Sailor Mercury/Mizuno Ami
セーラーマーキュリー/ 水野亜美Nazwisko i imię Mizuno Ami (水野亜美)
Wcielenia postaci Sailor Mercury (セーラーマーキュリー), Aku no Mercury (悪のマーキュリー), czyli zła postać Sailor Mercury, która była pod wpływem zaklęcia Kunzite, przez fanów nazywana Dark Mercury lub Darkury.
Odtwórczyni roli Hama Chisaki
Pierwsze pojawienie się akt 1 jako Mizuno Ami, akt 2 jako Sailor Mercury, akt 21 jako zła Mercury
Szkoła 2 klasa gimnazjum, gimnazjum Juuban
Wiek 14 lat
Rodzina mama Saeko, jest lekarzem
Lubi piosenkarkę Aino Minako, modne ubrania, słodycze
Przyjaciele wojowniczki, czyli Tsukino Usagi, Kino Makoto, Hino Rei, później zaprzyjaźnia się również przyjaciółką Usagi, Naru Oosaką.
Charakter Z charakteru jest podobna do Ami z anime. Nieśmiała i ma przyjaciół, inni interesują się nią tylko dlatego, że bardzo dobrze się uczy lub też nie lubią jej z tego powodu. W końcu jednak znajduje przyjaciół w postaci wojowniczek, a później zaprzyjaźnia się też z przyjaciółką Usagi, Naru Oosaką. Bardzo przywiązuje się do swoich przyjaciółek, ale kiedy zdarza się kilka sytuacji, w których nie mają one dla niej czasu to całą sytuację wykorzystuje Kunzite i przeciąga ją na stronę zła. Przez jakiś czas walczy ona przeciwko swoim przyjaciółkom. Później dzięki Usagi wraca z powrotem na stronę dobra. Dużo się uczy, aby zostać lekarzem, tak jak jej mama. Mieszka z nią sama i jest ona dla niej wzorem.
Historia postaci Ami jest bardzo dobrą uczennicą, jednaj nie ma przyjaciół. Pewnego dnia poznaje Usagi Tsukino, która mówi jej, że jest wojowniczką i że będą razem walczyć. Ami na początku Ami nie chce nią być gdyż myśli, że Usagi zainteresowała się nią tylko z tego powodu. Później, kiedy w jej szkole z zajęciami dodatkowymi pojawia się demon, Usagi ratuje ją z opresji. Ami przekonuje się, że Usagi chce się z nią przyjaźnić, bo ją lubi, a nie dlatego, że muszą razem walczyć. Zmienia zdanie i przemienia się w wojowniczkę. Od tamtej pory mają wspólne zadanie. Znajdują jeszcze dwie wojowniczki i cały czas szukają Srebrnego Kryształu Iluzji. Jednak po jakimś czasie Ami czuje się osamotniona, każda z jej przyjaciółek zajmuje się własnymi problemami i nie spędzają z nią czasu. Jej rozterki wykorzystuje Kunzite i przeciąga ją na stronę zła. Ami walczy teraz jako wojowniczka dla Królestwa Ciemności. Dziewczyny próbują ją przebudzić z tego stanu, ale bezskutecznie. Ostatecznie Ami wraca do siebie po tym jak krzywdzi Usagi. Dociera do niej, że prawie zabiła swoją przyjaciółkę i wraca jej poprzednia świadomość. Teraz obie muszą się wydostać z pułapki Kunzite. W trakcie szukania wyjścia rozmawiają ze sobą i wszystko sobie wyjaśniają. Po przejściu na stronę dobra Ami spotyka później Nephrite, z którym miała styczność jako zła wojowniczka. Widać między mini jakąś nić porozumienia, ale niestety w serialu ten wątek nie został doprowadzony do końca, chociaż zapowiadało się, że mogłoby ich łączyć coś więcej. Na końcu Ami musi walczyć z Księżniczką Serenity, żeby ją powstrzymać przed znisczeniem Ziemi.

Stroje:

mundurek szkolny mundurek Sailor Mercury mundurek Aku no Merkury

Przedmioty:

