Bishoujo Senshi Sailor Moon Artbook 1 - tłumaczenia opisów rysunków

Tytuł
 • 美少女戦士セーラームーン 原画集Vol.1
 • Bishoujo Senshi Sailor Moon gengashuu vol.1
 • Piękna wojowniczka Sailor Moon kolekcja oryginalnych rysunków część 1
 • Autorka Takeuchi Naoko
  Data wydania 05.10.1994
  Wydawca Sawako Noma, KODANSHA
  Cena 1900 jenów
  ISBN 4-06-324507-1
  Oprawa twarda
  Zawartość 63 strony; 56 stron kolorowych ilustracji, 6 stron jednokolorowych z opisami do rysunków, 1 strona z informacją końcową, 1 rozkładany jednostronny plakat

  Opisy poszczególnych ilustracji:

  Papierowa okładka nakładana na twardą oprawę.

  Wymiary: 519x721 mm
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy spray i farby plakatowe
  Papier: szorstki BB kent
  Notatka Naoko: Rysunek zrobiłam przy zastosowaniu niezbyt skomplikowanej metody i przy użyciu moich ulubionych kolorów. Bardzo go lubię, bo jest w moim stylu. Cieszę się, że mogłam na nim umieścić te elementy, które lubię najbardziej. Krawędzie podkreśliłam zimnymi odcieniami szarości i odrobiną niebieskiego tuszu. Już w liceum uwielbiałam ten tusz.

  Wymiary: 395x275 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do użycia w artbooku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: gruba kalka kreślarska, koronki papierowe, Śnieżnobiały papier Muromachi
  Notatka Naoko: Na międzynarodowych targach książki, które odbyły się na początku 1994 roku moje prace zostały wystawione obok prac uznanego Yamato Waki-sensei. Jego rysunki zostały narysowane na grubej kalce kreślarskiej. Ja również chciałam tego spróbować, więc wykonałam w taki sposób ten rysunek. Trochę się martwię czy kolory zostały dobrze odwzorowane. Rysunki Yamato-sensei, które wtedy widziałam były tak pięknie wykonane, że z wrażenia aż mi się w głowie zakręciło.

  Wymiary: 379x270 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do użycia w artbooku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Zawsze kiedy rozmawiam o Ami-chan w głowie pojawia mi się obraz jej zanurzonej w wodzie. Mimo to, to był pierwszy kolorowy rysunek Ami-chan, na którym narysowałam ją w ten sposób. Czuję, że wygląda znajomo. Może dlatego, że w telewizji i w czasopismach było pokazane wiele takich właśnie rysunków. Dużą część z nich narysowali fani, zdecydowanie więcej niż ja. I uważam, że Ami-chan bardzo dobrze wygląda w kostiumie kąpielowym.

  Wymiary: 395x274 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do użycia w artbooku
  Materiały do malowania: ołówek akwarelowy, kolorowy tusz i farby plakatowe
  Papier: Feather waltz
  Notatka Naoko: Ten kolorowy rysunek Rei-chan bardzo do mnie przemawia. Kiedy pomyślałam, że mogę narysować Rei-chan nie jako wojowniczkę, od razu ten obraz przyszedł mi do głowy i błyskawicznie go narysowałam. Dla mnie to jest prawdziwy obraz Rei-chan, który do tej pory się nie zmienił.

  Wymiary: 372x275 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do użycia w artbooku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Mako-chan uwielbia gotować, więc chciałam, żeby wyglądała jak prawdziwa kucharka. Ciekawe dla kogo zrobiła tort?

  Wymiary: 390x274 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do użycia w artbooku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy toner
  Papier: Paradise
  Notatka Naoko: Chciałam narysować radosną Minako-chan, więc umieściłam ją na rowerze. Dobrze się bawiłam podczas rysowania tego rysunku i ukończyłam go błyskawicznie. Mam wrażenie, że zabiera ze sobą Artemisa i Lunę w niedzielne pogodne popołudnie i jedzie do Omotesandou w Harajuku.

  Wymiary: 383x255 mm
  Przeznaczenie: okładka magazynu Nakayoshi z lutego 1992
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy toner
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: To była okładka do pierwszego magazynu Nakayoshi w którym ukazała się seria. Na początku planowałam, że włosy Sailor Moon będą żółte przed przemianą i srebrne po przemianie. Ale edytor od okładki powiedział mi, że srebrny będzie wyglądać pospolicie na okładce. Kolor żółty jest bardziej wyraźny i na pewno będzie się rzucać w oczy. W tamtym momencie mój sposób myślenia o kolorowaniu rysunków zupełnie się zmienił.

