Sailor Mars/Hino Rei
セーラーマース/ 火野レイNazwisko i imię Hino Rei (火野レイ)
Wcielenia postaci Sailor Mars (セーラーマース)
Odtwórczyni roli Kitagawa Keiko
Pierwsze pojawienie się akt 3 jako Hino Rei i jako Sailor Mars
Szkoła 2 klasa gimnazjum, gimnazjum dla dziewcząt T.A.
Wiek 14 lat
Rodzina mama nie żyje, zmarła w szpitalu na jakąś chorobę, nie jest powiedziane na jaką; tata Rei jest politykiem, ale nie mają ze sobą dobrych kontaktów, mieszkają oddzielnie i prawie w ogóle nie spędzają ze sobą czasu, interesuje się nią tylko ze względu na swój wizerunek
Nie lubi karaoke
Przyjaciele wojowniczki, czyli Tsukino Usagi, Kino Makoto, Mizuno Ami, później zaprzyjaźnia się z Aino Minako i stają się sobie bardzo bliskie.
Charakter Buntownicza i trudno dostępna osoba. Na początku wcale nie chciała być wojowniczką, dopiero później przekonała się się, że powinna nią być. Trudno dogaduje się z innymi, tylko Usagi nie zwraca uwagi na jej humory. Jej trudny charakter na pewno wynika z trudnej sytuacji rodzinnej i żalu do ojca, że nie miał czasu dla niej i jej matki. Łatwiej popada w konflikty z innymi, niż zawiera przyjaźnie. Jednak stopniowo otwiera się na pozostałe wojowniczki, a później zaprzyjaźnia się z Aino Minako. Tylko Rei wie o tym, że Minako jest chora i umiera. Ona też przekonuje Minako do zmiany postanowień i przekonuje, że nie powinna myśleć wyłącznie o misji z poprzedniego życia. Po śmierci Minako najbardziej cierpi z tego powodu.
Historia postaci Rei mieszka w świątyni shintoistycznej i jest tam kapłanką. Posiada dziwne moce psychiczne i z tego powodu ludzie podejrzliwie na nią patrzą. Jednak kiedy dziewczyny zaczynają znikać po wyjściu ze świątyni ludzie zaczynają ją oskarżać o zniknięcia. Rei jednak też próbuje rozwiązać tą zagadkę i dzięki temu okazuje się, że jest wojowniczką, tak jak Usagi i Ami. Na początku nie chce mieć z nimi nic wspólnego. Oświadcza, że będzie walczyć ze złem, ale nie chce się z przyjaźnić z dziewczynami. Później zmienia zdanie kiedy okazuje się, że razem muszą walczyć przeciwko trzem demonom naraz. Później dowiaduje się, że Aino Minako, która jest sławną piosenkarką jest też kolejną wojowniczką. Minako zmienia się przy niej w wojowniczkę. Na początku popadają w konflikt, jednak później zaprzyjaźniają się i łączy ich naprawdę silna wieź. Ostatecznie Rei przekonuje ją, że misja z poprzedniego życia nie jest najważniejsza i że powinny walczyć wszystkie razem. W trakcie serialu dowiadujemy się też, że Rei ma silny konflikt z jej ojcem. Nienawidzi go za to, że nie był przy jej matce, kiedy ona umierała. Dzięki temu można też zrozumieć, dlaczego jest taka jak jest. Pod koniec bardzo cierpi po śmierci Minako, a potem musi jeszcze walczyć przeciwko swojej przyjaciółce, żeby ją powstrzymać od zagłady Ziemi.

Stroje:

mundurek szkolny strój kapłanki mundurek Sailor Mars

Przedmioty:

