Bishoujo Senshi Sailor Moon Artbook 3 - tłumaczenia opisów rysunków

Tytuł
 • 美少女戦士セーラームーン 原画集Vol.3
 • Bishoujo Senshi Sailor Moon gengashuu vol.3
 • Piękna wojowniczka Sailor Moon kolekcja oryginalnych rysunków część 3
 • Autorka Takeuchi Naoko
  Data wydania 05.10.1996
  Wydawca Sawako Noma, KODANSHA
  Cena 2200 jenów
  ISBN 4-06-324518-7
  Oprawa twarda
  Zawartość 61 strony; 54 stron kolorowych ilustracji, 6 stron jednokolorowych z opisami do rysunków, 1 strona z informacją końcową, 2 rozkładane dwustronne plakaty

  Opisy poszczególnych ilustracji:

  Papierowa okładka nakładana na twardą oprawę.

  Wymiary: 464x678 mm
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, marker, kolorowy spray i pasta modelinowa
  Papier: BB kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: Chciałam, żeby okładka trzeciej części była w ciemnych kolorach. Historia jest dosyć mroczna i tak samo rysunki (bardzo przepraszam moich fanów), a kolor dziesiątej wojowniczki, Sailor Saturn, która pojawia się w punkcie kulminacyjnym, to purpurowy. Pozy dziesięciu wojowniczek ściągnęłam z magazynu dla dorosłych, który Osabu kupił mi w Shinjuku. Kiedy go pierwszy raz naszkicowałam niezbyt mi się podobał, więc zrobiłam szkic jeszcze raz. Rysowałam i rysowałam, zajęło mi to bardzo dużo czasu, ale teraz mi się podoba. Narysowałam go dla wszystkich moich fanów i włożyłam w niego całe moje serce. Zrobiono też z niego plakat.

  Wymiary: 485x326 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do użycia w artbooku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, pastele i marker
  Papier: Arche
  Notatka Naoko: Tak naprawdę rysowałam ten rysunek z myślą o tomie 12. Kwiaty w tle to zawilce. To motyw z lampy Mueller'a, która wisi u mnie w sypialni. To śliczna żółto niebieska lampka. Kiedy leżałam na łóżku i patrzyłam na moją lampkę pomyślałam, że mogę narysować rysunek w takich kolorach i narysowałam ten.

  Wymiary: 374x274 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do użycia w artbooku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, marker, kolorowy spray i aerograf
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Ukochany samochód Haruki to Ferrari 512 M. Jeśli pytacie dlaczego taki samochód, to dlatego, że to mój ulubiony. Jego kolor to tajemnica. Moim modelem, jeśli chodzi o pozę Haruki był mój edytor Osabu. Pojechałam z Osabu w 512 do "Numer 13" niosąc strzałę przeciw złym duchom ze świątyni Hikawa i wybrałam taką pozę. Cieszę się, że kolor niebieski dobrze wyszedł. Dedykuję ten rysunek wszystkim fanom Haruki.

  Wymiary: 383x266 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do użycia w artbooku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, marker, pastele i aerograf
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: Michiru gra na wiolonczeli. Osabu też grał na wiolonczeli, kiedy był jeszcze w szkole. Powiedział: " Wiolonczela pasuje do Michiru-sama. Ludzie dobrze grający szeroko rozstawiają nogi, patrząc jak Michiru rozstawia nogi można zauważyć, że jest profesjonalistką". Nie miałam o tym pojęcia! Dedykuję ten rysunek Osabu i wszystkim fanom Michiru.

  Wymiary: 410x317 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do użycia w artbooku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, marker, farby plakatowe i kolorowy spray
  Papier: marmurowa chmurka, papier japoński
  Notatka Naoko: Sukienkę, którą ma na sobie Setsuna, nosiła supermodelka Naomi Campbell. Uwielbiam supermodelki. Jestem zazdrosna, że one mogą nosić te wszystkie sukienki. Tak jak każdy by się spodziewał, Setsuna nosi czarną sukienkę. Dodałam trochę koloru złotego, ale zastanawiam się jak on wyjdzie w druku. Dedykuję ten rysunek wszystkim fanom Setsuny.

