Sailor Venus/Aino Minako
セーラーヴィーナス/ 愛野美奈子Nazwisko i imię Kino Makoto (愛野美奈子)
Wcielenia postaci Sailor V (セーラーV), Princess Venus (プリンセス ヴィーナス), Sailor Venus (セーラーヴィーナス)
Odtwórczyni roli Komatsu Ayaka
Pierwsze pojawienie się akt 1 jako Sailor V, akt 9 (jest tylko pokazana w telewizji) i akt 10 (już na żywo) jako Aino Minako , akt 12 jako Princess Venus, akt 25 jako Sailor Venus.
Szkoła 2 klasa gimnazjum, w serialu nie jest powiedziane do jakiej szkoły chodzi, ale w jednym z odcinków jest pokazana w mundurku szkolnym, więc do jakiejś na pewno uczęszcza.
Wiek 14 lat
Rodzina w akcie 15 jest scena kiedy jest w swoim domu, zamyka drzwi od swojego pokoju i mówi komuś dobranoc, więc chyba jakąś rodzinę ma, ale nic o niej nie wiadomo
Lubi nic nie wiadomo o jej zainteresowaniach, ale skoro jest piosenkarką można założyć, że lubi śpiewać
Przyjaciele cały czas przebywa z Artemisem, więc to on jest jej najlepszym przyjacielem, później zaprzyjaźnia się Rei, a także z resztą wojowniczek, ale jej przyjaźń z Rei jest o wiele silniejsza
Charakter Minako jest zupełnie niż jej wersja z anime, swoim zachowaniem przypomina bardziej outer senshi z anime. Żyje samotnie, a jej jedynym towarzyszem jest Artemis. Myśli bardzo poważnie o swoich obowiązkach jako wojowniczka i zależy jej tylko na wypełnieniu misji z poprzedniego życia. Walczy sama i nie przyłącza się do pozostałych wojowniczek. Jej nastawienie do całej sytuacji zmienia dopiero Rei, z którą mocno się zaprzyjaźnia. Miła i spokojna, chociaż raczej nieprzystępna.
Historia postaci Początkowo pojawia się jako Sailor V, jest ogólne znana jako obrończyni sprawiedliwości, o czym przekonujemy się z Akcie Zero. Jest to dosyć tajemnicza postać i niewiele o niej wiadomo. W życiu codziennym jest sławną idolką Aino Minako i Usagi za nią szaleje. Na początku w ogóle nie kontaktuje się z pozostałymi wojowniczkami, po jakimś czasie przedstawia im jako Księżniczka, której wszyscy szukają i która posiada Srebrny Kryształ Iluzji. Jednak później okazuje się, że to nieprawda, a ona specjalnie udaje Księżniczkę, żeby odciągnąć wroga od prawdziwej Księżniczki i w ten sposób ją chronić. Kiedy Usagi okazuje się być Księżniczką, Minako zmienia się w zwykłą wojowniczkę, a na czole pojawia się diadem, zamiast symbolu półksiężyca. Minako myśli tylko o misji, którą ma wypełnić jako wojowniczka i nic innego się dla niej nie liczy. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że jest śmiertelnie chora i chce jeszcze czegoś dokonać przed śmiercią. W serialu nie zostało powiedziane jaka to choroba, ale często odwiedza szpital. Dopiero Rei nakłania ją do zmiany do zdania i pokazuje jej, że nie tylko misja z poprzedniego życia jest najważniejsza. Minako postanawia się przyłączyć do reszty wojowniczek i spędzać z nimi więcej czasu. Decyzja jednak zostaje podjęta zbyt późno i Minako umiera zanim zdąży przyjść na przyjęcie powitalne, które urządziły dla niej pozostałe dziewczyny. Nie bierze udziału w finałowej walce. Ponownie walczy dopiero w Akcie Specjalnym, gdzie posługuje się bronią swoją i Rei, gdyż Rei nie może walczyć, bo została ciężko ranna.

Stroje:

mundurek szkolny mundurek Sailor V mundurek Księżniczki Venus mundurek Sailor Venus

Przedmioty:

TeletiaS (テレティアS) – telefon komórkowy, używa go do komunikacji z pozostałymi wojowniczkami, może też za jego pomocą zmienić się w inną osobę (w zasadzie tylko strój) poprzez zrobienie zdjęcia danej osobie. W serii telefon można zobaczyć w akcie 31 jak połączenie odbiera Artemis. Telefon używany przez Minako możemy zobaczyć dopiero w Akcie Zero, kiedy dostaje go Artmisa i za jego pomocą zmienia się w Sailor V. Co ciekawe przemiana nie przebiega tak jak w przypadku Luny, której telefon służy do transformacji, ale strój nakłada się ze zdjęcia, tak jak pozostałe wojowniczki zmieniają stroje za jego pomocą.
Gin no Bracelet (銀のブレスレット) – srebrna bransoletka używana do przemiany. Po przemianie zmienia się Jewelry Star Bracelet. Użyta w aktach 17, 23, 35, 37, 46, Special Act.
Jewelry Star Bracelet (ジュエリスターブレスレット) – używana do przemiany. Taką ma postać po przemianie, przed przemianą to Gin no Bracelet. Użyta w aktach 17, 23, 35, 37, 46, Special Act.
Mikazuki Cutter (みかづき カッター) - używany do walki, a także do uwalniania się poprzez rozcięcie więzów. Minako posługuje się w podobny sposób, jak Usagi swoim bumerangiem. Używa go w postaci Sailor V i raz jako Księżniczka Venus. Używany w aktach 1, 12, Act Zero.
Nisemono no Tiara (にせもの の ティアラ) - do diadem, który Venus nisi na głowie, kiedy jeszcze podaje się za Księżniczkę. Twierdzi też, że jest w nim umieszczony Srebrny Kryształ Iluzji. Zostaje zniszczony w akcie 20, kiedy próbuje go ukraść Nephrite. Używany w aktach 12 17-20
Chain (チェーン) - łańcuch. Venus nosi go w pasie i używa podczas ataku Venus Love Me Chain. Czasami używa go również do obrony, żeby osłonić się przed ciosem. Używany w aktach 18, 22-23, 28, 35, 43.
Karaoke Crown Passport (カラオケ・クラオン・パスポート) – wejściówka do karaoke Crown, która jest jednocześnie rocznym karnetem wstępu. Wszystkie wojowniczki posiadają taką kartę. Dzięki niej mogą wchodzi do tajnego pokoju-bazy, który znajduje się w karaoke Crown. Użyty w akcie 44.
Sailor Star Tambourine (セーラースタータンバリン) – używany do ataków pojedynczych lub grupowego Moon Attractive Attack. Używany w aktach 28, 31, 37, 44, 46.
Ken (けん) – dwa miecze, których Minako używa w finałowej walce. Oba miecze są przemienionymi Sailor Star Tambourine'ami, jeden jest przekształcony z przedmiotu Rei i ma czerwony kolor, a drugi z przedmiotu Minako i ma pomarańczowy kolor. Użyte w odcinku 49 przez Rei i w odcinku specjalnym Special Act przez Minako, gdyż Rei nie może walczyć.

Przemiany:


Venus Power Make Up! (wersja długa) (ジュピターパワーメイクアップ) - przemiana Kino Makoto w Sailor Jupiter. Użyta w akcie 17.

Venus Power Make Up! (wersja krótka) (ジュピターパワーメイクアップ) - przemiana Kino Makoto w Sailor Jupiter. Użyta w aktach 6, 23, 35, 37, 46.

Przemiana Sailor V w Sailor Venus - Sailor V przemienia się na oczach wojowniczek w Sailor Venus i podaje się za Księżniczkę. Użyta w akcie 12, 35.
Przemiana Sailor Star Tambourine w miecze - przemiana z finałowego aktu, Sailor Mars wzywając moce Marsa przemienia Sailor Star Tambourine w miecze. Przemienia swój Sailor Star Tambourine i ten należący do Venus, Sailor Venus już nie żyje więc nie może go sama użyć.

Przemowa:


Ai to bi no senshi, Sailor Venus. Kinsei ni kawatte oshiyoki yo! - Wojowniczka piękna i miłości, Sailor Venus. Ukarzę cię w imieniu Venus! Używana w aktach 17.

Seigi no senshi. Sailor fuku bijin senshi. Sailor V sanjou. - Wojowniczka sprawiedliwości. Piękna wojowniczka w marynarskim mundurku. Pojawia się Sailor V. Użyta w Akcie Zero.

Ataki:

Ataki są czasami wykonywane bez żadnych słów zaklęcia i/lub bez żadnych ruchów.


Atak promieniem - atak bez konkretnych słów, Venus celuje palcem w demona i z jego czubka wydobywa się promień. Używany w aktach 12, 17, 23.

Venus Love Me Chain! (ヴィーナスラブ・ミーチェーン!) - atak stosowany w walce z demonami. Użyty w aktach 18, 23, 35, 43 (bez słów).

Moon Attractive Attack! (ムーンアトラクティブアタック) – atak grupowy wykonamy przez 4 lub 5 wojowniczek razem. Sailor Moon używa tutaj harfy zmienionej w miecz, a pozostałe wojowniczki Sailor Star Tambourine. Użyty w aktach 28, 46 (wersja 5-osobowa, w wersji 4-osobowej nie ma Sailor Venus).

Atak Sailor Star Tambourine - atak stosowany w walce z demonami, nie posiada żadnych słów, Venus stosuje tylko ruchy rąk. Użyty w akcie 31, 37, 44.

Rolling Heart Vibration! (ローリングハートバイブレーション) - atak stosowany w walce z demonami. Użyty w 46.
Przystosowane do i utworzone za pomocą:

Możesz znaleźć Shining Moon również na:

Fanpage
Grupa
dyskusyja


Sailor Moon została stworzona przez Naoko Takeuchi © 1992 Kōdansha, Tōei Animation, TV Asahi, Bandai.

Strona nie jest oficjalną stroną i w żaden sposób nie jest powiązana z Naoko Takeuchi, ani z oficlajną stroną SAILOR MOON CHANNEL. Wszystkie materiały na stronie są zamieszczone w celach informacyjnych.

Autorka Shining Moon - Hikari.
Shining Moon 2004-2016.
Layout ver. 4