  Wymiary: 348x270 mm
  Przeznaczenie: praca wcześniej nie publikowana
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: Ta ilustracja miała się znaleźć w pierwszym tomie serii i jestem z niego bardzo zadowolona. Jeden jeden z moich przyjaciół zobaczył go gdy do mnie przyszedł i powiedział, że twarz Usagi-chan wygląda inaczej. To był dla mnie szok. Okładka pierwszego tomu jest kopią tego rysunku.

  Wymiary: 360x511 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z lutego 1992 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy toner
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: To strona tytułowa z magazynu, w którym pierwszy raz ukazała się seria. Cały czas zastanawiałam się nad ostatecznym projektem kostiumu Sailor Moon i narysowałam ten rysunek jednocześnie zamartwiając się tym. Myślałam o tym dużo. Na początku pomyślałam, że powinna mieć pelerynę i bumerang. Ten rysunek jest zupełnie inny, niż dzisiejsze projekty. Jednak skoro ten kolorowy rysunek był stroną tytułową pierwszego wydania serii powinien być upamiętniony. Wiąże się z nim bardzo wiele wspomnień.

  Wymiary: 363x258 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z marca 1992 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Ten rysunek został wykonany po to, żeby Sailor Mon w końcu nabrała realnych kształtów. Uwielbiam oglądać nocne krajobrazy, a potem je rysować. Chciałam umieścić jak najwięcej takich widoków w Sailor Moon. Z jakiegoś powodu na tym rysunku jest akurat widok Nowego Jorku. Jak zwykle włosy Sailor Moon-chan są srebrne.

  Wymiary: 543x373 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z kwietnia 1992 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Tak naprawdę chciałam zrobić z tego rysunku plakat, więc pokusiłam się o narysowanie go na dużym papierze. Niestety z różnych powodów nie mogli zrobić z niego plakatu. Jak sobie o tym przypominam, to byłam tym wtedy zaskoczona. Być może dlatego cały czas czekałam na jakiś plakat.

  Wymiary: 363x515 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z maja 1992 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Kiedy teraz na niego patrzę wydaje mi się nie w stylu Sailor Moon. Mimo to jestem z niego zadowolona, szczególnie z tej pary po prawej stronie. Pamiętam, że pani Tadano Kazuko, którą uwielbiam, narysowała dla mnie ten rysunek i bardzo się ucieszyłam, kiedy go odnalazłam. W moim pokoju w domu moich rodziców stoi moje biurko Itoki z tym właśnie rysunkiem.

  Wymiary: 375x540 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z czerwca 1992 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i toner
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: Ludzie pytają dlaczego nie ma Minako na tym rysunku. To dlatego, że jeszcze się nie pojawiła w serii. Chciałabym zrobić dużo rysunków z nimi pięcioma w strojach Księżniczek.

  Wymiary: 363x258 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z lipca 1992 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, przezroczyste akwarele
  Papier: Watson
  Notatka Naoko: Mam wrażenie, że ten rysunek bardzo do mnie pasuje. Narysowany na papierze Watson, kolorowym tuszem i przezroczystymi akwarelami, a do tego przedstawia zakochaną parę. No i jest deszcz, który uwielbiam. Już w szkole średniej i potem na studiach uwielbiałam takie motywy na ilustracjach i bardzo dużo ich rysowałam. Naprawdę lubię rysować rozmyte kolorowe rysunki z odrobiną melancholii.

  Wymiary: 380x538 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do użycia jako rozkładany plakat w artbooku
  Materiały do malowania: ołówek akwarelowy, kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Kiedy usłyszałam, że być może będzie w artbooku rozkładany plakat, narysowałam ten właśnie rysunek. Album miał zostać wydany w lato, więc kostiumy kąpielowe były najodpowiedniejsze. Dobieranie kostiumów kąpielowych i odpowiednich kolorów dla tej piątki było dla mnie dobrą zabawą. Chciałabym coś takiego narysować jeszcze raz.

  Wymiary: 375x280 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z sierpnia 1992 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Chciałam narysować włosy dziewczyn w ich kolorach, ale kiedy zaczęłam kolorować włosy Usagi-chan na różowo okazało się, że ten kolor zupełnie do niej nie pasuje. Potem tego żałowałam. Blond włosy jednak pasują do niej najlepiej. To miał być kolorowy rysunek, więc chciałam, żeby było jak najwięcej kolorów, ale...