  Wymiary: 376x274 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do użycia w artbooku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, marker i aerograf
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Hotaru-chan jest w Maxim de Paris w Szanghaju. To francuska restauracja. Wnętrze Maxim de Paris, do której poszłam z mamą Ikuko i tatą Kenji, też było w ślicznym antycznym stylu. Ale byłam wtedy zmęczona i śpiąca, a do tego smak tego niedoapasowanego jedzenia... Nie pamiętam tego zbyt dobrze. Mamo, tato, a wam smakowało? Dedykuję ten rysunek mamie i tacie, a także wszystkim fanom Hotaru.

  Wymiary: 533x395 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z lutego 1995 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Mermaid
  Notatka Naoko: Kiedy zobaczyłam komputerowo animowanego dinozaura stojącego na tle niebieskiego Księżyca pomyślałam, że to wygląda naprawdę super. Pomyślałam, że fajnie byłoby narysować taki niebieski Księżyc. Kiedy przyglądaliśmy się temu rysunkowi zauważyliśmy jedną rzecz. Był tam napis kenzan odczytywany jako genzan. Zostało to użyte w zdaniu: "Zobaczcie wszystkie wojowniczki tutaj".

  Wymiary: 362x515 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi ze stycznia 1995 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, marker i kolorowy spray
  Papier: tablica Canson
  Notatka Naoko: Z jakiegoś powodu zaczęłam rysować ten rysunek na tablicy. Kiedy dodaję kolory najpierw robię testy na kalce. Bardzo się tym przejmuję. Postanowiłam go narysować za jednym zamachem. Kiedy go rysowałam, bardzo się tym przejmowałam, bo miałam tylko miesiąc na wakacje. Myślę, że dobrze wyszły mi ich twarze. Cieszę się, że został użyty w folderze do filmu.

  Wymiary: 362x515mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z października 1995 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy spray, pastele i toner
  Papier: OK Feather Waltz trawiasty zielony
  Notatka Naoko: Narysowałam ten rysunek na zielonym papierze. Kontury Sailor Moon zostały wykonane ołówkiem. Chciałam, żeby to był rysunek w stylu czeskich artystów, którzy są popularni wśród autorów mang dla dziewcząt. Lubię na tym rysunku twarz Sailor Moon i kolory w ciemnych tonacjach. Używam tego rysunku również do notatek. Piszę na nim co miesiąc, żeby robić notatki do nowych historii w serii.

  Wymiary: 327x207 mm
  Przeznaczenie: okładka dodatku magazynu Nakayoshi z marca 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy spray i wodny marker
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Prawdę mówią jak rysowałam ten rysunek nie myślałam jeszcze o czym będzie trzecia seria, dlatego jest na nim Pluto-chan. Modelem dla pozy Tuxedo Kamen, z którym teraz straciłam kontakt, był pierwszy aktor, który grał go w musicalu, czyli Sano Mizuki. Jego Mamoru-kun był słodkim i miłym chłopakiem.

  Obrazek po prawej:

  Wymiary: 418x326 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z kwietnia 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Kiedy rysowałam ten rysunek zastanawiałam się jeszcze nad tym jak powinien wyglądać diadem Sailor Moon. Być może już nie będę miała okazji narysować tej dwójki w takich słodkich pozach i kolorach.

  Obrazek po lewej:

  Wymiary: 318x543 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z kwietnia 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Ten rysunek jest bardzo krzykliwy. Mimo to bardzo podobają mi się te pozy. Serca w tle to naklejki używane do pakowania prezentów. Lubię używać gwiazdek i serduszek na kolorowych rysunkach. Gwiazdek użyłam na rysunku ze strony obok.

