Jak pobrać odcinki i muzykę ze strony?

W związku z pytaniami o sposób pobierania, postanowiłam napisać mały przewodnik jak to zrobić. Przewodnik będzie dotyczył 3 różnych przeglądarek: Opery, Firefoxa i Internet Explorera. Jeśli ktoś korzysta z innej przeglądarki i nie wiem jak za jej pomocą pobierać odcinki, bez problemu możesz o to zapytać, a postaram się pomóc.

Proszę o pobieranie odcinków, a nie oglądanie ich prosto ze strony. Oglądanie ze strony nie potrzebnie zabiera transfer i utrudnia pobieranie odcinków innym użytkownikom.

W związku z tym, że nie udostępniam już odcinków ze strony ten poradnik będzie pomocny jedynie przy pobieraniu muzyki. Jeśli chodzi o pobieranie odcinków to są one umieszczone na serwisach hostujących. Wystarczy, że klikniesz w odnośnik i postąpisz zgodnie z instrukcją dostępną na ekranie. zazwyczaj trzeba odczekać kilkanaście sekund i wpisać kod z obrazka.
Jak pobierać za pomocą Internet Explorera:

Sposób 1:

Najprostszym sposobem jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy na link, w tym przypadku na podkreślony napis pobierz. Po kliknięciu zobaczymy takie menu jak to pokazane na obrazku:Należy kliknąć na "Zapisz element docelowy jako...", pojawi się okno:tutaj musimy wybrać katalog na dysku w którym chcemy zapisać plik, a następnie klikamy przycisk zapisz (zielona obwódka na obrazku). I to wszystko, pojawi się okienko, które będzie pokazywało postęp w pobieraniu:Sposób 2:

Można też zrobić inaczej. Kliknąć na link, czyli podkreślony napis pobierz, lewym przyciskiem myszy. Po chwili powinno się pojawić okienko "pobieranie pliku", takie jak widać powyżej. Tylko, że w takim wypadku internet explorer najprawdopodobniej zapisze plik w folderze tymczasowym (patrz na obrazku "Pobieranie do: Folder tymczasowy") i można mieć potem problem ze znalezieniem pliku na dysku. Jeśli po kliknięciu lewym przyciskiem pojawi się okienko pytające nas, czy chcemy plik otworzyć jakimś programem do odtwarzania filmów (np.: Windows media player), nie zgadzamy się i klikamy na anuluj i w tym wypadku stosujemy pobieranie z użyciem prawego przycisku myszy.

Pobieranie za pomocą Opery:

Sposób 1:

Taki sam jak przy internet explorerze. Okienko postępu pobierania pliku będzie wyglądało jak to pokazane przy sposobie drugim.

Sposób 2:

Klikamy lewym przyciskiem myszy na link, czyli na podkreślony napis pobierz. Pojawi się okienko:Klikamy na przycisk zapisz oznaczony na obrazku numerem 1. Nie klikamy na przycisk otwórz (nr 2), bo to spowoduje odtwarzanie pliku prosto ze strony za pomocą programu, którego nazwa jest podana w okienku (nr 3). Ponadto użycie przycisku otwórz nie spowoduje zapisania pliku na dysk. Po kliknięciu przycisku zapisz pojawi się okienko:Należy wybrać gdzie na dysku chcemy zapisać plik i kliknąć przycisk zapisz. Otworzy się zakładka transfery gdzie będzie pokazany postęp w pobieraniu pliku.Będą tam informacje o pobieranym pliku: nazwa (nr 1), rozmiar (nr 2), pasek postępu pokazujący w procentach ile pliku zostało już pobrane (nr 3), czas jaki pozostał do końca (nr 4) i szybkość pobierania, która może być różna w zależności od łącza internetowego jakie mamy w domu (nr 5).

Pobieranie za pomocą Firefoxa:

Zanim zaczniemy pobieranie należy ustawić w jaki sposób przeglądarka będzie zapisywać plik na dysku. w tym celu klikamy w menu na narzędzia, a następnie na opcje. Pojawi się następujące okienko:W części oznaczonej zieloną obwódką na obrazku możemy zaznaczyć "Pobierane pliki zapisuj do:" i tutaj używając przycisku Przeglądaj... wybieramy katalog na dysku do którego przeglądarka będzie zapisywać wszystkie pobierane przez nas pliki. Możemy też zaznaczyć opcję drugą "Pytaj, gdzie zapisać każdy plik". W tym wypadku kiedy będziemy chcieli coś pobrać wyskoczy okienko w którym będzie trzeba wskazać folder na dysku, w którym chcemy zapisać plik. Za każdym razem możemy wybrać inny.
Kiedy już ustawimy opcje pobierania, klikamy on OK. Teraz możemy przystąpić do pobierania.

Sposób 1:

Taki sam jak przy internet explorerze. Okienko postępu pobierania pliku będzie wyglądało jak to pokazane przy sposobie drugim.

Sposób 2:

Klikamy na link, czyli podkreślony napis pobierz, lewym przyciskiem myszy. Pojawi się okienko:Zaznaczamy opcję "Zachowaj plik na dysku" (nr 1), a następnie klikamy na OK. Nie wybieramy "Otwórz za pomocą", bo to spowoduje odtworzenie pliku bezpośrednio ze strony i nie zapisze go na dysku. Po kliknięciu OK, w zależności od tego jak ustawiliśmy opcje pobierania, może się pojawić okienko w którym będziemy musieli wskazać folder do którego chcemy zapisać plik. Jeśli ustawiliśmy "Pobierane pliki zapisuj do:", takie okienko się nie pojawi, po już wskazaliśmy przeglądarce miejsce gdzie ma zapisać plik. Jeśli ustawiliśmy "Pytaj, gdzie zapisać każdy plik", to pojawi się wspomniane okienko. Wybieramy folder i klikamy zapisz.
Kolejne okienko jakie się pojawi powinno wyglądać tak:Pokazuje ono postęp w pobieraniu pliku.

Mam nadzieję, że ten poradnik przynajmniej w części wam pomoże. Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości lub pytania proszę pisać. W razie kłopotów, proszę o jak najdokładniejsze opisanie problemu, to ułatwi i przyspieszy pomoc.
Przystosowane do i utworzone za pomocą:

Możesz znaleźć Shining Moon również na:

Fanpage
Grupa
dyskusyja


Sailor Moon została stworzona przez Naoko Takeuchi © 1992 Kōdansha, Tōei Animation, TV Asahi, Bandai.

Strona nie jest oficjalną stroną i w żaden sposób nie jest powiązana z Naoko Takeuchi, ani z oficlajną stroną SAILOR MOON CHANNEL. Wszystkie materiały na stronie są zamieszczone w celach informacyjnych.

Autorka Shining Moon - Hikari.
Shining Moon 2004-2016.
Layout ver. 4