Sailor Moon/Tsukino Usagi
セーラームーン / 月野うさぎNazwisko i imię Tsukino Usagi (月野うさぎ)
Wcielenia postaci Sailor Moon (セーラームーン), Princess Sailor Moon (プリンセス セーラームーン) i Księżniczka Serenity (プリンセス・セレニティ)
Odtwórczyni roli Sawai Miyuu
Pierwsze pojawienie się akt 1 jako Tsukino Usagi i Sailor Moon, akt 25 jako Księżniczka Serenity, akt 36 jako Princess Sailor Moon, występuje we wszystkich aktach
Szkoła 2 klasa gimnazjum, gimnazjum Juuban
Wiek 14 lat
Rodzina mama Ikuko, tata Kenji i brat Shingo
Lubi piosenkarkę Aino Minako, modne ubrania, słodycze
Przyjaciele wojowniczki, czyli Mizuno Ami, Hino Rei, Kino Makoto, przyjaciółki z klasy Oosaka Naru, Kimura Momoko, Abe Kanami, później zaprzyjaźnia się również ze swoją idolką Aino Minako
Charakter W sumie Usagi jest podobna do tej z anime. Miła, otwarta i z każdym się zaprzyjaźni, może jest tylko mniej ciapowata, ale za to bardzo często ciężko kapująca. W szkole ma dużo koleżanek i wszyscy ją lubią, nie zraża się do innych, tylko dlatego, że mają określoną opinię u innych. Dzięki temu zaprzyjaźniła się z innymi wojowniczkami, chociaż w życiu codziennym były odrzucane przez otoczenie. Podobnie ma sprawa z Kuroki Kio, która chce dla niej jak najgorzej, a mimo Usagi ma nadzieję, że jest w niej jakaś dobroć. Jeśli chodzi o miłość to najpierw podkochuje się w Motokim i w Tuxedo Kamen, później rodzi się prawdziwe uczucie do Mamoru. Z powodu miłości budzi się u Usagi mroczna strona w postaci Księżniczki Serenity, która po utracie ukochanego Endymiona z żalu zniszczyła Ziemię i Księżyc. W aktualnym życiu sytuacja się powtarza i to Usagi okazuje się być największym zagrożeniem dla świata.
Historia postaci Jak to zawsze bywa, pewnego dnia Usagi spotyka na swojej drodze mówiącego kota i tak wszystko się zaczyna. Tym razem na głowę Usagi spada pluszowa maskotka w kształcie kota, Usagi spostrzega, że zaraz spóźni się do szkoły, więc zostawia pluszaka na barierce mostu. Potem znajduje tą samą maskotkę w swoim pokoju, a maskotka zaczyna się poruszać i do niej mówić. Przedstawia się jako Luna i mówi Usagi, że jest jedną z wojowniczek, która musi walczyć ze złem. Usagi uznaje to za sen, jednak potem wszystko okazuje się prawdą i musi walczyć z demonem, który opanował mamę jej najlepszej przyjaciółki, Naru. Później po kolei znajduje pozostaje wojowniczki, czyli Sailor Mercury, Mars i Jupiter. Razem muszą odnaleźć Księżniczkę, która posiada Srebrny Kryształ Iluzji. W między czasie Usagi zakochuje się w Chiba Mamoru. Mamoru jest jednocześnie Tuxedo Kamen, który jej pomaga, ale też próbuje znaleźć Srebrny Kryształ Iluzji. Usagi nie do końca wie czy jest on przyjacielem czy wrogiem, ale nie wierzy w to, że może być zły. Po jakimś czasie okazuje się, że Królestwem Ciemności z którym walczy, dowodzi Królowa Beryl, która chce mieć Mamoru dla siebie. W końcu próbuje go siłą przeciągnąć na swoją stronę. W Sailor Moon przebudza się świadomość z poprzedniego życia, czyli Księżniczka Serenity. Okazuje się, że to bardzo niebezpieczne dla wszystkich dookoła. Księżniczka Serenity, kieruje się swoją miłością do Endymiona, który teraz odrodził się jako Mamoru. Kiedy ktoś próbuje jej go odebrać reaguje bez zastanowienia. Usagi bardzo trudno jest ją kontrolować i na początku często przejmuje nad nią kontrolę. Usagi bardzo się przejmuje, bo teraz okazuje się, że to ona może być największym zagrożeniem dla Ziemi i zniszczyć całą planetę, jak to zrobiła Księżniczka w przeszłości. Ostatecznie jednak historia się postarza i Usagi jako Księżniczka, z żalu po starcie Mamoru, którego sama musiała zabić, niszczy wszystko. Jednak potem płacze z żalu po tym co zrobiła i udaje jej się wszystko przywrócić do poprzedniego stanu z użyciem Srebrnego Kryształu Iluzji.

