Bishoujo Senshi Sailor Moon Artbook 2 - tłumaczenia opisów rysunków

Tytuł
 • 美少女戦士セーラームーン 原画集Vol.2
 • Bishoujo Senshi Sailor Moon gengashuu vol.2
 • Piękna wojowniczka Sailor Moon kolekcja oryginalnych rysunków część 2
 • Autorka Takeuchi Naoko
  Data wydania 05.10.1995
  Wydawca Sawako Noma, KODANSHA
  Cena 1900 jenów
  ISBN 4-06-324508-X
  Oprawa twarda
  Zawartość 63 strony; 56 stron kolorowych ilustracji, 6 stron jednokolorowych z opisami do rysunków, 1 strona z informacją końcową, 1 rozkładany jednostronny plakat

  Opisy poszczególnych ilustracji:

  Papierowa okładka nakładana na twardą oprawę.

  Wymiary: 473x670 mm
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy spray i kolorowa kalka
  Papier: szorstki BB kent
  Notatka Naoko: Już od dłuższego czasu myślałam o narysowaniu Usagi i Chibi Usagi na czerwonym tle i z kwiatami na okładkę właśnie tego albumu. Wolę narysować te postacie bez uśmiechu. Podobają mi się ich twarze i pozy, podobnie jak całe tło.

  Wymiary: 370x272 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do użycia w artbooku, zupełnie nowy rysunek
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i farby plakatowe
  Papier: Shirakabe średniej grubości z odciśniętymi rozmytymi drzewami
  Notatka Naoko: Planowałam użyć tego rysunku jako tylnej okładki. Zamiast tego użyłam go jako pierwszą stronę, gdyż uznałam, że będzie tutaj lepiej pasował. Bardzo go lubię. Ten rysunek i ten z okładki zostały narysowane w tym samym czasie. Użyłam tutaj mojego ulubionego motywu art nouveau. Poświęciłam całe moje życie na zbieranie antyków w stylu art nouveau.

  Wymiary: 362x514 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do użycia w artbooku, zupełnie nowy rysunek
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy spray, technika collage
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Na początku kiedy myślałam o tym rysunku, nie wymyśliłam jeszcze o postaci Chibi Usagi. Kiedy zrobiłam szkic obok Mako była wolna przestrzeń. Było tak przez długi czas i pomyślałam, że szkic jest niesymetryczny. Kiedy dodałam Chibi Usagi, rysunek nareszcie stał się kompletny. Teraz kiedy Chibi Usagi nareszcie istnieje, brakuje nam jej, gdy jej nie ma.

  Wymiary: 480x375 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do użycia w artbooku, zupełnie nowy rysunek
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: papier typu owcza skóra w zimnym odcieniu, kalka
  Notatka Naoko: Uwielbiam kupować ubrania. Czytam magazyny o nowych kolekcjach i przeglądam w sklepach katalogi z nowymi kolekcjami. Zawsze podejmuję decyzję co kupić po tym, jak zdecyduję jaki styl wybieram w tym roku, na przykład myślę sobie: "W tym roku będę nosić biel". Ubrania, które ma na sobie ta dwójka są pewnego projektanta, którego ubrania zamierzałam kupić jakiś czas temu. Jednak ostatnio nie miałam zbyt wiele czasu, żeby gdziekolwiek wyjść, więc żadnych nie kupiłam.

  Wymiary: 380x270 mm
  Przeznaczenie: główny plakat w magazynie Nakayoshi z kwietnia 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Ten rysunek był podstawowym plakatem w kwietniowym numerze magazynu Nakayoshi. Czułam się niepewnie i zastanawiałam czy naprawdę zrobią z niego plakat, jednak kiedy odwiedziłam moją kuzynkę i jej córeczkę okazało się, że ten plakat wisi na ścianie w jej pokoju. Powiedziała mi, że to jej ulubiony plakat. Bardzo się z tego ucieszyłam.

