Gdzie można oglądać Sailor Moon Crystal online


Jak do tej pory nową serię można było oglądać w czterech serwisach internetowych: Nico Nico, Hulu, Neon Alley i Crynchyroll. Trzy ostatnie to amerykańskie serwisy, a Nico Nico to serwis japoński. Wszystkie serwisy posiadają w mniejszym lub większym stopniu ograniczenia licencyjne, które mogą umożliwić lub uniemożliwić przeglądanie treści w określonych krajach. Ograniczenia licencyjne można ominąć używając programu typu hola! lub innego podobnego. Na wszystkich tych serwisach Sailor Moon Crystal można było oglądać za darmo i to tego samego dnia i o tej samej godzinie. Każdy z serwisów oferuje też jakąś opcję płatnej subskrypcji, która daje dodatkowe korzyści.
Odcinki 1-26 można było oglądać na wszystkich wymienionych serwisach, natomiast odcinki 27-39 nie były emitowane na japońskim serwisie Nico Nico, gdyż w Japonii leciały jedynie w telewizji. Reszta świata mogła oglądać odcinki na serwisach Hulu, Neon Alley oraz Crunchyroll.

Nico Nico

Jest to japoński serwis podobny do Youtube. Użytkownicy mogą przesyłać, wyświetlać i udostępniać pliki wideo. W przeciwieństwie do innych serwisów tego typu, komentarze pojawiają się bezpośrednio na filmie i są zsynchronizowane z konkretnym czasem odtwarzania. Pozwala to na bezpośrednie odniesienie się komentarzy do zdarzeń mających miejsce w filmie.
Na Nico Nico można było do tej pory obejrzeć eventy zapowiadające nową serię i musicale, a także programy rozrywkowe, w których brali udział twórcy i aktorzy zarówno nowego anime, jak i musicalu. Tutaj będzie również można obejrzeć nową serię. Anime jest aktualnie dostępne w 12 różnych językach. Jedynie japońska wersja bez napisów jest ograniczona do terytorium Japonii, odcinki z napisami w różnych językach dostępne są bez ograniczeń regionalnych i można je bez problemu oglądać na całym świecie.
W wersji darmowej filmy mają gorszą jakość, szczególnie przy dużej liczbie użytkowników. W przypadku programów na żywo użytkownik darmowy może być czasowo blokowany na rzecz użytkowników, którzy wykupili konto premium. Konto premium kosztuje 540 jenów na miesiąc (ok. 18 zł). Można je opłacić za pomocą Paypala, ale jeśli chcemy zrezygnować na przykład po miesiącu, to trzeba pamiętać o anulowaniu płatności, inaczej zostanie ona automatycznie przedłużona na następny miesiąc. Konto premium pozwala oglądać filmy bez przerw i w lepszej jakości, są też czynne dodatkowe opcje zarządzania filmami i kontem, które są nieaktywne w wersji darmowej. Tak w praktyce z tą lepszą jakością bywa różnie i może się okazać, że będzie to najgorsza opcja wyboru z pośród wszystkich portali udostępniających serię. W przypadku konta darmowego, nowe filmy są zazwyczaj dostępne 30 minut po zakończeniu danego filmu (opcja "time shift"). Konto premium umożliwia oglądanie od razu, bez opóźnienia.

Do tej pory na stronie Nico Nico poświęconej Sailor Moon Crystal można obejrzeć dwa trailery, jeden w wersji krótszej i jeden w wersji rozszerzonej. Można już obejrzeć bez problemów pierwszy odcinek serii, pojawiły się już także linki do odcinków 2 i 3. Dany odcinek jest dostępny do oglądania przez następne dwa tygodnie, aż do emisji kolejnego odcinka. Emisja na Nico Nico ma też dodatkowe plusy, mamy tam napisy karaoke po japońsku do piosenek z opening i endingu i tylko tutaj pojawia się na końcu zapowiedź następnego odcinka. Na Hulu ani na Crunchyroll nie pojawiają się te elementy.

Żeby obejrzeć dany odcinek należy wejść na poniższą stronę, z 12 pasków na górze strony wybrać interesujący nas język. Po załadowaniu się strony w danym języku, można bezpośrednio na tej stronie obejrzeć odcinek, ale będzie on wyświetlany w dosyć małym okienku, albo kliknąć link do odcinka, który znajduje się niżej na tej samej stronie, wtedy zostaniemy przeniesieni do kolejnej podstrony, na której wyświetli się nam okienko z odcinkiem i będziemy mogli tam włączyć nawet pełny ekran. Pojawiające się na ekranie komentarze można wyłączyć klikając ikonkę z trzema kropkami.

http://ch.nicovideo.jp/sailormoon-Crystal

HULU

Hulu to amerykański serwis dzięki któremu można oglądać seriale, filmy i programy rozrywkowe, głównie amerykańskie, ale znajdziemy tam też seriale anime. Serwis posiada ograniczenie licencyjne do Stanów Zjednoczonych i jego terytoriów oraz Japonii, można je ominąć za pomocą hola!.
W wersji darmowej filmy możemy oglądać w niższej rozdzielczości i mamy do nich dostęp jedynie z komputerów. W wersji płatnej (Hulu Plus) filmy możemy oglądać w rozdzielczości HD, jeśli jest dostępna i oprócz komputerów treść będzie się również wyświetlać na urządzeniach przenośnych (tablet, smartfon). W wersji darmowej dostępne jest 5 ostatnich odcinków danego serialu, a w wersji płatnej mamy dostęp do wszystkich odcinków. Konto płatne kosztuje 7,99 dolarów na miesiąc (ok. 25 zł), można też wypróbować za darmo przez tydzień. Hulu w obu wersjach kont wyświetla reklamy i z tego co się orientuję różnica polega na tym, że w wersji płatnej możemy sobie wybrać jakie reklamy będą nam się wyświetlać. Osobiście nie korzystałam z konta płatnego, więc nie wiem jak ono działa w praktyce. Prawdopodobnie wypróbuję darmowy tydzień kiedy anime zaczną już transmitować.
Na Hulu oprócz nowej serii można aktualnie oglądać odcinki starego anime z nowym tłumaczeniem w języku angielskim. Do serii Crystal dostępne są na razie trailery i pierwszy odcinek.
Dla darmowego użytkownika, który nie chce płacić za opcję premium jest to chyba najlepszy wybór, bo odcinek w wersji darmowej jest pokazany w większej rozdzielczości.

