Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ire
2014-09-04, 22:02
Captain Tsubasa
Autor Wiadomość
GinSei

Wysłany: 2012-08-23, 07:05   

Najpierw DN, potem CG, a na koniec KT :-P
Chyba to nie daje chłopcom spać. Wseiseoninja

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2012-08-23, 10:58   

Na początek Captain Tsubasa, a potem reszta... :mrgreen:

magusia 
Wiedźma M*

Ulubione postaci z SM: Usagi, Minako
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: Princess Melodies
Wysłany: 2012-08-23, 12:51   

Boś Ty Death Note nie oglądał, i dlatego tak piszemy. Oba Anime za różne, żeby je porównywać, bo Tsubasa ma luźną fabułę natomiast Death Note jest zwyczajnie bardzo ambitne.
Loża Ciemnych Czarownic.
Liga M

* "Wiedźma" - zastrzeżona

Jadeite 

Wysłany: 2012-08-23, 13:07   

Różnica między mną a wami jest jednak taka że ja nawet w Captain Tsubasa znajdę coś ambitnego :-D

magusia 
Wiedźma M*

Wysłany: 2012-08-23, 13:10   

Nie o to chodzi...ja nie twierdze, że bieganie za kawałkiem skóry jest nudne...bo mieli te swoje taktyki, musieli nieraz się zdrowo nagłowić...tyle, ze Death Note jest przede wszystkim nowsze i dotyczy czego innego...bardziej zmusza do myślenia...takie psychologiczne jest <myśli>
Loża Ciemnych Czarownic.
Liga M

Jadeite 

Wysłany: 2012-08-23, 13:18   

Ja uważam że nowym produkcją brakuje tego czegoś. Death Note może i jest produkcją ambitną oraz zmuszającą do myślenia. Nie oznacza to jednak że trzeba to koniecznie obejrzeć, choć co kto woli. Captain Tsubasa znaczy dla mnie coś, Death Note nic i nawet nie kręci mnie by obejrzeć. Niemniej nie chce tu wywołać wojny porównawczej co lepsze, niech Adahu-san po prostu sam nie kierując się podpowiedziami innych zdecyduje co tam sobie chce oglądać...
Ostatnio zmieniony przez Jadeite 2012-08-23, 13:20, w całości zmieniany 2 razy  

magusia 
Wiedźma M*

Wysłany: 2012-08-23, 13:19   

I dla mnie coś znaczy Tsubasa, bo kojarzy mi się z moim dzieciństwem...ale nie pisz, ze DN Cię nie kręci skoro go nawet nie widziałeś :* I z czystym sumieniem mogę ci powiedzieć, że nic mu nie brakuje...nie jest to bynajmniej żaden romans. Ale już kończę je zachwalać.
Loża Ciemnych Czarownic.
Liga M

Ostatnio zmieniony przez magusia 2012-08-23, 13:21, w całości zmieniany 1 raz  

Jadeite 

Wysłany: 2012-08-23, 13:20   

Nie widziałem, nie znaczy że nie słyszałem lub nie czytałem coś nie coś o fabule :-P

GinSei

Wysłany: 2012-08-23, 14:37   

Ale z czym do czego? Już jest rozmowa o Niekrytym Krytyku, że na podstawie trzech odcinków ocenia całe SM, a co dopiero mówić o 'wiedzeniu o anime' czytając lub słysząc 'coś nie coś' o fabule.

O Tsubasie też można napisać 'ganiają za piłką i tak dwa sezony' - niby prawda, ale jednak to nie to samo, nie?
Chyba to nie daje chłopcom spać. Wseiseoninja

Jadeite 

Wysłany: 2012-08-23, 14:43   

GinSei napisał/a:
Ale z czym do czego? Już jest rozmowa o Niekrytym Krytyku, że na podstawie trzech odcinków ocenia całe SM

Wydaje mi się że to nie była ocena bazująca na trzech odcinkach ;-)

Cytat:
O Tsubasie też można napisać 'ganiają za piłką i tak dwa sezony'

Plus seria Shin i kinówki, dalszej reszty nie akceptuje...

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-10, 02:46   

Genialne postaci, zwłaszcza Kojiro, którego poznajemy, gdy jest napastnikiem drużyny Meiwa. Pamiętam, jak w jednym odcinku zostaje objechany przez dawnego trenera, że nie powinno go nic obchodzić - nawet chore serce innego piłkarza. Jest od głównego bohatera dużo barwniejszy, ale tak to bywa z postaciami kreowanymi na poczatku jako evil/rival. Ogólnie są tam naprawdę genialne momenty, które sprawiają, że z 22 idiotów ganiających biedny kawałek skóry te dzieciaki przybierają w moich oczach postać ludzi z prawdziwą pasją i dynamicznym charakterem.

Jadeite 

Wysłany: 2014-09-10, 22:23   

Delacroix napisał/a:
Genialne postaci, zwłaszcza Kojiro, którego poznajemy, gdy jest napastnikiem drużyny Meiwa. Pamiętam, jak w jednym odcinku zostaje objechany przez dawnego trenera, że nie powinno go nic obchodzić - nawet chore serce innego piłkarza.

Zdecydowanie moja ulubiona postać w tym anime. A wydarzenie które opisujesz ma swoje miejsce już w drugim sezonie, w którym to ów Kojiro Hyuga jest już zawodnikiem Toho a gra przeciwko zespołowi Musashi w którym to gra właśnie chory na serce Jun Misugi. O ile się nie mylę oba zespoły toczyły swój bój o mistrzostwo Japonii w ramach eliminacji w okręgu Tokio

Cytat:
Jest od głównego bohatera dużo barwniejszy, ale tak to bywa z postaciami kreowanymi na poczatku jako evil/rival. Ogólnie są tam naprawdę genialne momenty

Przede wszystkim historia tej postaci pokazuje że los jej nie szczędził, wielodzietna rodzina, ojciec nagle umiera i młody Kojiro Hyuga pomagający matce i rodzeństwu ciężko pracujący na ich byt. Ciesze się jednak że twórcy w końcu odeszli od kreowania tej postaci jako evil/rival, bo też ile można by było to wałkować. A genialnych momentów jest co nie miara...

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-28, 18:41   

Tak pomyślałem sobie, że wrócę do tego tematu po obejrzeniu na nowo kilku odcinków.

Niestety, serial zestarzał się według mnie po prostu okropnie. Przede wszystkim, wydaje mi się teraz niesamowicie wprost rozwlekły. Sam pierwszy odcinek to jedna wielka nudanudanudatrajkolenieoniczym. Przez kilka kolejnych niemal spałem. A zaczynałem seans w środku dnia i w pełni przytomny.

Tego nie ratuje nawet nostalgia. Owszem, kreska jest jak na tamte czasy naprawdę przyzwoita, to samo muzyka. Ale niestety! Tsubasę na łopatki kładzie przede wszystkim powolne tempo całej akcji, miejscami przechodzące w statyczność. No cóż.

Owszem, jak to wspomniał mój przedmówca, genialnych momentów jest co nie miara - ale w tym właśnie jest sęk - genialne są tylko momenty, nie zaś całość. Już nie.

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2015-03-28, 18:46   

Aż chyba obejrzę, zachęciłeś mnie Delacroix. :P

Źródło: http://vk.com/club39637650

Odpowiedz do tematu