Sailor Jupiter/Kino Makoto
セーラージュピター/ 木野まことNazwisko i imię Kino Makoto (木野まこと)
Wcielenia postaci Sailor Mars (セーラージュピター)
Odtwórczyni roli Azama Myuu
Pierwsze pojawienie się akt 5 jako Kino Makto i akt 6 jako Sailor Jupiter
Szkoła 2 klasa gimnazjum, gimnazjum Juuban, nosi mundurek z poprzedniej szkoły
Wiek 14 lat
Rodzina jej rodzice umarli, kiedy była mała, mieszka sama
Lubi gotować
Przyjaciele wojowniczki, czyli Tsukino Usagi, Hino Rei, Mizuno Ami, zaprzyjaźnia się również z Motokim, który pracuje w karaoke Crown, potem przyjaźń przeradza się w coś więcej.
Charakter Spokojna i miła, jednak kiedy potrzeba potrafi stanąć w czyjejś obronie. Przeniosła się do szkoły Usagi z powodu zawodu miłosnego w poprzedniej. Na początku nie ma przyjaciół, dopiero Usagi się nią interesuje i przekonuje do siebie. Kiedy zostaje wojowniczką zyskuje kilka przyjaciółek w postaci pozostałych wojowniczek. Czasami wdaje się konflikty, jednak zawsze jakoś dogaduje się z innymi. Po jakimś czasie zaprzyjaźnia się bliżej z Motokim, który pracuje w karaoke Crown, w którym wojowniczki mają swoją siedzibę. Znajomość po jakimś czasie przeradza się w miłość, a w odcinku specjalnym Motoki się jej oświadcza.
Historia postaci Mako pojawia się nagle. Spotyka ją Usagi w drodze do szkoła, kiedy ta ją ochrania przed chłopakami, którzy ją zaczepiali. Mako trzyma się na uboczu, nikt nie chce z nią rozmawiać, jedynie Usagi się do niej odzywa. Okazuje się, że przeniosła się do tej szkoły, bo w poprzedniej pewien chłopak złamał jej serce. Teraz znowu spodobał jej się inny, ale on również ją zawodzi. Dzięki temu Mako znajduje w sobie siłę do walki jako wojowniczka. Zyskuje też dzięki temu nowe przyjaciółki. Chłopak, który jej się spodobał był opanowany przez demona i zwodził inne dziewczęta, żeby odebrać im energię. Mako sama pokonuje tego demona. Później jednak okaże się , że może znaleźć kogoś, kto jej nie złamie serca. Któregoś dnia daje Motoki szalik, który zrobiła na zajęcia w szkole. Nie ma go komu podarować, bo nie żadnej rodziny, więc on go dostaje. Od tamtej pory Motoki podkochuje się w Mako. Ona na początku tego nie zauważa, później nie chce go narażać na niebezpieczeństwo jako wojowniczka. Motoki w końcu dowiaduje się o tym, że Mako jest wojowniczką. Jako jedyna poza Usagi, znajduje szczęśliwą miłość. Jednak zanim będzie mogła normalnie życie wojowniczki muszą pokonać Królestwo Ciemności i nie dopuścić do zagłady Ziemi.

Stroje:

