Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Sailor Moon na TV6 raz jeszcze - powtórka z rozrywki
Autor Wiadomość
Vejita (inny) 

Ulubione postaci z SM: Makoto
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2013-05-23, 10:41   

R-kę puścili? I pewnie lektorem jest Olejniczak? Ostatnimi czasy to nie mam sił, aby tak sprawnie funkcjonować o tak wczesnej godzinie. Pewnie kiedy indziej dowiem się o ile w ogóle.

AtoMan 

Ulubione postaci z SM: lol
Seiya czy Mamoru?: Chuck Testa
Ulubiony utwór z Anime: jak Ragyo w Kill la Kill idzie po niemiecku
Wysłany: 2013-05-23, 11:02   

Nie. I Boże broń.

Annorelka napisał/a:
Cytat:
Na Disney XD podobna akcja zadziałała...

W przypadku jakiego serialu??

Żadnego. Reklamowali się tak przy premierze 3 sezonu Galactik Football... który mieli wykupiony na 2 lata naprzód, i "odkopali" dopiero na Euro 2012, i to też raczej dlatego, że CN im sprzątnął Inazumę Eleven.

Nawiasem mówiąc, próśb o powrót dubbingowanego Naruto czy starszych serii Pokemonów było wielokrotnie więcej...

usagusia166 
marzycielka

Ulubione postaci z SM: ;usagi;,setsuna
Seiya czy Mamoru?: mamoru!!!
Ulubiony utwór z Anime: mm
Wysłany: 2013-05-23, 21:23   

[/quote]Nie wiem co zrobić, by wreszcie puścili R. Puścić petycję, zespamować ich Facebook :roll: ? Na Disney XD podobna akcja zadziałała...[/quote]

Też już parę dni nad tym się zastanawiam. Przecież r-ka zwiększyłaby oglądalność! Myślę że musimy coś zrobić na facebooku jak to wspomniał Nephrite nie koniecznie spamować ale może poprosić? To chyba jedyne wyjście. Czy ktoś ma inny pomysł???

Ennio

Wysłany: 2013-05-24, 15:33   

To nic nie da. W tym kraju nie ma zresztą żadnej stacji, która by była zdolna normalnie wyemitować Sailorki. Emisji serialu na kanałach Polskich Mediów byłem od początku przeciwny i zdania nie zmienię.
Co do oglądalności - w rozmowie z pewną osobą, proszącą o Dragon Balla przedstawiciel TV4 powiedział, że oglądalność i Sailor Moon i Winx (chociaż to chyba o Sailorkach bardziej było) przy pierwszym odcinku wynosiła około 100 tyś widzów - przy kolejnych spadła poniżej 50 tysięcy widzów. To poniżej to może być zarówno 49999 jak i 30 tysięcy. I wynik bardzo śmieszny, biorąc pod uwagę, że TV4 to jedna z najbardziej dostępnych i najpopularniejszych stacji w Polsce (bodaj jest w pierwszej 10 najbardziej oglądanych kanałów). Telenowele emitowane ówcześnie na TV4 niewiele później - bo o 19:00 potrafiły zbierać pół milionową widownię. Wnioski nasuwają się same.
I to nie jest tak, że kreskówki się nie sprzedają - konkurencją dla Czwórki jest TV Puls, który emitując Chip i Dale, Timona i Pumbę czy Pingwiny z Madagaskaru w godzinach 18-20 potrafił zbierać również około pół miliona widzów.
Oglądalność SM na TV6 waha się pewnie około 10 tyś widzów. Tak przynajmniej mi się wydaje. :-)

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Wysłany: 2013-05-24, 16:20   

Cytat:
I wynik bardzo śmieszny, biorąc pod uwagę, że TV4 to jedna z najbardziej dostępnych i najpopularniejszych stacji w Polsce (bodaj jest w pierwszej 10 najbardziej oglądanych kanałów). Telenowele emitowane ówcześnie na TV4 niewiele później - bo o 19:00 potrafiły zbierać pół milionową widownię. Wnioski nasuwają się same.
I to nie jest tak, że kreskówki się nie sprzedają - konkurencją dla Czwórki jest TV Puls, który emitując Chip i Dale, Timona i Pumbę czy Pingwiny z Madagaskaru w godzinach 18-20 potrafił zbierać również około pół miliona widzów.
Oglądalność SM na TV6 waha się pewnie około 10 tyś widzów. Tak przynajmniej mi się wydaje.