TeletiaS (テレティアS) – telefon komórkowy, używa go do komunikacji z pozostałymi wojowniczkami, może też za jego pomocą zmienić się w inną osobę (w zasadzie tylko strój) poprzez zrobienie zdjęcia danej osobie. Użyty do przemiany w akcie 3 (razem z Usagi zmienia się w kapłankę), w akcie 6(zmieniają się we trójkę razem z Usagi i Rei w koszykarki, aby pokonać chłopaka, który skrzywdził Mako), w akcie 9 (zmienia się w kapłankę i zastępuje Rei), w akcie 34 (razem z Rei przymierzają sobie dla zabawy różne stroje), w akcie 37 (przebiera się za Usagi, która gdzieś zniknęła).
Gin no Bracelet (銀のブレスレット) – srebrna bransoletka używana do przemiany. Po przemianie zmienia się Jewelry Star Bracelet. Użyta w aktach 2-5, 9, 16, 20, 28, 31, 37, 42-43, 47, 49, Special Act.
Jewelry Star Bracelet (ジュエリスターブレスレット) – używana do przemiany. Taką ma postać po przemianie, przed przemianą to Gin no Bracelet. Użyta w aktach 2-5, 9, 16, 20, 28, 31, 37, 42-43, 47, 49, Special Act.
Aku no Jewelry Star Bracelet (悪のジュエリスターブレスレット) – jak wyżej tylko bransoletka należy do złej Sailor Mercury. Kształt ma ten sam tylko jest w ciemnych kolorach. Użyta w aktach 21-22, 25, 27.
Lodowy miecz - pojawia się w odcinku 14, w którym Sailor Mercury używa go do walki z Kunzite. Został uformowany z zamrożonej wody. Jego żywotność była krótka, gdyż Kunzite go rozbił.
Karaoke Crown Passport (カラオケ・クラオン・パスポート) – wejściówka do karaoke Crown, która jest jednocześnie rocznym karnetem wstępu. Wszystkie wojowniczki posiadają taką kartę. Dzięki niej mogą wchodzi do tajnego pokoju-bazy, który znajduje się w karaoke Crown. Każdy ma kolory odpowiednie dla danej wojowniczki oraz znak jej planety. Użyty w aktach 3, 5, 41-42.
Aku no Ken ( 悪のけん) – miecz, którego używa zła Sailor Mercury. Używany w aktach 22, 25, 27.
Sailor Star Tambourine (セーラースタータンバリン) – używany do ataków pojedynczych lub grupowego Moon Attractive Attack. Przedmiot podarowany wojowniczkom przez Artemisa. Użyty w odcinkach 26, 28-30, 40, 39.
Ken (けん) – miecz używany w ostatecznej walce z Królestwem Ciemności. Jest to przeobrażony Sailor Star Tambourine, Mercury wzywa swoje moce, żeby przemienić go w miecz. Użyty w odcinku 49, a także w odcinku specjalnym Special Act.
Harp Bow (ハープボー) – łuk, którego miała używać zła Sailor Mercury, jednak nie został nigdy użyty w serii. W trakcie realizacji producenci zmienili zdanie i zrezygnowali z niego. Mimo to można znaleźć kilka promocyjnych zdjęć z tym przedmiotem, a także okładka 6 części DVD miała przedstawiać złą Sailor Mercury z tym właśnie łukiem. Moim zdaniem wielka szkoda, że z niego zrezygnowali, bo całkiem fajnie się prezentuje i wygląda o wiele lepiej, niż miecze, którymi się posługiwała. Miał działać jak łuk i wypuszczać strzały. Myślę, że pomysł zaczerpnięto z czwartej serii mangi, w której Sailor Mercury miała talizman w podobnym kształcie.

Przemiany:


Mercury Power Make Up! (マーキュリーパワーメイクアップ!) - przemiana Mizuno Ami w Sailor Mercury. Użyta w aktach 2-5, 9, 16, 20, 28, 31, 37, 42-43, 47, 49, Special Act.

Dark Power Make Up! (ダークパワーメイクアップ!) – przemiana Mizuno Ami w złą Sailor Mercury. Użyta w aktach 21-22, 25, 27.

Przemiana Sailor Star Tambourine w miecz - przemiana z finałowego aktu, Sailor Mercury wzywając moce Merkurego przemienia Sailor Star Tambourine w miecz.

Przemowa:


Mizu to chisei no senshi, Sailor Mercury. Suisei ni kawatte, oshiyoki yo! - Wojowniczka wody i mądrości, Sailor Mercury. Ukarzę cię w imieniu Merkurego!. Użyta w akcie 4-5, 9, 20, 28, 47, Special Act.

Ataki:

Ataki są czasami wykonywane bez żadnych słów zaklęcia i/lub bez żadnych ruchów.


Mercury Aqua Mist! (マーキュリーアクアミスト) – atak stosowany w walce z demonami. Użyty w aktach 2-4, 5 (atak został przerwany), 14, 16, 18, 20, 34 (same ruchy rąk + bąbelki, brak słów), 47.

Shine Aqua Illusion! (シャインアクアイリュージョン!) – atak stosowany w walce z demonami. Użyty w aktach 9, 20.
Moon Attractive Attack! (ムーン・アトラクティブ・アタック) – atak grupowy wykonamy przez 4 lub 5 wojowniczek razem. Sailor Moon używa tutaj harfy zmienionej w miecz, a pozostałe wojowniczki Sailor Star Tambourine. Użyty w aktach 28, 46 (wersja 5-osobowa), 29 (wersja 4-osobowa).

atak z użyciem Sailor Star Tambourine - atak stosowany w walce z demonami, nie posiada żadnych słów, Merkury stosuje tylko ruchy rąk. Użyty w akcie 29, 37, 40, 45, 46.

Mercury Aqua Storm! (マーキュリーアクアストーム!) - atak stosowany w walce z demonami. Użyty w akcie 42.

Mercury Aqua Blizzard! (マーキュリーアクアブリザード!) - zastosowany tylko raz w akcie 48 przeciwko Mamoru opętanemu przez Metalię.

Sailor Planet Attack! (セーラープラネットアタック!) - atak grupowy wykonany w akcie specjalnym przez Sailor Moon, Mercury, Jupiter i Venus.
Przystosowane do i utworzone za pomocą:

Możesz znaleźć Shining Moon również na:

Fanpage
Grupa
dyskusyja


Sailor Moon została stworzona przez Naoko Takeuchi © 1992 Kōdansha, Tōei Animation, TV Asahi, Bandai.

Strona nie jest oficjalną stroną i w żaden sposób nie jest powiązana z Naoko Takeuchi, ani z oficlajną stroną SAILOR MOON CHANNEL. Wszystkie materiały na stronie są zamieszczone w celach informacyjnych.

Autorka Shining Moon - Hikari.
Shining Moon 2004-2016.
Layout ver. 4