Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
01. Wszystko o Usagi Tsukino
Autor Wiadomość
GinSei

Wysłany: 2012-07-20, 07:20   01. Wszystko o Usagi Tsukino

Imię i nazwisko: Usagi Tsukino (Usako, Odango-atama)
Znaczenie:
Data urodzenia: 30 czerwca
Znak zodiaku: rak
Grupa krwi: 0 rh+
Wzrost: 150 cm
Rodzina: matka Ikuko (pani domu), ojciec Kenji (dziennikarz), brat Shingo, w przyszłości mąż Mamoru Chiba i córka Usagi; w poprzednim wcieleniu matka Królowa Serenity
Kamień szlachetny: Perła
Ulubiona roślina: Róże, stokrotki
Ulubione zwierzę: królik
Nie znosi: Dentysty, duchów, burzy, testów
Hobby: Gry komputerowe, czytanie komiksów, jedzenie słodyczy, spanie, zakupy
Ulubiony kolor: Biały, różowy
Ulubiona potrawa: Lody, ciastka, torty
Nielubiana potrawa: marchewka
Ulubiony przedmiot: Gospodarstwo domowe
Nielubiany przedmiot: Matematyka, język angielski
Szkoła: Juuban Junior High School, później Juuban Senior High School
Marzenie: Ślub w białej sukni

Przy głównej bohaterce chciałabym zwrócić uwagę na pewną rzecz:

W mandze, gdy Usagi dowiaduje się, że była księżniczką (ew. księżniczka się w niej obudziła), jej zachowanie się lekko zmienia (sama w pewnym momencie stwierdziła, że chyba przez to częściej płacze), nie mówiąc już, że jej włosy 'wytrzeliły' :-P W związku z tym można wysnuć wniosek, że Usagi==Serenity.

W anime Usagi pozostaje sobą, nawet po przebudzeniu księżniczki. Można to wysnuć na podstawie tego, że nie umiała jeździć na łyżwach, mimo, że jako księżniczka była mistrzynią (Makoto takich problemów nie miała, w niej się jakby obudziła ta księżniczka Jowisza i miała te same umiejętności co ona). Więc w tym przypadku mamy cały czas jedną i tą samą Usagi, tylko z ciekawszą przeszłością.

W LA, z tego co zrozumiałam z kilku filmików i opinii ludzi, które przeglądałam podczas sprzątania, wyszło mi, że Usagi się 'przełączała'. Raz miała tryb 'Usagi', raz 'Serenity' i obie te postaci różniły się między sobą. Mogę się w tym przypadku mylić, bo jakby nie patrzeć, LA w całości nie oglądałam (nawet jednego pełnego odcinka nie obejrzałam).
Chyba to nie daje chłopcom spać. Wseiseoninja
Ostatnio zmieniony przez GinSei 2012-10-31, 09:59, w całości zmieniany 3 razy  

moon 
i...?

Ulubione postaci z SM: oooodangooooooo
Seiya czy Mamoru?: tylko Seiya!
Wysłany: 2012-07-20, 16:24   

Uwielbiam Usagi, podoba mi się też jak autorka nazwała dziewczynę nawiązujący tym samym do kultury i wierzeń kraju kwitnącej wiśni.

magusia 
Wiedźma M*

Ulubione postaci z SM: Usagi, Minako
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: Princess Melodies
Wysłany: 2012-07-22, 13:33   

Ja zdecydowanie wolę Usagi z mangi niż z anime. W mandze szybciej dojrzewa. W anime, gdzie rozbrajały mnie jej śmieszne teksty dojrzewa tak naprawdę dopiero pod koniec.
Loża Ciemnych Czarownic.
Liga M

* "Wiedźma" - zastrzeżona

effa25 

Ulubione postaci z SM: usagi, ami, rei
Seiya czy Mamoru?: mamoru
Ulubiony utwór z Anime: makenai
Wysłany: 2012-07-22, 18:13   

z usy można się po prostu popłakać ze śmiechu, jej postać jest tak narysowana w animie, że z każdej jej minki można lać ze śmiechu

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2012-07-23, 09:56   

W anime jest jedną z moich ulubionych postaci, w PGSM (tych odcinkach co widziałam) tez ją bardzo lubię, a w mandze to melancholijne emo, które nie ma prawie nic z jej charakterku (albo ujawnia się on rzadko), więc niezbyt. XD
Ale to dlatego, że ja wolę przerysowane postacie od subtelnych. ^^

Źródło: http://vk.com/club39637650

yuycia 
Koneko-chan ^.^

Ulubione postaci z SM: Usagi Tsukino^^
Seiya czy Mamoru?: Mamoru :)
Wysłany: 2012-07-30, 10:01   