  Wymiary: 380x540 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z maja 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, ołówek akwarelowy i wodny marker
  Papier: Arche
  Notatka Naoko: Ten rysunek to okładka do notatnika. Użyłam nietypowych kolorów do tego dodatku do magazynu Nakayoshi. Takie zestawienie czarnego i fioletowego bardzo lubię. Poprosiłam Osabu o całą górę tych notatników i używam ich teraz w pracy. Zawsze kiedy piszę jakiś nowy wątek, kiedy próbuję coś ze sobą połączyć lub kiedy robię próbki albumów. Używam ich teraz często.

  Wymiary: 380x528 mm
  Przeznaczenie: wszystkie postacie narysowane z przeznaczeniem do użycia w artbooku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, marker, kolorowy spray i aerograf
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: Co rok staram się narysować rysunek, na którym są wszystkie postacie do ankiety popularności w magazynie Nakayoshi, ale w grudniu 1994 byłam na urlopie. Właśnie wtedy pojawia się ta ankieta, więc mogłam tylko narysować coś skromnego. Postanowiłam się tego trzymać i wyszedł mi ten rysunek. Dobrze się przy tym bawiłam. Przez przypadek narysowałam Sailor Moon i Hotaru dwukrotnie.

  Wymiary: 380x341 mm
  Przeznaczenie: pudełko z pluszakami firmy Banpresto z 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, marker i kolorowy spray
  Papier: BB Kent wysokiej jakości i Canson
  Notatka Naoko: Ten rysunek został użyty na promocyjnym pudełku z pluszowymi lalkami do automatów [tzw. UFO catcher, automat z którego wyciąga się zabawki za pomocą metalowej łapki]. W pudełku było 10 wojowniczek. Wszystkie lalki są śliczne! Przedmioty wojowniczek też dobrze im wyszły. Ten rysunek 10 wojowniczek również jest świetny. To pudełko jest trudne do dostania, czy wszyscy macie po jednym?

  Wymiary: 383x271 mm
  Przeznaczenie: pierwsza strona w magazynie Nakayoshi z czerwca 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: To kolorowy rysunek przedstawiający scenę pojawienia się Urana i Neptuna. Trochę mi głupio, bo na tym rysunku ich twarze, fryzury i proporcje nie są jeszcze odpowiednie. Są jak zupełnie inne osoby. Jak już o tym mowa to w anime też są zupełnie inne od swoich odpowiedników w mandze. Byłam w szoku. One nie powinny takie być! Ale skoro wszyscy fani je polubili, ulżyło mi.

  Wymiary: 237x390 mm
  Przeznaczenie: tylna okładka 8 tomu mangi
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kalka, litery samokopiujące
  Papier: papier roślinny ziołowy, Paradise i rezakku (papier skóropodobny)
  Notatka Naoko: Pierwowzorem delty, w środku której rozgrywały się wydarzenia [trzy budynki na planie trójkąta], była delta cesarska. Od kiedy sprawdziłam fengshui budynków często tam chodzę. Przepływ mojej energii nie jest zbyt dobry. Może przy pomocy tego rysunku udało mi się stworzyć taką mroczną trzecią serię. Każdą z nich narysowałam na oddzielnym papierze, wydarłam kawałki ręcznie i przykleiłam. Jeśli chodzi o budynki to pokolorowałam je po przekalkowaniu.

  Wymiary: 383x270 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z lipca 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, pastele, długopis kulkowy, litery samokopiujące
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: To pierwszy rysunek tej trójki jaki narysowałam w kolorze. Dla mnie w trzeciej serii to wojowniczki zewnętrznego systemu słonecznego, które posiadają trzy talizmany. We trójkę tworzą jedność. Cieszę się że tak dużo osób je polubiło. Jestem szczęśliwa z tego powodu.