mundurek szkolny mundurek Sailor Jupiter
Przedmioty:
TeletiaS (テレティアS) – telefon komórkowy, używa go do komunikacji z pozostałymi wojowniczkami, może też za jego pomocą zmienić się w inną osobę (w zasadzie tylko strój) poprzez zrobienie zdjęcia danej osobie. Użyty w akcie 8 (udaje obsługę room service'u), w 9 (zmienia się w policjantkę), w akcie 11 (razem z Usagi przebrały się za pielęgniarki), w akcie 31 (Mako przymierza stroje na randkę z Motokim), w akcie 37 (zmienia się w Usagi, która gdzieś zniknęła).
Gin no Bracelet (銀のブレスレット) – srebrna bransoletka używana do przemiany. Po przemianie zmienia się Jewelry Star Bracelet. Użyta w aktach 6, 9, 21-22, 24, 26, 28, 31 37, 41, 43, 47 49, Special Act.
Jewelry Star Bracelet (ジュエリスターブレスレット) – używana do przemiany. Taką ma postać po przemianie, przed przemianą to Gin no Bracelet. Użyta w aktach 6, 9, 21-22, 24, 26, 28, 31 37, 41, 43, 47 49, Special Act.
Karaoke Crown Passport (カラオケ・クラオン・パスポート) – wejściówka do karaoke Crown, która jest jednocześnie rocznym karnetem wstępu. Wszystkie wojowniczki posiadają taką kartę. Dzięki niej mogą wchodzi do tajnego pokoju-bazy, który znajduje się w karaoke Crown. Używany w aktach 20, 26, 29-31,47.
Sailor Star Tambourine (セーラースタータンバリン) – używany do ataków pojedynczych lub grupowego Moon Attractive Attack. Używany w aktach 26, 28-29, 33, 37, 40, 44-46, 49.
Yari (やり) – włócznia. To przemieniony Sailor Star Tambourine. Użyty w odcinku 49, a także w odcinku specjalnym Special Act.

Przemiany:


Jupiter Power Make Up! (ジュピターパワーメイクアップ) - przemiana Kino Makoto w Sailor Jupiter. Użyta w aktach 6, 9, 21-22, 24, 26, 28, 31 37, 41, 43, 47 49, Special Act.

Przemiana Sailor Star Tambourine we włócznię - przemiana z finałowego aktu, Sailor Jupiter wzywając moce Jowisza przemienia Sailor Star Tambourine we włócznię.

Przemowa:


Ikazuchi to yuuki no senshi, Sailor Jupiter. Mokusei ni kawatte oshiyoki yo! - Wojowniczka piorunów i odwagi, Sailor Jupiter. Ukarzę cię w imieniu Jowisza! Użyta w aktach 6, 8-9, 21, 26, 31, 43, 47.

Ataki:

Ataki są czasami wykonywane bez żadnych słów zaklęcia i/lub bez żadnych ruchów.


Supreme Thunder! (シュープリームサンダー) – atak stosowany w walce z demonami. Użyty w aktach 6-7, 18, 21, 24, 47, 48.

Supreme Thunder! (wersja wzmocniona) (シュープリームサンダー) – atak stosowany w walce z demonami. Użyty w aktach 31, 34, 41, 45.

Flower Hurricane! (フラワーハリケーン) – atak stosowany w walce z demonami. Użyty w aktach 8-9.

Jupiter Thunderbolt! (ジュピターサンダーボルト) - atak stosowany w walce z demonami. Użyty w aktach 26, 48.
Moon Attractive Attack! (ムーン・アトラクティブ・アタック) – atak grupowy wykonamy przez 4 lub 5 wojowniczek razem. Sailor Moon używa tutaj harfy zmienionej w miecz, a pozostałe wojowniczki Sailor Star Tambourine. Użyty w aktach 28, 46 (wersja 5-osobowa), 29 (wersja 4-osobowa).

atak z użyciem Sailor Star Tambourine - atak stosowany w walce z demonami, nie posiada żadnych słów, Jupiter stosuje tylko ruchy rąk. Użyty w akcie 33, 37, 40, 44, 46.

Sailor Planet Attack! (セーラープラネットアタック!) - atak grupowy wykonany w akcie specjalnym przez Sailor Moon, Mercury, Jupiter i Venus.
Przystosowane do i utworzone za pomocą:

Możesz znaleźć Shining Moon również na:

Fanpage
Grupa
dyskusyja


Sailor Moon została stworzona przez Naoko Takeuchi © 1992 Kōdansha, Tōei Animation, TV Asahi, Bandai.

Strona nie jest oficjalną stroną i w żaden sposób nie jest powiązana z Naoko Takeuchi, ani z oficlajną stroną SAILOR MOON CHANNEL. Wszystkie materiały na stronie są zamieszczone w celach informacyjnych.

Autorka Shining Moon - Hikari.
Shining Moon 2004-2016.
Layout ver. 4