Ja powiem tak... Osobiście bardzo mi się podoba to jak Usagi została przedstawiona w anime. Może jest beksą, zachowuje się jak dzieciak, ale czego możemy wymagać od 14-letniej dziewczyny? (nikogo oczywiście nie obrażając ~.^). Owszem, przebudziła się w niej Księżniczka Serenity, ale to sama Usagi musi do tego dojrzeć by się nią w jakimś sensie stać, dlatego to się dzieje już pod koniec, po tych wszystkich przejściach i doświadczeniach związanych z byciem Sailor Moon. Usagi też wielokrotnie podkreśla, że chce być wciąż sobą i za to ją najbardziej właśnie lubię^^

boom boom ba 
licho nie śpi

Ulubione postaci z SM: Chibi Chibi?
Seiya czy Mamoru?: Easy Brothers
Ulubiony utwór z Anime: Umi Sakai Unasaka
Wysłany: 2012-08-16, 20:00   

Ja też ją wolę w anime. Jest tam prawdziwą perełką i rzeczywiście świeci niczym gwiazda (dostarczając mi niezmiernej radochy) :mrgreen:
Jak przystało na tytułową bohaterką posiada złożoną, nieprzewidywalną osobowość (wykluczając taktykę, którą stosuje walcząc z wrogiem, tu jest do bólu schematyczna;).

Bywa naiwna, wierzy święcie w swoje ideały. Bywa również przebiegła i chciwa. Kocha swoich przyjaciół, szanuje znajomych, ale potrafi niecnie wykorzystać ich do własnych celów. Rozbraja w każdym odcinku, szczególnie kiedy zaczyna knuć te swoje małe intrygi.
Wygadana (to w niej uwielbiam), ma własne zdanie na każdy temat i się z nim nie kryje. Kiedy jako wojowniczka zaczyna swoją umoralniającą przemowę, by następnie uciekać przed wrogiem, na mojej twarzy pojawia się szeroki uśmiech. Nawet jej najbardziej głupie zachowanie nie jest dla mnie irytujące (wręcz przeciwnie;). Roztrzepana, uzależniona od słodyczy i zabawy. Ma świadomość własnych ograniczeń i wad, i je akceptuje (stając się dla wielu wzorem) :mrgreen:

Co najważniejsze pozostaje taka sama do końca. Może dorośleje, ale nadal pozostaje tym samym płaczliwym roztrzepańcem (ku mojemu zadowoleniu).

Usagi mangowa nie umywa się do tej z anime. Zbyt szybko poważnieje i staje się nudna. A w live action to już kompletnie do mnie nie przemawia! Gdzie ta ekpresja, ten cały rozmach, który bohaterka prezentuje w anime?! Ja wiem, trudno żywemu aktorowi dorównać postaci animowanej, ale pani, która wcieliła się w tą postać udaje, że udaje, że udaje, że gra Usagi (strasznie to sztucznie wygląda :-/ ).

Emiley
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-03, 16:32   

Ach... Usagi to zdecydowanie jedna z moich ulubionych postaci, z którą (mając lat 6 xD ) się utożsamiałam. Chciałam oczywiście, żeby zjawił się taki kochający mnie Mamoru, chciałam żyć długo i szczęśliwie... I dorosłam :D
Porównując dwie całkiem inne kreacje tej bohaterki z mangi i z anime (PGSM ani żadnego musicalu nie oglądałam) bardziej podoba mi się Usa z mangi. Jest o wiele bardziej dojrzała niż w anime i szczerze taka wersja bardziej mi odpowiada. Myślę, że to przede wszystkim przez to, że w anime niektóre zachowania Usy niejednokrotnie wzbudziły we mnie irytację. Nie mogę zdzierżyć, że zachowywała się jak dziecko, kiedy Chibiusa się pojawiła i niby chciała zagarnąć Mamoru dla siebie. To było... totalnie głupie o.O Wiadomo przecież, ze Chibiusa to dziecko, a Mamoru to tak naprawdę jej przyszły tata, więc no ludzie, mogła oczekiwać od niego uwagi, a Usa nie powinna się tak o wszystko fochać. Nie lubię Chibiusy tak naprawdę, ale mimo to zachowanie Usy wobec niej było co najmniej nieodpowiednie.
Oczywiście liczne uciekanie przed wrogami i poleganie na innych mi nie przeszkadzało, bo jakby nie było Usa nawet w anime dorośleje z czasem i nie jest już taką mamałygą jak na początku.
Również jeżeli chodzi o anime, wkurzyła mnie również cała ta sytuacja z Seiyą i to, że Usa go tak nieświadomie zwodziła. No nie wierzę, że nie zauważyła tego, że jest nią zainteresowany. Ale wiadomo... Miała Mamoru na głowie i nie podzieliła się tym z nikim... Następna fatalna decyzja, uważam, ze powinna powiedzieć przynajmniej Rei, która nota bene jest jej najlepszą przyjaciółką. Na pewno nie odczuwałaby wtedy aż takiego ciężaru.
Co do Usy z mangi... Szkoda, ze sprzedałam mangę, bo teraz nie mogę sobie przypomnieć co tam było, ale w mandze bardziej lubię kreskę... Tak, kocham kreskę z mangi <3 Jest cudowna, a Usa nie ma takiej dziecinnej twarzy jak w anime.
Podsumowując... Usa nie jest moją ulubioną postacią, ale mam do niej niesamowicie wielki sentyment, więc można powiedzieć, ze wszystko jej wybaczam xD

