby cywilizacji wystarczyły dwie płcie...

Myślę, że Eragon ma tylko jedną płeć i oglądanie Sailor Moon jej nie narusza XD

Blueberry 

Wysłany: 2017-02-28, 23:15   

SockPuppet, widzę, że się nie zrozumiałyśmy.
Wyżej napisałam o założeniu producenta (targetowaniu) które jeśli chodzi o SM jest typowe - czyli dla dziewczynek w określonym wieku. W zdaniu o hobby i zgodnością jego z płcią fizyczną napisałam tylko, że nie ma znaczenia czy dane hobby jest typowe dla którejś płci (fizycznej) bo już samo to że ma się jakieś konkretne hobby i o nie dba jest naprawdę budujące. I o to w tym chodzi. Bo nie ma znaczenia płeć jeśli jest się sobą a nie podąża w kierunku w którym idzie tłum a my idziemy z nim bez żadnej refleksji.
Można to w bardzo dużym uproszczeniu przyrównać do tego, że jak ktoś zbiera figurki to będzie zbierał każde jak leci (bo np. kilku kolegów zbiera, zbieram i ja) bez patrzenia w jakość, rzadkość czy zwyczajnie czy się podoba. Konformizm zachowawczy jest dobry ale tylko pod warunkiem, że nie odpowiadają nam zmiany, lubimy to co znane, albo zwyczajnie kieruje nami strach przed choćby samą możliwością wyboru.
Bycie sobą i podążanie swoją własną ścieżką wyboru (choćby nawet w hobby) jest zwyczajnie nonkonformistyczne - czasem ten wybór jest zupełnie absurdalny w oczach innych, bo lubimy coś nietypowego często niezrozumiałego. Czasem zwyczajnie z własnej woli podążamy utartą ścieżką razem z innymi.

Reasumując - nie mówię, że lubienie i oglądanie SM narusza płeć kogokolwiek, mówię tylko, że targetowanie w konkretną płeć co prawda swoje robi, ale nie oznacza to automatycznie że tylko ta konkretna płeć ma prawo/nie ma prawa do czegoś.
I to jest właśnie piękne. Bo jesteśmy różnymi ludźmi który różne rzeczy lubią a wychodzenie z założenia że coś jest/nie jest dla kogoś bo tak ktoś sobie założył, jest po prostu krzywdzące.

BTW - targetowanie w lego nexo i ninjago to chłopcy. Czy zatem mam się obawiać w jakikolwiek sposób że coś nie tak jest z moją pociechą? Nie sądzę.

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2017-03-01, 13:51   

Serial familijny. Główną grupą docelową są dziewczęta, ale chłopcy i całe rodziny też są wymieniane. :)
(przy okazji widać w tekście, że Sailorki powstały "wreszcie" w efekcie większego trendu na serię z dużą ilością akcji i dziewczętami w rolach głównych, a nie są takie super rewolucyjnie feministyczne jak niektórzy myślą).
http://sta.sh/02cwiann5te4
źródło: http://shiningmoon.com.pl...meInfinity.html

Źródło: http://vk.com/club39637650

SockPuppet
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-01, 16:04   

No przecież ja tylko wspomniałam, że dla mnie zabrzmiało groźnie. Zwłaszcza to sformułowanie "fizyczna" płeć (bo brzmi jakby Sailor Moon oddzielało facetom płeć fizyczną od tej drugiej, nawet nie wiem jakiej XD wiesz, o co mi chodzi), ale zasadniczo nie pisałam o tym, co ktoś miał na myśli.

Nie gniewasz się?

Blueberry 

Wysłany: 2017-03-01, 18:05   

SockPuppet, przepraszam za to niefortunne słowo, ale zwyczajnie innego trafnie określającego nie mogłam znaleźć. I nie nie gniewam się, nie widzę powodu :P

SockPuppet
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-01, 19:59   

Nie przepraszaj, bo czuję się winna!!

Blueberry 

Wysłany: 2017-03-01, 21:48   

SockPuppet, nie masz czemu. Wszystkiemu winien mój przebrzydły japoniec, niestety do końca życia z nim będę pod pachę więc muszę się przyzwyczaić :P

Eragon 
Lord

Wysłany: 2017-03-02, 13:20   

Blueberry napisał/a:
Wszystkiemu winien mój przebrzydły japoniec, niestety do końca życia z nim będę pod pachę więc muszę się przyzwyczaić :P
?

Blueberry 

Wysłany: 2017-03-02, 15:32   

Eragon, to takie określenie na Hashimoto - japoniec, bo choroba odkryta przez Japończyka :P
W każdym razie objawy dają w kość podczas codziennego życia.

Eragon 
Lord

Wysłany: 2017-03-02, 16:23   

Cierpisz na to ?

Blueberry 

Wysłany: 2017-03-04, 01:51   

Eragon, owszem plus do tego cała gama innych równie beznadziejnych pobocznych wspólnych chorób. Jakoś się żyje, ale są dni kiedy jest naprawdę kiepsko.

Odpowiedz do tematu