  Wymiary: 380x272 mm
  Przeznaczenie: przednia okładka w magazynie Nakayoshi z kwietnia 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, marker i pastele
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: Na okładkę magazynu Nakayoshi osoba od ustawień zrobiła jednostajne kolory. Dodatkowo w tym kwietniowym numerze oczy i twarz Sailor Moon-chan są bardziej okrągłe. Wygląda naprawdę słodko. A skoro już o tym mowa to postacie narysowane przez rysowników Bandai są prawie identyczne z tymi z anime i też wyglądają słodko.

  Wymiary: 382x270 mm
  Przeznaczenie: pierwsza strona w magazynie Nakayoshi z września 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: To scena, w której Sailor Moon bierze legendarny święty kielich. Znalazłam w księgarni zestaw zdjęć z Watykanu, rozłożyłam je w swoim pokoju i jedno przykuło moją uwagę, ten właśnie kielich. Pomyślałam, że coś tak wspaniałego mogłoby się pojawić w serii. W ten sposób powstał rysunek Sailor Moon z kielichem.

  Wymiary: 542x383 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z września 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, pastele i kolorowy spray
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: Narysowałam ten rysunek, bo chciałam zrobić coś w stylu Williama Blake'a. W prawej ręce Sailor Moon znajduje się święty kielich, a w lewej ręce berło. W zestawieniu ze skrzydłami wyszedł z tego trochę religijny rysunek.

  Wymiary: 377x272 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z września 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i obróbka komputerowa
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Kiedy ten rysunek został umieszczony na okładce magazynu Nakayoshi, dodali do niego komputerowo tło. W artbooku użyli tego samego tła, mam nadzieje, że dobrze wyszło. Wydrukowali kwadratowe kartki z tym obrazkiem, które zostały użyte do podpisywania.

  Wymiary: 543x380 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z października 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: Bardzo lubię tą Sailor Moon-chan. Jej twarz, trochę seksowną pozę i to tło...

  Wymiary: 374x275 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi ze stycznia 1995 roku
  Materiały do malowania: ołówek, kolorowy tusz, pastele, kolorowy spray i toner
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Nie miałam zbyt dużo czasu, więc narysowałam go szybko ołówkiem na papierze, a potem nałożyłam kolor piórem. Na obrzeżach pastelowego tła położyłam biały toner. Ciekawe jak to będzie wyglądać?

  Wymiary: 380x275 mm
  Przeznaczenie: okładka tomu 10 mangi
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy spray i marker
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Och nie! Kończą mi się kolory na okładki. Potem zdałam sobie sprawę, że nie użyłam jeszcze czerwonego, więc postanowiłam go teraz wykorzystać. A skoro tom 10 powinno się jakoś uczcić, nie chciałam robić prostego rysunku ukazującego Sailor Moon i zdecydowałam się zrobić taki, jaki widzicie.

  Wymiary: 372x259 mm
  Przeznaczenie: okładka tomu 8 mangi
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Narysowałam ten rysunek na różowym papierze. Mam nadzieję, że kolory dobrze wyglądają. W koreańskiej wersji mangi różowy kolor naprawdę dobrze się komponował. Do stworzenia kwiatów w tle użyłam koronkowych materiałowych serwetek (mama Iluko tak je nazywa, to jak tworzenie koronkowej kwiatowej wazy). Ułożyłam je na papierze i pomalowałam białym sprayem.

  Wymiary: 350x250 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do użycia w artbooku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, ołówek i toner
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Kiedy już zdecydowałam o czym będzie trzecia seria i zaczęłam tworzyć postacie, narysowałam ten rysunek jako przykład ich cywilnych strojów. To próbka, której nie zamierzałam nigdzie publikować. Ich twarze i fryzury sprawiają wrażenie jakby to były zupełnie inne osoby. Michgiru-sama jest taka dojrzała. Chciałam po prostu narysować ich ubrania.