Vejita (inny) 

Ulubione postaci z SM: Makoto
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Wysłany: 2012-10-07, 08:05   

Nie wiem czy coś mi się przypomniało z jakieś 30 minut temu czy to jednak jest coś zbyt przejaskrawionego, ale mama Usagi (ta ziemska) chyba dowiedziała się o jej prawdziwym pochodzeniu i w pełni to zaakceptowała. Czasami tak mam, że w głowie pojawi się taki błysk jakby coś się przeczuwało. O jej zabawnym zachowaniu w obliczu pojawienia się wroga to zdołałem się przekonać, bo akurat ktoś przełączył na TV4 i był to chyba jeden z pierwszych odcinków, ale to raz tak się zdarzyło.

kiara94 

Ulubione postaci z SM: Mamoru , Yuuichiro, Usagi, Mako, Nephrite,
Seiya czy Mamoru?: Mamoru!!!!!!
Ulubiony utwór z Anime: Golden Queen Galaxia
Wysłany: 2012-10-14, 14:53   

Usagi z anime jest prześwietna! Jeżeli chodzi o PGSM, które obejrzałam całe mogę stwierdzić, że tam Usagi też była fajna, ale nie aż tak roztrzepana i nie knuła tych swoich "intryg". W PGSM nie spodobało mi się przedstawienie księżniczki Serenity. Gdy się obudziła w Usagi to zabierała jej tożsamość podczas snu i sobie gdzieś wędrowała. Poza tym to ona w rozpaczy po stracie Endymiona użyła Srebrnego Kryształu i zniszczyła cały świat. Potem ponownie jako Serenity w Usagi chciała zniszczyć cały świat, gdy zabrali Mamoru. Nawet Beryl powiedziała do niej (do Serenity), że zawsze zachowywała się jak rozkapryszone albo rozpieszczone, niedojrzałe dziecko. Serenity okazuje się tam być gorsza od samej Beryl, która na koniec okazuje drugie oblicze.

Setsuna-san 
Herbaciarka ;)

Ulubione postaci z SM: Usagi, Setsuna, Luna
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2012-11-03, 21:37   

Usagi to jedna z moich ulubionych bohaterek. W anime nie ma sobie równych - jest zabawna, uroczo naiwna, uparcie wierzy w to, że każdy ma jakiś okruch dobra w sobie i nie ocenia ludzi po pozorach czy wyglądzie, chociaż czasami to, że jest bardzo dziecinna działa mi mocno na nerwy. W mandze faktycznie szybko dorośleje, ale może dlatego, że manga jest dużo brutalniejsza i Usa po prostu musi wydorośleć skoro ma ratować świat, bo inaczej wszystko by ją przerosło. W LA Usagi jest nawet fajna, aktorka naprawdę stara się dobrze grać swoją postać, a że nie zawsze jej to wychodzi... ;-) Poza tym scenarzyści przesadzili robiąc z Serenity bezwzględną księżniczkę, która po zabiciu Endymiona zniszczyła kiedyś świat i bez mrugnięcia okiem niszczy go po raz kolejny.

Vejita (inny) 

Wysłany: 2012-11-04, 12:21   

Mnie nie drażni jej infantylność jaka czasami jest zauważalna w przypadku Usagi. Jak coś to lekko się uśmiechnę i nie narzekam na jej wybryki.

usagusia166 
marzycielka

Ulubione postaci z SM: ;usagi;,setsuna
Seiya czy Mamoru?: mamoru!!!
Ulubiony utwór z Anime: mm
Wysłany: 2013-03-10, 15:23   

Usagi to też jedna z moich ulubionych postaci podoba mi się to że jest zabawna i potrafi się poświęcić dla przyjaciół. Czasami jednak są takie monety że ta zabawność usy mnie denerwuje, bo jak jest niej przy niej Mamoru to ona mu tylko narobi wstydu. ( odświeżyłam temat bo bardzo chciałam się wypowiedzieć)

Vejita (inny) 

Wysłany: 2013-03-10, 16:05   

W dalszym ciągu jest w zasadzie tak samo. Dobre są momenty, gdy kłóci się z Rei i Shingo hehe :mrgreen: Z tych momentów dotyczących Rei i Usagi to najlepszy jest dla mnie ten, gdy okazało się, że to jednak Sailor Mars trzymała Księżycową Pałeczkę (nie wiem jak po angielsku to się nazywa), a Usagi jako Sailor Moon miała udać się do siedziby Królestwa Ciemności.

usagusia166 
marzycielka

Ulubione postaci z SM: ;usagi;,setsuna
Seiya czy Mamoru?: mamoru!!!
Ulubiony utwór z Anime: mm
Wysłany: 2013-03-10, 21:22   

Tak te chwile mnie rozbawiły. Ale niektóre kłótnie Usagi z Rei mnie denerwują a czasem są po prostu śmieszne.

Odpowiedz do tematu