  Wymiary: 362x513 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z kwietnia 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i pasta modelinowa
  Papier: Mermaid
  Notatka Naoko: Ten rysunek zapadł mi w pamięć, ponieważ kończyłam go w pośpiechu i zaraz potem wyjechałam na trzymaną w tajemnicy wycieczkę do Paryża. Przypomina o wspaniałej restauracji pod wieżą Eifell'a, o świecącej karuzeli i o małym hoteliku przy placu Vandome.

  Wymiary: 370x550 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z czerwca 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Na początku pomyliłam się przy prawej ręce Mako i musiałam to poprawiać. Cieszyłam się kiedy moja koleżanka, również rysowniczka mang powiedziała, że Sailor Moon wygląda sexy. Chciałam narysować taki rysunek. Chciałabym również, żeby Tuxedo Kamen jeździł Porsche 962 LM, które jest pokazane po środku. Cieszę, się, że mogłam narysować samochód.

  Wymiary: 515x730 mm
  Przeznaczenie: plakat w czwartym tomie mangi
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Ten rysunek narysowałam w prezencie dla kogoś, kto jest dla mnie bardzo ważny. Jednak Osabu, który tu rządzi i ja, która jestem niezdecydowana pomyśleliśmy, że skoro już go narysowałam, to można go gdzieś opublikować. Użyliśmy go na plakat, a potem w kalendarzu, a ja jeszcze nie dałam go osobie, dla której był przeznaczony. Skoro udało mi się go umieścić również tutaj, to pomyślałam, że powinnaś go w końcu otrzymać droga Murakami.

  Wymiary: 380x535mm
  Przeznaczenie: okładka czwartego tomu mangi
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Ten rysunek jest na okładce czwartego tomu mangi, którego pierwsze wydanie zostało sprzedane w ponad 1.200.000 egzemplarzach. W trakcie jego rysowania dowiedziałam się, że seria będzie również wystawiana jako musical i poznałam obsadę, która będzie grać wojowniczki. Być może dlatego twarze postaci przypominają twarze aktorek, czyli Sakurakko. Narysowałam to zupełnie nieświadomie. Jak wam się podoba?

  Wymiary: 390x545 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z września 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Nie miałam zupełnie pomysłu na kolory do tej strony, miałam też problem z wyrazami twarzy i umiejscowieniem Sailor Moon. Ostatecznie nie polubiłam go za bardzo. Trudno było narysować Ziemię, no której tle jest Nowa Królowa Serenity. Chciałam, żeby to był fajny rysunek.

  Wymiary: 380x540 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z grudnia 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i pastele
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Na tym rysunku pozostałe wojowniczki mogą zobaczyć Pluto i są bardzie zdeterminowane do walki. Podobają mi się kolory w tle, ale koleżanka powiedziała, że są niespotykane. Ten rysunek był stroną tytułową w magazynie Nakayoshi w grudniu. Osabu dodał zdanie: " Rok 1993 zaczął się od Sailor Moon i kończy się na Sailor Moon.". Moje życie w tym roku można opisać dokładnie tak samo.

  Wymiary: 363x547 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z października 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Patrząc na ten rysunek możesz usłyszeć głosy wszystkich seiyuu mówiące: "Wygląda pięknie". Bardzo się ucieszyłam słysząc te słowa. Ten rysunek stał się bardzo popularny wśród osób mnie otaczających, chociaż miałam mało czasu i musiałam go ukończyć w około 2 godziny. W mandze zazwyczaj nie mogę narysować takiej sceny, więc postanowiłam pokolorować ten rysunek.

  Wymiary: 180x270 mm
  Przeznaczenie: tylna okładka siódmego tomu mangi
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: To jeden z moich ulubionych rysunków. Miałam go narysować na tylną okładkę tomu piątego, jednak nie miałam na to czasu. Ukończyłam go dopiero na okładkę tomu siódmego. Cieszę się, że jednak udało mi się go ukończyć. To miał być kieliszek do wina z nóżką z mlecznego szkła w kształcie Nowej Królowej Serenity.