Stroje:

mundurek szkolny mundurek Sailor Moon mundurek Princess Sailor Moon suknia Księżniczki

Przedmioty:

TeletiaS (テレティアS) – telefon komórkowy, używa go do komunikacji z pozostałymi wojowniczkami, może też za jego pomocą zmienić się w inną osobę (w zasadzie tylko strój) poprzez zrobienie zdjęcia danej osobie. Powinna używać tej funkcji do walki z wrogiem, ale korzysta z niej również dla własnej przyjemności. Użyty do przemiany w akcie 1 (Usagi zmienia się w modelkę prezentującą biżuterię autorstwa Mayumi Osaki, czyli Mamy jej przyjaciółki Naru), w akcie 2 (dla zabawy przymierza strój innej dziewczyny, którą widziała na ulicy), w akcie 3 (razem z Ami przebierają się za kapłanki), w akcie 4 (przymierza sukienki z wystawy), w akcie 6(zmieniają się we trójkę razem z Ami i Rei w koszykarki, aby pokonać chłopaka, który skrzywdził Mako), w akcie 9 (zmienia się w ogrodnika, a potem w Tuxedo Kamen), w akcie 11 (razem z Mako przebrały się za pielęgniarki), w akcie 12 (przebrała się za lekarza), w akcie 32 (zmienia się w asystentkę piosenkarza, którego psem ma się opiekować).
Heart Moon Brooch (ハートムーンブローチ) – broszka używana do przemiany w Sailor Moon. Tak naprawdę jest to wisiorek na łańcuszku, dopiero po przemianie staje się broszką na kokardzie. Dostała ją od Luny. Użyta w aktach (akty, w których została pokazana przemiana) 1-4, 7-12, 14-16, 19-20, 22-26, 28-29, 31-32, 38-39, 41-44, 47, Special Act.
Lipstick (pomadka), (リップスティック) – używana w trakcie przemiany. Dostała ją od Luny razem z broszką. Użyta w aktach (akty, w których została pokazana przemiana) 1-4, 7-12, 14-16, 19-20, 22-26, 28-29, 31-32, 38-39, 41-44, 47, Special Act.
Moonlight Stick (ムーンライトスティック) – Sailor Moon używa tej pałeczki do walki. Wykorzystuje ją podczas ataków: Moon Twilight Flash i Moon Healing Escalation. Użyta w aktach 1-2, 4-5, 7, 10, 13-16, 18-19, 22-34, 38-39, 40-44, 46, Special Act.
Moon Tiara Boomerang (ムーン・ティアラ・ブーメラン) – to diadem, który po zdjęciu z czoła przyjmuje kształt bumerangu. Używa do wykonania ataku o tej samej nazwie. Użyty w aktach 2, 5, 10, 12, 15, 19, 29.
Karaoke Crown Passport (カラオケ・クラオン・パスポート) – wejściówka do karaoke Crown, która jest jednocześnie rocznym karnetem wstępu. Wszystkie wojowniczki posiadają taką kartę. Dzięki niej mogą wchodzi do tajnego pokoju-bazy, który znajduje się w karaoke Crown. Każdy ma kolory odpowiednie dla danej wojowniczki oraz znak jej planety. Użyty w aktach 2-3, 8, 23, (29 Luna) 41.
Maboroshi no Ginzuishou (Srebrny Kryształ Iluzji), (幻の銀水晶) – kryształ o wielkiej mocy, wszyscy go szukają(wojowniczki, Tuxedo Kamen i Królestwo Ciemności) i chcą go posiadać. Odradza się z łez płynących z oczu Księżniczki Serenity i tylko ona go używa. Pierwszy raz pojawia się w akcie 25. Swoją moc pokazuje również w aktach 26-27, 36, 39, 41-43, 49.
Moon Phase (ムーン・フェイズ) – zegarek z pozytywką. Usagi dostaje go od Mamoru w akcie 36 w prezencie. Potem jest pamiątka, która go jej przypomina. Jest w kolorze złotym, w kształcie gwiazdy i ma przytwierdzony łańcuszek, dzięki któremu można go również nosić na szyi. Pokazany w aktach 36-39, 41-49.
Princess Harp (プリンセス ハープ) – harfa Księżniczki, używana przez Princess Sailor Moon. Na początku służyła do uzdrawiania ludzi zaatakowanych przez demony, Priness Sailor Moon na niej grała, a muzyka przywracała ludziom świadomość. Później harfa zmieniała się w miecz i była używana do ataku. Użyta w aktach 37, 42-43.
Princess no Ken (プリンセスのけん) - harfa Księżniczki po przemianie w miecz, służy do walki. Użyty w aktach 36, 41-42, 49.
Miecz Endymiona - miecz należący do Księcia Endymiona, którym Sailor Moon musiała zabić Mamoru opętanego przez Metalię w akcie 48. Użyty także w akcie 43 do zabicia demona.
Densetsu no Ken (伝説の剣) - legendarny miecz, w akcie specjalnym dzięki niemu dziewczynom zostaje przywrócona moc wojowniczek i mogą walczyć z Kuroki Mio.