  Wymiary: 380x540 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z września 1992 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i farby plakatowe
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Łatwiej mi się rysuje postacie, które się nie uśmiechają. Ten rysunek jest stroną tytułową rozdziału, w którym pojawiła się Venus. Wyrazy twarzy wszystkich postaci jakoś do mnie przemawiają. Pamiętam, że czułam się zakłopotana, kiedy pochwalił mnie mój szef i edytor Osabu. Kiedy byłam w szkole średniej często rysowałam taką czarną przestrzeń będąc w kółku astronomicznym. Nachodzą mnie wspomnienia.

  Wymiary: 375x272 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z października 1992 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i toner
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Uwielbiam ten rysunek, narysowałam go przy użyciu moich ulubionych kolorów. Bardzo chciałam narysować Księżniczkę w takiej pozie. To jest święta fontanna w księżycowym sanktuarium. Ten niebieski kształt unoszący się w oddali to Ziemia. To pierwszy rysunek, na którym pokazałam Księżycową Księżniczkę i ruiny zamku na Księżycu.

  Wymiary: 420x540 mm
  Przeznaczenie: pierwsza strona w magazynie Nakayoshi z lutego 1992 roku ( tak naprawdę 1993, prawdopodobnie błąd w druku)
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Wygląd Księżniczki został po części zaczerpnięty z zachodnich magazynów przedstawiających modę ślubną, najczęściej z tych pokazujących suknie ślubne i panny młode w takiej pozie. Tak, Serenity nosi tutaj suknię ślubną! Kiedy Księżniczki są w pełni ubrane noszą też welony i siedzą na podwyższeniach jak piękne muszle albo kwiaty.

  Wymiary: 382x267 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z listopada 1992 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Ten rysunek miał być stroną tytułową złożoną z dwóch stron, jednak nie miałam czasu jej dokończyć i użyłam połączenia dwóch fotografii. Okazało się, że dało to całkiem ciekawy efekt. Wkomponowałam zdjęcie dużej płonącej Ziemi i kosmosu. Dobrze się bawiłam wybierając zdjęcie z katalogu. Uwielbiam katalogi!

  Wymiary: 395x275 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do użycia w artbooku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i farby plakatowe
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Oto para w swoim poprzednim życiu. Pomyślałam, że kiedyś coś takiego narysuję, jednak do teraz nie miałam takiej szansy. W domu mam mnóstwo projektów, które chciałabym kiedyś narysować, ale na razie nie trafiła się okazja. Pracuję nad nimi, kiedy mam trochę wolnego czasu, kiedy mnie po prostu najdzie ochota lub kiedy jestem szczęśliwa. Wtedy kończę je w mgnieniu oka i w ogóle się przy nich nie męczę. Lubię taką pracę.

  Wymiary: 362x520 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z lutego 1992 roku (tak naprawdę 1993, prawdopodobnie błąd w druku)
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i farby plakatowe
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Ten rysunek przemawia do mnie szczególnie. Para po prawej się całuje. Cieszę się, że mogłam narysować takie przemieszanie się różnych czasów. Ten rysunek nosi tytuł "Memento mori", co przetłumaczone z francuskiego oznacza "Pamiętaj o śmierci".

  [A ja zawsze myślałam, że memento mori to łacińska maksyma ^_^]

  Wymiary: 370x545 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z marca 1992 roku (tak naprawdę 1993, prawdopodobnie błąd w druku)
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: To strona tytułowa ostatniego rozdziału pierwszej serii Sailor Moon. Często wywołuje spore emocje, być może z powodu czterech par po prawej, które były dosyć niespodziewane. Myślałam o historiach miłosnych tych par w ich poprzednich życiach. Chciałabym je kiedyś narysować...

  Górny rysunek:

  Wymiary: 189x271 mm
  Przeznaczenie: tylna okładka pierwszego tomu
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i farby plakatowe
  Papier: Canson

  Dolny lewy rysunek:

  Wymiary: 270x120 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z sierpnia 1998 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i toner
  Papier: Canson

  Dolny prawy rysunek:

  Wymiary: 135x120 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z sierpnia 1998 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Na początku Tuxedo Kamen miał być postacią o wiele mroczniejszą, bardziej tajemniczą i miał odgrywać znacznie większą rolę, ale w porównaniu z mocami dziewcząt i tak zszedł na dalszy plan. Rysunek z okładki pierwszego tomu lubię najbardziej.