  Wymiary: 382x267 mm
  Przeznaczenie: okładka tomu piątego
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: W czasie kiedy rysowałam ten rysunek bardzo podobały mi się w mangach rozrzucone płatki kwiatów. Księżniczka Serenity ma srebrne włosy. Podobają mi się kolory: purpurowy, turkusowy i biały.

  Wymiary: 370x265 mm
  Przeznaczenie: kalendarz na 1994 rok, zupełnie nowy rysunek
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Ten rysunek Sailor Pluto został wykonany po to, aby przedstawić Toei Animation kolory postaci. Umieściłam go obok tekstu w piątym tomie mangi i dostałam mnóstwo listów od fanów z prośbami o ten rysunek w kolorze. Postanowiłam to zrobić. Podoba mi się ciemno czerwony na tym rysunku. Najbardziej podobało się rysowanie ust. Użyłam go również w kalendarzu biurowym na 1994.

  Wymiary: 420x287 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi ze stycznia 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy spray i farby plakatowe
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: To mój ulubiony rysunek Czarnej Damy. Lubię rysować ilustracje w tym stylu. To było bardzo łatwe i ukończyłam go w mgnieniu oka. Nie byłam pewna czy rozcięcie z boku nie poszło zbyt wysoko i czy nie było to zbyt wyzywające. Ku mojemu zaskoczeniu rozcięcie w animacji zrobiono jeszcze wyżej. Oglądałam serię co tydzień z bijącym sercem.

  Wymiary: 380x540 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z lutego 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i pastele
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko:Narysowałam ten rysunek jako część zestawu do lutowego numeru magazynu Nakayoshi. Lubię ten rysunek chociaż ma w sobie sporo smutnych kolorów. Pomyślałam, że najlepiej do obrazu zniszczenia na tym rysunku pasuje Syria, ale nie miałam zbyt wiele odniesień. W rezultacie pomyślałam, że chciałabym ją kiedyś zobaczyć na żywo, na własne oczy.

  Wymiary: 180x270 mm
  Przeznaczenie: tylna okładka piątego tomu mangi
  Materiały do malowania: ołówek akwarelowy i kolorowy tusz
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Lubię Chibi Usagi. Kiedy ją rysowałam myślałam o dziecku Usagi, dlatego zdecydowałam, że musi mieć różowe włosy z kokami. Chibiusa jest Ulubioną postacią Osabu. Ostatecznie jej imię przyjęło postać: Chibiusa.

  Wymiary: 390x270 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do użycia w artbooku, zupełnie nowy rysunek
  Materiały do malowania: ołówek akwarelowy, kolorowy tusz, kolorowy spray, kolorowy toner
  Papier: Paradise, papierowe koronki
  Notatka Naoko: Przyglądając się bliżej papierowym koronkom, których używałam do maskowania i zamierzałam je wyrzucić zauważyłam, że mają piękne kolory. Pomyślałam, że to byłoby marnotrawstwo, więc w ich pustym środku narysowałam Chibiusę. Takie nie marnowanie stałą się jedną z podstaw mojej pracy.

  Wymiary: 380x275 mm
  Przeznaczenie: okładka magazynu Nakayoshi z kwietnia 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: To okładka magazynu Nakayoshi następującego po debiucie Chibiusy w serii. Wtedy jej fryzura nie była jeszcze do końca ustalona, a do tego układ jej włosów jest dosyć tajemniczy. Kiedy ją wymyślałam nie zastanawiałam się nad tym specjalnie, więc zaskoczyło mnie kiedy po raz pierwszy zobaczyłam lalkę Chibiusy. Nie mogłam sobie wyobrazić jej włosów w trójwymiarze. Obejrzałam dokładnie lalkę ze wszystkich stron. Trójwymiarowa postać wygląda wspaniale.

  Wymiary: 360x256 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z maja 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Ten kolorowy rysunek zawiera ostateczny projekt Chibiusy. Wyobrażałam sobie, że będzie miała kosmicznych przyjaciół i grymas na twarzy, nawet kiedy zabiorę ją do lunaparku. A do tego Luna-P ukrywa się wśród balonów, które kupiliśmy. Bardzo lubię ten rysunek, na którym jest Chibiusa i Luna-P.