Czyli Sailorki i Winx są po prostu Twoim zdaniem głupie i nikomu się nie podobają? Czy wynika taka oglądalność z polityki stacji?
Różnie można Twoje słowa zinterpretować.

Źródło: http://vk.com/club39637650

hanka_chibiusa 
Czarownica

Ulubione postaci z SM: Chibiusa i Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Ulubiony utwór z Anime: Rakuen - Do As Infinity
Wysłany: 2013-05-24, 16:48   

Moim zdaniem po prostu Sailorki oglądają w większości starzy fani. Nowe pokolenie pewnie zainteresowane nie jest.

Moja Tablica http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Voj9/

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2013-05-24, 17:02   

"Chip i Dale" itp. są z tego samego okresu, a mają prawie półmilionową publikę.

Ennio

Wysłany: 2013-05-24, 17:06   

Annorelka napisał/a:
Czyli Sailorki i Winx są po prostu Twoim zdaniem głupie i nikomu się nie podobają? Czy wynika taka oglądalność z polityki stacji?

O tak, są bardzo głupie, a ja tutaj na forum siedzę by Was tylko wkurzyć... ;-)
Czy ja gdzieś napisałem że są głupie?
Przytoczyłem tylko fakt, potwierdzony przez przedstawiciela stacji w rozmowie z jednym z internautów, że nie miały oglądalności. I trudno wierzyć w 100% przedstawicielowi stacji bo on nie takie bzdury wygadywał, ale w tej kwestii może mieć rację.
Oczywiście, że oglądalność wynika z polityki stacji. Można zbić grubą fortunę na emisji kreskówek, gdy się tylko wie, jak to zrobić. Świetnym przykładem może być TV Puls i Puls2.

Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Wysłany: 2013-05-24, 17:54   

hanka_chibiusa napisał/a:
Moim zdaniem po prostu Sailorki oglądają w większości starzy fani. Nowe pokolenie pewnie zainteresowane nie jest.

Trafiłaś w sedno, jednak widownia rzędu 100 tyś to nie jest margines. Znaczy to, że nas fanów w Polsce trochę jest. Można tylko wnioskować, iż spadek oglądalności wynikał z katastrofalnej polityki tv4 (dubing, godzina, i mały marketing) ale i mnogość kanałów i alternatyw na rynku. W czasach lat 90 nie było takiego wyboru dla młodego widza, telewizje dedykowane wiekowo, masa innych stacji, po prostu w dzisiejszych czasach Sailor Moon ginie w tłumie współczesnej telewizji. Dziś TV 4 bije rekordy oglądalności, ale nie na anime, tylko na serialach, telenowelach, programach rozrywkowo - naukowych. Jak Ennio wspomniał, TV 4 jest stacją komercyjną, a nie tematyczną. - to raz. A po drugie jasne już jest że nie potrafią medialnie wypromować aimacji. Wolą puścić seriale, w których ludzie mogą przenosić swoje własne pragnienia i przeżycia życiowe - bo to jest tajemnica telenoweli :roll:

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2013-05-24, 19:21   

Hej, ja całkiem lubię telenowele. To jest, lubiłabym gdybym miała czas oglądać.

AtoMan 

Ulubione postaci z SM: lol
Seiya czy Mamoru?: Chuck Testa
Ulubiony utwór z Anime: jak Ragyo w Kill la Kill idzie po niemiecku
Wysłany: 2013-05-24, 19:26   

hanka_chibiusa napisał/a:

Trudno, żeby było zainteresowane, skoro tej wersji nie da się oglądać. Młode pokolenie nie tyka lektora w anime nawet kijem, dlatego Sailorki w TV4 oglądały głównie stare fanki. I to nie jest opinia, tylko fakt potwierdzony przez przedstawiciela stacji.