  Wymiary: 372x265 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z maja 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy spray i ołówek
  Papier: klasyczny Fabriani
  Notatka Naoko: Na tym rysunku nie potrafię myśleć o tej dwójce jak o tych samych osobach, co na poprzedniej stronie. Szczególnie kiedy Haruka-sama jest w męskim stroju. Tak, jak to jest w anime, chciałam zrobić wiele rysunków z Haruką w męskich strojach. Zaskoczyło mnie jak wiele osób ubrało się w stroje akademii Mugen na spotkaniach z fanami. Były również dziewczyny z zielonymi skrzydłami. Wow! Nie były to stroje po przemianie. Tak mi się wydaje. Uwielbiam oglądać kostiumy, więc bardzo się ucieszyłam.

  Wymiary: 380x540 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z czerwca 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: Oto cała ósemka z twarzami trochę innymi, niż zazwyczaj. Podoba mi się twarz Usagi-chan (chociaż to dziwne). Lubię rysować całą dziesiątkę (chociaż tutaj jest ósemka) przed przemianą na jednym kolorowym rysunku z różnymi wyrazami twarzy i pozami. Ale rysowanie większej ilości ludzi jest kłopotliwe, bo zajmuje znacznie więcej czasu. Ach...

  Wymiary: 375x548 mm
  Przeznaczenie: plakat z tomu 7 mangi
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, wodny marker, kredki ołówkowe, samokopiujący toner
  Papier: Canson i Paradise
  Notatka Naoko: Kiedy powstał z tego plakat do tomu 7 mangi, zapomniałam pokolorować części włosów Miny-P. Kiedy rysunek został umieszczony w kalendarzu na kwiecień 1995 roku, pokolorowałam tło. To jest inna wersja. Oto cała dziesiątka w codziennych strojach, które nie pojawiają się dosyć często w mandze. A tak przy okazji Setsuna-sama lubi nosić tuniki też w domu, ale ogólnie lubi nosić długie spódnice.

  Wymiary: 392x545 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi z sierpnia 1994 roku
  Materiały do malowania: ołówek, kolorowy tusz i kolorowy spray
  Papier: OK Muse Kaiser
  Notatka Naoko: Ta dwójka jest w pozach modelek z Vogue Bambino (bardzo słodki włoski magazyn z ubraniami dla dzieci). Kolory tła to te same, których użyłam na okładkę części 1. Jest tutaj kolorowy spray w kolorach, które uwielbiam, czyli perłowo błękitny i perłowo purpurowy. Na okładce części 1 nie było ich zbyt dobrze widać (była za duża ziarnistość). Byłam zaskoczona ( a niech to!), ale mam nadzieję, że tym razem dobrze wyjdzie.

  Wymiary: 430x380 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z września 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy spray, żel medium, koraliki, papierowe koronki i wodny marker
  Papier: Canson, Paradise
  Notatka Naoko: Na potrzeby dodatku wycięłam je ze środka. W wersji do albumu dodałam tło z papierowych koronek i dorysowałam szachownicę markerem na ubraniach. Mam nadzieję, że różowe koraliki i pomarańczowe fluorescencyjne tło dobrze ze sobą współgrają.

  Wymiary: 283x374 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z marca 1995 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, marker i farby plakatowe
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Postacie z serduszkami zostały również użyte w dodatku do magazynu Nakayoshi. Do albumu dodałam tło, to jest inna wersja. Na tym rysunku po raz pierwszy użyłam markera firmy Copic. Wcześniej nie interesowałam się markerami, ale w sklepie papierniczym do którego chodzę, bardzo je zachwalali. Zaczęłam coś rysować na próbę i dobrze się przy tym bawiłam. To było naprawdę fajne! Nie sądziłam, że potrafię narysować tyle serc.