TeletiaS (テレティアS) – telefon komórkowy, używa go do komunikacji z pozostałymi wojowniczkami, może też za jego pomocą zmienić się w inną osobę (w zasadzie tylko strój) poprzez zrobienie zdjęcia danej osobie. Użyty do przemiany w akcie 6 (zmieniają się we trójkę razem z Usagi i Rei w koszykarki, aby pokonać chłopaka, który skrzywdził Mako), w akcie 23 (Rei przebiera się do występu jako Mars Reiko), w akcie 34 (razem z Ami przymierzają sobie dla zabawy różne stroje).
Bransoletka – to zwyczajna bransoletka, którą Rei nosi jako ozdobę, kiedy okazuje się, że Rei jest wojowniczką, bransoletka zamienia się w srebrną bransoletkę służącą do przemiany. Użyta w akcie 3.
Ofuda (御札) – ofuda to biały pasek papieru, na którym są napisane znaki kanji, używane są do odganiania złych duchów, Rei używa go także podczas ataków Youma Taisan i Akuryou Taisan. Użyty w aktach 3-4.
Gin no Bracelet (銀のブレスレット) – srebrna bransoletka używana do przemiany. Po przemianie zmienia się Jewelry Star Bracelet. Użyta w aktach 3-4, 10, 16-17, 19, 22, 25, 28, 33, 37, 43, 49.
Jewelry Star Bracelet (ジュエリスターブレスレット) – używana do przemiany. Taką ma postać po przemianie, przed przemianą to Gin no Bracelet. Użyta w aktach 3-4, 10, 16-17, 19, 22, 25, 28, 33, 37, 43, 49.
Karaoke Crown Passport (カラオケ・クラオン・パスポート) – wejściówka do karaoke Crown, która jest jednocześnie rocznym karnetem wstępu. Wszystkie wojowniczki posiadają taką kartę. Dzięki niej mogą wchodzi do tajnego pokoju-bazy, który znajduje się w karaoke Crown. Sailor Mars nie pokazywała swojej karty w serialu ani razu. Na zdjęciu jest karta Usagi, karta Rei na pewno będzie miała czerwone emblematy i znaki marsa po obu stronach głowy Luny.
Sailor Star Tambourine (セーラースタータンバリン) – używany do ataków pojedynczych lub grupowego Moon Attractive Attack. Przedmiot podarowany wojowniczkom przez Artemisa. Używany w aktach 28-29, 37, 46 49.
Ken (けん) – dwa miecze, których Rei używa w finałowej walce. Oba miecze są przemienionymi Sailor Star Tambourine'ami, jeden jest przekształcony z przedmiotu Rei i ma czerwony kolor, a drugi z przedmiotu Minako i ma pomarańczowy kolor. Użyte w odcinku 49, a także w odcinku specjalnym Special Act (używa ich Minako, gdyż Rei nie może walczyć).

Przemiany:


Mars Power Make Up! (マーズパワーメイクアップ!) - przemiana Hino Rei w Sailor Mars. Użyta w aktach 3-4, 10, 16-17, 19 (niepełna wersja), 22, 25, 28, 33, 37, 43, 47 (niepełna wersja), 49.
Przemiana Sailor Star Tambourine w miecze - przemiana z finałowego aktu, Sailor Mars wzywając moce Marsa przemienia Sailor Star Tambourine w miecze. Przemienia swój Sailor Star Tambourine i ten należący do Venus, Sailor Venus już nie żyje więc nie może go sama użyć.

Przemowa:


Honoo to jounetsu no senshi, Sailor Mars. Kasei ni kawatte oshiyoki yo! - Wojowniczka ognia i pasji, Sailor Mars. Ukarzę cię w imieniu Marsa! Użyta w aktach 3, 8, 17, 23, 33.

Ataki:

Ataki są czasami wykonywane bez żadnych słów zaklęcia i/lub bez żadnych ruchów.


Youma Taisan! (妖魔退散) – atak stosowany w walce z demonami. Użyty w aktach 3, 5, 17-18, 34 (bez słów), 48.

Youma Taisan! (wersja wzmocniona) – atak stosowany w walce z demonami. Użyty w aktach 23, 24, 47.

Akuryou Taisan! (悪霊退散) – atak stosowany w walce z demonami. Użyty w aktach 4, 8(bez ofudy), 20.
Moon Attractive Attack! (ムーン・アトラクティブ・アタック) – atak grupowy wykonamy przez 4 lub 5 wojowniczek razem. Sailor Moon używa tutaj harfy zmienionej w miecz, a pozostałe wojowniczki Sailor Star Tambourine. Użyty w aktach 28, 46 (wersja 5-osobowa), 29 (wersja 4-osobowa).

atak z użyciem Sailor Star Tambourine - atak stosowany w walce z demonami, nie posiada żadnych słów, Mars stosuje tylko ruchy rąk. Użyty w akcie 29, 37, 46.

Burning Mandala! (バーニングマンダラー!) - zastosowany tylko raz w akcie 48 przeciwko Mamoru opętanemu przez Metalię.
Przystosowane do i utworzone za pomocą:

Możesz znaleźć Shining Moon również na:

Fanpage
Grupa
dyskusyja


Sailor Moon została stworzona przez Naoko Takeuchi © 1992 Kōdansha, Tōei Animation, TV Asahi, Bandai.

Strona nie jest oficjalną stroną i w żaden sposób nie jest powiązana z Naoko Takeuchi, ani z oficlajną stroną SAILOR MOON CHANNEL. Wszystkie materiały na stronie są zamieszczone w celach informacyjnych.

Autorka Shining Moon - Hikari.
Shining Moon 2004-2016.
Layout ver. 4