  Wymiary: 385x270 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z sierpnia 1998 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kredki akrylowe
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Rysunek był przeznaczony do talii kart, które były dodatkiem do magazynu Nakayoshi. Każda postać była na oddzielnej karcie. Mam nadzieje, że fani generałów, którzy mają te karty, są teraz zaskoczeni tym rysunkiem. Założę się, że nie mieliście pojęcia, że pochodzą z jednego rysunku.

  Wymiary: 550x377 mm
  Przeznaczenie: okładka magazynu Nakayoshi z czerwca 1992
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy spray i farby plakatowe
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Narysowałam ten rysunek na okładkę magazynu Nakayoshi. Bardzo rzuca się w oczy. Jestem zakłopotana patrząc na ten rysunek, gdyż jej piersi wydają się zbyt wyzywające.

  Wymiary: 385x270 mm
  Przeznaczenie: okładka pierwszego tomu mangi
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: Ze wszystkich rysunków, które z nią narysowałam, ten jest najbardziej w stylu Sailor Moon. Jest na okładce do pierwszego tomu mangi. Większość rysunków, które do mnie przemawiają, ma w sobie fioletowy kolor. Bardzo, bardzo lubię ten kolor.

  Wymiary: 370x274 mm
  Przeznaczenie: okładka drugiego tomu mangi
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Bardzo podoba mi się taki Tuxedo Kamen. Włożyłam całe moje serce w namalowanie tej ilustracji, jednak zapomniałam o narysowaniu prawej części jego tułowia. Zastanawiam się jak mogłam popełnić taki błąd. Luna wyszła trochę za gruba i przez to wydaje się ciężka.

  Wymiary: 383x268 mm
  Przeznaczenie: okładka trzeciego tomu mangi
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Rysowanie zielonego tła nie jest w moim stylu. Poza tym zwiększyłam liczbę kolorów, przez co rysunek stał się bardziej jednostajny. Takie kolorowanie to dla mnie coś nowego.

  Wymiary: 370x545 mm
  Przeznaczenie: rozkładany plakat z trzeciego tomu mangi
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, pasta modelinowa i kolorowy spray.
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: W pierwszej serii można było zobaczyć Sailor Moon w pelerynie, ciekawe czy to było zaskakujące. Chciałam, żeby cała piątka miała bose stopy. A skoro już o tym wspomniałam, to nie jest to wersja do gry Super Famicom Sailor Moon.

  Górny rysunek:

  Wymiary: 272x188 mm
  Przeznaczenie: wewnętrzna strona okładki w pierwszym tomie
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i pastele
  Papier: Canson

  Dolny rysunek:

  Wymiary: 185x276 mm
  Przeznaczenie: tylna okładka z drugiego tomu mangi
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i pastele
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Kiedy się przemieniają w anime, oplatają je fruwające wstążki, prawda? Bardzo mi się to podoba, bo jest słodkie, zaskakujące i bardzo w stylu wojowniczek. Właśnie dlatego narysowałam całą czwórkę z wstążkami. Niezależnie od tego, ile razy oglądam te transformacje, nigdy mi się nie nudzą. Uwielbiam je! Anime jest niesamowite. Cieszę się, że mogłam to wyrazić na tym właśnie rysunku.

  Wymiary: 550x371 mm
  Przeznaczenie: narysowane do kalendarza na 1993 rok
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, pastele
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Narysowałam to jako okładkę do kalendarza. Uwielbiam cieniować tło pastelami. Łatwo się w ten sposób łączy kolory.

  Wymiary: 540x380 mm
  Przeznaczenie: narysowane do kalendarza na 1993 rok
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, pastele i przezroczyste akwarele
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Strona na maj. Pomyślałam, że byłoby fajnie, jeśli mogłabym namalować całą piątkę bardziej kolorową i w spokojnych pozach. Ja, tak jak one, też przygotowuję się do walki, tylko gdy walczę robię dużo kolorowych rysunków. W pogodne dni wychodzę na przerwę obiadową na zewnątrz. Ten rysunek został stworzony w takich właśnie warunkach.