  Wymiary: 379x545 mm, 274x372 mm
  Przeznaczenie: dodatek do magazynu Nakayoshi z lipca 1994 roku, zupełnie nowy rsunek
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i marker
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Wcześniej wydawało mi się to nieprawdopodobne, ale oto cała dziesiątka w strojach marynarskich. Na potrzeby tego albumu narysowałam w takich strojach również Harukę, Michiru, Setsunę i Hotaru. Trzy elementy na środku po prawej stronie były oddzielnymi rysunkami. Wtedy pomyślałam, że idealnie nadawałyby się na dodatki.

  Wymiary: 381x285 mm
  Przeznaczenie: przednia okładka magazynu Nakayoshi z lipca 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy spray i wodny marker
  Papier: Arche
  Notatka Naoko: Wcześniej używałam różowego tuszu do kolorowania ich skóry. Ale różowy tak bardzo się odznacza w druku,, więc teraz używam fluorescencyjnego pomarańczowego.

  Wymiary: 379x272 mm
  Przeznaczenie: przednia okładka magazynu Nakayoshi ze stycznia 1995 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i marker
  Papier: Canson i japoński papier
  Notatka Naoko: Na ich kimona pocięłam japoński papier i przykleiłam go. Lubię kimona i yukaty, więc chciałam narysować w nich postacie. Mam wiele magazynów z których czerpię inspirację, ale... Tak czy inaczej, jest ich dziesięć, prawda? Myślałam o tym, ale rysowanie ich byłoby kłopotliwe...

  Wymiary: 152x380 mm
  Przeznaczenie: tablica 2-3 do dodatkowego wydania Narzeczonego dla Księżniczki Kagui i dodatek (Saturn)
  Materiały do malowania: kolorowy tusz i wodny marker
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: W końcu narysowałam wszystkie dziesięć w postaci super deformed, ale to było jeszcze zanim Saturn pojawiła się w serii, okładka do Narzeczonego dla Księżniczki Kagui miała tylko dziewięć wojowniczek. Biedna dziewczyna. Ramki wokół postaci są narysowane wodnym markerem. Lubię robić takie ramki markerami.

  Wymiary: 381x271 mm
  Przeznaczenie: pierwsza strona w magazynie Nakayoshi z lutego 1995 roku
  Materiały do malowania: marker i kolorowy spray
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: To jest prawdopodobnie pierwszy kolorowy rysunek Sailor Moon, do którego narysowania nie użyłam kolorowego tuszu. Inni radzą sobie samymi markerami. Tło jest zrobione kolorowym sprayem. Tło jest jaskrawe, a rysunek jest bardzo krzykliwy. Na wydrukowanym na pewno i tak nie będzie tego widać. Chlip, chlip. Lubię odblaskowość!
  Wymiary: 372x275 mm
  Przeznaczenie: przednia okładka w magazynie Run Run z lipca 1994 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy spray, toner i wodny marker
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Narysowałam ten rysunek, żeby pokazać Toei kolory ubrań Chibiusy. Oto ubranie letnie i zimowe. Wersja letnia była specjalnie zarezerwowana do CD-ROM'u z ilustracjami z 1 i 2 części i została również użyta jako okładka do fiszek.

  Wymiary: 373x265 mm
  Przeznaczenie: przednia okładka do magazynu Run Run z marca 1995 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, marker, kolorowy spray i papierowe koronki
  Papier: Canson
  Notatka Naoko: Kiedy zrobiłam ten rysunek na okładkę Run Run, kolory nie wyszły mi zbyt dobrze (bo były zbyt ciemne). Zaskoczyło mnie to. Ciekawe jak wyjdzie tym razem. Ten rysunek stanowi parę z rysunkiem ze strony 42 części 1. Odwzorowanie identycznych kolorów na druku jest trudne, tak myślę. Ach...

  Wymiary: 382x272 mm, 381x273
  Przeznaczenie: strony tytułowe w magazynie Run Run z marca 1995 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy spray, marker i naklejki
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: To jest strona tytułowa do pamiętników Chibiusy, które pisze raz w roku. Kiedy ten rysunek był w magazynie Run Run, w tle były różowe kwadraciki, ale do tego albumu postanowiłam użyć oryginalnej wersji. Tutaj są pieczątki w kształcie serduszek.