Przemiany:

Moon Prism Power Make Up! (ムーンプリズムパワーメイクアップ) - przemiana Tsukino Usagi w Sailor Moon. Użyta w aktach 1-4, 7-12, 14-16, 19-20, 22-26, 28-29, 31-32, 38-39, 41-44, 47, Special Act.

Przemiana Sailor Moon w Princess Sailor Moon – przemiana nie miała żadnych konkretnych słów. Kiedy w Sailor Moon budzi się pod wpływem emocji świadomość Księżniczki Serenity, to wtedy automatycznie zmienia się ona w Princess Sailor Moon. Użyta w aktach 36 i 41. Przemienia się również w akcie 49, ale tylko za pomocą silnego rozbłysku światła.

Przemiana Princess Harp w Princess no Ken - użyta tylko raz w odcinku 42, kiedy Sailor Moon zaczyna panować nad swoją drugą postacią, Princess Sailor Moon, uspokaja się i z trybu walki przechodzi w uzdrawianie, wtedy jej miecz zmienia się w harfę i zaczyna na niej grać aby uleczyć ludzi.

Przemowa:

Ai to seigi no sailor fuku bishoujo senshi, Sailor Moon. Tsuki no kawatte oshiyoki yo! - Piękna wojowniczka miłości i sprawiedliwości, Sailor Moon. Ukarzę cię w imieniu Księżyca! Użyta w akcie 4, 10, 12, 14-15, 20, 26, 28, 39, 47, Special Act.

Ataki:

Ataki są często wykonywane bez żadnych słów zaklęcia i/lub bez żadnych ruchów. Po prostu pałeczka jest nakierowana na demona i zaczynają wylatywać z niej światełka w kierunku celu.


Moon Healing Escalation! (ムーンヒーリングエスカレーション) – atak z użyciem Moonlight Stick. Stosowany głównie do uwolnienia osoby, która była pod wpływem demona i do zabicia tego demona. Użyty w aktach 1, 12, 41.

Moon Tiara Boomerang! (ムーンティアラブーメラン) – Sailor Moon rzuca diademem, który przyjmuje kształt bumerangu. Użyty w aktach 2, 5, 7, 10, 15, 19, 29, 41.

Moon Twilight Flash! (ムーントワイライトフラッシュ) – atak z użyciem Moonlight Stick. Używany do unicestwienia demona. Użyty w aktach 2, 4-5, 7, 12, 14-15, 18-19, 23-24, 26, 32, 43-44, 47.

Moon Twilight Flash! (wersja wzmocniona) – atak z użyciem Moonlight Stick. Używany do unicestwienia demona. Użyty w akcie 30.

Moon Attractive Attack! (ムーン・アトラクティブ・アタック) – atak grupowy wykonamy przez 4 lub 5 wojowniczek razem. Sailor Moon używa tutaj harfy zmienionej w miecz, a pozostałe wojowniczki Sailor Star Tambourine. Użyty w aktach 28, 46 (wersja 5-osobowa), 29 (wersja 4-osobowa).

atak Princess Sailor Moon – podczas ataku nie są wypowiadane żadne konkretne słowa. Atak jest stosowany przez Princess Sailor Moon. Nakreśla ona harfą w postaci miecza pentagram, z którego tworzy się wielka kula energii i rzuca ją w kierunku demona. Atak często bywa niekontrolowany i poza faktycznym celem ataku niszczy też inne rzeczy i/lub naraża na niebezpieczeństwo osoby znajdujące się w pobliżu. Użyty w aktach 36, 41-42.

Sailor Planet Attack! (セーラープラネットアタック!) - atak grupowy wykonany w akcie specjalnym przez Sailor Moon, Mercury, Jupiter i Venus.
Przystosowane do i utworzone za pomocą:

Możesz znaleźć Shining Moon również na:

Fanpage
Grupa
dyskusyja


Sailor Moon została stworzona przez Naoko Takeuchi © 1992 Kōdansha, Tōei Animation, TV Asahi, Bandai.

Strona nie jest oficjalną stroną i w żaden sposób nie jest powiązana z Naoko Takeuchi, ani z oficlajną stroną SAILOR MOON CHANNEL. Wszystkie materiały na stronie są zamieszczone w celach informacyjnych.

Autorka Shining Moon - Hikari.
Shining Moon 2004-2016.
Layout ver. 4