  Wymiary: 380x265 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z sierpnia 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Kiedy pracowałam nad tym rysunkiem nie miałam żadnych pomysłów dotyczących kolorów i nie miałam też zbyt wiele czasu. Mimo to skończyłam go w przeciągu godziny. Później główny edytor powiedział, że bardzo mu się podobają takie kolory, a ja czułam się winna.

  Wymiary: 370x545 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z listopada 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i pastele
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Chibiusa bardzo dobrze wygląda w takim płaszczyku i z kokardami, ale muszą być w czerwonym kolorze. W czerwonym jej najlepiej.

  Wymiary: 370x550 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Run Run z lipca 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: To jest kolorowa strona tytułowa do specjalnego dodatku o Chibiusie. Nie za bardzo potrafię rysować dzieci, więc jest to dla mnie trudne. Tym razem przynajmniej udało mi się narysować jej dziecięcą twarz. Osabu też mnie pochwalił i powiedział, że jest słodka. W ten sposób ten rysunek stał się jednym z moich ulubionych, a do tego ma kolorowe chmurki w tle.

  Wymiary: 370x545 mm
  Przeznaczenie: plakat w magazynie Run Run z lipca 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Byłam szczęśliwa i podekscytowana kiedy rysowałam ten rysunek, ponieważ ktoś mi kupił perełkowe kolczyki w kształcie króliczków i pasujący do nich naszyjnik. Przepraszam, jeśli rysunek jest zbyt osobisty, ale byłam taka szczęśliwa i nie mogłam się powstrzymać.

  Wymiary: 362x260 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Run Run z września 1993
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i pastele
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: To jest strona tytułowa do dodatku o Rei. Tytuł tego rysunku to "Wspomnienie o kasablankach". Pamiętam, że nie byłam zbyt zadowolona z pracy nad tym rozdziałem, miałam zbyt mało czasu. Nie dokończyłam wszystkich stron i nie wyglądało to do końca tak, jak chciałam. Tylko ten kolorowy rysunek wyszedł dobrze.

  Wymiary: 400x270 mm
  Przeznaczenie: kalendarz biurowy na 1994, zupełnie nowy rysunek
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Paradise
  Notatka Naoko: Stworzyłam biurowy kalendarz na 1994 rok zbierając wszystkie rysunki z kwiatami. Na styczeń była kwitnąca wiśnia, na luty chryzantemy, na marzec również kwitnące wiśnie, na kwiecień kasablanki, na maj azalie, na czerwiec gerbery, na lipiec róże, na sierpień hibiskus, na wrzesień zielony groszek, na październik orchidee i na listopad i grudzień po raz kolejny róże. Urodziny Ami są 10 września, więc jest na wrześniowej stronie.

  Wymiary: 400x270 mm
  Przeznaczenie: kalendarz biurowy na 1994, zupełnie nowy rysunek
  Materiały do malowania: ołówek akwarelowy i kolorowy tusz
  Papier: Paradise
  Notatka Naoko: Chciałam umieścić tutaj ten rysunek za wszelką cenę. Z powodu użytego papieru trudno było zrobić cieniowanie. Bardzo dziękuję Honmie i Kana P, którzy włożyli w ten rysunek wiele pracy. Wyszedł z tego bardzo fajny rysunek.

  Wymiary: 390x270 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do artbooka, zupełnie nowy rysunek.
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i pastele
  Papier: Paradise
  Notatka Naoko: Ten rysunek został umieszczony w kalendarzu biurowym na 1994 rok na październikowej stronie. Jestem z niego zadowolona, bo mogłam namalować Mako dokładnie tak, jak chciałam. Miałam konkretną wizję co do tego kalendarza, bo pozwolili mi zrobić go tak, jak chcę. Czy ktoś go ma?

