Informacje ogólne o rocznicowym anime:


Oryginalny tytuł: 美少女戦士セーラームーン Crystal (Bishoujo Senshi Seeraa Muun Kurisutaru)
Polskie tłumaczenie: Piękna wojowniczka Sailor Moon Kryształ
Autorka oryginalnego pomysłu: 武内直子 (Takeuchi Naoko)
Gatunek: henshin heroine (przemieniająca się bohaterka), otome muke anime (anime przeznaczone dla dziewcząt)
Reżyseria serii: 境宗久(Sakai Munehisa) - sezon 1 i 2, 今千秋(Kon Chiaki) - sezon 3
Kompozycja serii: 小林雄次 (Kobayashi Yuji) - sezony 1-3
Projekt postaci: 佐光幸恵(Sakou Yukue) - sezon 1 i 2, 高橋 晃(Takashi Akira)- sezon 3
Muzyka: 高梨康治 (Yasuharu Takahashi) - sezony 1-3
Produkcja animacji: 東映アニメーション (TOEI Animation)
Produkcja: 講談社 (Kodansha)、東映アニメーション (TOEI Animation)
Emisja: ニコニコ生放送 (Nico Nico Namahousou), ニコニコチャンネル (Nico Nico Channel), バンダイチャンネル (Bandai Channel), TVQ九州放送ほか (TVQ Kyuushuuhousou) i inne stacje telewizyjne - sezon 1 i 2, TOKYO MX i inne stacje telewizyjne - sezon 3

Jest to zupełnie nowa seria, której powstanie zostało zapowiedziane 6 czerwca 2012 roku. Początkowo seria miała wystartować rok później, czyli w okolicach lata 2013 roku, ale ostatecznie po przesunięciach terminów seria wystartowała 5 lipca 2014 roku. Nowa seria jest wierną adaptacją mangi (z małymi różnicami) autorstwa Takeuchi Naoko, również pod względem graficznym. Seria jak dotąd obejmuje 39 odcinków, które pokrywają się z 38 aktami mangi (akt 27 był zekranizowany w dwóch odcinkach).
Odcinki 1-26 obejmujące historie Królestwa Ciemności i Rodziny Czarnego Księżyca były puszczane w każdą pierwszą i trzecią sobotę miesiąca, dzięki temu ich emisja trwała cały rok od 5 lipca 2014 do 18 lipca 2015. Emitawane były w internecie na cały świat za pośrednictwem serwisu Nico Nico, a później również w telewizji. Odcinki emisji internetwoej były później graficznie poprawiane na wydania DVD/BD.
Odcinki 27 - 39 były emitowane co tydzień od 4 kwietnia do 27 czerwca 2016, więc cała emisja trwała 3 miesiące. Odcinki były emitowane tylko w telewizji, nie było emisji internetowej i jak do tej pory odcinki nie były w żaden sposób poprawiane na wydania DVD/BD.
Całością zajmuje się zupełnie nowa ekipa twórców. Również osoby podkłądające głos są zupełnie nowe, wyjątkiem jest Mitsuishi Kotono, która wraca jako Sailor Moon/Tsukino Usagi. Odcinki 1-26 i odcinki 27-39 miały innego reżysera i projektanta postaci, co przekłada się na różnice scenariuszowe i wygląd postaci. Odcinki 27-39 zostały znacznie lepiej przyjęte właśnie ze względu na lepszy wygląd postaci i mniejsze niedoróbki, jak tównież ze względu na lepszy scenariuszowo przebieg serii.
Odcinki 1-26 zawierają w sobie sezon 1 i 2 (odcinki 1-14 sezon pierwszy, odcinki 15-26 sezon drugi), jednak w logo serialu nie ma żadnych zmian, odcinki 27-39 mają nieznacznie zmienione logo i dodane w nazwie "Season III".
Przystosowane do i utworzone za pomocą:

Możesz znaleźć Shining Moon również na:

Fanpage
Grupa
dyskusyja


Sailor Moon została stworzona przez Naoko Takeuchi © 1992 Kōdansha, Tōei Animation, TV Asahi, Bandai.

Strona nie jest oficjalną stroną i w żaden sposób nie jest powiązana z Naoko Takeuchi, ani z oficlajną stroną SAILOR MOON CHANNEL. Wszystkie materiały na stronie są zamieszczone w celach informacyjnych.

Autorka Shining Moon - Hikari.
Shining Moon 2004-2016.
Layout ver. 4