  Wymiary: 537x380 mm
  Przeznaczenie: okładka dodatkowego tomu Narzeczony dla Księżniczki Kaguyi
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy spray, pastele i toner
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: To jest okładka do dodatkowego tomu mangi, z którego został zrobiony film w 1994 roku, narzeczony dla Księżniczki Kaguyi. Za każdym razem jak patrzę na ten rysunek, przypomina mi się, ile pracy musiałam włożyć w tworzenie okładek. Przypomina mi się też jedna scena z filmu, badania NASA i wiele innych rzeczy. Jeśli chodzi o film to miałam na niego trochę wpływu i było to dla mnie ciekawe doświadczenie. Chciałabym jeszcze raz kiedyś pracować nad filmem.

  Wymiary: 393x273 mm
  Przeznaczenie: wewnętrzna okładka mangi Narzeczony dla Księżniczki Kaguyi
  Materiały do malowania: ołówek, kolorowy tusz, kolorowy spray, kalka, marker i naklejki
  Papier: OK Sand Color
  Notatka Naoko: Oto ludzka postać Luny z filmu. Bardzo podoba mi się jej strój. Słyszałam nawet, że Bandai ma wydać lalkę z taką Luną, ale niestety nic z tego nie wyszło. A ja chciałam taką mieć! Dekoracja w tle to kolejna wersja, którą stworzyłam z kopii wcześniejszego, malując ja markerem. Podobają mi się te hologramowe gwiazdki rozrzucone w tle, często ich używam.

  Wymiary: 396x272 mm
  Przeznaczenie: tylna okładka mangi Narzeczony dla Księżniczki Kaguyi
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, marker, kolorowy spray, naklejki
  Papier: papier roślinny ziołowy, Paradise
  Notatka Naoko: Luna trzyma tajemniczą lalkę Kakeru, która nie pojawiła się ani w mandze, ani w anime. Ciekawe kto ją dla niej zrobił? Pomyślałam, że rozsypane gwiazdki mogą być cukierkami.

  Wymiary: 373x274 mm
  Przeznaczenie: okładka tomu 11 mangi
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, kolorowy spray, żel medium, koraliki
  Papier: ziarnisty biały Stone
  Notatka Naoko: Te dwie na rysunku są bardzo do siebie podobne. Bardzo się zbliżyły do siebie w Narzeczonym dla Księżniczki Kaguyi, ale to nie znaczy, że zawsze są tak blisko siebie i ukazują swoje prawdziwe uczucia. Mimo to, dobrze się rozumieją. Nawet, gdyby musiały się zamienić miejscami, i tak zrobiłyby dokładnie to samo, w takich samych okolicznościach.

  Wymiary: 545x383 mm
  Przeznaczenie: pierwsza strona w magazynie Nakayoshi z października 1995 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, długopis kulkowy, kalka i naklejki
  Papier: KMK Kent, szorstki w kolorze morskim, kalka
  Notatka Naoko: Saturn została narysowana za pomocą kalki. Pod spodem użyłam tonera ze skopiowanymi dekoracjami. Dodałam też kolorową kalkę i naklejki, a potem umieściłam wszystko na kartonie. Uwielbiam wycinać i przyklejać! To takie fajne. Do złotych zdobień użyłam długopisu kulkowego. Oto jeden z mesjaszy, Sailor Saturn.

  Wymiary: 380x285 mm
  Przeznaczenie: pierwsza strona w magazynie Nakayoshi ze stycznia 1995 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, marker, kolorowy spray, pasta modelinowa i ołówek
  Papier: Arche
  Notatka Naoko: A teraz drugi mesjasz. Kolumnę, na której stoi Serenity rysowałam patrząc na zdjęcie kolumny antycznej rzymskiej świątyni, które zrobiłam będąc na wakacjach w 1994 roku. W całym Rzymie jest pełno antycznych ruin. Takie miasto pełne historii jest oszałamiające. Na dwóch sąsiadujących stronach umieściłam dwóch mesjaszy.