  Wymiary: 270x178 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi na kwiecień 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy toner
  Papier: gładki BB Kent
  Notatka Naoko: Ten rysunek był narysowany na okładkę notatnika dodanego do magazynu Nakayoshi. Lubię go, chociaż postacie są na nim małe.

  Wymiary: 380x268 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi na lipiec 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy toner
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Tonowanie kolorów jest trudne, chciałabym używać tej techniki, ale nie do wszystkich rysunków to pasuje. Nie pamiętam kiedy o tym mówiłam, bo udzielałam już tylu wywiadów, ale w którymś napisałam, że moje kolory czasami są nieodpowiednie. Byłam podekscytowana, kiedy czytałam ten artykuł. Tak! Dokładnie tego szukałam.

  Wymiary: 384x560 mm
  Przeznaczenie: narysowane do kalendarza na 1994 rok, zupełnie nowy rysunek
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Arches
  Notatka Naoko: Ten rysunek został narysowany do kalendarza naściennego i był na stronie kwietniowej. Uwielbiam kwitnące wiśnie. W kwietniu ogród moich rodziców wygląda jakby był pokryty różowym dywanem. Podziwiam widok za moim oknem. W 1994 roku byłam w kilku miejscach przeznaczonych do podziwiania płatów wiśni w Tokio. To trochę smutne kiedy te wszystkie płatki tak spadają na ziemię.

  Wymiary: 380x530 mm
  Przeznaczenie: okładka magazynu Nakayoshi na lipiec 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Umiejscowienie czterech dziewczyn jest trochę dziwne, ale to dlatego, że rysunek został wykonany na okładkę magazynu Nakayoshi, więc musiałam się trzymać instrukcji dotyczących ustawienia postaci. Jak zawsze narysowanie takiego rysunku jest trudniejsze, bo trzeba brać pod uwagę ułożenie liter itp.

  Wymiary: 380x270 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi na styczeń 1994 roku
  Materiały do malowania: ołówek akwarelowy, kolorowy tusz i pastele
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Nie często mam okazję narysować wojowniczki w yukatach, więc cieszę się, że w tym roku znów mogłam to zrobić.

  Wymiary: 380x270 mm
  Przeznaczenie: okładka magazynu Nakayoshi z grudnia 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy spray i długopis fiber piont
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Wesołych Świąt.

  Wymiary: 382x540 mm
  Przeznaczenie: okładka magazynu Nakayoshi z lutego 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Ten rysunek był użyty na papierze do autografów na Międzynarodowych Targach Książki. Ktoś z działu personalnego wydawnictwa Kodansha powiedział, że te pozy wyglądają jakby one wykonywały dwuosobowy skecz i roześmiał się. Auć! Teraz za każdym razem gdy patrzę na ten rysunek mam przed oczami to zdanie. Chlip. No cóż Usagi jest boke (powolna osoba z komediowego duetu), a Chibiusa fukkomi (szybka osoba z komediowego duetu).

  Wymiary: 270x380 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z maja 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: To okładka notatnika, który był dodany do magazynu Nakayoshi. Ogólnie plany dotyczące dodatków robi się o wiele wcześniej. Kiedy jeszcze pracowałam nad pierwszą częścią i próbowałam doprowadzić historię do punktu kulminacyjnego, musiałam też narysować dodatki do części drugiej. Dodatkowo byłam sfrustrowana, bo musiałam wymyślić nowy kształt berła dla Sailor Moon. Kształt broszki narysowałam bez przykładania się.

  Wymiary: 275x200 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z kwietnia 1993
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy toner i ołówek akwarelowy
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: W tym czasie ilość kolorowych rysunków, które musiałam wykonać, drastycznie wzrosła. Nie miałam już czasu i brakowało mi pomysłów. Przez jakiś czas nie chciałam rysować kolorowych rysunków. Pomyślałam, że jestem wystarczająco zajęta rysowaniem okładek, czy muszę jeszcze rysować dodatki? Ten rysunek stał się okładką do dodatku o tytule " Oficjalny Sailor Moon Fanbook", który podsumowuje pierwszą serię. Książka była przeznaczona głównie do czytania i była bardzo interesująca. Macie ją? Mam nadzieję, że znów ją wydrukują.