  Wymiary: 485x380 mm
  Przeznaczenie: narysowane do kalendarza na 1993 rok
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, pastele i kolorowy toner
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Tak jak poprzedni rysunek jest to strona do kalendarza, ta jest na lipiec i sierpień. Chciałam narysować kostiumy kąpielowe i yukaty ( letnie kimono), więc narysowałam obydwa stroje. Ostatecznie moja chęć zjedzenia arbuza i leniuchowania wygrały i tak powstał największy rysunek.

  Wymiary: 375x270 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z grudnia 1992 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i pastele
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Wesołych Świąt życzy wam ta piątka. Ten rysunek ma właśnie taki klimat. Kiedy pokazałam ten rysunek mojemu szefowi Osabu, bardzo go pochwalił. Powiedział, że jest bardzo słodki. Osabu, pamiętasz to? Ale każdy rysunek, który mu zaniosę zawsze bardzo chwali.

  Wymiary: 378x314 mm
  Przeznaczenie: okładka magazynu Nakayoshi ze stycznia 1993
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: To jest nowy rok. Lubię rysować kimona i yukaty, mimo, że to dosyć trudne. Kimona na tym rysunku chciałam narysować do samego dołu.

  Wymiary: 375x270 mm
  Przeznaczenie: okładka magazynu Nakayoshi Deluxe z wczesnego lata 1992 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i pastele
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Niedługo przed tym jak rozpoczęła się seria to była okładka już nie istniejącego Nakayoshi Deluxe. Chciałam narysować balony i kapelusz z uszami.

  Wymiary: 270x245 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi ze stycznia 1993
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, pastele i farby akwarelowe
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: Ucieszyłam się, że mogę narysować ich razem w ten sposób. Uwielbiam spać z głową na czyichś kolanach. Lubię też jak ktoś śpi na moich kolanach. Jedno i drugie mnie uszczęśliwia.

  Górny rysunek:

  Wymiary: 135x192 mm
  Przeznaczenie: karta telefoniczna z magazynu Nakayoshi z lutego 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, farby plakatowe i kolorowy toner
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Specjalnie narysowałam wojowniczki posyłające spojrzenie pełne miłości. Rysunek był na karcie telefonicznej dodanej do magazynu. To dosyć niezwykłe, że Sailor Moon i Sailor V są razem na jednym rysunku.

  Dolny rysunek:

  Wymiary: 130x220 mm
  Przeznaczenie: karta telefoniczna z magazynu Nakayoshi z września 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Rysunek został wykorzystany na karcie telefonicznej. Narysowałam to jeszcze zanim pojawiła się seria i zastanawiałam się jak powinien wyglądać jej kostium. Twarz również jest trochę inna.

  Wymiary: 272x186 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z kwietnia 1992
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Z tego rysunku zrobiono puzzle, które były dodatkiem do magazynu Nakayoshi. Lubię tą mała Lunę i Sailor Moon.

  Wymiary: 375x545 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z września 1992
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy toner
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Minako-chan jest w stroju Sailor V, ale to tylko dlatego, że nie pojawiła się jeszcze jako Sailor Venus. Wszystkie pozy mi się podobają, ale kiedy teraz na nie spoglądam wydają mi się dość sztywne.

  Wymiary: 375x545 mm
  Przeznaczenie: okładka magazynu Nakayoshi z września 1992
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Narysowałam to na okładkę magazynu Nakayoshi. Na okładki są sprecyzowane rozmiary i pozy postaci. Poza Sailor Moon jest w porządku, ale pozy pozostałych wojowniczek miały być bardziej stylowe.

  Górny rysunek:

  Wymiary: 275x370 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z sierpnia 1992 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy toner
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Rysunki zostały narysowane jako karty do gry.

  Dolny rysunek:

  Wymiary: 275x370 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z października 1992 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Rysunek został wykorzystany jako okładka mini notesu.

  Górny rysunek:

  Wymiary: 275x370 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z maja 1992 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, pastele, kolorowy toner i długopis
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Rysunek również został wykorzystany jako okładka mini notesu. Podoba mi się ten nocny widok w tle.

  Dolny rysunek:

  Wymiary: 275x370 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z grudnia 1992 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Rysunek został wykorzystany jako okładki notatników. Narysowanie postaci SD jest naprawdę trudne.

  Wymiary: 700x540 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z lutego 1993
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, pastele i kolorowy toner
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Rysunek znalazł się na plakacie w magazynie Nakayoshi. Każdą postać narysowałam oddzielnie i umieściłam je w tle jak fotografie. Podoba mi się takie zestawienie i Rei-chan.

