Tuxedo Kamen / Chiba Mamoru
タキシード仮面 / 地場衛Nazwisko i imię Chiba Mamoru (地場衛)
Wcielenia postaci Tuxedo Kamen (タキシード仮面), Książę Endymion (王子エンディミオン), Metalia Endymion (メタリアエンディミオン)
Odtwórca roli Shibue Jouji
Pierwsze pojawienie się akt 1 jako Tuxedo Kamen i Chiba Mamoru, akt 26 jako Książę Endymion, akt 48 jako Metalia Endymion
Szkoła student, studiuje razem z Motokim
Wiek nie jest podany, ale skoro jest studentem to musi mieć przynajmniej 19 lat
Rodzina nie ma nikogo, ale też nie pamięta niczego ze swojej przeszłości, więc dokładnie nie wiadomo
Przyjaciele Motoki, kolega ze studiów, ma też narzeczoną, Hinę
Charakter Miły i uczynny, chętnie pomaga innym, kiedy się go o to poprosi. Na początku jest jednak niemiły dla Usagi. Później całkiem przypadkiem przeżywa różne przygody z Usagi i dostrzega w niej coś innego, niż tylko denerwującą dziewczynę. W końcu zakochuje się w niej, ale ma z tego powodu rozterki, bo ma już dziewczynę, z którą jest zaręczony. Dodatkowo wszystko komplikuje Królestwo Ciemności i jego poprzednie życie. Czuje, że powinien być lojalny wobec swoich generałów, ale z drugiej strony chce też uratować Usagi i zapobiec zagładzie Ziemi.
Historia postaci Mamoru poznajemy najpierw jako Tuxedo Kamen. Sailor V powstrzymuje go przed kradzieżą klejnotów. Szuka Srebrnego Kryształu Iluzji, bo chce sobie przypomnieć swoją przeszłość. Do tego ma sny, w których widzi Księżniczkę, która każe mu odnaleźć Kryształ. Kiedy Srebrny Kryształ już się odnajduje, dowiaduje się, że w poprzednim życiu był Księciem Endymionem i zakochał się w Księżniczce Serenity. Jednak zainteresowana była nim również Beryl, co doprowadziło do tragedii i zniszczenia Ziemi i Księżyca w przeszłości. W obecnym życiu cała historia wydaje się powtarzać. W niedługim czasie po przebudzenie się Księżniczki, Królowa Beryl zabiera go siłą do Królestwa Ciemności. Mamoru próbują jakoś rozwiązać całą sytuacje i nie dopuścić do zagłady Ziemi zamyka Metalię we własnym ciele. Jednak nie potrafi jej kontrolować i w niedługim czasie przejmuje ona nad nim kontrolę i Sailor Moon musi go zabić, aby ją powstrzymać.

Stroje:

Tuxedo Kamen odcinki 1-5 (w tych odcinkach miał inną maskę, była cała biała, bez zdobień) Tuxedo Kamen Książę Endymion Metalia Endymion

Przedmioty:

Laska - laska, którą używa Tuxedo Kamen, służy mu do atakowania wroga lub do obrony przed ciosami. Używana w aktach 1-5, 7, 9, 11-13, 19-21, 24-25.
Miecz Endymiona - miecz używany przez Księcia Endymiona, służy mu do atakowania wroga lub do obrony przed ciosami. Używany w aktach 32, 35, 38-39, 42-43, 47-48, Special Act.
Miecz Metalia Endymiona - miecz używany przez Endymiona, nad którym panowanie przejęła Metalia, próbuje tym mieczem zabić wojowniczki. Użyty w akcie 48.

Przemiana:


Tuxedo Power! - przemiana Chiby Mamoru w Tuxedo Kamen. Pokazana w dodatku specjalnym na DVD z Aktu Zero.
Przystosowane do i utworzone za pomocą:

Możesz znaleźć Shining Moon również na:

Fanpage
Grupa
dyskusyja


Sailor Moon została stworzona przez Naoko Takeuchi © 1992 Kōdansha, Tōei Animation, TV Asahi, Bandai.

Strona nie jest oficjalną stroną i w żaden sposób nie jest powiązana z Naoko Takeuchi, ani z oficlajną stroną SAILOR MOON CHANNEL. Wszystkie materiały na stronie są zamieszczone w celach informacyjnych.

Autorka Shining Moon - Hikari.
Shining Moon 2004-2016.
Layout ver. 4