  Sailor Moon:

  Wymiary: 170x196 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z sierpnia 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: To jeden z rysunków przeznaczonych na karty, które były dodatkiem do magazynu Nakayoshi.

  Sailor Mercury:

  Wymiary: 230x145 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z września 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: W każdym miesiącu dodawaliśmy po dwie karty, które tworzyły kolekcję.

  Sailor Mars:

  Wymiary: 110x145 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z października 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Osabu powiedział, że to był specjalny dodatek, ponieważ karta była holograficzna.

  Sailor Jupiter:

  Wymiary: 165x160 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z listopada 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Z tyłu każdej karty umieściłam informacje o każdej wojowniczce. Trudniej było zebrać te informacje, niż narysować rysunek.

  Sailor Venus:

  Wymiary: 275x230 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z grudnia 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Trudno było użyć innych odcieni dla wszystkich 12 kart.

  Sailor Pluto:

  Wymiary: 110x145 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi ze stycznia 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Ten rysunek Pluto podoba mi się najbardziej ze wszystkich kart.

  Usagi:

  Wymiary: 197x100 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z sierpnia 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i ołówek akwarelowy
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Te rysunki zostały użyte jako karty telefoniczne. Daliśmy wszystkie 12 w jednym numerze. Co za luksus!

  Ami:

  Wymiary: 150x120 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z września 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy toner
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Słyszałam, że wiele osób dzwoniło do redakcji i mówiło, że nie udało im się dostać numerów z kartami i prosili o dosłanie brakujących kart.

  Rei:

  Wymiary: 145x103 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z października 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy toner
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Czy komuś udało się zebrać wszystkie karty?

  Makoto:

  Wymiary: 140x184 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z listopada 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Chciałam narysować Tuxedo i Księżniczkę razem, więc mam nadzieję, że będą jeszcze jakieś dodatki, w których będę mogła ten pomysł zrealizować.

  Minako:

  Wymiary: 273x140 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z grudnia 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy toner
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Planuję użyć tych kart jako strony tytułowe do rozdziałów, więc okazały się bardzo przydatne.

  Chibiusa:

  Wymiary: 212x135 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi ze stycznia 1993 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Podoba mi się mała Luna-P, wygląda jak bomba.

  Wymiary: 418x326 mm
  Przeznaczenie: pierwsza strona w magazynie Nakayoshi ze stycznia 1994
  Materiały do malowania: ołówek akwarelowy, kolorowy tusz, długopis fiber tip
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Kiedy malowałam kolory na tym rysunku, moi współpracownicy spytali mnie czy to będą naklejki. Tak wiem, chciałam z nich zrobić naklejki, ale powiedzieli mi, że to byłoby zbyt trudne, bo obrazek ma zbyt wiele szczegółów. Osabu, czy ty dasz radę zrobić z tego naklejki? Zróbmy to. Nie ma rzeczy, której Osabu nie potrafi zrobić, więc zróbmy to.

  Wymiary: 380x270 mm
  Przeznaczenie: okładka tomu 6 mangi
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy spray, pastele i toner
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Kiedy natryskiwałam tło w kolorze sepii, zadzwonił telefon. Pomyślałam, że mogę to robić jednocześnie rozmawiając przez telefon. Nie wiem o czym wtedy myślałam, ale wzięłam turkusowy spray, który stał obok sepii i nałożyłam go. W tym momencie mój umysł się wyłączył, zobaczyłam dużą turkusową plamę na prawie ukończonym rysunku. Mimo to jest praktycznie niezauważalna, prawda? Takie rzeczy zawsze się przytrafią. Na szczęście w poprawianiu jestem dobra.