  Wymiary: 380x540 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa magazynu Nakayoshi ze stycznia 1993 roku
  Materiały do malowania: ołówek akwarelowy, kolorowy tusz, kolorowy toner i długopis.
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: W tym numerze magazynu była również ankieta popularności postaci, więc ten rysunek pasował. Bardzo mi się podobało rysowanie tej ilustracji. Jak napisałam wcześniej rysowanie takich rysunków jest trudne, ale lubię składanki.

  Wymiary: 380x520 mm
  Przeznaczenie: użyte w magazynie Nakayoshi Deluxe numer jesienny 1992 i narysowane do anime albumu z 1993 roku.
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy toner i długopis
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Zupełnie zapomniałam, że narysowałam tą krótką mangę. Ciekawe kiedy to zrobiłam. Dziwnie się czuję z tym, że moje rysunki wyglądają jak anime. Bardzo chciałam zrobić parodię ataku Mako-chan i zamienić Supreme Thunder na Shuukurimu Sundae (deser z owocami i bitą śmietaną).

  Wymiary: 265x200 mm
  Przeznaczenie: zapowiedź noworocznego wydania magazynu Nakayoshi Deluxe 1992
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy toner
  Papier: szorstki Kent
  Notatka Naoko: Narysowałam go z wyobraźni, chociaż nie wiedziałam jeszcze o czym będzie ta historia Na czole ma znak Księżyca i wszystko już wiadomo. Na początku chciałam zrobić diadem w tym kształcie, bo bardzo mi się podoba. To od tego rysunku zaczęły się inne rysunki Sailor Moon, więc umieściłam go na końcu.

  Informacja końcowa na ostatniej stronie:


  Wystarczy rzut oka za okno i można podziwiać niebo i morze. Mogę oglądać najpiękniejsze momenty zmierzchu i świtu zanurzone w odcieniach różu , lawendy i szarej niebieskości. Zawsze wtedy myślę, że sama chciałabym stworzyć tak piękny rysunek.

  20 lipca 1969 roku człowiek po raz pierwszy postawił stopę na Księżycu. Kiedy patrze na zdjęcia z tamtych czasów mimo, że film bardzo się już zestarzał i stracił na jakości, to powierzchnia Księżyca wydaje się mieć lawendowy i szaro niebieski kolor, jak ziemia podczas wschodów i zachodów słońca. Uwielbiam takie zestawienia barw.

  W takich właśnie kolorach narysowałam okładkę tego albumu. Moje rysunki nie są zróżnicowane i wszystkie wyglądają podobnie. Wybrałam takie kolory pod wpływem impulsu i nie z wszystkich jestem zadowolona, ale... Ale wybierałam takie kolory, jakie mi się w danej chwili wydawały najodpowiedniejsze.

  Z głębi serca dziękuję mojej edytorce Irie za to, że wysłuchiwała moich narzekań, dziękuję Kana-P za pomoc przy maskowaniu i mojej menedżerce Yurice, Saitou-kun, wam wszystkim, mamie i tacie, a także kochającemu Osabu. Dedykuję ten album tobie. Dziękuję, że poświęciłeś swój cenny czas na stworzenie tego wspaniałego albumu.

  Dziękuję także wszystkim moim fanom, którzy mnie wspierali, to dzięki wam mogłam ukończyć ten album. Sailor Moon to dla mnie coś specjalnego, więc także ta książka jest czymś specjalnym. Mam nadzieję, że dla was również jest czymś specjalnym. Jeśli tak, to bardzo mnie to cieszy. Oddaję w wasze ręce artbook Piękna wojowniczka Sailor Moon kolekcja oryginalnych rysunków część 1.
  Przystosowane do i utworzone za pomocą:

  Możesz znaleźć Shining Moon również na:

  Fanpage
  Grupa
  dyskusyja


  Sailor Moon została stworzona przez Naoko Takeuchi © 1992 Kōdansha, Tōei Animation, TV Asahi, Bandai.

  Strona nie jest oficjalną stroną i w żaden sposób nie jest powiązana z Naoko Takeuchi, ani z oficlajną stroną SAILOR MOON CHANNEL. Wszystkie materiały na stronie są zamieszczone w celach informacyjnych.

  Autorka Shining Moon - Hikari.
  Shining Moon 2004-2016.
  Layout ver. 4