Yuuichiro napisał/a:
dubing, godzina, i mały marketing

Godzina nie była zła, chociaż w styczniu konkurowali z nowymi odcinkami Pokemonów na Disney XD - za to po stronie TV4 jest znacznie większy zasięg, który na dodatek powiększa się w efekcie postępującej cyfryzacji. Marketingowo nie było źle, ale wystarczyła jedna reklama z fragmentem lektora, żeby zabić zainteresowanie serią.

Warto zauważyć, że początkowo oglądalność premier SM nie była zła, ale wystarczył jeden odcinek, żeby wyrobić sobie opinię na temat tej wersji i nic dziwnego, że widownia olała serię.

Yuuichiro napisał/a:
Dziś TV 4 bije rekordy oglądalności, ale nie na anime, tylko na serialach, telenowelach, programach rozrywkowo - naukowych. Jak Ennio wspomniał, TV 4 jest stacją komercyjną, a nie tematyczną. - to raz. A po drugie jasne już jest że nie potrafią medialnie wypromować aimacji.

Oglądalność rośnie, bo rośnie zasięg. A Winx radzi sobie chyba nieźle, skoro kontynuowali emisję (i jest równolegle na obu kanałach), mimo niewielkiej (poza facebookiem) promocji - odpowiedź jest oczywista i nasuwa się sama, tylko pan Michał uparcie tego nie zauważa.

usagusia166 
marzycielka

Wysłany: 2013-05-24, 19:36   

Dużo osób nie wie co to sailor moon ani nawet co to anime czy manga. :/

Ale moja koleżanka widziała sm jak leciało na tv4. Więc w tedy oglądalność była większa i z resztą wiele osób nie zna tv6 myślą że to jakiś program zagraniczny jak kiedyś o tym pisałam na innym forum to właśnie tak było. Jakby na tv4 znowu leciało sm to myślą że byłoby więcej widzów niż teraz.

Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Wysłany: 2013-05-24, 19:57   

Annorelka napisał/a:
Hej, ja całkiem lubię telenowele. To jest, lubiłabym gdybym miała czas oglądać.

nie oceniam telenowel, tylko wyrażam opinie, że moim zdaniem dzięki nim TV4 ma stałą widownie ;-)

Nephrite
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-13, 18:52   

Ennio napisał/a:
Pudło.
Powtórka Sailorek od 1 odcinka. Jest już ramówka Szóstki na cały czerwiec. W sobotę 8 czerwca od 08:30 odcinki 1-3, w niedzielę od 08:30 4-5. W dni powszednie emisja powtórek codziennie o 07:20.
W ostatni weekend czerwca (29 i 30 czerwiec) emisja aż 6 odcinków - w sobotę od 09:10 odcinki 16-18, w niedzielę od 08:25 odcinki 19-21.
Z Winxami sytuacja jest taka sama - również powtarzają je od nowa. Do tej pory TV4 i TV6 po skończonej emisji zazwyczaj dawali (a raczej - powtarzali) coś innego. A teraz non stop to samo :-/
Przy czym Winx Club jest w uprzywilejowanej pozycji bo pod koniec czerwca na TV4 będzie emisja po 2 odcinki o 7 rano i po 2 odcinki o 16:00. Być może ma to związek z wakacjami, chociaż nie jest to żadne usprawiedliwienie na powtóki.

Jednak miałeś rację Ennio. Właśnie oglądałem od nowa Sailor Moon w sobotę i niedzielę i powtórki pon~czw, jeszcze został mi tylko piątek.

Ostatniego odcinka jednak o dziwo nie powtórzyli...

Na pytania o nowe odcinku na Facebooku odpowiedzieli (o dziwo!):
TV6 napisał/a:
Co do następnych sezonów Czarodziejki to na razie nie planujemy.

Szkoda! Cóż, miałem nikłe nadzieję zobaczyć wreszcie serię R po tej kolejnej już z kolei powtórce. Ale przynajmniej odpowiedzieli!

usagusia166 
marzycielka

Wysłany: 2013-06-14, 15:44   

A ja taką miałam nadzieję że zobaczę r. :/ Cóż poczekam może w następnym roku r będzie :mrgreen: . No bo w końcu nowa wersja 2014 będzie to może coś puszczą nowego...

Odpowiedz do tematu