  Wymiary: 362x257 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z sierpnia 1994 roku
  Materiały do malowania: ołówek akwarelowy, kolorowy tusz, kolorowy spray i pastele
  Papier: Watson
  Notatka Naoko: Osabu powiedział: "Dajmy ten rysunek na ostatnią stronę". Zrobiłam tak, jak powiedział. Nie mogłam spędzić dwóch godzin nad rysowaniem tej ilustracji i w rezultacie popełniłam parę błędów. Tak czy inaczej ten rysunek zapadł mi w pamięć, bo to jeden z dwóch ostatnich w drugiej części. Osabu chwali wszystkie moje rysunki, ale które wam się najbardziej podobają? Powiecie mi przy następnej okazji, dobrze?

  Wymiary: 382x540 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do użycia w artbooku, zupełnie niwy rysunek, plakat
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy spray, pasta modelinowa, pastele, toner
  Papier: szorstki BB Kent
  Notatka Naoko: Od dawna chciałam narysować ten rysunek i nareszcie mogłam to zrobić do tego albumu. Na początku miał być w ciemniejszych kolorach, ale z drugiej strony chciałam zrobić Usagi różowe tło i musiałam pomalować włosy V na żółto. W ten sposób moje rysunki stają się bardziej kolorowe i krzykliwe, niż planowałam.

  Informacja końcowa na ostatniej stronie:


  Ten przypis to kontynuacja z częsci pierwszej.
  Od wielu lat marzyłam, żeby wydać taką kolekcję rysunków.
  Nadal nie mogę uwierzyć, że mój wydawca wydał aż dwa albumy. Czuję się jak we śnie.
  Pierwsza część to kolekcja rysunków z pierwszej serii.
  Druga część to kolekcja rysunków z drugiej serii
  Kiedy zakończy się trzecia seria, będzie również dostępna cześć trzecia kolekcji.
  Minęły już 3 lata od kiedy rozpoczęłam serię Sailor Moon.
  Prawdę mówiąc te ostatnie 3 lata miały być dla mnie kiepskie.
  Jednak wygląda na to, że przez ostatnie 3 lata zużyłam całe przydzielone mi szczęście. Ta kolekcja to był szczyt mojego szczęścia
  Jak tylko kolekcja się ukaże, mogą mnie czekać 3 lata nieszczęścia.
  Jeśli tak, to nie będę niczego żałować, bo udało mi się wydać tą kolekcję.
  Żartuję.
  Pracując nad dwoma albumami i jednocześnie nad serią Sailor Moon było bardzo trudno i wymagało dużo energii.
  Ale dla kogoś takiego jak ja, kto uwielbia rysować kolorowe ilustracje, ta praca przyniosła mi dużo zadowolenia i jednocześnie mogłam oglądać zachody słońca nad morzem.
  Chciałabym wyrazić moje najgłębsze podziękowania dla ludzi, którzy musieli wysłuchiwać moich samolubnych żądań.
  A także chcę podziękować Osabu, którego bardzo kocham.
  Jak już skończymy naszą pracę, musimy się gdzieś wybrać na coś dobrego, porządnie odpocząć i kupić nowe okulary.
  Naprawdę doceniam to co dla mnie zrobiłeś.
  Dziękuję też tobie. Trzymasz w ręku książkę, którą zrobiłam specjalnie dla ciebie. Proszę daj mi znać co o niej sądzisz.
  Z całą moją miłością przekazuję ci kolekcję ilustracji część 2.

  Lipiec 1994, Naoko Takeuchi

  Przystosowane do i utworzone za pomocą:

  Możesz znaleźć Shining Moon również na:

  Fanpage
  Grupa
  dyskusyja


  Sailor Moon została stworzona przez Naoko Takeuchi © 1992 Kōdansha, Tōei Animation, TV Asahi, Bandai.

  Strona nie jest oficjalną stroną i w żaden sposób nie jest powiązana z Naoko Takeuchi, ani z oficlajną stroną SAILOR MOON CHANNEL. Wszystkie materiały na stronie są zamieszczone w celach informacyjnych.

  Autorka Shining Moon - Hikari.
  Shining Moon 2004-2016.
  Layout ver. 4