  Wymiary: 525x367 mm
  Przeznaczenie: strona tytułowa w magazynie Nakayoshi zmarca 1995 roku
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, marker, kolorowy spray, żel medium, koraliki
  Papier: Edo farbowany w kolorze karmazynowego kamiennego kwiatu
  Notatka Naoko: Jeśli dobrze pamiętam, rysowałam ten rysunek aż do wyjazdu do Nowego Jorku pod koniec roku. Cały czas gapiłam się na zegar przede mną. A mój menadżer... Bolał mnie też ząb! Ostatecznie skończyłam go po powrocie z podróży (w nowy rok). Po tym jak pomalowałam go markerem i kolorowym tuszem, wszystko zlało się jedno. Podobają mi się ich sukienki i kolor włosów.

  Wymiary: 400x274 mm
  Przeznaczenie: okładka tomu 9 mangi
  Materiały do malowania: kolorowy tusz, marker, kolorowy spray, pieczątki i samokopiujące litery
  Papier: Rezakku (papier skóropodobny)
  Notatka Naoko: Tak jak mogliście się spodziewać, na ostatniej stronie jest rysunek wszystkich dziesięciu wojowniczek. Lubię ten rysunek, z jednej strony jest fajny, ale z drugiej trochę smutny. Ale kiedy znalazł się na okładce tomu 9 mangi, jedna z przyklejanych gwiazdek odkleiła się. Chlip... Papier Rezakku nie specjalnie się nadaje do kolorowania tuszem, ale podoba mi się jak tusz się rozprowadza i jak miejscami prześwituje papier.

  Wymiary: 450x637 mm
  Przeznaczenie: narysowany z przeznaczeniem do użycia w artbooku
  Materiały do malowania: marker, kolorowy spray, pastele, aerograf i toner
  Papier: BB Kent wysokiej jakości
  Notatka Naoko: W tym roku album również wyszedł latem. Z tego powodu narysowałam całą dziesiątkę w kostiumach kąpielowych. Pokolorowałam je markerem. Wymyślanie strojów kąpielowych było całkiem fajne. Chciałam narysować kolorowy rysunek, na którym wszystkie byłyby w czarnych strojach kąpielowych. W trakcie rysowania zmieniłam zdanie, dlatego Usagi-chan jako jedyna ma biały kostium.

  Rozkładany plakat na ostatniej stronie. Opis na samej górze przy okładce.

  Informacja końcowa na ostatniej stronie:


  Piszę to podziwiając piękny nocny widok w sercu miasta nad morzem, ale nie tam rysowałam trzecią serię Sailor Moon. Wypełniłam ten album różnymi wspomnieniami z trzeciej serii i moimi prywatnymi wspomnieniami. Zrobiłam ten album specjalnie dla ciebie. Z całą swoją miłością przekazuję wam album: "Piękna wojowniczka Sailor Moon kolekcja oryginalnych rysunków część 3". Piszę to, podziwiając widok.

  Naoko Takeuchi

  Przystosowane do i utworzone za pomocą:

  Możesz znaleźć Shining Moon również na:

  Fanpage
  Grupa
  dyskusyja


  Sailor Moon została stworzona przez Naoko Takeuchi © 1992 Kōdansha, Tōei Animation, TV Asahi, Bandai.

  Strona nie jest oficjalną stroną i w żaden sposób nie jest powiązana z Naoko Takeuchi, ani z oficlajną stroną SAILOR MOON CHANNEL. Wszystkie materiały na stronie są zamieszczone w celach informacyjnych.

  Autorka Shining Moon - Hikari.
  Shining Moon 2004-2016.
  Layout ver. 4