http://www.hulu.com/sailor-moon-crystal
http://www.hulu.com/sailor-moon

Neon Alley

Jest to serwis prowadzony przez Viz Media i poświęcony jest wyłącznie serialom anime i mangom i udostępnia je bez cięć i cenzury z tłumaczeniem na język angielski. Również posiada ograniczenie licencyjne, tym razem tylko do Stanów Zjednoczonych. Do ominięcia ich można użyć hola!.
Wcześniej nigdy nie korzystałam z tego serwisu i nie za bardzo się w nim orientuję, ale chyba nie ma wersji płatnej, a po więcej opcji odsyła do Hulu. Wyświetla reklamy w trakcie oglądania.
Na razie można tam oglądać odcinki starego anime, te same, które można oglądać na Hulu. Sailor Moon Crystal nie posada jeszcze swojej oddzielnej strony.

http://www.viz.com/anime/streaming/sailor-moon

Crunchyroll

Amerykańska strona internetowa zajmująca się legalnym strumieniowaniem anime oraz azjatyckich dram. Większość dostępnych na stronie materiałów posiada oryginalną japońską ścieżkę dźwiękową oraz napisy. Materiały dostępne na Crunchyroll można oglądać w jakości do 1080p. W 2013 roku serwis rozpoczął strumieniowanie wybranych tytułów mang.
Ze względu na ograniczenia licencyjne jedynie USA i Kanada mają dostęp do pełnej biblioteki tytułów. Każdy nowo dodawany tytuł ma inne ograniczenia, część posiada licencje typu na cały świat z wyłączeniem Japonii. Obecnie Crunchyroll dostępne jest w następujących wersjach językowych angielskiej, hiszpańskiej, portugalskiej oraz japońskiej. Napisy dostępne są w zależności od serii: angielskie (dostępne zawsze), hiszpańskie w wersji europejskiej oraz ameryki łacińskiej, portugalskie w wersji europejskiej oraz ameryki łacińskiej, francuskie.
Crunchyroll pozwala na wykupienie konta premium między innymi dającego wcześniejszy dostęp do odcinków, tj. w większości przypadków, zaraz po ich wyemitowaniu w Japonii oraz możliwość oglądania w wysokiej rozdzielczości. Osoby nie posiadające konta premium bądź nie posiadające konta mogą obejrzeć większość programów tydzień po emisji dla użytkowników premium w jakości SD przy czym wideo przerywane jest blokami reklamowymi. Konto płatne kosztuje 6,95 dolarów na miesiąc (ok. 22 zł), ale można je wypróbować za darmo przez 14 dni. W przypadku płatnego konta nie są wyświetlane reklamy. Dostępne są rożne formy płatności jak karta kredytowa, Paypal itp.
Strona poświęcona Sailor Moon Crystal jest już dostępna i można tam obejrzeć trailery w języku angielskim.
W ostatnim czasie podano też, że poprzez Crunchyroll seria będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Południowej Afryce, Australii, Nowej Zelandii i w całej Ameryce Łacińskiej włączając w to centralną i południową Amerykę oraz Karaiby. Seria będzie dostępna z oryginalną ścieżką dźwiękową i hiszpańskimi napisami dla krajów hiszpańskojęzycznych. Napisy są dostępne w językach angielskim, hiszpańskim i portugalskim.

http://www.crunchyroll.com/sailor-moon-crystal

hola!

Tak najprościej mówiąc to serwis, który instaluje plugin do przeglądarki. Przy jego użyciu wchodząc na powyższe serwisy będą nas one widziały jako użytkowników ze Stanów Zjednoczonych lub Japonii w zależności od serwisu należy wybrać odpowiednią opcję), a nie jako użytkowników z Polski. Hola nie jest jedynym tego typu serwisem, ale ten sama sprawdziłam i wiem, że działa.
Okazało się jednak, że z hola! mam problem z Crunchyrollem, ale znalazłam alternatywę w postaci ProxMate.

https://hola.org/

ProxMate

Proxmate działa na przeglądarkach Chrome, Firefox i Opera Next. Po zainstalowaniu pluginu należy doinstalować paczki do odpowiednich portali, nas interesując Crunchyroll i Hulu. Wystarczy kliknąć w ikonkę prawym górnym roku, a dalej aplikacja poprowadzi nas sama.

http://proxmate.dave.cx/
Przystosowane do i utworzone za pomocą:

Możesz znaleźć Shining Moon również na:

Fanpage
Grupa
dyskusyja


Sailor Moon została stworzona przez Naoko Takeuchi © 1992 Kōdansha, Tōei Animation, TV Asahi, Bandai.

Strona nie jest oficjalną stroną i w żaden sposób nie jest powiązana z Naoko Takeuchi, ani z oficlajną stroną SAILOR MOON CHANNEL. Wszystkie materiały na stronie są zamieszczone w celach informacyjnych.

Autorka Shining Moon - Hikari.
Shining Moon 2004-2016.
Layout ver. 4